Drożdżówka z lodówki.

12.09.13, 11:24
Znacie? ze warstwowo produkty i na noc do lodowki? rano zamieszac lyzka i piec.
Moja wlasnie w piekarniku ze sliwkami.
Ciasto jest jednak "plynne", znaczy nie mozna z niego zrobic np. bulek. Dsypac maki i bedzie ok? moze ktos robil? Macie doswiadczenie?

podam przepis dla zainteresowanych.
    • mhr2 Re: Drożdżówka z lodówki. 12.09.13, 11:43
      tradycyjne drozdzowki sa wspaniale, ich ciasto moze lezec w lodowce, dlaczego robisz sobie problem, ale to twoj problem:)
      • kaskahh Re: Drożdżówka z lodówki. 12.09.13, 12:21
        bede szukala "mojego przepspisu" na drozdzowki, ale te nie jest az tak "nietradycyjny" bym go mogla nadal piec
        inne ciasto drozdzowe to do tej pory "porazka" niestety, wsyzstko inne sie udaje...
        • mia_siochi Re: Drożdżówka z lodówki. 12.09.13, 12:43
          Masz może automat do chleba? Genialne drożdżowe wychodzi z automatu. Piekę normalnie, w piekarniku, automat robi tylko ciasto.
          • kaskahh Re: Drożdżówka z lodówki. 12.09.13, 12:58
            Nie mam...
            • aqua48 Re: Drożdżówka z lodówki. 12.09.13, 13:46
              Podaj przepis z którego robisz to nie udające się ciasto. Mnie drożdżowe zawsze wychodzi, a robię na pamięć, tzn nawet nie odmierzam składników, tylko wrzucam na oko. Moje rośnie co najmniej trzy razy - tzn najpierw zaczyn z drożdży, potem ciasto i potem przebijam je jeszcze raz i zostawiam do ponownego wyrośnięcia. I jeszcze chwila w blaszce. Wtedy jest ok.
          • mhr2 Re: Drożdżówka z lodówki. 12.09.13, 13:06
            mia_siochi napisała:

            >, automat robi tylko ciasto.

            tylko przepisu nie zmienia!
Pełna wersja