Dodaj do ulubionych

nalesniki z truskawkami

IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 01.06.02, 14:49
pomysl na srodek juz mam: ser twarogowy(smietankowy) + jogurt naturalny +serek
homo- waniliowy +odrobia cukru pudru + truskawki
ale co z nalesnikiem? marzy mi sie taki mieciutki i puszysty...
jak co takiego zrobic?
z piana z bialek wymieszac?
sama nie wiem...
poradzcie cos :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Maestro Re: nalesniki z truskawkami IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.06.02, 17:08
      Gość portalu: mmadi napisał(a):

> pomysl na srodek juz mam: ser twarogowy(smietankowy) + jogurt naturalny +serek
      > homo- waniliowy +odrobia cukru pudru + truskawki
      > ale co z nalesnikiem? marzy mi sie taki mieciutki i puszysty...
      > jak co takiego zrobic?
      > z piana z bialek wymieszac?
      > sama nie wiem...
      Truskawki i ser do naleśników-barbarzyństwo !!!.Tylko roztarte czerwone dojrzłe z
      cukrem mniam mniam sam dzisiaj takie robiłem.A ciasto - przepis dla 4 osób (które
      lubią zjeść)
      3 jajka ok 1 szklanki cukru,mały cukier waniliowy,szczypta soli,3/4 lub 1 litr
      mleka (zależy ile chcesz zrobić) i mąka do gęstości.Ubić,wymieszać,smażyć na
      patelni posmarowanej słoniną (niesoloną).SMACZNEGO.
    • Gość: kluba1 Re: nalesniki z truskawkami IP: *.we.client2.attbi.com 02.06.02, 01:44
      Gość portalu: mmadi napisał(a):

> pomysl na srodek juz mam: ser twarogowy(smietankowy) + jogurt naturalny +serek
      > homo- waniliowy +odrobia cukru pudru + truskawki
      > ale co z nalesnikiem? marzy mi sie taki mieciutki i puszysty...
      > jak co takiego zrobic?
      > z piana z bialek wymieszac?
      > sama nie wiem...
      > poradzcie cos :)
      Slodkie ciasto nalesnikowe:
      2 jajka, roztrzepane - ubite
      1/3 miarki mleka ( miarka 1 cup)
      1/3 miarki wody
      3/4 miarki przesianej maki
      1 lyzka stolowa miekkiego , slodkiego masla
      2 lyski stolowe cukru
      2 lyski stolowe koniaku
      1 lyzeczka wanilii

Truskawki, w zaleznosci od wielkosci pokroic na czastki, zasypac cukrem ,gdy
      troche soku sie wytworzy - wymieszac z bita smietana, nadziewac nalesniki zlozone
      na cztery , przybrac swierzymi truskawkami i pozostala bita smietana .
      Mozna rowniez posmarowac nalesniki budyniem czekoladowym (!) zimnym a pozniej
      dodac do tego truskawki + bita smietana ! Podawac natychmiast!. Mozna
      truskawki wymieszac nie tylko z cukrem lecz dodac odrobine koniaku lub rumu !!
      Sewwowac natychmiast !!! Zamiast bitej smietany mozna gesta kwasna wymieszac z
      cukrem + koniak . Pyszna jest mieszana truskawek z czarnymi jagodami. Wspaniale
      tez sa nalesniki ( kazdy z w/w przepisow ) z lodami na wierzchu !!! Dobre tez
      sa nalesniki z jablkami , taka " prawie szarlotka na szybko".
      Kilka twardych , cierpkich jablek obrac, wykorowac i pokroic na cieniutkie
      plastereczki. W pojemniku o grubym gnie rozpuscic maslo, dodac jablka , brazowy
      cukier, troche cynamonu, mozna skorke starta z cytryny, mozna rum , mozna .....
      co tylko pasuje, np rodzynki . Podsmazyc te jablka w sosie maslano - cukrowym
      przez ok 10 minut ( w zaleznosci , czy lubimy bardziej chrupiace i w zaleznosci
      od ilosci ) , nadziewamy "slodkie" nalesniki , zawijamy , mozna podac na wierzchu
      lody smietankowe i jest to w zasadzie bardzo wskazane, bo nadzienie jest gorzce -
      UWAGA !!! Smacznego !!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka