Dodaj do ulubionych

pestka z daktyla - urosnie co z tego?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 16:42
no własnie - jak w temacie, albo z ananasowego "pióropusza". albo z pestek
innych egzotycznych owoców? i jak się z pestkami obchodzić/ mam doswiadczenie
tylko z cytryną - rzeczywiście wyrosła z pestki.
Obserwuj wątek
    • Gość: Nobullshit Re: pestka z daktyla - urosnie co z tego? IP: *.spray.net.pl 20.02.05, 17:08
      Wszystko to rośnie, ale nie za bardzo, a podczas prób wyniesienia z domu pada,
      no i nie owocuje. Mój Tata ma manię i wtyka do ziemi każdą egzotyczną pestkę.
      Największe osiągnięcie - ponadpółmetrowa pinia.
      • Gość: vetches Re: pestka z daktyla - urosnie co z tego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 17:15
        Pewnie ze urosnie.Palemka daktylowa.Ja mam ich sporo w domu i fajnie
        wyglądają.Pozdrawiam
        • Gość: aga Re: pestka z daktyla - urosnie co z tego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 17:19
          czy jakoś trzeba przygotować pestkę - na przykład moczyć w wodzie czy od razu
          do ziemi? a co z ananasem? albo z granatem?
          • hke Re: pestka z daktyla - urosnie co z tego? 20.02.05, 19:22
            Gość portalu: aga napisał(a):

> czy jakoś trzeba przygotować pestkę - na przykład moczyć w wodzie czy od razu
            > do ziemi? a co z ananasem? albo z granatem?

Wszystko urośnie :) Wiedza z praktyki, ojcu wszystko rosło... Z daktylem nic
            robić nie trzeba, tylko przygotować się na długie czekanie, bo o ile pamiętam,
            toto parę miesięcy kiełkowało. "Czubek" ananana trzeba parę dni podsuszyć przed
            wsadzeniem w ziemie. Inaczej, jak sądzę, zacznie po prostu gnić (a przynajmniej
            ryzyko bedzie większe). Granat tez wyrósł, ale tu gorąco polecam kupienie
            sadzonki miniaturowego granatu, szybko zaczynają kwitnąć i owocować, radośc i
            doznania estetyczne są spore, bo to ślicznie wygląda :), chociaż owoce smakowo
            takie sobie. Da się tez wyhodować awokado, chociaż zawsze po paru- latach
            nieodmiennie zaczyna obsychać...
            • jacek1f imbir - tylko tu 20.02.05, 19:25
              mam niejakie doswiadczenie. Rosnie latwo sliczna roslinka. 4-5 cm (moze byc
              taki sękaty boczek), odciąć z imbiru i włożyć do ziemi.
              Niestety nigdy nie doprowadzilem go żeby dawał bulwy :-(
            • mwookash Ananas 21.02.05, 09:30
              Dawno temu jak gazety kolorowe nie były na kredowym papierze a ananasy tylko w
              puszce to czytałem przepis na sadzenie "pióropusza" ananasa. Pamiętam tylko
              trochę. Trzeba było posypać węglem drzewnym przecięcie (albo czymśinnym
              grzybobójczym). Posadzić do ziemi z piaskiem. Nawet było o zapylaniu. Że jak
              kwitnie to trzeba w folię owinąć i włożyć jabłka coby sfermentowały i można
              wtedy mieć małego ananasa. Dziwne ale tak było napisane.
    • lunatica daktyle i cytryny 21.02.05, 08:56
      daktyle rosna jak szalone, pestke wczesniej namoczyłam, ale był to aczje
      przypadek (poszukiwania odpowiedniej doniczki) niż celowe działanie ;-)
      cytryny rosną bardzo ładnie choć wolniutko...
      • mnkra Re: daktyle i cytryny 21.02.05, 09:21
        Podobnie mandarynki czy pomarancze
        • cynamoon6 Re: daktyle i cytryny 21.02.05, 09:53
          A awokado?
          Bo mam pestke i chcialabym...
          • Gość: chalek Re: daktyle i cytryny IP: *.tele2.pl 21.02.05, 15:01
            Awokado wyrosnie, u mnie wyroslo jakis czas temu i jest juz spory krzaczek. mam tez w domu 20 letnia czy nawet starsza palme daktylowa posadzona daaaaaawno temu przez mojego Tate.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka