Dodaj do ulubionych

Semolina czy można gdzieś kupić?

31.10.11, 22:20
Poradźcie czy można u nas gdzieś kupić semolinę ,przeczytałam na
moje wypieki super przepis na pizzę z semoliną ,zresztą z chęcią też bym zrobiła domowy makaron z dodatkiem tej mąki ale nigdzie nie widziałam ,może poradzicie
Obserwuj wątek
    • bobralus Re: Semolina czy można gdzieś kupić? 31.10.11, 22:55
      "Gdzieś" można, zależy gdzie mieszkasz i czy moje gdzieś jest dla ciebie "u nas". W Warszawie mają w kuchniach świata, samirze i włoskich deli (na metrze stokłosy, Stegnach i chyba na Francuskiej). Przepis też mnie zainteresował, ale czy jest super dowiem się dopiero jak wypróbuję;o) A tak na serio to np. focaccia z semoliną średnio mi smakowała, więc zobaczymy.
        • corrina_f1 Re: Kupiec? W ogóle wiesz o czym piszesz? 01.11.11, 17:26
          ość portalu: c napisał(a):

> To jest ta "semolina" Kupiec: rel="nofollow">www.bocian.co.uk/produkt/280/1590.html?lang=english ? Gratuluję zgłębienia tematu, mogłabyś przeczytać
          komentarze u Doroty i nie wprowadzać ludzi w błąd, wystarczyło przejrzeć pierwsze 10 i znalazłabyś odpowiedź na pytanie co to jest
          semolina.

Nie muszę zgłębiać tematu, semolina Kupca, czy też kasza manna jeśli wolisz, doskonale sprawdziła się w przepisie, do którego wymagana była semolina.
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,122529814,122529814.html
          Z całym szacunkiem do Doroty i jej wspaniałych wypieków, ale nie jestem aż tak ortodoksyjna i nie mam obowiązku stosowania się do tego co pisze na blogu.

A jeśli ktokolwiek wprowadza w błąd, to raczej Kupiec, nie ja. To na opakowaniu Kupca napisane jest "semolina".
            • corrina_f1 Re: Kupiec? W ogóle wiesz o czym piszesz? 01.11.11, 20:11
              Gość portalu: c napisał(a):

> Jasne, powtarzanie czyichś błędów nie jest Twoim błędem, ładnie się tłumaczysz
              > ale bez sensu. Przeczytaj dokładnie czym jest i z czego robi się semolinę, zami
              > ast powtarzać kalki językowe po pseudo-francuzach. I rób sobie swoje ciasta z c
              > zego chcesz, ale innym nie wmawiaj głupot.

Ja prosty człowiek jestem, jeśli ktoś na opakowaniu podaje nazwę, to mam prawo i ochotę w nią wierzyć. Nie musze znać definicji słownikowych czy składnikowych produktu.
              Błędy można wytykać, ale czemu od razu tak agresywnie ?
    • linn_linn Re: Semolina 01.11.11, 20:41
      Nie wypowiadam sie na temat angielskiego, ale znalazlam cos takiego:
      mymemory.translated.net/s.php?q=semolina&sl=en-GB&tl=it-IT&sj=all
      ang. semolina = wl. semolino
      Wloskie "semolino" to polska kasza manna. Stad nazwa Kupca "semolina".
      Semolina, o ktora pytacie, to wloska "semola" / grubsza / albo "farina di semola" / drobniejsza /.
      Nazwy sa podobne i latwo o pomylke.
        • Gość: Gosc987 Re: Semolina IP: *.pools.arcor-ip.net 02.11.11, 10:59
          Powinno się tu uwzględnić że mąka czy grysik, czy ... z pszenicy uprawianej w północnych czy w południowych krajach to wielka różnica. Najbardziej zdrowymi produktami są produkty które pochodzą z południowych krajów gdzie jest większe naświetlenie słońca niż na północy.
          • mama_ditte Re: Semolina 02.11.11, 20:26
            gdzieś to chodziło nazwę marketu ,miałam nadzieję że może w każdym o tej samej nazwie będzie to samo ale jeśli chodzi o mejsce to w Szczecinie, jednak teraz po waszych wpisach o kaszy mannie to muszę się chyba douczyć
            • corrina_f1 Re: Semolina 03.11.11, 09:39
              mama_ditte napisała:

> gdzieś to chodziło nazwę marketu ,miałam nadzieję że może w każdym o tej samej
              > nazwie będzie to samo ale jeśli chodzi o mejsce to w Szczecinie, jednak teraz
              > po waszych wpisach o kaszy mannie to muszę się chyba douczyć

Ale do czego Ci ta semolina dokładnie potrzebna ? I czy to będzie naprawde koniec świata jesli użyjesz kaszy manny ?
              Czy chodzi o aptekarską dokładność składu i wartości odzywcze, czy o takie same walory smakowo-wizualne ? Zapewniam, że kasza manna bez problemu nadaje się do ciast. Na dodatek jesli nie jadłaś oryginału z semoliną, z całą pewnością nie zauważysz róznicy.

A jeśli już koniecznie musisz mieć semolinę, w internecie znajdziesz wszystko:
              masala.com.pl/index.php?p5286,maka-semolina-coarse-500g
              masala.com.pl/index.php?p3696,maka-semolina-fine-500g
              allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=semolina
      • linn_linn Re: Semolina 01.11.11, 21:07
        Jeszcze jedno. Kiedy skarzylam sie wloskim sasiadkom, ze kasza manna / wl. semolino" / jest tylko w pudelkach dla dzieci w cenie okolo 12 euro za kg, to poradzily mi, abym uzywala "semoli" / z twardej pszenicy, ale grubszej /. Przetestowaly juz to i podobno wiekszej roznicy w rezultacie nie ma.
      • linn_linn Re: Semolina 02.11.11, 08:11
        "Semola di grano duro", czyli ta krysztalkowata / ktora moze byc od biedy zastapiona kasza manna / to "durum wheat semolina".
        www.divella.it/semola-grano-duro-da-05-kg/
        Ta jest dwa razy mielona:
        www.divella.it/semola-di-grano-duro-rimacinata-da-1-kg/
        A tu sa maki:
        www.divella.it/category/prodotti-divella/farine-e-semole/farine-per-uso-domestico/
        grano duro pszenica twarda
        grano tenero pszenica miekka
        Divella jest chyba w Polsce, wiec moze to sluzyc za przewodnik: niestety strona nie ma wersji angielskiej / a miala chyba /.
      • linn_linn Re: Semolino, czyli kasza manna 02.11.11, 08:33
        Dla pelnego obrazu kasza manna, czyli wl. semolino:
        www.plasmon.it/i-nostri-prodotti/dal-4-6-mese/creme-di-cereali/semolino-di-grano
        200 g, cena 3,25 euro
        To jest wersja blyskawiczna. Tej klasycznej do normalnego gotowania nie produkuja / przynajmniej ja jej nie widze nigdzie /: kosztowala troche wiecej od maki.
    • azyl_m Można kupić 15.04.14, 18:22
      mama_ditte napisała:

> Poradźcie czy można u nas gdzieś kupić semolinę

Semolina, to rodzaj mąki i można ją kupić np. w młynach albo w sklepach z mąką.
      • mmagi Re: Można kupić 16.04.14, 12:40
        > Semolina, to rodzaj mąki i można ją kupić np. w młynach albo w sklepach z mąką.....................cóż za rada po 3 latach,epokowe odkrycie:/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka