Dodaj do ulubionych

Jajka inne niż kurze.

19.01.12, 22:38
Kupujecie/jadacie?
Gęsie i kacze mają podobno specyficzny smak, czy to prawda?
Przepiórcze oczywiście znam, ale żadnych innych - warto za nimi poszperać po sklepach albo spróbowac zamówić? Jeśli je kupujecie to z jakiego źródła? Obawiam się, że w zwykłych sklepach raczej ich nie znajdę, ale może jednak jest na to szansa?
Obserwuj wątek
    • krzysztofsf Re: Jajka inne niż kurze. 20.01.12, 03:34
      Kiedys czytalem (nie w internecie), ze jaja ptakow wodnych bardzo czesto sa nosnikiem roznego rodzaju pasozytow. Nie ma to raczej przelozenia na ewentualne jaja z hodowli fermowych, ale moglo miec wplyw na brak tradycji ich spozywania,
    • feel_good_inc Re: Jajka inne niż kurze. 20.01.12, 08:35
      squirk napisała:
      > Kupujecie/jadacie?
      > Gęsie i kacze mają podobno specyficzny smak, czy to prawda?

Tak. Albo raczej to kurze są prawie smaku pozbawione ;)

> Przepiórcze oczywiście znam, ale żadnych innych - warto za nimi poszperać po sk
      > lepach albo spróbowac zamówić?

Pewnie! Smakować ci nie muszą, ale czym byłaby kuchnia bez eksperymentowania.
      • squirk Re: strusie 20.01.12, 14:07
        Strusie przetestuję przy okazji jakichś poważniejszych liczebnie gości, ale tak, mam je w planach od dawna.
        Pozostałe rozważę, pamiętam z jakiegoś programu, że kaczych/gęsich używa się do makaronów, podobno smak jest wyjątkowy, więc pewnie też się skuszę, jak odkryję, u kogo je kupić :-)
    • pani.serwusowa Kacze jaja 20.01.12, 14:31
      Kacze sa pyszne. I nie demonizowalabym za bardzo tego, ze mozna sie szybciej zarazic salmonella niz kurzymi. Owszem, ich skorupka jest bardziej porowata, wiec szansa, ze bakterie przenikna jest ciut wieksza, no ale surowych nie jem. Najbardziej lubie na poltwardo, a do wypiekow sa swietne. Bardziej intensywne w smaku, wieksze, bardziej zwarte niz kurze. Na moim blogu sa chyba dwa przepisy z uzyciem kaczych jaj i z czasem na pewno pojawi sie wiecej.
        • pani.serwusowa Re: Kacze jaja 20.01.12, 14:55
          Ciekawa jestem jak z ich dostepnoscia. Na tym forum padlo kiedys stwierdzenie, ze wycofano je z obiegu handlowego w Polsce, ze wzgledu na wieksza mozliwosc zarazenia sie czyms. Jak przekopiesz polskie strony internetowe, to przepisow na kacze garstka. A szkoda, bo sa smaczne.
    • roseanne Re: Jajka inne niż kurze. 20.01.12, 15:01
      znam kacze, jadalam w dziecinstwie - z rodzinnej hodowli
      na targu, gdzie co tydzien robie zakupy bywaja rowniez indycze

z racji nietolerancji pokarmowej podstawa so przepiorcze dla mnie - ubaw jest, gdy mi sie zachce na twardo i trzeba obierac :P
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka