Dodaj do ulubionych

Menu świąteczne

23.03.16, 13:22
Jakie dania planujecie na niedzielę-poniedziałek?
Obserwuj wątek
    • mhr2 Re: Menu świąteczne 23.03.16, 13:36
      poziomka_84 napisała:

> Jakie dania planujecie na niedzielę-poniedziałek?

pogoda ma być, grill gotowy!
    • Gość: x to co zawsze, i jak zawsze smacznie IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 23.03.16, 14:01
      • Gość: x a na deser poziomka polana sosem waniliowym ;) IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 23.03.16, 14:02
        • mhr2 Re: a na deser poziomka polana sosem waniliowym ; 23.03.16, 14:10
          sos waniliowy znasz?
          • Gość: x extra für dich IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 23.03.16, 16:22
            www.chefkoch.de/rezepte/769321179823550/Vanillesosse-selbstgemacht.html
    • vandikia Re: Menu świąteczne 23.03.16, 19:49
      idę w gości, więc tylko dla nas na sobotę żurek, na niedzielną kolację nadziewane piersi z kurczaka prawdopodobnie cheddarem i pomidorami suszonymi, na wspólny stół jajka faszerowane pieczarkami, na poniedziałek szaszłyki owocowe, tyle.
    • bene_gesserit Re: Menu świąteczne 23.03.16, 20:23
      Żurek, solenny, ale niedużo, paszet z kaczki, sałatka jajeczna, pizza bread i wiosenna wersja bombay-burgers (dwie ostanie pozycje dla nieortodoksyjnych wegetarian z rodziny). Sernik gotowany z truskawkami i tartę limonkową chyba. Mazurki ogarnia mama, jak zawsze z wielkim talentem, to u nas rodzinne.

;)
      • vandikia Re: Menu świąteczne 23.03.16, 21:49
        o, pasztet też może zrobię jak nie będę koczowała w biurze, tylko nie mam materiału, a nie wiem czy części kaczki z lidla albo biedry się nadadzą, na targ nie zdążę pójść
        • bene_gesserit Re: Menu świąteczne 24.03.16, 12:29
          Nadadzą się. Z lidlowej kaczki robiłam i wyszło ok.
          • vandikia Re: Menu świąteczne 25.03.16, 17:21
            namówiłaś mnie i kupiłam dzisiaj kaczkę i jeszcze przepiórkę i boczniaki i zamierzam taki świąteczny pasztet zmontować, zobaczymy co wyjdzie
            • bene_gesserit Re: Menu świąteczne 25.03.16, 17:39
              A ja tymczasem zmieniłam koncepcję i robię kaczkę nadziewaną :)
              Właśnie się moczy w solance z czosnkiem.
    • mama-ola Re: Menu świąteczne 24.03.16, 13:24
      Między innymi:
      Żurek.
      Pierś z indyka w pomarańczach w galarecie.
      Rolada szpinakowa z łososiem i twarożkiem chrzanowym.
      Schab z suszonymi śliwkami.
    • paniwaz Re: Menu świąteczne 24.03.16, 18:35
      U nas w tym roku rewolucyjnie, z racji tego, że kobiety w rodzinie zaniemogły i chłopaki rządzą w kuchni. Ma być prosto i .. prosto.
      Piątek: pieczony dorsz z sałatą z grillowanych warzyw i rukolą.
      Sobota - największe rodzinne spotkanie: żurek z jajkiem i kiełbaską + pieczone golonki na chrupiąco + tarta porowa + pieczone ziemniaki z rozmarynem
      Niedziela: Rosół + schab pieczony z owocami + sos grzybowo-pieczarkowy + pieczone marchewki i pietruszki w miodzie i cytrynie z tymiankiem
      Poniedziałek: Barszcz czerwony + hamburgery

Home-made dodatki: pasztet, rolmopsy, babka jogurtowo-pomarańczowa, sernik -właśnie wyszedł z pieca, a tata pęka z dumy:-)
      Pani Wąż
    • aqua48 Re: Menu świąteczne 24.03.16, 21:03
      Zupa grzybowa z suszonych grzybów na wywarze z boczku, pieczeń wieprzowa, ziemniaki puree, sałatka z rukoli i pomarańczy, sernik, mazurki, placek drożdżowy z jabłkami, kurtyna. Menu na cale święta, nie zamierzam stać przy garnkach przez cały mój wolny czas.
    • Gość: miki202 Re: Menu świąteczne IP: *.dynamic.chello.pl 25.03.16, 07:51
      Na początek to co musi być u babci na święta bez dyskusji czyli sałatka jarzynowa, sos tatarski, grzybki marynowane, borówki z gruszkami i domowa ćwikła oraz pierniczki apolki, A w tym roku perliczka, przepiórki, faszerowana cielęcina w galarecie (kawałek z suszonymi owocami, kawałek z grzybami), pasztet cielęcy z orzechami, jajka przepiórcze w galarecie, jajka faszerowane, jajka z kawiorem, jajka z enchois i każda ilość wędlin, po trzy, cztery plasterki. Do pasztetu paluszki z ciasta francuskiego. Jak mi starczy sił, to upiekę chleb, mam własny zakwas. Ciasto tym razem kupne, bo rodzina zażyczyła sobie sękacza. Oczywiście symboliczna ilość żurku i białej kiełbasy. Stół ma być wypasiony, różnorodny, bo obiadów nie robimy.
    • katarzyna.kachel Re: Menu świąteczne 25.03.16, 11:45
      Żurek w trzech odsłonach
      1. wegetariański owsiany z chrzanem i jajkiem
      2. tradycyjny żytni z biała kiełbasą i jajem
      3. wegański żytni z suszonym grzybkiem, chrzanem i smażonymi ziemniakami

Będzie też kaczka z kluskami i czerwoną kapustą
      • Gość: x u mnie też tradycyjna extra żytnia IP: *.hsi11.unitymediagroup.de 25.03.16, 13:10
        tyle zakąsek na stole, grzechem byłoby nie wypić :D
    • plastikpiokio Re: Menu świąteczne 25.03.16, 12:45
      same bezglutenowe
    • ludwik_13 Re: Menu świąteczne 25.03.16, 13:19
      U mnie klasycznie:
      w sobotę śledź z cebulką i ziemniaki w mundurkach (postnie)
      niedziela: śniadanie: wędliny swojskie i pasztet, sałatka jarzynowa i jeszcze jakaś , jaja ; obiad: żurek z białą kiełbasą i jajem, ziemniaczki z cebulką. Z ciast: sernik i 2 mazurki - cytrynowy i orzechowy z jabłkiem. Poniedziałek - śniadanie jw, obiad: pieczeń z dzika w sosie grzybowym , buraczki, kasza gryczana lub kopytka.
      • bobralus Re: Menu świąteczne 25.03.16, 15:48
        U nas w tym roku żurek z kiełbasą, jajka faszerowane z sardynkami i szczypiorkiem, pasztet i kabanosy, sałatka jarzynowa i sernik oreo (na specjalne życzenie męża) plus różne dodatki (papryczki nadziewane fetą, żurawina, sos chrzanowy itd.). Obiad świąteczny zjemy po spacerze w restauracji, a w śmingusa jest czynna dobra burgerownia na moim osiedlu :)
        • Gość: miki202 Re: Menu świąteczne IP: *.dynamic.chello.pl 26.03.16, 08:30
          I to rozumiem. Mamusia (nie oszukujmy, to ona zasuwa w kuchni) ma wreszcie prawdziwe, spokojne, luksusowe swięta. Pełne uznanie.
          • mhr2 Re: Menu świąteczne 26.03.16, 11:46
            Gość portalu: miki202 napisał(a):

> Mamusia (nie oszukujmy, to ona zasuwa w kuchni) ma wreszcie praw
            > dziwe, spokojne, luksusowe swięta.

prawda!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka