Dodaj do ulubionych

Pozytywy spożywcze i kuchenne

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.05, 14:46
Ponieważ jest wątek o tym, czego należy unikać, może dla równowagi wątek o
tym, co warto kupić.
Moje typy: chleb komiśniak firmy Kubiak - pyszny, na zakwasie, bez żadnych
polepszaczy, nadaje się do zjedzenia i nie pleśnieje nawet po tygodniu,
smakuje jak prawdziwy, wiejski, domowy chleb.

Przetwory firmy Rolnik - w małych słoiczkach pyszna grilowana papryka, dynia
i inne

Kapary i oliwki Figaro

Kawa Dawidoff

Kefir z Koła
Obserwuj wątek
    • ela2225 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 23.08.05, 14:52
      Jogurt waniliowy z Campiny
      • nowa16 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 23.08.05, 16:24
        Jogurt naturalny Danone (najlepszy ze wszystkich naturalnych jakie próbowałam)
        oraz Milko jogurt pitny wiśniowy.
        • Gość: Kethup Wloclawek Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 8.3.* / *.proxy.aol.com 30.08.05, 22:06
          Tak powinien smakowac kethup. I , o dziwo, jest polski!!!
          • Gość: tubu5000 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.chello.pl 30.08.05, 23:08
            jest konserwowany sorbinianem potasu (tudziez benzoesanem sodu - juz nie
            pamietam, ale pamietam, ze kiedys byl, potem nie byl, teraz znowu jest)
            • Gość: Bartekpawel Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 15:53
              A inne ketchupy nie są ?

Włocławek jest najlepszy mimo konserwantów.
              • Gość: tubu5000 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.chello.pl 31.08.05, 16:13
                Wbrew pozorom wiekszosc jest bez konserwantow. Jezeli chodzi o sklad -
                zdecydowanie najlepszy ma Heinz.
              • Gość: Tryku Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.local.net / 213.17.201.* 31.08.05, 16:22
                Swoją droga zastanawiam się po co są konserwowane art. spożywcze. Jak wiadomo i
                producentom i handlowcom zależy na jak największej rotacji towaru. Wydaje się
                mi tutaj,że macza w tym wszystkim lobby chemiczne...
      • elfhelm Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 30.08.05, 18:59
        ptasie mleczko wedlowskie
        kawa rozpuszczalna nescafe
        wiejski serek z piątnicy
        olej kujawski
    • jollka2 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 23.08.05, 14:54
      Ja od lat kupuję ketchup z Włoclawka w słoiku i stary, dobry majonez Pomorski.
      To takie pierwsze myśli.
      • Gość: aro Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.foo.org / *.centercorporation.pl 31.08.05, 11:15
        Zgadzam sie ketchup z wloclawka jest najlepszy ale niestety jest problem z
        kupieniem go w Wawie
        • Gość: gatka1 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:33
          Mój hicior numer jeden to chłodnik Łowicza, poza tym mleko lalavita też Łowicza,
          marynaty Rolnika (w zasadzie wszystkie, ale ta pieczona papryka..mmm), musztardy
          Develeja (za pisownię nie dam głowy), ser Ramzes wędzony, niestety nie znam
          producenta, z wędlinek to Ogonówka brandenburska.
          • Gość: Roman Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 15:05
            Najlepszy jest polski wedzony boczek, nie zadna pancetta czy bacon. Co do
            przetworow to rolnik jest ok. Musztarda najlepsza z regionalnych wytwórni octu
            najlepiej pakowana w "musztardówkach", nie zadne develeje czy inne takie.
            Keczup wloclawek jest ok. Kefir z koszalinskiego Mlekosza bo jako jeden z
            niewielu nie ma jednolitej konsystencji, cala reszte tych zageszczonych
            kwasnych mleczek nie nazwalbym raczej kefirem. Kielbasa najlepiej swojska
            zrobiona przez siebie na wsi
        • Gość: Kas Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.ien.pw.edu.pl 31.08.05, 12:55
          ten ketchup jest w realu,i w geancie na jubilerskiej sie pojawil:) nareszcie

KAs
        • flower15 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 01.09.05, 10:29
          a ja mam juz go dosyc, wole ketchup roleski.mieszkam 10 km od Włocławka i u nas
          zatrzesienie ketchupow wloclawskich.
    • invicta1 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 23.08.05, 14:57
      polędwica łososiowa z Krakusa
    • Gość: Pani_Momo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.05, 15:02
      Chałwa "Kłębuszki bawełny". Kupuję ją w Auchan, trzeba tylko sprawdzić, czy nie
      jest twarda
      • invicta1 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 23.08.05, 15:04
        aaa wiem produkuje ją turecka KOSKA-mój Tata za nią szaleje
      • trueba26 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 23.08.05, 15:09
        oj, wstyd się przyznać. Ja laysiki solone lubię...
        No, i Pudliszki, zwłaszcza przecier pomidorowy, z innego pomidorówki nie robię.
        I ostatno lubię też Hortexu warzywa na patelnię oprócz takich w sosie
        holenderskim.
        A! i najważniejsze - majonez sałatkowy firmy Frubex z Pajęczna. Czy ktoś go
        zna?
        • oliwe Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 27.08.05, 13:43
          A wiesz co ostatnio klientka w tych hortexowych warzywach znalazła?
          Połowę myszy. Bodajże przedwczoraj było w Gazecie.
          • Gość: tt a gdzie znalazla? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.05, 14:24
            bo jakis miesiac temu pisali o polowie szczura w szczecinie. moze to druga
            polowa! ale by bylo ;)
            • neeki Re: a gdzie znalazla? 01.09.05, 01:00
              w sumie to jak ktos widzial hale produkcyjne to nie powinien sie dziwic ;)
              myszy sa to i czasami gdzies wpadna.
        • Gość: mariol Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.mzb.kielce.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 08:59
          Jeśli chodzi o majonez to najlepszy jest Kielecki firmy społem
          • Gość: jchrusci Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 193.0.122.* 31.08.05, 09:46
            POPIERAM!!! nie ma lepszego majonezu
            • Gość: Julianna Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.chello.pl 31.08.05, 19:15
              Majonez z Białut jest the best. Jest jako jedyny bez konserwantów, smak -
              pycha. Wada: trudno go kupić w Warszawie, ale innego nie kupujemy. Może stać
              milion kieleckich, a przejdę obojętnie.

Z innych produktów:
              - serek wiejski Piątnicy;
              - wędlina sojowa o smaku szynkowym i (mniej) drobiowym Polsoi; ich parówki
              sojowe;
              - sos włoski z Kotlina do spaghetti (inne smaki nie);
              - czekolada amaretto i malibu Terravity;
              - herbatka Iguana z serii Bio-Active;
              - musztarda Kamisu z naturalnym miodem, ale wserii "specialite" z całymi
              ziarnami gorczycy;
              - musztarda pomidorowa Kamisu;
              - "paprini" - taki ketchup pomidorowy, chyba też Kamisu, ale nie jestem pewna.
          • edavenpo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 01.09.05, 20:45
            Popieram, Majonez Kielecki jest najlepszy. Winiary moze sie schowac ;-)
      • Gość: Duze Jogurty z Bie Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 8.3.* / *.proxy.aol.com 30.08.05, 22:13
        O smaku brzoskwini i marakuji niestety z Biedronki, bo innego taniego w
        Wabrzeznie nie ma.
    • Gość: Pani_Momo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.05, 15:12
      O - i przypomniało mi się - majonez jogurtowy Winiar - przyjemny, delikatny
      smak, a kalorii mniej niż w light
    • ks40 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 23.08.05, 15:34
      Masło Warlubie, maślanka Mrągowska, soki Tymbarka w kartonach i przetwory
      Rolnika rzeczywiście, np. pepperoni. Pzdr.
    • very_martini Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 23.08.05, 17:03
      serek wiejski z Piątnicy - tan najpierwsiejszy.

16%VOL
      22%VAT

--
      takie tam... forum homeopatia
      • jollka2 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 25.08.05, 12:07
        Lody Nordis o sugestywnej nazwie "Szpan" w kubeczku np. wiśniwe, pyszne,
        puszyste....
        • vilanelle Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 25.08.05, 12:12
          Robiko - mleko, maslanka i kefir.
          • jollka2 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 25.08.05, 12:23
            Kiedys piłam to mleko, mialam wątpliwości do tych mikrosit do wylawiania
            bakterii. Zabrakło mi wyobraźni i podejrzewałam jakieś wciskanie kitu.
            • vilanelle Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 09:18
              jollka2 napisała:

> Kiedys piłam to mleko, mialam wątpliwości do tych mikrosit do wylawiania
              > bakterii. Zabrakło mi wyobraźni i podejrzewałam jakieś wciskanie kitu.

Bakterie nie bakterie, ale w smaku jest lepsze niz przecietne kartonikowe UHT.
            • goskaa.l Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 14:10
              A co powiesz na to, że smakuje jak dawne butelkowe, a po otwarciu nie psuje się
              w lodówce nawet przez kilka dni?
        • Gość: Julianna Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.chello.pl 31.08.05, 19:20
          Jeszcze lody czekoladowe, orzechowe i bakaliowe Zielonej Budki
      • girasole7 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 02.09.05, 09:27
        serek wiejski z Piątnicy popieram!
        jest ze mną każdego dosłownie ranka od 8 lat!
        a poza tym:
        serek naturalny Ostrowia
        serek niebieski KRI KRI
        jogurt pieczone jabłko Jogobelli
        lody Zielona Budka Impresja jablko z cynamonem
        majonez napoleoński Mosso
    • heidiklum Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 25.08.05, 12:16
      Konfitury Lowicza
      Serki fromage z przyprawami
      Chalwa Krolewska Wedla
      Sok wielowarzywny Fortuny
      Chleb litewski(nie wiem, czy mozna go kupic poza Podlasiem)
      • Gość: Pani_Momo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.05, 12:21
        Chleb litewski - taki okrągły, bardzo ciemny, trochę gliniasty w konsystencji?
        Bardzo go lubię, jeśli to o ten chodzi - to faktycznie - bardzo smaczny chleb.
        Można go kupić w dużych supermarketach
        • Gość: Sisi Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.dip.t-dialin.net 31.08.05, 17:09
          Mozecie przestac??? Ja juz nie moge tego czytac ,mieszkam daleko od kraju tych
          smakolykow, ale za 2 tygodnie bede we Wroclawiu i chyba wydrukuje sobie liste
          co mam kupowac a potem bede sie tym wszystkim delektowac.
    • Gość: Pani_Momo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.05, 11:34
      Wędliny firmy Wolarek - pyszne, pachnące i chyba widziały prawdziwy dym
      wędzarni :D Doskonała szynka z gór, wędzona polędwica, kabanosy i
      fantastyczna kiełbasa lisiecka, która pozostawiona dłużej nie robi się oślizła
      i śmierdząca, tylko wysycha jak należy
      • Gość: pralka Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 80.51.240.* 26.08.05, 18:23
        hmm jogurt jogobelli (najlepiej wisniowy)
        pieczywo wasa
        pasztecik z tych sklepikow z pyszmym polskim jedzeniem (np na Bemowie)
        slodycze Wedla
        sledziki z LIsnera
      • Gość: ewik Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 09:47
        Krówki z Obornik śl i chałwa też.
    • Gość: kasia_b Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 80.51.206.* 26.08.05, 18:48
      mam pytanie dot kawy dawidoff - czy ona ma kwaskowaty posmak jak lavazza? bo dla
      mnie ta kawa jest za kwaśna i zastanawiam sie nad zmiana marki, a specjalnym
      kawoszem to ja niejestem=) prosze o opinie
      • Gość: Pani_Momo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.05, 20:10
        Dawidoff praktycznie w ogóle nie jest kwaśna. Ja najbardziej lubię tę w
        czerwonym opakowaniu - jest bardzo aromatyczna, ale pozostałe Dawidoff też nie
        są gorsze, mają wyrazisty, ale jednocześnie delikatny smak, nie są ani ostre
        ani kwaśne
        • wiorka_mrau Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 26.08.05, 21:12
          Serek, kefir i masło z Trzebowniska (chyba te rzeczy regionalne są najlepsze ;-)
          Makaron primo gusto (dobra jakość i niska cena)
          serki topione Zott w plasterkach
          przyprawy (kompozycje do różnych dań) prymat
          • Gość: kiki Do Pani_momo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.05, 01:35
            mam pytanie o wedliny Wolarek (?) gdzie moze je kupic ?
            a ta chalwa turecka...jak wyglada opakowanie ?

pzdr,
            k
            • pani_momo Re: Do Pani_momo 29.08.05, 08:09
              Ja kupuję Wolarka we Wrocławiu, ale to nie jest wrocławska firma. Sprzedają
              swoje wyroby w mniejszych marketach, w Tesco i Auchan ich nie znalazłam. A co
              do chałwy - to jesli chodzi o chałwę "Kłębuszki bawełny", to jest pakowana w
              pudełeczka z celofanowym okienkiem, przez które widać właśnie takie białe
              kłębuszki - jak waciki do demakijażu :-D
              • dakusia do pani_ momo 29.08.05, 21:14
                mniejsze markety :) tzn. jakie dokladnie? hmm tak sobie mysle.. i nie wiem
                jakie moglabys miec na mysli.. a chcialybm sprobowac tych wedlin z wolarka..
                gdzie moglabym je dostac dokladnie we wrocku?
                pozdrawiam
                • pani_momo Re: do pani_ momo 30.08.05, 18:34
                  Ja najczęściej kupuję w Astrze - i w tej po dawnym TGG i w tej na
                  Horbaczewskiego. Widziałam te wędliny również w Kauflandzie - nie na hali,
                  tylko na stoisku z wędlinami. Widziałam jeszcze w paru miejscach, ale w tej
                  chwili nie pamiętam, jak sobie przypomnę, to dopiszę :)

-------------------------------------------------------
                  Heimlich werd ich auferstehen
                  Und du wirst um Gnade flehen
                  Dann knie ich mich in dein Gesicht
                  • dakusia dzieki pani_momo :) tyle namiarow na wedlarka 31.08.05, 06:44
                    wystarczy :] przetestuje je na podczas nastepnych zakupow.
                    pozdrawiam
          • amika222 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 28.08.05, 17:39
            Ketchup zawsze z Włocławka. Jogurt naturalny z Dannone'a. Chipsy Lay's.
            Smietana Maćkowy. Kawa Nescafe i zielona herbata Posti.
        • Gość: kasia_b Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 80.51.206.* 29.08.05, 00:04
          to super ze niejest kwasna! =) korci mnie jeszcze lavazza taka jasna, opisana
          jako ze slodkawa o aromecie czekolady.. ale dafidoff chyba jednak bardziej mnie
          ciekawi.. a orientujesz sie czy mozna uzywac jej w ekspresie cisnieniowym?=))
          • pani_momo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 29.08.05, 08:12
            Hmm - nie próbowałam, ale przypuszczam, ze tak
          • Gość: mikrobik Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.pl / *.pronets.pl 30.08.05, 18:24
            polecam kawe GEVALIA - zarowno ziarenka jak i rozpuszczalke. super kawka. bedac
            z gdannska kiedys zalatwialem ja z promow plywajacych do szwecji a teraz wiem
            ze jest dostepna np w delikatesach BOMI.
          • microprofesor Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 01.09.05, 13:45
            > ciekawi.. a orientujesz sie czy mozna uzywac jej w ekspresie cisnieniowym?=))

Nie, nie można. Grozi uszkodzeniem ekspresu.
    • e_katt zawężę listę do 28.08.05, 22:40
      niektórych moich faworytów nabiałowych:

twaróg Capri z OSM Sierpc
      serek wiejski light z Piątnicy
      twaróg maślankowy z SM Ostrołęka
      jogurt total (naturalny)
      serek homogenizowany waniliowy z Rolmlecza/Radom
      • Gość: wini3 Re: zawężę listę do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 06:55
        Popieram szczególnie serek capri i dorzucam do nabiałowych śmietanę z
        Piątnicy - ma prawdziwy smak śmietany i ser żółty z Zakopanego - śmietanę i ser
        żółty kupuję w Biedronce. Niestety nie pamiętam jak się nazywa ser/ pewnie
        ementaler/ ale wiem gdzie leży i zawsze po niego sięgam - twardy, zbity i
        smakuje troszkę jak oscypki.
    • Gość: bo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.05, 23:26
      wedliny z Liszek
      twarog gorski (w takich okraglych opakowaniach)
      majonez kielecki (taka slabosc;)
      ryz brazowy Doris
      woda Dobrawa
      aaa i jeszcze Faruki (ser - wstazki)
      • Gość: Lusia Kr Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 29.08.05, 14:54
        Polecam wszystkie wyroby Piątnica.Danon - odradzam - przereklamowane i za
        drogie.Wszystkie wyroby Winiar - pyszne.Wyroby mleczarskie z OSM Piaski/k
        Lublina bardzo godne polecenia.Jogurty "Joguś" z Krasnegostawu-palce lizać!
        • e_katt Tak jest!!! 29.08.05, 14:58
          Apeluję: popierajmy nabiał lokalnych producentów!
        • Gość: ewka Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 150.254.115.* 29.08.05, 15:04
          Jeśli jogurt naturalny, to tylko Danone
          • Gość: kiki Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.05, 15:17
            nie!najlepsze naturalne ma Bakoma
            • Gość: ewka Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 150.254.115.* 29.08.05, 15:34
              Konsystencja jogurtu naturalnego Bakomy, grudki mimo energicznego mieszania i
              brak aksamitnego smaku zniechęcają mnie do kupowania tego jogurtu. Wypróbowałm
              wielu i zawsze wracam do Danone.
              • amika222 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 29.08.05, 16:30
                Ja kupuje tylko i wyłącznie naturalny jogurt z Danone, dlatego ze tylko z nim
                udało mi się zrobić kurczaka po staropolsku(przyprawa Kamis i jogurt
                naturalny). Idealnie wchłonął się w mięso, a z innych wydzielała się woda.
                Kilka prób robiłam z innymi jogurtami, ale tylko z Danone wyszło najlepiej.I w
                smaku też jest najlepszy.
                • Gość: aga Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.05, 17:33
                  no pewnie, przeciez to sama chemia Danone, no nie.
                  Proponuję Łuktę
                  • rojew84 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 29.08.05, 17:47
                    jesli chodzi o te konsystencje,dosc specyficzna-przyznaje-to jest ona dowodem
                    na to,ze bakoma to dobry jogut,bez chemii.Taki jak domowy.Im bardziej aksamitny-
                    tym bardziej sztuczny.A poza tym to kwestia smaku.
                    mnie smakuje bakoma.
                    • e_katt imho, jogurt ma 29.08.05, 20:29
                      być przede wszystkim:
                      a. gęsty
                      b. kwaskowaty
                      c. bez posmaku mleka w proszku

a nie 'aksamitny'.
                      Dlatego wybiorę Bakomę.

I da się go rozmieszać tak, żeby grudek nie było (wiadomo, że nie da się tego
                      zrobić, jeśli się w kubeczku miesza; ale już po przełożeniu do osobnej
                      miseczki - i owszem)
                      • Gość: rojew84 Re: imho, jogurt ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.05, 20:41
                        e_katt znasz sie na rzeczy,ot co!
                      • nancy_callahan Re: imho, jogurt ma 01.09.05, 12:30
                        Tak, tak, tak!!!!
                        Naturalny, tylko z Bakomy, Danone jest słodkawy i w ogóle nie przypomina
                        naturalnego jogurtu.
                        • h.e.r.baciana Re: imho, jogurt ma 01.09.05, 12:34
                          Jak to jest słodkawy. Ja właśnie wybieram Danone, bo nie jest słodkawy. Tylko
                          oczywiście trzeba wybrać ten "bez cukru", a nie ten "łagodny" czy jak on się
                          nazywa.
                    • dakusia mnie tez Bakoma tylko ta i zadna inna 29.08.05, 21:15
                      przynajmniej jezeli chodzi o jogo naturalne :))
              • Gość: ewik Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 09:52
                A dla mnie jogurt naturalny danona jest za słodki i nie lubię tej firmy -
                przereklamowana- a najlepszy kefir - z Kościana.
        • Gość: gosia Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 193.59.91.* 31.08.05, 12:04
          kefir luksusowy Krasnystaw, nie ma go we wszystkich sklepach, ale pychota
      • agixmiss Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 01.09.05, 20:44
        ja jem chyba codziennie 5 jogobelli wiśniowych z migdałami- pychaa
    • dakusia majonez winiary..nie ma kanapki bez niego :) 29.08.05, 21:10

• Gość: szpak Re: majonez winiary..nie ma kanapki bez niego :) IP: 213.31.229.* 01.09.05, 13:37
        Tez go kupuje, na dodatek w ilosciach polhurtowych. Wlasciwie tylko i wylacznie
        ten majonez. Od lat juz innego sie u mnie w domu nie jada.

Kiedys w przyplywie weny na experymenty kupilam "Kielecki" i musialam wyrzucic,
        bo stal i stal, az sie przedatowal - nikt w domu nie chcial go jesc, za duzo w
        nim octu.
    • Gość: mayfly Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.05, 17:10
      w mojej opinii najlepsze pomidory (w całości i krojone),przecier pomidorowy
      oraz koncentrat produkuje Dawtona.zawsze słodkie,a nie takie kwasiory jak cała
      reszta z Pudliszkami na czele.jedynie od keczupu Dawtony trzymam się z daleka.
      keczup tylko z Włocławka.
      papryka pepperoni firmy Eni.na rolniku wielokrotnie się zawiodłam.
      napój jogurtowy Fructa-dobrze schłodzony z Fromako(Jelenia Góra).
      baton muesli Corny z żurawiną.
      marwit
      • Gość: jaga Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.autocom.pl 30.08.05, 18:34
        barszcz bialy w torebkach "Winiary"
    • Gość: mikrobik Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.pl / *.pronets.pl 30.08.05, 18:31
      Jak makarony to tylko Primo Gusto. Maslo z Warlubia, mleko Lowickie 3,2%, soki
      pomidorowe (najlepsze do drinka) wylacznie FORTUNA - inne sa gorzkie i "nie
      pachna" tak ladnie. jogurty firmy ZOTT. To moje typy na dobre produkty.
      • Gość: Julianna Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.chello.pl 31.08.05, 19:28
        Makarony tylko Malmy. Nie są tanie, ale zdecydowanie warte swojej ceny. Plus
        jeszcze "makaron domowy" Goliard - rewelacja.
        • Gość: wini3 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 07:05
          Szczególnie papardele. Kiedyś kupowałam makaron obwarzanki z Malmy - był
          pyszny. Ostatnio nie widzę go i pewnie zmienił nazwę.
    • Gość: mikrobik Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.pl / *.pronets.pl 30.08.05, 18:33
      i przyprawy firmy KOTANY bo sa naprawde aromatyczne. A Knorry jakby zwietrzale
      byly.
    • Gość: zzz Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.tcd.ie / *.tcd.ie 30.08.05, 18:47

Buuuu... a ja w tym dzikim kraju nic tylko deszczowke i deszcowke! I wszystko
      zapakowane w plastik i styropian i tak smakuje!!!!!!!!! Ja chce do doooomuuuuu!
      Strasznie wam zazdroszcze i bardzo pozdrawiam.

ps teraz dobre matki wysylaja swoim dzieciom na obczyznie paczki zywnosciowe z
      Polski! Co to sie porobilo...
      • kichote1 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 12:04
        Nie marudz! Ja mieszkam teraz w Bulgarii i zywie sie glownie papryka,
        pomidorami i serem - w Irlandii bylo weselej! :)) A co do paczek zywnosciowych -
        masz racje!
        • Gość: zzz Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.tcd.ie / *.tcd.ie 31.08.05, 14:22

Przynajmniej masz swieze..... ja wlasnie w Krainie Deszczowcow (czyli w
          Irlandii) nie mam swiezych i pewnie zaraz dostane szkorbutu a w ogole cierpie
          bo mi juz zoladek wykreca od tego tekturowego jedzenia tutaj! Wszystko smakuje
          tak samo! Jak to mozliwe???????????
          • Gość: kichote1 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 83.228.59.* 31.08.05, 15:19
            Od jak dawna mieszkasz w KD? I gdzie? Mnie pognalo do Dublina. W zasadzie
            podobalo mi sie tam, choc faktycznie tesknilam za "prawdziwym" jedzeniem ;)). A
            teraz, w Bulgarii, przyzwyczajam sie do balkanskiego menu. Czy wiesz, ze oni tu
            do wszystkiego (no, moze prawie wszystkiego) dodaja albo jogurt, albo ser
            przypominajacy nieco w smaku fete? Wyobraz sobie frytki grubo posypane utartym
            bialym, slonym serem! Albo pieczona cukinie w zalewie z czosnkowego jogurtu! To
            przyklady tutejszej klasyki. Ale tak naprawde, to narzekam tylko dlatego, ze
            narodowosc zobowiazuje ;) - w gruncie rzeczy bulgarska kuchnia nie jest zla!
            • Gość: zzz Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.tcd.ie / *.tcd.ie 31.08.05, 16:11

W Duplinie. Brudno i brzydko i sie lepi. Tylko uniwerek super (doktorat w
              Trinity). A jedzenia zal bardzo. Zawsze jak jestem w domu to jem pierogi i
              pieczywo w potwornych ilosciach.
              Najlepszy ze wszystkiego jest chleb Biesiadny (bo bede plakac zaraz!). Z
              maselkiem. I ze szczypiorkiem.
              I kasza peczak tez jest pyszna.
              • kichote1 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 21:26
                Zaimponowalas mi! Doktorat w Trinity to naprawde cos! Chapeau bas! Ja,
                niestety, pojechalam do Irlandii "za chlebem", zanim jeszcze otwarto dla nas
                tamtejszy rynek pracy. Jezeli masz ochote, napisz do mnie na kichote@op.pl.
                Bedzie mi bardzo milo, tym bardziej, ze - przyznaje - troche tesknie za tym
                paskudnym Dublinem...
            • Gość: zzz Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.tcd.ie / *.tcd.ie 31.08.05, 16:20

Jak jestem w domku w Polsce to tez jem bialy ser (twarog Piatnicy mistrzostwo
              swiata) w kazdych ilosciach i bez przerywania snu praktycznie. I Morski zolty.
              Pycha. I kielbaske wszelka, szczegolnie mysliwska podsuszana.
              Pomidory serce i malinowki.
              A kuchnia balkanska dobra, z pazurem, chociaz rozumiem, ze moze sie opatrzyc
              troszke. Ale i tak lepsze to niz tektura udajaca ser albo wata w ksztalcie
              chleba (chociaz cheddar Dubliner nie jest zly).
    • Gość: njork Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 195.94.211.* 30.08.05, 18:52
      od kiedy przeczytałam twoja notkę szukam komiśniaka, szukam i nic... Gdzie się
      one cudo w Wawie kupuje? Ja polecam kawę Gevalia, jogurt naturalny Zott,
      polędwiczki łososiowe, ale takie malutkie, w całości sprzedawane, hmmm i
      jeszcze bakłazany polecam, bo sezon, a w domu na grilu stołowym udaja się
      wyśmienicie :)

• Gość: niezadowolona Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.gotadsl.co.uk 30.08.05, 19:31
      keczup z Włocławka, majonez Pomorski, wszystkie wyroby firmy Cykoria z Wierzchosławic niedaleko Inowrocławia (galaretki, przyprawy, budynie itd)
      • Gość: Tomeks Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 19:40
        Jak majonez to tylko Kielecki, kasza gryczana Cenos, śledzie w sosie
        musztardowym Liesner, oliwki nadziewane Jolca, makarony Divella i Barilla,sery
        pleśniowe Lazur.
    • rojew84 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 30.08.05, 22:20
      ta ostatnia marka bardzo dobra:)
    • Gość: tubu5000 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.chello.pl 30.08.05, 23:24
      Makaron - Barilla
      Oliwa - Borges
      Oliwki - Figaro
      Sok pomarańczowy - Clippo
      Sok pomidorowy - Fortuna
      Piwo - Noteckie, Śląskie, Beamish, z droższych - Paulaner i Guiness ofkors
      Wino - Ernest & Julio Gallo (z tych do 40zł)
      • jarek_zielona_pietruszka Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 30.08.05, 23:46
        jogurty owocowe Bakoma lub Kosów Lacki
        śmietana Kosów Lacki
        masło Kosów Lacki ale te w złotych opakowaniach
        jogurt naturalny tylko Bakoma
        chleb G.S Łochów okrągły na zakwasie, w W-wie chyba tylko z małej piekarni na
        Żytniej można go kupić w małym sklepiku na Międzynarodowej. lub razowy z Radzymina
        jest w cukierni na Szembeka
        czasam keczup Dantona czy jakoś tak.
        moja żona bardzo lubi chleb litewski na tataraku z piekarni w Puńsku.
        serek wiejski Piątnica
        twaróg półtłusty Kossów Lacki
        sery żółte Kosów Lacki, Pasłęk, Sejny,
        twaróg maślankowy Mława.
        sery Serwar
        sól kłodawska w 3 kg opakowaniach niejodowana.
        olej słonacznikowy Bartek.
        przetwory rolnik ale kupuję tylko nieliczne.
        • Gość: izay Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 00:05
          Śmietana 18% Piątnica , chleb dyniowy , serek danio waniliowy , ciastke -
          jeżyki, ser Filipek , lody Zapp , muesli vitalis dr Oetkera - mniam palce
          lizać polecam ,
          • 156cm Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 01:18
            Z moich przepieknych wspomnien kulinarnych z Polski: ptasie mleczko, torcik
            wedlowski, batoniki "Prince Polo" (tak sie nazywaja?), KROWKI, chleb (kazdy),
            kefir (kazdy), kilbasa wiejska (najlepsza z Nowego Sacza), kielbaski
            buszewskie, parowkokielbaski "pyszne", jablka koksy
            • arkadiusz777 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 08:07
              popieram że serek mławski jest najlepszy
            • Gość: ciągutka Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:55
              KRÓWKI Z MILANÓWKA
        • Gość: ewkaa do Jarka_zielona_pietruszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 10:03
          dlaczego sól niejodowana? mieszkasz nad morzem i masz tam jodu w nadmiarze???
          • Gość: tubu5000 Re: do Jarka_zielona_pietruszka IP: *.chello.pl 31.08.05, 16:08
            Bo w wiekszosci przypadkow niejodowana oznacza kamienna czyli niekuchenna :)
    • Gość: młodażonka Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.uml.lodz.pl 31.08.05, 08:35
      najlepszy jogurt naturalny - zott kremowy, wino carlo rossi różowe lub tańsze
      liebfraumilch białe w błękitnej butelce, orzeszki felix paprika w chrupiącej
      skorupce,ser morski i lazur, herbata zielona tekkane-opuncja,metka łososiowa
      pamso, fix knorr do zapiekanki bawarskiej,jabłka champion
      • Gość: eta Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.abc.com.pl 31.08.05, 11:54
        :) carlo rossi różowe - niezłe!
        piwko Paulaner - i inne pszeniczne
        lody Carte Dor Tiramisu - pychotka
        i oczywiście stare dobre Bambino
        jogurt pitny o smaku limonki firmy Jana
        kefir Milko
        żólte melony
        avocado - najlepsze leciutko posolone albo skropione cytrynka
        oliwki czarne Figaro
        kawa Sati waniliowa

i tak moge wymieniać i wymieniać:))

• Gość: anula Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 12:00
          A czy te stare dobre lody Bambino można jeszcze gdzieś dostać, bo ostatnio nie
          widuję?
          • pani_momo Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 14:26
            Takie prawdziwe? Smietankowe? W papierku?....Wątpię, jakiś czas temu znalazłam
            coś, co się nazywa Bambino, nawet podobnie pakowane, ale smak nie ten... oj nie
            ten... :-/

------------------------------------------------
            Heimlich werd ich auferstehen
            Und du wirst um Gnade flehen
            Dann knie ich mich in dein Gesicht
            Und steck den Finger in die Asche
          • sava Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 14:47
            z Łodzi pochodzą lody na które u mnie w domu mówi się "misie", bardzo są
            podobne do Bambino! polecam, ale... spotykałam je jedynie na wsi :(
            • bea123456789 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 01.09.05, 08:42
              moje najlepsze to : wszystkie wyroby piątnicy śmietana niesamowicie gęsta 18%
              nie taka kwaśna, kremowa, serki smakują jak zrobione z sera i dodatki do nich
              czuć.Kefir i maślanka oraz ser żółty przepyszne mrągowskie. Chleb kupuję
              tyrolski i jest jeszcze jeden wspaniały żytni tylko nie wiem gdzie go kupić
              ostatnio mama przynoisła kawałek i smakuje jak robiony przez mojego teścia na
              zakwasie. Koncentrat pomidorowy pudliszki, a musztardę to tylko krem z
              gorczycy.Przyprawy z Kamisa szczególnie paprykę słodką bo smakije daje kolor i
              pięknie pachnie, choć tych z dodatkami chemicznymi nie kupuję.
        • Gość: ja_n Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.oracle.co.uk 31.08.05, 15:34
          >kefir Milko

Maślanka Milko jest dużo lepsza od kefiru.
          Taka w plastikowych butelkach z niebieską zakrętką. To
          najlepszy napój tego typu na polskim rynku, jaki znam.
          Drugie miejsce ma u mnie kefir Bakomy (w zielonych
          pojemnikach 0,5)
    • mieszkogw Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 08:55
      Szynka Gaika
      • Gość: aga77 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: 213.92.80.* 31.08.05, 08:58
        chleb razowy z Radzymina,
        herbata Tekanne z opuncją
        jabłka jersey
        przyprawa do mięs Delikata,
        serek wiejski Piątnica
        budyń śmietankowy Delecta
    • elano1 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne 31.08.05, 10:09
      wino najlepsze na świecie(do 30 zł)KRESSMANN białe półwytrawne,jogurt naturalny
      Campina pitny lub Campina Śmietankowy-do sosu czosnkowego na zimno, serek
      naturalny Piatnica, olej kujawski, chleb owsiany z piekarni szkolnej Bydgoszcz-
      rozchodzi sie w ciągu 2 godzin, zwykle zanim zdążę wyjść z pracy ;)
      • Gość: Helena A JA KUPUJE POLSKIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:19
        Serek wiejksi Piatnica.
        Smietany Piątnica.

Oselka mazurska (czy jakos tak).

Ser plesniowy Lazur.
        Camembert i Brie od Turka.

Jogurt naturalny Bakoma.

Chleb Garbolewskich.

Soki i napoje Tymbark.

Majonez dekoracyjny Winiary.

.....kurcze jaka ja patrotka jestem - I DOBRZE!
        helena
        • Gość: tubu5000 Re: A JA KUPUJE POLSKIE IP: *.chello.pl 01.09.05, 16:54
          Winiary to Nestle! :)
      • Gość: wini3 Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 07:22
        W sprawie oleju- ostatnio używam mieszanki oleju i oliwy nazywa się to Oliver.
        Ślicznie się na tym smaży i nie ma smaku oliwy za ktorym nie przepadam.
        • Gość: olivier Re: Pozytywy spożywcze i kuchenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 17:22
          Nie czuć oliwą bo jej tam prawie nie ma:(
          Sama sie dalam nabrać ale natchnęło mnie i sprawdziłam skład...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka