Dodaj do ulubionych

Menu urodzinowe z alergikami

04.02.12, 20:36
Witam, może ktoś sie zlituje i podpowie proste menu na urodziny 7-latki, wśród gości będzie 3- ka alergików (dzieci) na mleko, mąkę, jajka i kurczaka. Wiem, mogę sobie poszukać, ale ja już wymiękam. Na co dzień kombinuję bez mleka i mąki, jajka często ratują mi życie, a teraz i bez tego muszę coś wymyślić. Myślałam jakąś sałatkę, ale jaką bez majonezu? Coś na ciepło, jakieś przekąski. Na szczęście ciocia chyba zrobi ciasto.
Pomóżcie, proszę.
Obserwuj wątek
    • bene_gesserit Re: Menu urodzinowe z alergikami 04.02.12, 21:50
      na ciepło:
      * pulpeciki wołowo-wieprzowe w sosie pomidorowym (takie malutkie, wielkosci orzecha) - jesli to ma byc cale danie, to z ziemniakami/ryzem, jesli nie - to na patyczkach po dwa, do obgryzania nad talerzem
      * albo placki ziemniaczane (male) z leczo
      *ew. falafele z surowką

sałatki:
      * salatka ryzowa z tunczykiem (z winegretem) plus kukurydza albo winogrona bezpestkowe
      * salatka z kuskusu z np pomarańczą, papryką, szczypiorkiem

przekąska:
      * humus z warzywami - jako dip

słodkie:
      *gruszki gotowane w soku (najlepiej czerwonym - wisniowym, porzeczkowym) z korzeniami i podane z sosem czekoladowym, rodzynkami, orzeszkami i w ogole bakaliami
      *albo ciasto czekoladowe - tu masz przepis na czekoladowe ciasto bez mąki i jajek (mus dyniowy smialo mozesz zastąpić jabłkowym) - jesli podasz je na cieplo np z gorącym musem z przetartych mrozonych malin, dzieciary oszaleją ze szczęścia :)
      * i/lub ciasteczka z maslem fistaszkowym (w przepisie jest o tym, jak i na co zamienic jajko - 'flax seeds' to ziarna lnu). A jesli maslo orzechowe za drogie, mozesz je zrobic sama - w necie jest sporo przepisow.
      • yula Re: Menu urodzinowe z alergikami 05.02.12, 13:42
        Dzięki, ciasteczka właśnie znikają, zrobiłam na próbę :) Pulpeciki też dobry pomysł, a sos winiegret też muszę wypróbować.
        • klara551 Re: Menu urodzinowe z alergikami 06.02.12, 04:03
          A może tortille kukurydziane z grillowaną wieprzowiną i zieleniną polane zrobionym z przecieru sosem pomidorowym? Spróbuj zrobić lody sokowe,przecierowe/zmiksowane owoce np banany ,maliny z cukrem i dodatkiem kulek czekoladowych zamrożone w pojemniczkach.Albo galaretki różnokolorowe z owocami w pucharkach. w sklepach są sosy np czekoladowe do polania słodkości. Z pokrojonej w kostkę galaretki i owoców możesz zrobić słodkie szaszłyki a całość umoczyć w soku cytrynowym a potem w cukrze. Będą wyglądać jak oszroniałe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka