Dodaj do ulubionych

ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję

16.12.17, 18:50
macie jakieś sprawdzone przepisy na śledzia wigilijnego? Chcę zaskoczyć gosci
Obserwuj wątek
    • damdalen Re: ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję 16.12.17, 20:53
      Najbardziej zaskakujący dla mnie był śledź z ananasem i - o dziwo - był nawet dość dobry.

Ja robię śledzie dość często i nie tylko na święta. Na przykład: cytrynowe, w winie, w pomidorach i cebuli, w czosnku i majeranku, po cygańsku, w curry, po łowicku z jarzynami w majonezie, rolmopsy, z grzybami, również w sałatce z burakami czy ogórkiem kiszonym lub z fasolą, groszkiem, jajkiem, no i jeszcze 'tatar' ze śledzia. 100 sposobów.
      • bialeem Re: ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję 20.12.17, 01:22
        daj przepis na tego ananasa. Mam chłopa uczulonego na jabłka i może dałoby się zrobić właśnie coś z ananasem...
        • damdalen Re: ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję 20.12.17, 10:03
          Przepis musiałabym poszukać u mamy.

Z tego co pamiętam, w recepturze była sparzona cebula, ananas z puszki pokrojony w kostkę, śledzie pokrojone w paski, majonez wymieszany ze śmietaną, zapewne pieprz. Proporcje śledzi do ananasa to tak objętościowo mniej więcej 1:1.
          • evro44 Re: ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję 20.12.17, 12:46
            Świetny przepis na spapranie śledzia. Wszystkie dodatki typu śliwki, gruszki, rodzynki, kukurydza czy w/w ananas zabijają szlachetny smak ryby. Jest cała gama innych uzupełniaczy które super współgrają np. kapary, oliwki, marynowane grzybki lub klasyka : ogórki,jabłko, burak, ziemniak,groszek czy jajko. Ale oczywiście co kto lubi.
            • damdalen Re: ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję 20.12.17, 13:09
              Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem "ciotkowatych" sałatek łaczących kontrastowe smaki, puszkowane specjały i majonez. Ale pytanie było o ciekawą, zaskakującą recepturę ze śledziami.
    • janek53 Re: ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję 20.12.17, 18:27
      Proste. Cos innego.
      Sledz holenderski: Tutaj
      Wlasnie moja córka przywiezie mi z Amsterdamu.
      Opowiem o wrazeniach smakowych.
      J53.
      • evro44 Re: ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję 21.12.17, 11:44
        Tylko pozazdrościć. Prawdziwy matias bez udziwnień to jest to!
        • damdalen Re: ciekawego przepisu na śledzia potrzebuję 21.12.17, 18:34
          W Krakowie można kupić takiego oryginalnego matjasa. Drogi okrutnie, kupuję po sztuce na osobę.
          • Gość: x u mnie 1 za 1,5 € lub IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 21.12.17, 19:33
            4 za 5 €.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka