Dodaj do ulubionych

Jaka "surówka" do tego zestaw?

22.05.14, 22:30
Hinduska zupa z kurczakiem curry.
Na drugie kurczak garam masala i kurczak tandori do tego bataty z chili, kuskus /lub ryż/
Z surówki wybrałam na razie biała kapustę z mango.
Jednak wydaje mi sie mało. Jaka jeszcze surowke byście polecili ?
Obserwuj wątek
    • roseanne Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? 22.05.14, 22:47
      jako surowka do dan hinduskich - ogorek, czstki pomidorow, crbula w krazkach, kawalki lodowej salaty
      czesto tez raita jogurtowa z ogorkiem- doskonale splukuje ostrosc z przelyku :-)
    • Gość: mm Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? IP: 5.174.82.* 23.05.14, 00:41
      Żadną. Albo robisz kuchnie hinduska, czyli bez surówek do ciepłego jedzenia, albo polska, wiec dajesz przystawkę z daniem głównym na jednym talerzu.
      • Gość: x to jest unowoczesniona polska kuchnia chlopow IP: *.unitymediagroup.de 23.05.14, 01:47
        panszczyznianych ;)
      • roseanne Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? 23.05.14, 11:24
        hm :-)
        New Jersey jest miejscem, z wielkim zageszczeniem tej nacji
        restauracji, restauracyjek, malenkich knajpek hinduskich bez liku

dania nie sa podawane na indywidualnych talezach, tylko kilka miseczek na stole do dzielenia sie
        surowizna rowniez obecna
        • opium74 Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? 23.05.14, 14:23
          roseanne - a jaka jeszcze surowizna się pojawia? :)
          • roseanne Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? 23.05.14, 14:37
            opisane wyzej ogorki, obrane
            czastki pomidorow
            plasterki cebulii
            zielona salata, ale raczrj lodowa, niz maslana
            tarta marchewka

sosy jogurtowe lub na bazie mleka kokosowego, z dodatkiem ogokow, miety, cilantro, sumaku - nie wszystko na raz :-)

poza tym naan, zwykly lub natarty czosnkiem i polany maslem
            ryz bialy
            pilaw ryzowy z bakaliami

na deser obok sorbetow krojone owoce typu melin, mango, slidka papaja,
            mango lasi- jogurt, mango, grenadina lub miod do doslodzrnia
            no i ichnie przeslodkie mokre ciasteczka, na bazie maki z ciecierzycy

• Gość: mika Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.05.14, 22:03
              W Indiach nie podaje sie surowizny.
              W dobrych restauracjach hinduskich w Europie tez nie.

Rosanne, nie bierz tego do siebie, ale np. amerykanskie sushi (california rolls) nie nadaje sie do wlozenia do ust na raz, co jest... zalozeniem sushi. Amerykanska "pizza" przyprawia Wlochow o bol glowy, a spaghetii takze o bol brzucha. Tak to juz jest z amerykanskim wariantami. Ja bym sie na nich nie wzorowala.
              • jackk3 Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? 25.05.14, 00:07
                Wiemy wiemy tylko Europa! Bylas kiedys w NY? Jesli chodzi o orientalne jedzenie to Europa w porownaniu do US to jest cienizna calkowita (nie dotyczy GB). O Polsce nie wspomne przez grzecznosc.
                • Gość: mika Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.05.14, 20:43
                  Bylam w Indiach. Jadlam tam we wszystkich typach restauracji (od przydroznego straganu po luksusowa restauracje) a takze w hiduskim domu. Przejechalam polowe tego panstwa samochodem. Przepraszam ze sie wymadrzam.
          • opium74 Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? 23.05.14, 14:59
            dziekuję.
            Przesłodzonych ciasteczek nie będę robiła bo sama nie lubię. Dam wybór sorbetów.
            do dania głównego zielenina i sos jogurtowo-miętowy i ta kapusta z mango.
            Przeważnie ten rodzaj kuchni robiłam jako dania jednogarnkowe ale bedę mieć na obiedzie 12 osób i chciałam bardziej zaszaleć z wyborem.
    • Gość: klik Dążysz do przerostu formy nad treścią najwyraźniej IP: *.gdynia.mm.pl 23.05.14, 06:52
      • sznupkowie Re: Dążysz do przerostu formy nad treścią najwyra 23.05.14, 09:08
        ZA dużo hindusa w hindusie, można powiedzieć..:) Wszytko bardzo aromatyczne, łącznie z samym mango...może przesyt nastąpić. Jeżeli chcesz jakąs surówkę to coś bardzo świezego i neutralnego jak ogórek świeży z kolendrą i miętą z delikatnym sosem -oliwa, cytryna i odrobina cukru. Potrzebujesz też jogurtu, podanego w miseczce i do tego chleb naan , gdzie między zupą a daniem głownym będzie mozna sobie przeczyścić paletę smakową i złagodzić palenie w przełyku, o ile robisz na ostro...:)
        • Gość: klik To nie ja chcę... :-) IP: *.gdynia.mm.pl 23.05.14, 09:13
        • opium74 Re: Dążysz do przerostu formy nad treścią najwyra 23.05.14, 10:19
          dziękumę za konstruktywne rady. To nie tak że każdemu nałożę wszystkiego - to będą półmiski i każdy będzie miał wybór :)
          surówkę z białej kapusty i mango nie wymyśliłam tylko zgapiłam z hinduskiej restauracji :)
          Fajny pomysł z ogórkiem i meta - mam jej pod dostatkiem na sąsiednim polu :)

Chlebek naan tez mi chodził po głowie - macie jakieś sprawdzone przepisy??

Na deser chciałam podać wybór sorbetów - dla ochłody i orzeźwienia :)

Anonimowym gościom napiszę tylko że poziom ich wypowiedzi świadczy jedynie o nich samych i o poziomie ich życia w którym jedynym radosnym momentem jest możliwość udzielania się na forum jako anonimowy byt.
          • sznupkowie Re: Dążysz do przerostu formy nad treścią najwyra 23.05.14, 11:02
            Aaaa czyli taki buffet w sumie robisz, to spoko..:) to tym bardziej będzie pasowal chlebek i jogurt i ogórki - każdy będzie chętnie sięgał po nie...:) przepisu sprawdzonego nie mam, bo j ato sobie z aróg do hindusa idę i kupuje u niego....:)
            • opium74 Re: Dążysz do przerostu formy nad treścią najwyra 23.05.14, 14:29
              przepisu sprawdzonego nie mam, bo j ato sobie z aróg do hindusa idę i kupuje u niego....:)
              szczęściarz
              to faktycznie łatwiejsze rozwiązanie. Ja bedę w takim razie piekła sama :)
    • lorelailee Re: Jaka "surówka" do tego zestaw? 23.05.14, 15:43
      Na zimno pasuje tez ugotowana okra, sama albo z sosem pomidorowym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka