Dodaj do ulubionych

Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 13:42
Żona kupiła wczoraj cukinię, bo podobno smaczna, ale nic nie wiemy na temat
jej przyżądzania, błagam pomóżcie.
Obserwuj wątek
    • feministka0.75 Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! 27.09.04, 14:12
      cukinia to najwdzieczniejsze warzywo w kuchni :))) tego jest tak wiele, ze
      polecam wejsc na google. Osobiscie polecam leczo czyli cebula, papryka,
      pomidory, cukinia, kielbasa (i co nawinie sie pod reka) pokrojone, podsmazone,
      podduszone -pychota.

W mojej rodzinie przyjelo sie rowniez "beleczo" - podobna wersja tyle, ze bez
      dodatku miesnego :))
    • giezik Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! 27.09.04, 14:17
      czy bedzie nietaktem podac po raz kolejny przepis na zupe :)

(a w ogole to forumowa wyszukiwarka, moze sie okazac bezcenna :) )
    • gracjella Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! 27.09.04, 15:31
      Na oliwce z oliwek lub na masle podsmazyc troszke 2-3 posiekane zabki czosnku,
      dodac garsc posiekanej zielonej pietruszki i cukinie (nie obierac ze skorki!)
      pokrojone w cienkie plasterki. Smazyc do miekkosci, pod koniec smazenia
      posolic. Pyszne i smaczne! :-)
      • margala Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! 27.09.04, 15:52
        gracjella napisała:

> Na oliwce z oliwek lub na masle podsmazyc troszke 2-3 posiekane zabki
        czosnku,
        > dodac garsc posiekanej zielonej pietruszki i cukinie (nie obierac ze skorki!)
        > pokrojone w cienkie plasterki. Smazyc do miekkosci, pod koniec smazenia
        > posolic. Pyszne i smaczne! :-)

a nie lepiej te zieloną pietruszkę dorzucić na końcu? smażona natka nie jest
        zbyt atrakcyjna ani smakowo ani wizualnie.
        • gracjella Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! 27.09.04, 15:56
          Nie, bo smak nie bedzie ten sam, musi byc wlasnie podklad ze smazonego czosnku
          i pietruszki.
          >
          > a nie lepiej te zieloną pietruszkę dorzucić na końcu? smażona natka nie jest
          > zbyt atrakcyjna ani smakowo ani wizualnie.
          >
      • Gość: sola Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:44
        pod koniec smażenia można dodać serek topiony, wtedy potrawa stanie się
        bardziej treściwa i można ją zajadać jako samodzielne danie ;)
        • margala okropność 28.09.04, 12:51
          Gość portalu: sola napisał(a):

> pod koniec smażenia można dodać serek topiony, wtedy potrawa stanie się
          > bardziej treściwa i można ją zajadać jako samodzielne danie ;)

Oh, co za barbarzyństwo! Serek topiony dodawany do tego typu potraw - paskudnie
          to musi samkować i jakie niezdrowe. Przede wszystkim niezdrowe!
          • Gość: sola Re: okropność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.04, 16:50
            jadłam to i po prostu pycha, do tego dania cukinię kroi się w dużą kostkę
    • Gość: sola Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:02
      cukinię pokrój na plasterki, posól i popieprz, usmaż na oleju na złoto, dodaj
      śmietany, koperku, posyp odrobiną mąki, dodaj soli i pieprzu do smaku,
      chwileczkę podduś i gotowe, mojemu mężowi smakuje, możesz równiesz cukinię
      pokrojonaąw plasterki opanierować i usmażyć
      smacznego ;)
      • Gość: skolik Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:52
        ten serek to do Twojego przepisu czy przedmówczyni ?
        • Gość: sola Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:56
          przedmówczyni, zapomniałam wkleić przepis :~)
          • Gość: skolik Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 17:02
            Oki, zdecyduje się na dzisiaj na Twój przepis, skoro twierdzisz że Twojemu
            mężowi smakuje to może i mnie przypadnie do gustu ;)
            • Gość: sola Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 17:05
              na ten z serkiem topionym czy ze śmietaną
              • Gość: skolik Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 17:11
                Śmietaną, szczerze mówiąc trochę się przeraziłem tym serkiem bo nie znoszę
                serków topionych (taki uraz po komunie), ale ten ze śmietaną zapowiada się
                apetycznie. Jedno pytanie techniczne, po usmażeniu cukinii tylko je podsypać i
                dalej dusić czy opanierować w mące ?
                • Gość: sola Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 17:23
                  nie panierować, dodać do śmietany odrobinę mąki, tylko odrobinę
                  smacznego życze
                • Gość: sola Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 17:24
                  mój mąż też nie lubi serka topionego, ale w połączeniu z cukinią mu smakowało
                  • Gość: skolik Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 17:36
                    Jeszce raz dzięki, sprawdzę i dam Ci jutro znać. Pa lecę do domciu i z żoną
                    zabieramy się do pichcenia ;)
                    • Gość: sola Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 17:40
                      pa :~)
                      • Gość: skolik Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.04, 12:31
                        Witam, cóż mogę powiedzieć, NIEBO W GĘBIE !!! Bardzo mi smakowała Twoja
                        potrawa, Twój mąż jest szczęśliwcem, moja żona nie ma takiego talentu ;(.
                        Praktycznie całą potrawę zrobiłem sam, do tego ziemniaczki pure. Pozdrów męża,
                        zazdroszczę mu ;). Następnym razem wypróbuje tosty z mozarelli, cukinii i
                        anchovies Giezika (brzmi zachęcająco). Jeśli masz jeszcze jakieś asy z rękawa
                        chętnie skorzystam.
                        • Gość: sola Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.04, 12:39
                          :~), cieszę się, że ci smakowało
                        • Gość: sola Re: Do soli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.04, 12:50
                          makaron np.kokardki, cukinia, papryka,brokuł, czosnek, sól, pieprz, curry,
                          magi, posiekany koperek.
                          makaron ugotować al dente, brokuły gotować ok 3-4 minut (różyczki), czosnek
                          przysmażyć na
                          rozgrzanym oleju z oliwek tak aby wydobyć aromat, dodać cukinię, paprykę
                          poddusić do miękkości, dodać brokuły i jeszczę chwileczkę poddusić, dodać
                          makaron, przyprawy,koperek, proporcje wg uznania (można podawać do mięs), moim
                          zdaniem jest to danie godne polecenia
                          smacznego :~)
    • marghe_72 Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! 27.09.04, 16:05
      Placuszki z cukinii

Cukinie
      mąka
      mleko
      odrobina zimnego piwa lub lodowatej gazowanej wody
      2 jajka
      sól
      pieprz
      curry
      olej - sporo

Cukinie umyc i pokroic w plasterki grubości ca. 1 cm
      Mąkę, mleko, piwo / wodę, sol, pieprz, curry wymieszać. Powinniśmy otrzymac
      mase podobną do ciasta na nalesniki.
      Olej rozgrzać w głebokiej patelni (lub we frytkownicy)
      Krążki cukinii obtaczac w mące, nastepnie moczyć w cieście i szybciutko wrzucac
      na gorący olej.
      Smażyc chwilkę - aż ciasto sie zetnie i leciutko zbrązowieje. Uważac - nie moze
      sie przypalić.
      Podawać np. z sosem tzatziki lub z ostrym sosem pomidorowym.
    • brunosch Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! 27.09.04, 16:07
      Do pokrojonej i usmażonej z czosnkiem cukinii dodaj pokrojone w kostkę pomidory
      + liść bazylii + pieprz i poczekaj, aż sok pomidorowy wyparuje nieco.
      Możesz zalać to śmietaną i mieć sos do makaronu; dodać surowe jajka i zrobić
      warzywną jajecznicę; dodać tarty ser - żółty, rokpol, fetę; nic nie dodawać,
      jeść jakie jest.
      • Gość: skolik Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:37
        Dzięki Wam, nie wiedziałem że cukinię można zrobić na tyle sposobów, sam nie
        wiem co dzisiaj wybierzemy. Już mi kiszki marsza grają.
        • Gość: giezik i jeszcze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 17:42
          Tosty z mozarelli, cukinii i anchovies
          Czas przyrządzania (gg:mm): 00:25
          Ilość porcji: 4

Składniki:
          1 łyżka oliwy z oliwek
          4 szt. cukinii
    • Gość: yfcia Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! IP: 195.28.179.* 28.09.04, 10:34
      A może coś takiego?
      Z 30dag mąki, 2dag drożdży,szczypty soli i cukru, łyżki oleju, 3 łyżek jogurtu
      i 1/8 l ciepłej wody wyrobić ciasto - odstawić do wyrośnięcia. Na dwóch łyżkach
      oliwy zeszklić posiekaną dużą cebulę, 3 ząbki posiekanego czosnku i garść
      szałwii. Ostudzić. 60 dag cukinii pokroić w drobną kostkę, wymieszać z cebulą.
      70 dag pomidorów obrać ze skórki i pokroić w plastry. Ciasto wyłożyć na
      wysmarowaną tłuszczem blaszkę, ułożyć na nim cukinię, obłożyć dachówkowo
      pomidorami i plastrami sera gouda.Posypać solą i pieprzem, skropić oliwą i piec
      ok.30 min. w temp.200*C.
      Dla wegetarian i nie tylko.
      • Gość: Anna ja polecam cukinie nadziewane pieczarkami IP: *.ilm.warszawa.sint.pl 28.09.04, 12:04
        • Gość: Misia Re: ja polecam cukinie nadziewane pieczarkami IP: *.238.114.218.adsl.inetia.pl 28.09.04, 12:08
          o dokładnie - albo mięskiem mielonym z wszystkim - czyli cukinie obieramy ze
          skorki - krimy wzdluż - wyciągamy pestki, soli - nadziewamy wszystkim co się
          nawinie pod rękę - na wierzchu serek do zapiekania albo połączyc obydwie
          nadziane części i do rękawa foliowego , powstanie sos ppo pieczeniu - dodac
          pomidorki z puszki - zagęścić np serem posypać przyprawami zielonymi i
          wcinnnnnać
    • Gość: abd Re: no a zupa giezika? IP: 213.199.193.* 28.09.04, 12:07
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=13540506&v=2&s=0
    • Gość: gość: wir Re: Ciekawych przepisów na cukinie poszukuję !!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.09.04, 20:42
      Przetwory z cukini akurat sezon
      Ananasy z cukini

3 kg cukini
      3 łyżeczki kwasku cytrynowego
      1,5 l wody
      1 kg cukru
      Cukier waniliowy
      Młode cukinie pokroić ze skórką w kostkę, większe obrać. Rozpuścić we wrzątku
      kwasek cytrynowy i zalać cukinię. Odstawić na 1 dzień. Odcedzić. Do marynaty
      wsypać cukier i cukier waniliowy. Zagotować. Do słoików włożyć cukinię i zalać
      wrzącym wywarem. Pasteryzować 15 minut.
    • herbavit trochę mniej kulinarnie 29.09.04, 21:53
      Cukinię obciąć z obu stron - tak z 5 centymetrów
      wydrążyć w środku (musi być w miarę duża)
      wyciąć wzorek (według artystycznych upodobań)
      włożyć do środka świeczkę
      zapalić
      poczekać na wieczór
      podziwiać, rozmyślać, marzyć
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka