Dodaj do ulubionych

lista najgorszych przepisow internetowych

IP: 207.6.44.* 20.10.02, 02:54
czy macie takowe bo ja za kazdym razem co korzystam z nich to jest poprostu
duzy niewypal mam wrazenie ze ci co to pisza maja dobra zabawe...........
#1placek ze sliwkami (ochyda)
#2szarlotka (ciasto tak twarde ze nie powiem......
#kurczak w miodowej skorupce (to tylko czarna powloka)....
to tylko niektore....
Obserwuj wątek
    • Gość: Xsiądz Re: lista najgorszych przepisow internetowych IP: *.cps.pl 20.10.02, 23:14
      Gość portalu: sodoma napisał(a):

> czy macie takowe bo ja za kazdym razem co korzystam z nich to jest poprostu
      > duzy niewypal mam wrazenie ze ci co to pisza maja dobra zabawe...........
      > #1placek ze sliwkami (ochyda)
      > #2szarlotka (ciasto tak twarde ze nie powiem......
      > #kurczak w miodowej skorupce (to tylko czarna powloka)....
      > to tylko niektore....
      Theoria sine practis est quod vehiculum sine axis.(Teoria bez praktyki jest jak
      wóz bez osi)Amen.
    • Gość: Gal Re: lista najgorszych przepisow internetowych IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 23.10.02, 16:12
      Mam obawy, że mogłyby się znależć na tej liście niemal wszystkie publikowane
      tu przepisy - nie ma potrawy, która smakuje wszystkim bez wyjątku.
      Jeżeli się ściąga przepis na zupę z dyni, warto przedtem pomyśleć, czy kiedyś
      jadłem/am zupę z dyni i czy mi smakowała, a nie tylko, że pomarańczowa zupa
      będzie ładnie wyglądać. A jeżeli próbuję nowej potrawy/smaku z ciekawości,
      warto założyć, że niekoniecznie będzie mi smakowało.

No i druga sprawa - wykonanie. Zdarzało mi się jeść potrawy zrobione wg. tego
      samego przepisu, tyle, że przez dwie różne osoby... i były to dwie różne
      potrawy. Niekiedy diabeł tkwi w szczegółach ;-)))

Dlatego nie ma sensu raczej tworzyć takiej listy.
      Pzdr.
      Gal

PS. Życzę samych przepisów trafiający w Twój gust i umiejętności.
      • Gość: olivia60 Re: lista najgorszych przepisow internetowych IP: HUPROXY* / 193.178.168.* 24.10.02, 15:14
        Fakt. Przyznaje Ci racje, iz potraw z dyni nie znalam. Pomyslalam tylko (moze
        glupio) iz dynia + cytrynka + mleko i pietruszka dadza ciekawy i nowy smak.
        Najgorsze bylo to, ze to mleko zaczelo mi sie w piekarniku wylewac i przypalac.
        FUJ co to byl za smrod. Z pozytywnych nowinek moge sie pochwalic obiadem w
        taiskiej restauracji (za Pl.Konstytucji). Jadlam zupe z kurczaka na mleczku
        kokosowym na ostro -kwasno. Nigdy nie sadzilam, iz cytryna tak pasuje do
        rosolu. Nie chce zle pisac o innych stronach ale niestety nie podoba mi sie
        Wirtualna Kuchnia. czesto natykalam sie na przepisy typu: "sypiesz troche
        czegos tam" lub Troche pieczesz" lub "troche smarzysz". Niecierpie takich
        przepisow "na oko".
        Pozdrawiam.
        • Gość: Gal Tom Ka IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 24.10.02, 19:06
          No to jeżeli smakowała Ci tajska zupa z kurczaka z mlekiem kokosowym (nazywa
          się Tom Ka), to proszę przepis (a raczej jak ją zrobić w domu- a nie dokładny
          przepis):
          Musisz znależć dobry sklep z orientalnym jedzeniem i zakupić:
          1. Śmietankę kokosową (Coconut Cream) w puszkach - 1 puszka na dwie osoby-
          jest dużo lepsza niż mleko kokosowe, a kosztuje niewiele więcej.
          2. Trawę cytrynową - 1 pęczek
          3. Limonki - 1 sztuka na dwie osoby (można dostać prawie wszędzie)
          4. i najważniejsze - pastę Tom Ka - 1 paczka na cztery osoby. Wygląda jak
          nasze paczki zup w proszku i nawet bywa produkcji Tajskiego Knorra ;-)))
          Cała reszta przepisu jest na opakowaniu pasty - dlatego nie podaję.

Uwagi:
          Mięso (pokrojone w chińską słomkę) trzeba rzucić na b. rozgrzany olej,
          najlepiej arachidowy (ale może być też inny)
          Trawę cytrynową przed wrzuceniem do garnka przekroić wzdłuż (tak jak niekiedy
          kroi się pora)
          Torebkę (wewnętrzną) z pastą włożyć do gorącej wody na dwie minuty - łatwiej
          da się wycisnąć

Mam nadzieję, że będzie smakowało - też lubię tę zupę (ale moje dzieci nie -
          bo za ostra - więc jem sam).
          Pzdr.
          Gal

PS. Oczywiście musisz kupić również pierś kurczka - 0,5kg na 4 osoby
        • m-p Re: lista najgorszych przepisow internetowych 24.10.02, 19:31
          Lista najgorszych (bo szkodliwych dla zdrowia!) przepisów internetowych jest
          pod ręką - to WĄTRÓBKA....
          Przyznaję, też czasem ją jadam, ale wiem,że źle robię. Zdarzało mi sie też
          nadużywać alkoholu...

A dlaczego nie lubisz przepisów 'na oko'? Zwykle są najlepsze, najuczciwsze.
          Przecież np. mąka tortowa z różnych młynów to całkiem coś innego. Po prostu
          kuchnia nie jest miejscem dla osób bez wyczucia.
          Gotuj, czytaj przepisy, po 10 latach po samym przeczytaniu będziesz wiedzieć,
          czy warto próbować jakiś przepis. :)
          Polecam przepisy na stronach francuskich (na francuskojęzycznych!) - są tam
          często uwagi, które pozwalają na unikanie błedów przy eksperymentach.
          Świetne są przepisy na niemieckich uniwersyteckich stronach miłośników
          gotowania (czesto po angielsku!), dotyczą kuchni nie-niemieckich.

I jeszcze jedno - mało jest dobrych przepisów redagowanych przez kobiety.
          Traktują one często gotowanie jako dopust boży, jako wyraz dziejowej
          niesprawiedliwości społecznej.
          Najlepsza książka o kuchni, jaką czytałem, zostałą jednak napisana przez
          kobietę :))).
          • Gość: bef Re: lista najgorszych przepisow internetowych IP: *.chello.pl 25.10.02, 16:42
            m-p napisał:

> I jeszcze jedno - mało jest dobrych przepisów redagowanych przez kobiety.
            > Traktują one często gotowanie jako dopust boży, jako wyraz dziejowej
            > niesprawiedliwości społecznej.

Można też o tym pomyśleć inaczej: kobiety często NIE WIEDZĄ, że robia coś
            (potencjalnie) fajnego

> Najlepsza książka o kuchni, jaką czytałem, zostałą jednak napisana przez
            > kobietę :))).

Po to tylko piszę, by wyciągnąć od Ciebie, co to za książka !
            Pozdrawiam bef - kobieta
            • Gość: olivia60 Re: lista najgorszych przepisow internetowych IP: HUPROXY* / 193.178.168.* 29.10.02, 15:00
              Witam.
              Sorki, ze dopiero teraz odpisuje ale bylam za granica. Dokladnie w Budapeszcie
              mmmm. Jesli chodzi o przepis na zupke z kurczaka to WIEEELKIE DZIEKI (cmok).
              jesli chodzi o to, ze nie lubie przepisow "na oko" to ja nie mam jeszcze
              wprawnej reki. Jesli nie zrobie czegos w zbyt dokladnych proporcjach to
              wychodzi mi "kanal". Zupa z dyni w dyni wylala mi sie w piekarniku bo kupilam
              taka na oko (czyt za mala)a nie o dokladnej wadze. Ostatnio schrzanilam dzemik
              cytuskowy. Zamiast dzemu wyszedl mi karmel, ktory bylby nawet dobry do
              slodzenia cherbaty. Niestety byl za twardy ;-). Nie jestem artystka
              kulinarna ... a szkoda bo bardzo bym chciala buuu. A na koniec tak dla
              podkrecenia i byscie mi pozazdroscili ;-)) pochwale sie, iz bylam w
              rewelacyjnej restauracji w Budapeszcie. Lokal nazywa sie Sir Lancelot. Styl
              sredniowieczny. Wielkie tace pelne pieczonego miesiwa i co najwazniejsze.. JE
              SIE REKAMI. Nigdy mi nie przyszlo do glowy jaka to moze byc frajda (!!). Bylam
              tlusta az do lokci ale jaka byla przy tym zabawa ;-) polecam i pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka