Dodaj do ulubionych

salatka z pora i...

22.10.11, 18:45
mam sporo pora, mysle zeby zrobic zupe (leek & potato ) i salatke- do salatki wrzucam jajka (gotowane na twardo), ziemniaki, jablko, majonez, natke pietruszki i.... nie mam w domu ogorka kiszonego- a bardzo by mi pasowal, moze zatem seler naciowy? albo moze ktos ma jakis ciekawy pomysl?? ogolnie na potrawy z porow??
Obserwuj wątek
    • annjen Re: salatka z pora i... 22.10.11, 20:59
      1. tarta
      2. surówka z marchewką i jabłkiem do obiadu
      3. zapiekane z szynką, pod beszamelem
      4. sałatka z pieczarkami oraz jajkiem - z minimalną iloscią majonezu
      5. duszone na oliwie, z dodatkiem brokuła i czosnku do makaronu rurki (posypać serem) - patent mojej przyjaciółki:)
      • bobralus Re: salatka z pora i... 22.10.11, 21:07
        naciowego bym nie dodawała, za bardzo zdominuje smak, chyba że bardzo lubisz

Oprócz kombinacji z pieczarkami i jajkiem lubię też sałatkę z pora z groszkiem (z puszki) i jabłkiem pokrojonym w słupki z sosem jog-majo. Potrawka z kurczaka w śmietanie z porem i pieczarkami. Znalazłam też coś takiego:
        smittenkitchen.com/2011/05/leeks-toasts-with-blue-cheese/
        I coś takiego przy okazji poszukiwania serowych inspiracji:
        fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,86981447,86981447.html
    • roseanne Re: salatka z pora i... 22.10.11, 21:53
      seler naciowy tak
      zielona cebulka tak
      jablko, dosc kwasne o zbitym miazszu bardzo dobrze sie komponuje z porem
      mozna , a nawet nalezy przelamac sam majonez jogurtem naturalnym

inne zastosowanie - pokroic w talarki, zeszklic i uzyc jako nadzienie do babeczek, tart na slono

zapiekane pod beszamelem - klasyk
      do salatki sledziowej zamiast cebuli - delikatniejsze wychodzi
    • lonely.stoner Re: salatka z pora i... 23.10.11, 01:07
      poniewaz jestem vege to wszelkie miesne opcje odpadaja, ale musze przyznac ze w sumie tarta z porem zabrzmiala obiecujaco :) narazie zrobilam salatke - w sumie ok jest, ale brakuje troche tego czegos coby przelamalo ja. Moze wiecej jablka dodam.
    • happy_time Re: salatka z pora i... 23.10.11, 21:42
      Na sałatkę pomysłu nie mam bo surowych porów nie lubię. Polecam za to naleśniki:
      www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/pory/nalesniki_z_porami/przepis.html
      Poza tym makaron+por+pieczarki/zielony groszek/ser itd. bo pasuje wiele składników.
      • lonely.stoner Re: salatka z pora i... 24.10.11, 12:38
        ja takiego surowego pora tez nie lubie za bardzo, ale do salatki sparzylam pory wrzatkiem- pokrojone w prazki wrzucilam w sitko i przelalam wrzatkiem 2x. Staly sie miekkie i nie ma takiego ostrego aromatu, tylko o wiele delikatniejszy. No i ja tez rozdzielam te pokrojone prazki w takie pojedyncze pierscienie.
    • mnemonique Re: salatka z pora i... 25.10.11, 13:22
      ja robię taką sałatkę z porem: 1 opakowanie tortellini z mięsem, dużo pora, 1 puszka ananasa w plastrach (lub od razu w kostce - mniej krojenia), majonez (lub jogurt naturalny). tortellini gotujemy wg przepisu, pora kroimy na piórka i zaparzamy we wrzątku, ananas w kostkę - wszystko mieszamy, doprawiamy pieprzem (solą raczej nie, bo majonez słony, bo tortellini też raczej słone). No i jemy i się cieszymy.
    • katarzynagmejda Re: salatka z pora i... 25.10.11, 14:47
      lonely.stoner napisała:
      moze ktos ma jakis ciekawy pomysl?? ogolnie na potrawy z porow?
      > ?
      Spróbuj sałatki z pora, żółtego sera krojonego w kostkę z czerwoną fasolą, jabłkiem i majonezem - pycha!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka