Dodaj do ulubionych

Pomocy! -Proste, niedrogie, szybkie ciasto.

02.05.06, 22:42
Macie przepis na jakieś szybkie, smaczne cisasto, lub cisteczka, które w
sumie nie będą drogie i czasochłonne?? Bardzo proszę!!
Obserwuj wątek
      • pesteczka5 Re: Pomocy! -Proste, niedrogie, szybkie ciasto. 02.05.06, 23:52
        I. 5 jajek ubić mikserem ze szklanka cukru, dośc długo, żeby był puszysty
        kogel mogel.
        II. Dodać łyżeczkę proszku do pieczenia, pół szklanki oleju i dwie szklanki
        mąki, wymieszać łyżką zamaszyście, od dna, bo olej lubi poleciec na dno.
        III.Można dodać sporą łyżkę jogurtu naturalnego, jak się ma pod ręką, albo dwie.
        IV. Wylać na formę nieco większą od arkusza A4, posmarowaną masłem albo
        wyłożona papierem do pieczenia.
        V. Wybrać jedną z opcji:
        * Wierzch posypać skąpo owocami (maliny, wiśnie, truskawki, mogą być mrożone)
        nie za wiele, tak, żeby się nawzajem nie dotykały. Posypać trochę po wierzchu
        cukrem zwykłym.
        ** kilka kostek gorzkiej czekolady albo i pół tablicki zestrugac nożem lub
        posiekać na małe kawałki, posypać ciasto, trochę wklepać, posypac cukrem.
        *** zostawić parę łyżek ciasta, dodać łyżkę dobrego kakao, dwie łyżki mleka i
        wymieszać, wylać esy floresy na ciasto w blaszce, przejechać zygzakiem widelcem.

VI. Do pieca, 165 st. na jakies 35-45 min.

Ja robiłam dziś pół z owocami, a z drugiej strony blachy opcja ** połączona z
        opcją ***. Co poniektórzy polali sobie na talerzyku ajerkoniakiem.

Polecam, szybkie, tanie, z tego co w domu i na podwieczorek gotowe.
        A tej pani z drugiego postu nie częstujemy, ta pani niech się pooblizuje
        podczas czytania w wyszukiwarce.
        Howgh:)

• pesteczka5 Re: Pomocy! -Proste, niedrogie, szybkie ciasto. 03.05.06, 00:03
          A może drożdżowe?

Pół kilo mąki wysypujemy na stolnicę, robimy dołek, do dołka 6 dkg drożdży,
          parę łyżek mleka i łyżeczka cukru.
          Jak dadzą znak życia, dodajemy szklankę letniego mleka, dwie łyzki cukru,
          cukier waniliowy, jedno jajko, jedno żółtko, szczyptę soli i zarabiamy.
          Jak ciasto zrobi się gładkie (po prostu się dobrze połączy), dodajemy 5-7 dkg
          roztopionego masła i wyrabiamy chwilę, aż się dobrze wchłonie.

Zostawiamy, aż podrośnie dwa razy. Dzielimy na dwie części, wałkujemy jak na
          struclę na jakiś cm grubości, smarujemy a)masłem, posypujemy cynamonem, cukrem
          i skórka pomarańczową b) białym serem rozgniecionym widelcem z cukrem
          waniliowym i łyżką śmietany c) mielonymi orzechami zaparzonymi na gładką masę
          z gorącym mlekiem - i zawijamy jak struclę.

Kroimy ostrym nożem na plastry 2,5 cm grube (lepiej, aby wałek był węższy, a
          plastry grubsze, wtedy wychodzą zgrabne bułeczki, nie krowie placki) i od razu
          kładziemy na dużą piekarnikową blachę wyłożona papierem do pieczenia w dużych
          odstępach.

Wkładamy do pieca nagrzanego do 50 st, po chwili zwiększamy do 160 st. i
          pieczemy aż do zezłocenia.

Po upieczeniu, ciepłe samrujemy lekko podgrzanym dżemem morelowym lub
          pomarańczowym i polewamy gęstym lukrem (cukier puder + sok z cytryny albo jakiś
          inny sok, a nawet zimna woda).

W moim domu bardzo lubiane, a przez dzieci ulubione.
          Wychodzą chyba zwykle dwie blachy po 16 bułeczek.
      • bagatella zrobilam cygana i totalna klapa 12.05.06, 10:45
        buuu ale plama, maz mnie chcial z domu pogonic za to ciasto. bajeczko przykro
        mi to pisac ale naprawde wyjatkowo nieudane, a chcialam wlasnie takie szybkie
        ciasto. no i stracilam 4 jajka po raz pierwszy i ostatni.
        • linn_linn Re: zrobilam cygana i totalna klapa 12.05.06, 10:49
          A jedna opinia jest dobra:
          Re: Kto zna jakiś przepis na szybkie, dobre ciast IP: *.ols.vectranet.pl
          Gość: nifedril 20.02.05, 11:59 zarchiwizowany
          robiłam cygana, a szarlotkę planuję na dziś wieczór, z bułką oczywiście bo z
          kaszą kiedyś mi nie wyszło.
        • Gość: bajeczka04 Re: zrobilam cygana i totalna klapa IP: *.303.krakow.pl 12.05.06, 15:50
          Bagatello, bardzo mi przykro, że "Cygan" Ci się nie udał. ;-( Ten przepis jest
          od lat w mojej rodzinie i był wielokrotnie sprawdzony przez babcię, mamę i mnie-
          zawsze z pozytywnym skutkiem. To jest ciasto w stylu kakaowego biszkoptu.
          Zawsze mi się udaje i zawsze smakuje rodzince i znajomym. W jakim sensie jest
          nieudane? Wyrosło i upiekło się, ale nie smakowało, czy zakalec,i.t.p.? To jest
          delikatne ciasto i wystarczy temperatura max. do 190 stopni. W wątku, gdzie
          podałam przepis na to ciasto jest opinoia nifredil, która napisała, że ciasto
          wyszło i smakowało.
          Jeśli nadal szukasz przepisu na ciasta szybkie i smaczne, to z czystym
          sumieniem polecam "Babkę majonezową":
          www.sys21.de./viewtopic.php?t=179&highlight=babka+majonezowa
          Majonez obojętnie jakiej firmy, a także "Błyskawiczne ciasto na oleju":
          www.sys21.de./viewtopic.php?t=69&highlight=b%B3yskawiczne+ciasto+oleju
          Ciasto pyszne z wszelkimi owocami, a o tej porze polecam z rabarbarem, bo
          smakowite, a rabarbar już jest. Ten przepis był podawany ubiegeło lata na forum
          gazety, a ciasto piekło dużo osób i opinie były bardzo pozytywne.
          Życzę udanych wypieków!
          bajeczka04

• Gość: Wanda bez bandy Re: Pomocy! -Proste, niedrogie, szybkie ciasto. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.06, 13:35
      To ciasto spełnia wszystkie Twoje warunki ;)

PIASKOWIEC Z OWOCAMI
      -25 dag masła
      -2 szklanki mąki
      -1 szklanka cukru
      -budyń śmietankowy
      -3 jaja
      -2 łyżeczki proszku do pieczenia
      -dowolne owoce (swieże, mrożone, z kompotu lub w postaci musu)
      Masło utrzeć z cukrem na jednolitą masę.Dodawać po 1 jajku. Gdy masa stanie się
      gładka wsypać proszek do pieczenia, budyń i mąkę. Otrzymane ciasto podzielić na
      2 części. Do blaszki wyłożyć pierwszą część ciasta, na niej umieścić owoce (np.
      truskawki, jabłka, śliwki) Tylko bez skąpstwa!!! :P Owoców musi być pod
      dostatkiem :) Przykryć je drugą częścią ciasta. A póżniej już tylko wsunąć do
      rozgrzanego piekarnika, trzymać je tam ok. 40 minut i rozkoszować się pięknym
      zapachem i jeszcze lepszym smakiem ;)
    • ilekobietamalat Re: Pomocy! -Proste, niedrogie, szybkie ciasto. 11.05.06, 13:44
      ciasto na winie,lub jak kto woli babka francuska, 300g maki pszennej, 250g
      cukru, 3 jajka, 15g proszku do pieczenia,150ml oleju, 150ml wina, jesli wino
      czerwone to lepiej dodac kakao bo inaczej kolor ciasta bedzie..dziwny;)

jajka i cukier zmiksowac, dodac wino, olej, make, proszek do pieczenia i znow
      zmiksowac, tylko tak pozadnie;)
      piec ok. 45mim w temp.200stopni.
      ja posypuje na koniec cukrem pudrem,jak zdaze;)
      czasami na specjalne okazje robie polewe. ale najlepsze jest samo w sobie;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka