Tzw. kotlet słoneczny ze studenckiej stołówki

01.10.15, 22:35
W związku z rozpoczynającym sie nowym rokiem akademickim, przypomniał mi się kotlet, chyba nazywany był słonecznym. Chodzi mi o to ciasto, coś jakby naleśnikowe, z dołożonymi warzywami w cieście i to wszystko smażone. Czy ktoś to może pamięta? Bardzo chciałabym zrobić taki sam, ale ta moja wersja nie wychodzi mi tak smacznie jak tamte. Jak zrobić idealne ciasto do takich kotletów?
    • Gość: x musisz powtórzyć studia IP: *.hsi16.unitymediagroup.de 01.10.15, 22:37
      www.google.de/search?client=ubuntu&channel=fs&q=kotlet+sloneczny&ie=utf-8&oe=utf-8&gfe_rd=cr&ei=PZkNVv-GOaSh8wfYuajQDA
    • squirk Re: Tzw. kotlet słoneczny ze studenckiej stołówki 01.10.15, 22:56
      marzena75 napisała:

      > W związku z rozpoczynającym sie nowym rokiem akademickim, przypomniał mi się ko
      > tlet, chyba nazywany był słonecznym. Chodzi mi o to ciasto, coś jakby naleśniko
      > we, z dołożonymi warzywami w cieście i to wszystko smażone. Czy ktoś to może pa
      > mięta?

      Poszperałam w necie, zapytałam koleżanki z grupy kulinarnej i wychodzi na to, że kotlet znany jest jako słoneczny to cienko rozbity schab (albo pierś kurczaka) panierowany tylko w jajku i mące. Może tylko w Twojej stołówce panie kucharki nazwały warzywa w cieście "kotletem słonecznym"? Nie masz możliwości zapytania ich o przepis?
      • marzena75 Re: Tzw. kotlet słoneczny ze studenckiej stołówki 01.10.15, 23:05
        No, nie mam. Za daleko i za późno.......
        • squirk Re: Tzw. kotlet słoneczny ze studenckiej stołówki 01.10.15, 23:14
          marzena75 napisała:

          > No, nie mam. Za daleko i za późno.......

          A próbowałaś szukać wpisując "warzywa w cieście naleśnikowym" czy "kotlet słoneczny z warzyw"? Może uda się coś wyszukać, patrzę właśnie w Google i mnóstwo takich warzywnych kotletów jest.
          :-)
    • Gość: gosc Re: Tzw. kotlet słoneczny ze studenckiej stołówki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.15, 00:34
      Poszukaj pod nazwą kotlet syryjski
      • Gość: x kotlet syryjski? a może kot? :DDD IP: *.hsi11.unitymediagroup.de 05.10.15, 05:13
      • linn_linn Re: kotlet syryjski 05.10.15, 08:27
        przepisy-aleksandry.blogspot.it/2015/03/syryjskie-racuchy-ziemniaczane.html
    • Gość: Endy Re: Tzw. kotlet słoneczny ze studenckiej stołówki IP: *.gdynia.mm.pl 05.10.15, 21:48
      Też wydaje mi się, że najprędzej znajdziesz odpowiedni przepis w sieci pod hasłem placki syryjskie:)
      • Gość: x a najprosciej bedzie zapytac jakiegos IP: *.hsi05.unitymediagroup.de 05.10.15, 22:41
        uchodzce z Syrii.
        Cieszmy sie na rozszerzenie kulinarne.
        Lubimy kebaby ale bez Turkow? ;)
Pełna wersja