Dodaj do ulubionych

niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje!

16.09.04, 11:49
Może to dziwne, ale bardzo lubię następujące połączenia:
- jabłko jedzone równocześnie ze słonymi paluszkami;
- serek homogenizowany z czarną czekoladą również ze słonymi palszkami, a co
więcej jedzony tymi paluszkami a nie łyżeczką;
Macie też takie swoje dziwne połączenia?
Obserwuj wątek
    • bynight_one Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 12:18
      Mi podobne rzeczy zdazaja sie dosc czesto. Ale w tej chwili przypomnialam sobie
      tylko pare :
      1. Risotto lubie jesc z jogurtem - lubie ostre, gorace risotto i obok na talezu
      wlewam sobie odrobine jogurtu. Jem jak mam na takie polaczenie ochote.
      2. Raz uraczono mnie polskim schabowym, do tego ziemniaki no i surowka. Ale
      jakos mi to wszystko za malo mokre sie wydawalo wiec na schabowego polozylam
      sobie serek wiejski i popieprzylam :-)
      3. A nadziwniejsze polaczenie to suszone figi z musztarda... po prostu mialam na
      to kiedys ochote..

Jak cos sobie przypomne to dopisze.
      • imm Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 12:44
        figi z musztardą - no, powiem odważne
      • kia.io Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 23:24
        a moze ty w ciazy jestes????????
        • bynight_one w ciazy slonia.. 17.09.04, 09:57
          .. bo zachciancki mam od kilkunastu lat, a figi z musztarda jadlam pare miesiecy
          temu i chyba bym zauwazyla, ze cos mi rosnie :-)
          Ale odnosnie zachcianek, to raz przez tydzien nie jadlam niczego oprocz sledzi w
          oleju z cebula (takie najprostsze) - bylam od nich uzalezniona.
          Slucham swojego organizmu i jesli mam na cos ochote nawet jesli polaczenie jest
          dziwne to jem to. Musze tylko uwazac, zeby nie pomylic ochoty organizmu z
          wolaniem dopaminy o zrobienie mozgowi dobrze ;-)
    • maniaczytania Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 12:22
      co do paluszkow slonych to ja lubie zagryzac nimi czekolade, bardzo mi taki
      smak slono-slodki odpowiada
      • giezik Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 12:25
        mandarynki z solą (reperkusje kuchni toskanskiej)
        mięsa z sosami czekoladowymi
        ryby z sosami owocowymi
    • Gość: Andrzej Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.poch.com.pl 16.09.04, 12:55
      Bułka maślana z surową kiełbasą !
      • e_katt Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 23:17
        albo słodkawa chałka z wędzoną (najlepsza to ta naaaprawdę wędzona, a nie tylko
        podkolorowana) szynką! na to świeżo tarty chrzan
        głównie wielkanocną porą
    • Gość: anonim Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.04, 13:08
      Oczywiscie! Co powiesz an zólty ser, ostry z dzemem (jakimkolwiek)!
      Sledzie z miodem. A oprócz tego wszystko co zostało z obiadu, oprócz zupy, na
      zimno> Ziemniaczki, jarzynka (gotowana, nie surówka, oczywiscie), mięsko!
      Pycha! Tlko mój mąż odwraca się z obrzydzeniem1 Ale on po prostu nie wie co
      dobre! ;-)))
      • pati102 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 16:12
        zolty ser z dzemem to najlepsza rzecz na swiecie, zostalo mi to z dziecinstwa i
        jest to jedyna postac dzemu jaka jestem w stanie przelknac
      • ao22 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 16:52
        Gość portalu: anonim napisał(a):

> Oczywiscie! Co powiesz an zólty ser, ostry z dzemem (jakimkolwiek)!
        > Sledzie z miodem. A oprócz tego wszystko co zostało z obiadu, oprócz zupy, na
        > zimno> Ziemniaczki, jarzynka (gotowana, nie surówka, oczywiscie), mięsko!
        > Pycha! Tlko mój mąż odwraca się z obrzydzeniem1 Ale on po prostu nie wie co
        > dobre! ;-)))
        No oczywiście, wszystko, co zimne, to najlepsze. Moja babcia chce mnie za to
        wydziedziczyć..pierogi, naleśniki, mięso, warzywa- jednym słowem wszystko
    • Gość: dorota Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: 195.117.227.* 16.09.04, 13:09
      grzanka z białego chleba z podsmazonym na chrupiąco boczkiem i powidłami
      sliwkowymi pycha!!!
      słodka chałka z masłem, pomidorem, cebulą i oczywiscie posolone
      słone frytki z lodami waniliowymi z automatu
      • Gość: psotka Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.ula16.1000lecie.pl 16.09.04, 13:18
        Ja czesto jadam rybki w oleju zagryzane nektarynką (bardzo twardą). Ostatnio
        natomiast opycham sie drozdzowka z dzemem na ktora nakladam salatke rybna po
        meksykansku. Chlopak ucieka do kuchni na widok mojego zwyczajnego sniadanka :)

• imm Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 13:19
        niemożliwe, na frytki od razu lody z autoamtu?!
        i jesz to wymieszane?
        ale już chyba bez ketchupu?
        • Gość: dorota Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: 195.117.227.* 16.09.04, 13:23
          lody z wafla nabierane frytką. Gdybym poprosiła na frytki lody z automatu to
          obsług by chyba uciekła. Bez ketchupu.
          • Gość: :) Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.04, 13:40
            no zolty ser z dzemem to moja klasyka! ale polecam wam tak: kromka posmarowana
            dzemem, na to duzy plaster zoltego sera (tak zeby przykryl kromke) i na chwile
            do piekarnika, wzglednie na patelnie. no naprawde!! niebo w gebie!!
            • remediosss1 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 14:20
              Oscypek pokrojony w plastru i podsmazony na oliwie z oliwek obustronnie,
              podawany z dżemem żurawinowym!!!! Niebo w gębie!
              • loel Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 18:49
                remediosss1 napisała:

> Oscypek pokrojony w plastru i podsmazony na oliwie z oliwek obustronnie,
                > podawany z dżemem żurawinowym!!!! Niebo w gębie!

Żurawina do sera smazonego to klasyka. skoro brie lub camembert to dlaczego nie
                oscypek.
                • kati792 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 01.07.15, 22:41
                  Dokładnie,to akurat żadna sensacja...;-)
                  Placki ziemniaczane z dżemem truskawkowym!pycha!
          • ao22 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 16:51
            Gość portalu: dorota napisał(a):

> lody z wafla nabierane frytką. Gdybym poprosiła na frytki lody z automatu to
            > obsług by chyba uciekła. Bez ketchupu.
            A ja myślałam, ze tylko ja jestem nienormalna...:)) lody najlepiej z polewą
            karmelową i to wyjadać frytkami
            poza tym ser żółty z dżemem oczywiście, klasyka
    • Gość: n0str0m0 sledz z dziemem, palce lizac/nt IP: 202.172.58.* 16.09.04, 13:35
      • linn_linn Re: sledz z dziemem, palce lizac/nt 16.09.04, 13:58
        Sledz z dzemem robi dobrze na glos. Polecala go kiedys w TV Katia Ricciarelli /
        sopran / i potem, aby przekonac o tym widzow, zjadla cos takiego na oczach
        wszystkich.
        • siostraheli sledz musi byc slodki! 16.09.04, 14:12
          Inaczej jest trywialny w smaku. U mnie w domu juz nikt nie potrafi zjesc
          sledzia bez cukru lub dzemu! Doszlismy do 2 szklanek na kilogram.
          • Gość: marcin Re: sledz musi byc slodki! IP: *.pgi.waw.pl 17.09.04, 12:54
            ostatnio zajadałem się śledziami w Danii. Oni to jednak potrafią zrobić!
            Najlepsze były marynowane w mocno słodkiej a z małą ilością octu marynacie. Do
            tego świeża cebulka i koperek. Ale śledzie na słodko jada(ło) się też
            tradycyjnie w Polsce. Marynowany śledź z sosem ze startym piernikiem i
            rodzynkami, to stary sposób.
            Jabłko, marynowane śliwki i gruszki bardzo lubię jako "śledziowy" dodatek,
            jednak z takim np dżemem truskawowym, czy wiśniową konfiturą to nie umiem sobie
            wyobrazić...
    • remediosss1 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 14:13
      witam!!
      a ja uwielbiam kromeczkę chleba z serem białym i na to duża ilość ketchupu
      pikantnego!!! Pycha
      ser biały też jem z dżemem i miodem;-))mniam mniam..
      jeśli chodzi o paluszki słone te uwielbiam je jeść z jabłkiem, sliwkami,gruszką
      i z winogronami.

pozdrawiam;-)
      • anatemka Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 15:35
        boczek smażony z cebulą, bananami i curry. Pychotka:)
    • Gość: pini Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.04, 16:43
      I nie macie wszyscy po tym co najmniej zgagi ????!!!! :)
    • buszka1 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 16.09.04, 17:38
      ogorek malosolny ze swiezym cieknacym miodem
      pycha!
      • e_katt + miód 16.09.04, 23:19
        Zgadza się, 2-dniowy małosolny z miodem, wg mnie najlepiej z gryczanym.
        Z miodem dobra jest też marchewka pokrojona w słupki, oprószona dodatkowo
        cynamonem i świeżo mielonym pieprzem.
        • Gość: iskierka26 Re: + miód IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.04, 01:34
          ja też lubię ogórki z miodem...ale takie surowe...a mój chłopak do wszystkiego
          zajada czarne oliwki:-)
          • e_katt Re: + miód 17.09.04, 01:41
            >a mój chłopak do wszystkiego
            > zajada czarne oliwki:-)

hmm, do wszystkiego?
            tzn?
            bo brzmi intrygująco
            (staram się wyobrazić sobie chłopaka zajadającego np. tort migdałowy okraszony
            czarnymi krążkami oliwek.. ;-D)
            • Gość: Asia Re: + miód IP: *.upc-g.chello.nl 17.09.04, 10:18
              • Gość: Asia Dziwnosci swiatowe IP: *.upc-g.chello.nl 17.09.04, 10:23
                Cos mi ucieklo.

W Irlandii odmowili mojej kolezance w fast fudzie zrobienia kanapki z
                kurczakiem z sosem tartar, ktory podaje sie tam zawsze do ryby :)
                Ale wcinali irlandzkie sniadanko ( boczek + serdelki + jajecznica ) z grzankami
                z dzemem :)
                Dziwnie sie tez patrzyli jak jedlismy na sniadanie tosta z bialym serem :)
                Co kraj to obyczaj :)
                W Holandii jadaja ogromne ilosci musu jablkowego, do gotowanej szatkowanej
                szerokiej fasoli albo do ziemniakow. Bulki z rodzynkami jadaja z zoltym serem,
                a najlepsze to chleb posmarowany maslem i posypany czekoladowa posypka.
                • pinos Re: Dziwnosci swiatowe 17.09.04, 10:43
                  Taki chleb - z posypka - zowie sie "chlebem z mrowkami" i byl niegdys ukochana
                  potrawa mojej mlodszej siostry. Kartony "mrowek" musial tata przywozic na
                  przelomie lat 80 i 90 z Holandii
                  • default Re: Dziwnosci swiatowe 17.09.04, 13:30
                    Pracował kaiś czas temu w mojej firmie pewien Amerykanin, kiedyś nabył w
                    bufecie kanapkę, rozpakował i aż jęknął z obrzydzenia i niedowierzania.
                    Kanapka była z pasztetem. Nie chodziło o to że nie lubił pasztetu, tylko nie
                    mógł pojąć jak można go pakować do kanapek. Podobnie dziwił się kiedy jadłam
                    chleb z masłem i plasterkami rzodkiewek. Powiedział, że w życiu by mu nie
                    przyszło do głowy, że można zrobić kanapkę z rzodkiewką.
    • aglu Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 17.09.04, 13:53
      Moja ulubiona sałatka: puszka ananasa, starty ostry ser żółty i do tego ząbek
      czosnku i łyżka majonezu. POLECAM!
      • Gość: vesna Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.torun.mm.pl 17.09.04, 16:16
        * oczywiście paluszki (słone) z czekoladą.
        * ciastka koktajlowe z majonezem
        * hit tego lata dla mnie - truskawki z sosem czekoladowym i ostrą papryką
        (maczamy za ogonek w czekoladzie, potem w wysypanej na talerzyk papryce)

nie wiem dlaczego mój facet uważa za dziwactwo ser pleśniowy typu rokpol z
        ketchupem, albo masło orzechowe z dżemem i bananem.
        • Gość: kasiunia Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.pkt.pl 17.09.04, 19:45
          ciasto drożdżowe bardzo słodkie z masłem i pasztetem
          krakersy z nutellą
          kanapka z wędliną i dżemem
    • enta1 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 17.09.04, 21:43
      zwykła bułka z jabłkiem, jedzone jak bułka z kiełbasą zwyczajną.
      moi koledzy z liceum byli lekko zdziwieni.
      no a dżem z żółtym serem to klasyka, mniam, mniam. jeszcze nie jadłam kolacji :)
    • monikaklika Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 17.09.04, 23:08
      tak, ser zolty, najlepiej z dzemem truskawkowym!
      A probowal ktos chleb z maslem, kaszanka i na to cienka warstwa dzem z czarnej
      porzeczki? Mniam, mniam...polecam!
      • imm Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 18.09.04, 11:43
        Po przeczytaniu wszystkich propozycji dochodzę do wniosku, że placki
        ziemniaczane z musem jabłkowym to dla Was klasyka?
        Jak zaproponowali mi coś takiego w Niemczech to byłam lekko zdziwiona, ale to
        było bardzo dobre.
        • dagoosia Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 18.09.04, 23:22
          Ja uwielbiam slone krakersy z kremem Snickers ze słoika i deser z truskawek,
          ciemnego cukru,cytryny i posiekanych listkow bazylii.:))
    • corolla1 Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! 19.09.04, 07:50
      a tu w Kanadzie sie dziwia jak mozna jesc makaron z truskawkami ;) a ja to
      uwielbiam!!!
    • Gość: Ula Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.dyn.optonline.net 19.09.04, 17:15
      ryz preparowany + rodzynki = golabki (mniam)
      peanut butter + banany (wlasciwie to nie takie dziwne)
      kanapka z zoltym serem i dzem truskawkowy
      • Gość: Cynamoon Re: niby do siebie nie pasuje, ale jak smakuje! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.04, 23:48
        Nie wiem, czy specjalnie dziwne, ale bardzo lubie orzeszkim ziemne solone ze
        swiezym, surowym ogorkiem.
        Albo maslo orzechowe jako dip do takiegoz ogorka.
    • linn_linn Re: domowy krem z miodu i kakao 01.07.15, 11:41
      :) Ach ci spamerzy...
      Krem z miodu i kakao: 2 lyzki miodu i 1 lyzek gorzkiego kakao utrzec dokladnie do uzyskania kremowej konsystencji.
      • Gość: x a znasz slodkie kakao? IP: *.hsi15.unitymediagroup.de 01.07.15, 13:58
        w sumie trzy lyzki, to trzeba naczynie wylizywac :(
        Masz przepis na cala miche? ;)
      • mhr2 Re: domowy krem z miodu i kakao 01.07.15, 14:31
        smakuje jajko, łyżka cukru i kakao, tak sie kiedys robilo kogel mogel;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka