Dodaj do ulubionych

Prośba o propozycje przepisów

IP: *.tktelekom.pl 14.06.15, 15:58
Cześć Wszystkim!

Forum przeglądam już kilka lat, ale dopiero teraz chcę zadać swoje pierwsze pytanie i być może rozpocząć nowy ciekawy wątek.

A więc - czeka mnie niedługo wyjazd za granicę związany z pracą. Robota rano - wieczór z dwoma przerwami, możliwość zjedzenia czegoś konkretnie ciepłego/podgrzanego będzie dopiero po powrocie do mieszkania.

Będąc u Nas jem jak przykazano, ale będąc poza swoim mieszkaniem i dzieląc kuchnię z kilkoma osobami może być co najmniej niewygodnie robić to, co zwykle jadam tu, plus te nieszczęsne komentarze i wścibskie pytania sceptycznych :/

Prosiłbym Was o propozycje potraw "na eksport", tj. które będę mógł przygotować jeszcze podczas pobytu w Polsce, a które będzie można:

- zamrozić
- zapasteryzować
- coś-innego-aby-się-trzymały.

Chodzi mi o to, żeby śniadania, główne składniki obiadów (kotlety, pulpety, pierogi itp.), przekąski, sosy, pasty, pasztety, wziąć już gotowo przygotowane tutaj lub przy wolnej Niedzieli tam móc je przygotować na nadchodzący tydzień.

Dodam, że posiadam szybkowar, więc sporo zyskuję na czasie z gotowaniem, więc w grę wchodzą też przepisy z nim związane.

Żeby nie tracić Waszego czasu proszę tylko o podanie nazwy potrawy. Przepis w wyszukiwarkach znajdę sam, chyba, że ktoś zechce podać namiar lub napisać jak wykonać daną propozycję :)

Nie chcę żyć tylko i wyłącznie na gotowcach, od czasu do czasu coś po swojemu strzelę, tylko że nie codziennie :)

Artykuły jakimi dysponuję i jakie spożywam regularnie/mniej regularnie to:

STRĄCZKOWE:
- ciecierzyca
- fasola biała
- fasola karłowata
- groch połówki łuskany
- nasiona soi
- soczewica czerwona
- soczewica brązowa
- soczewica zielona

KASZE:
- kasza gryczana palona
- kasza gryczana biała
- kasza jaglana
- kasza jęczmienna
- kasza kuskus
- ryż naturalny brązowy

MĄKI:
- mąka kukurydziana
- mąka orkiszowa
- mąka ryżowa
- mąka sojowa odtłuszczona
- mąka sojowa pełnotłusta

NASIONA:
- sezam
- słonecznik łamany/cały
- siemię lniane
- nasiona dyni

PRZYPRAWY:
- bazylia
- chilli mielone
- curry
- cynamon
- czarnuszka
- imbir mielony
- kminek
- kolendra
- koper
- liść laurowy
- majeranek
- oregano
- papryka ostra mielona
- papryka słodka mielona
- rozmaryn
- szczypiorek suszony
- tymianek
- zioła prowansalskie

INNE:
- kawa zielona
- kakao

- płatki orkiszowe
- mix otrębów
- otręby owsiane
- błonnik owsiany

- rodzynki
- żurawina
- morele suszone
- gruszki suszone
- śliwki suszone
- daktyle

- soda
- orzechy ziemne prażone
- popcorn

Wyżej wymienione artykuły są tymi które posiadam w sporej ilości. Nie ma problemu, abym do przepisu dodał inne składniki, no niech strzelę, np. cukinię. Chciałbym jak najwięcej zrobić z tego co mam i liczę na Waszą pomoc, porady i propozycje przepisów.

Na koniec serdecznie dziękuję Wszystkim tworzącym to forum i działającym mniej lub bardziej na innych forach lub blogach! Jesteście wielcy i piękne jest to, że mamy dziś taką możliwość aby bezpośrednio wymieniać się prawdziwie wartościowymi informacjami :D
Obserwuj wątek
    • squirk Re: Prośba o propozycje przepisów 14.06.15, 16:04
      Może ten wątek będzie pomocny jako inspiracja - forum.gazeta.pl/forum/w,49213,98015543,,co_mozna_zrobc_w_sloikach_na_wyjazd_wczasy_.html?v=2

Szukałeś w wyszukiwarce forumowej?
      Potrawy po wpisaniu składnika "przewodniego" można też wyszukiwać na foodgawker.com
      :-)
      • Gość: x to ty założyłaś ten WONTEK? IP: *.hsi05.unitymediagroup.de 14.06.15, 16:11
      • Gość: x i wszystko jasne IP: *.hsi05.unitymediagroup.de 14.06.15, 16:12

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka