Dodaj do ulubionych

Hot Tortilla

26.09.04, 20:31
Podajcie jakiś przepisik na taką typowo meksykańską tortillę.
Z góry dzięki.
Obserwuj wątek
    • Gość: bynight Re: Hot Tortilla IP: *.dip.t-dialin.net 26.09.04, 21:52
      na forum znajdziesz przepis na tortillas z maslem. Ja wlasnie dzisiaj zrobilam
      tortillas ale troche inne.

750ml maki (nie gram, ale mililitrow)
      250 ml goracej wody
      90 ml oliwy
      1 lyzeszka soli

mieszasz wszystko. Ja to krecilam mikserem z koncowkami to gestego ciasta.
      Trzeba zostawic ciasto w spokoju na okres powyzej 30 minut. Potem podzielic na
      12 kawalkow i walkowac na placki o srednicy 21 cm. Smazyc na patelni ok 30 s.
      zkazdej strony. Tak jest zgodnie z przepisem. Mi wyszlo wiecej plackow i dluzej
      je smazylam. Maja nie byc surowe, ale musza byc miekkie zeby moc je zawijac.
      Gotowe trzymaj przykryte talerzem. W lodowce mozna przechowwac 3 dni. Odgrzewa
      sie na patelni albo mikrofalowce.

Do tego farsz. Moja improwizacja. Cebule podsmazylam z 4 zabkami czosnku.
      Dodalam puszke pomidorow, pol puszki fasoli (im ciemniejsz tym lepiej) i chwile
      gotowalam z listkiem, zielem angielskim i swiezym rozmarynem. Potem wyjelam
      przyprawy i zmiksowalam.
      Dodalam pokrojona w kawalki cukinie i papryke czerwona, a na koncu reszte
      fasoli. Przyprawilam miazdzona papryczka chili i dodalam harise, bo mi pasowala.
      Mysle, ze zamiast niej mozna dodac wiecej ostrych przypraw i kumin (bardzo
      dobrze sie z tym komponuje). Posolic i popieprzyc. Na placki nalozylam sera
      zoltego i farsz, zawinelam. Do tego jakas salata najelpej z delikatnym sosem
      czosnkowym.
      A po posilku polecam herbatke z kopru wloskiego ;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka