Dodaj do ulubionych

kto ma dobry przepis na sledzie??

18.03.06, 12:25
mam filety sledziowe solone ala matias i nie mam zielonego pojecia jak je
przyrzadzic!
z gory dzieki
Obserwuj wątek
    • Gość: Matylda ReJak śledzie to tylko Ba_nita. IP: *.tronic.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.06, 12:55
      Tu na forum jest tylko jeden prawdziwy specjalista od śledzi - Ba_nita.
      Poczytaj sobie jego wątki i śledzie nie będą miały pred Tobą żadnej tajemnicy.
      • ba_nita Re: Trochę tych przepisów jest tutaj rzeczywiście. 18.03.06, 14:56
        Proponuję Ci tak:
        mojegotowanie.onet.pl/4057,ksiazka_przepis.html
        lub tak (podobnie jak w poprzednim przepisie ale smak całkowicie inny):
        mojegotowanie.onet.pl/14176,ksiazka_przepis.html
        lub tak:
        mojegotowanie.onet.pl/17890,ksiazka_przepis.html
        A jeżeli żaden z powyższych Ci się nie spodoba to zajrzyj tutaj:
        mojegotowanie.onet.pl/szukaj.html?query=%B6ledzie&kat=37
    • Gość: hania Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.06, 20:35
      pokrojoną w duże talarki cebulę przesmażyć ( jedna cebula na jeden śledź) zalać
      sokiem pomidorowym lub przecierem a po ostudzeniu połączyć ze śledziami, efekt
      wyborny
    • Gość: ich11 Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? IP: *.129.1511G-CUD12K-02.ish.de 18.03.06, 20:46
      lekko odmoczyć, żeby nie były takie słone, na półmisek i tsatsiki na to.
      Podobnie jak w śmietanie. Po wierzchu grubo mielony czarny pieprz, ciemne
      pieczywo i zimne ouzo do tego. Na zdrowie!!!
    • mareda33 Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? 18.03.06, 21:56
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=32926906&v=2&s=0 mam nadzieję,
      że siostraheli nie będzie miała mi za złe. Te śledzie to naprawdę cudo. Weszły
      na stałe do mojego menu.
      • siostraheli Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? 19.03.06, 13:05
        dlaczego miałabym sie obrazic? Cieszę się, ze wam smakowały i dziękuję za miłą
        recenzję.
        • Gość: Matylda Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? IP: *.tronic.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.06, 16:30
          Orginalna propozycja tylko czy te śledzie są słodkie? Jak można określić ich
          smak?
          • siostraheli Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? 20.03.06, 01:04
            owszem, mają posmak słodkawo-korzenny, ale to sie bardzo dobrze ze śledziami
            komponuje.
          • pinos Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? 20.03.06, 20:09
            moczyłam śledzie w zalewie według przepisu Siostryheli, a potem robiłam
            tardycyjnie w oliwie, z cebulą, czosnkiem i majerankiem. Pyszne wyszły.
    • ag.gu śledzie po japońsku? 20.03.06, 13:36
      czy ktoś ma przepis?Wersja z keczupem i ogórkami po kaszubsku.Wyszukiwarka nie
      zna,a ja próbuję odtworzyć i słabo mi idzie
      • Gość: Wanda Re: śledzie po japońsku? IP: 87.65.139.* 20.03.06, 22:28
        Znalazlam przepis sledz po japonsku.
        Skladniki:
        3 solone sledzie, 1 pusz.groszku, 2 ogorki konserwowe, 1/2 lyzeczki papryki w
        proszku, 4 jajka na twardo,1 czerwona cebula, kilka lyzek majonezu,
        szczypiorek, sol, pieprz.
        Wszystko pokroic i dekoracyjnie ulozyc na polmisku. Polac majonezom.
    • somebody.dj Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? 20.03.06, 20:38
      Matias solony, namoczyć na noc w wodzie , pokroić w dzwonki , konserwowa
      papryka , konserwowy ogórek i konserwowe pieczarki pokroić w kostkę, do tego
      surowa cebula w kostkę. Wagowo proporcja jest taka ile sledzi tyle warzyw
      konserwowych ( waga łączna warzyw) . Następnie układamy warstwy :
      śledź- skropic cytryną, posypać warzywami , polac olejem i ketchupem i tak
      kolejno układamy w salaterce warstwy do wyczerpania składników. Najlepiej
      smakuja przygotowane kilka dni przed podaniem ( nawet do 7 dni ). Warto uzbroic
      sie w cierpliwość dla tego smaku .
      • qgaw Re: przepis na śledzie z lamusa:-) 07.06.06, 18:17
        Śledzie marynowane.

Oczyszczone śledzie lekko osolić i posypując mąką podsmażyć z obu stron na oleju
        albo oliwie, zbytnio nie rumieniąc. Wyjmować na bibułę, aby ociekły z tłuszczu i
        układać w słoju lub salaterce, przekładając plasterkami cytryny. Przegotować
        niezbyt mocny ocet z korzeniami, cebulą, pieprzem, angielskim zielem i zimnym
        zalać śledzie. Przyrządzone wieczorem, nazajutrz są zdatne do użycia.

„Pani Florentyna - 1930 r.”
    • patefon Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? 21.03.06, 00:39
      a nikt nie podal przepisu na sledzie w occie
      moja mama robi najlepsze
      tylko problem z zalewą bo nigdy nie wyciagnalem jakie proporcje ona zawsze sie
      tlumaczy ze na oko
      zdaje sie ze szklanka octu na poltorej lub dwie szklanki wody (ale to tez moze
      zalezec od tego ilu procentowy ocet)
      umyte matiasy wrzuca do miski z woda i musza sie moczyc zeby woda wyciagnela sol
      tu pierwszy problem bo mama moczy na oko i smakuje co jakis czas bo to zalezy
      od tego jak mocno sa zasolone - jak beda sie moczyc za dluga wyjda mdłe za
      krotko za slone - zdaje sie ze moczy zwykle je kilka godzin
      potem jak sa ok kroi cebule w poltalarki i koniecznie cebule trzeba sparzyc
      najlepiej wrzucic na chwilke do wrzatku zeby zmiekła - przelanie wrzatkiem
      chyba nie wystarcza
      zwija miatiasy w ruloniki - dla pewnosci spina wykałaczka - uklada w wekach
      niezbyt ciasno zeby bylo miejsce na zalewę i przesypuje cebula w trakcie
      ukladania. potem gotuje zalewe z tych proporcji co napisalem ale postaram sie
      upewnic + kilka kulek ziela angielskiego i lekko ja slodzi wedle smaku
      goraca zalewa weki tak aby sledzie zakryło - po ostudzeniu do lodowki
      i tu najgorsza część - trzeba wytrzymac przynajmniej ze dwa dni zeby sie
      przeżarło
      przepis ma ta zalete ze matijas solony jest surowy a nie kazdy lubi surowa
      rybke a ocet w sumie scina to miesko;) rozpływa sie w ustach
      dodatkowo jesli ktos wytrzyma kilka dni a z reguły na trzeci dzien mozna juz
      zaczynac ucztę - tak przyrządzone nie maja osci bo ocet je pieknie trawi;)
      pozdr

• Gość: marta Re: kto ma dobry przepis na sledzie?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.06, 19:04
      śledzie wyłożyć na półmisek, zalać naturalnym jogurtem lub śmietaną, dodać
      drobno pokrojoną cebulę lub drobno pokrojony świży szypiorek (lub oba składniki
      razem - wedle gustu) i drobno pokrojony ogórek kiszony. Niektórzy dodają również
      starte jabłko. Doprawić do smaku. Dokładnie wymieszać. Wstawić do lodówki na
      czas gotowania ziemniaków. Podawać z gorącymi zimniakami lub pałaszować z
      chlebem :-).
      Według mnie jedna z najlepszych potraw. Smacznego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka