Dodaj do ulubionych

Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.12, 08:19
Poradźcie mili.
Czy ananasa można obrać i pokroić na kilka godzin przed imprezą? Powiedzmy 3-4 godziny? I czy trzymać potem w lodówce czy nic mu nie będzie w temperaturze pokojowej?
Jeśli ktoś ma patent na cięcie, to też chętnie przyjmę, bo jakoś strasznie go kaleczę i wychodzi nierówny i miejscami twardy.
Obserwuj wątek
    • default Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? 15.03.12, 09:52
      Obranego pokrojonego ananasa trzymam w lodówce w zamkniętym pojemniku nawet kilka dni. I jest OK. Kroję go tak - najpierw na plastry, każdy plaster obieram ze skórki (grubo, żeby nie pozostawić tych twarduch miejsc, potem plaster na ćwiartki i od każdej ćwiartki odcinam twardy czubek (środek ananasa).
      • linn_linn Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? 15.03.12, 10:40
        Ciekawe: tak jeszcze nie kroilam.
      • Gość: xx Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.12, 11:06
        Dziękuję Serdeńko :) W takim razie idę kroić, bałam się że puści soki lub zmięknie.
      • trypel Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? 15.03.12, 12:42
        default napisała:

> Kroję go tak - najpierw na plastry, każdy plaster obieram ze
        > skórki (grubo, żeby nie pozostawić tych twarduch miejsc, potem plaster na ćwia
        > rtki i od każdej ćwiartki odcinam twardy czubek (środek ananasa).

Przepraszam że zapytam - a nie łatwiej trzymając za wiecheć obrać ananasa w całosci (grubo), potem dalej trzymając, pokroić na plastry?
        • default Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? 15.03.12, 13:13
          Dla mnie nie - może za slaba jestem w rękach, albo noże mam tępe :) ale taki sposób jest dla mnie dość karkołomny.
          • trypel Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? 15.03.12, 14:18
            chyba noże bo to dość lekko idzie, opieram ananasa o deske trzymając za wiecheć i paroma pociągnięciami w dół obieram, potem obcinam końcowke po położeniu i juz mam gotowe.
    • Gość: km Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.12, 11:24
      www.youtube.com/watch?v=VTU5CKAEXeo
      • Gość: xx Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.12, 11:29
        SUPER SUPER!!
        zaraz cała moja gapowata rodzina dostanie tego linka :)))
        • Gość: x ja wole plasterki z dziura w srodku IP: *.unitymediagroup.de 15.03.12, 13:16
          • Gość: zadumana Re: ja wole plasterki z dziura w srodku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.12, 15:20
            Raz zobaczyłam taką metodę w tv i się jej trzymam. Nóż szefa i do boju.
            Ważne dla mnie, że eliminuje się straty w ludziach:) bo wszystkie cięcia są w stronę deski a nie w stronę ręki.
            • jackk3 Re: ja wole plasterki z dziura w srodku 15.03.12, 15:43
              I to jest prawidlowa metoda! No chyba ze sie ma specjalna maszyne co obiera i wycina rdzen za jednym pociagnieciem (kazdy wiekszy sklep powinien to miec).
              Pzdr
    • roseanne Re: Surowy, obrany ananas, jak przetrzymywać? 15.03.12, 12:44
      zjedzenie calego ananasa zakmuje mi 3 dni, w miedzyczasie trzymam go w lodowce, w pudelku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka