jadłam dziś pyszne ciasta;)

13.06.12, 23:14
jedno z nich było od spodu ucierane biało-czekoladowe chyba jak na fale dunaju, owoce ( raczej nie były to jabłka, może gruszki) ułożone raczej na płasko, więc nie było "fal", a na wierzchu krem w rodzaju ptasiego mleczka posypany wiórkami czekoladowymi. boję się, że nie odtworzę tego smaku na oko, więc mam pytanie, czy ktoś ma przepis na coś takiego? z góry dziękuję!
    • Gość: xenia Re: jadłam dziś pyszne ciasta;) IP: *.dynamic.chello.pl 14.06.12, 15:13
      jadłaś i nie wiesz co? może gruszki? po co to pisać? nie rozumiem.
      • squirk Re: jadłam dziś pyszne ciasta;) 14.06.12, 15:20
        Gość portalu: xenia napisał(a):

        > jadłaś i nie wiesz co? może gruszki? po co to pisać? nie rozumiem.

        Mam taki śmiały pomysł że może po to, żeby ktoś, kto takie ciasto kojarzy i zna jego skład podał przepis, ludzie nie piszą takich postów żeby przekazać forumowiczom, że zyg zyg marchewka, ja jadłem fajne ciasto, a wy nie.
        :-)
        • annjen Re: jadłam dziś pyszne ciasta;) 14.06.12, 16:52
          dokładnie o to mi chodzi. a jeśli owoce są pokrojone w dość cienkie plasterki, upieczone, otoczone ciastem i kremem to naprawdę chyba nie musi być oczywiste, czy to były gruszki czy jabłka:)
          • squirk Re: jadłam dziś pyszne ciasta;) 14.06.12, 16:56
            Nie masz możliwości zapytania tego, kto Ci je zaserwował? Wystarczyłoby, żebyś znała nazwę, nie ma już chyba przepisu, którego nie da się znaleźć w necie.
            :-)
            • momas Re: OT 14.06.12, 17:06
              Niestety, jest...
              Nie ma w necie przepisu na (prawdziwą) pańską skórką
              :D
              (tak na marginesie)
              • squirk Re: OT 14.06.12, 17:13
                O, poważnie? Nie szukałam nigdy, bo jestem antysłodyczowa, ale pamiętam jakąś dyskusję o tym i spory o to, czy przepis prawdziwy, czy nie. Poza tym pańska skórka może występować w innych krajach pod inna nazwą, więc może to nie jest przesądzone, że na pewno nie da się jej odszukać :-)
    • tralalumpek Re: jadłam dziś pyszne ciasta;) 14.06.12, 17:12
      takie cos?

      www.wielkiezarcie.com/recipe11332.html
      tu masz, mniej czy bardziej wydarzone (nie)cudo

      www.wielkiezarcie.com/recipe45079.html
Inne wątki na temat:
Pełna wersja