Makaron z.... ? Dla trzylatka

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.13, 11:50
Proszę o podpowiedzi, moje dziecko bardzo lub makarony z wszelkiego rodzaju sosami,
szukam sprawdzonych pomysłów na takie delikatne obiadki lub kolację

    • gladys_g Re: Makaron z.... ? Dla trzylatka 12.08.13, 12:48
      sosem pomidorowym
      pesto
      carbonara
      łososiem i śmietaną
      szpinakiem
      krewetkami
      kurczakiem
      oliwą i czosnkiem
      itd itp
      • Gość: sylwia Re: Makaron z.... ? Dla trzylatka IP: *.lightspeed.cicril.sbcglobal.net 12.08.13, 18:18
        czy trzylatkom nie wolno jeść jakichś produktów? proszę mnie źle nie zrozumieć, nie mam dzieci i nie wiem jak należy je karmić, zastanawiam się nad celem podawania wieku w takich postach.
        • mia_siochi Re: Makaron z.... ? Dla trzylatka 12.08.13, 19:15
          No jak to- delikatnie ma być :D

          Mój mA 2,5 i też makaronowy. Dziś był z brokułami, gorgonzolą i prażonym słonecznikem. Często jemy z pesto, najchętniej rosso, albo prosto: z oliwą i czosnkiem.
        • Gość: misia Re: Makaron z.... ? Dla trzylatka IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.08.13, 08:50
          nic dziwnego ze coraz wiecej "grubaskow"mamy:)
          • mia_siochi Re: Makaron z.... ? Dla trzylatka 13.08.13, 10:41
            ?? a czego wg Ciebie 3-latek jeść nie moze?
      • Gość: mam_monka Re: Makaron z.... ? Dla trzylatka IP: *.play-internet.pl 12.08.13, 20:13
        Z krewetkami akurat uważałabym szczególnie. Najwięcej uczuleń pokarmowych jest właśnie na skorupiaki. Chyba,że robiłaś próby i nic się dziecku złego nie dzieje, to podawaj spokojnie.
    • Gość: mw Re: Makaron z.... ? Dla trzylatka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.13, 20:52
      danie mojego dzieciństwa: makaron polany roztopionym masłem oraz posypany cukrem i cynamonem:) najlepsze kolanka bo w zagięcia wpływało masełko:)
    • bene_gesserit Re: Makaron z.... ? Dla trzylatka 12.08.13, 22:10
      Z tajemniczych powodów dzieci zazwyczaj bardzo lubią pesto. Możesz robić takie bez czosnku i orzechów (czosnek zbyt wyrazisty, orzechy mogą alergizować), na bazylii i oliwie. Oczywiście pesta w innych wersjach też (słonecznik i rukola chociażby ale w zasadzie każda mozliwa kombinacja, z pesto rosso na czele).
Pełna wersja