Dodaj do ulubionych

Sałatka z suszonych pomidorów

IP: *.tvk.torun.pl 04.05.07, 12:23
Zostało mi pół słoika i nie bardzo wiem, co by tu z nich wykombinować.
Myślałam o sałatce z makaronem i prażonymi pestkami dyni, albo może z
kuskusem. Może ktoś poratuje jakimś dobrym pomysłem, o ile to możliwe bez
mięsa proszę:)
Dziękuję.
Obserwuj wątek
    • pinos Re: Sałatka z suszonych pomidorów 04.05.07, 13:16
      kuskus, ciecierzyca (może być z puszki), oliwki, suszone pomidory, może drobno
      posiekany szczypioerk... doprawić sokiem z cytryny i oliwą...
    • Gość: BMB Re: Sałatka z suszonych pomidorów IP: *.aster.pl 04.05.07, 13:48
      Sałata rukola, sałata lodowa, suszone pomidorki razem z oliwą, ser kozi, ser
      pleśniowy i troszkę ziól wg uznania. Pycha!
      • wanda-maria oprocz salatek 04.05.07, 15:33
        Suszone pomidory mozesz jeszcze zuzyc do omletow, risotto z owocami morza,
        dodac do farszu / np. do drobiu, cieleciny i in./
        Mozna dodac do smazonych grzybow razem z siekana pietruszka i czosnkiem.
        Albo jak we Wloszech jako anitpasti na crostini lub tostach razem z sardelami.
        Inne to dodatek do sosow na bazie swiezych pomidorow, np. do sosu bolonskiego,
        do kurczaka po baskijsku, do duszonej wolowiny / daube / z czerwony winem.
        • cien_wiatru Re: oprocz salatek 04.05.07, 16:32
          Mozesz zrobic salatke makaronowa. Ktos ja tutaj juz robil , zdjecie powinno byc
          w galerii potraw.
          Salatka 1: makaron, pomidory suszone, oliwki ( najladniej wygladaja
          czarne ),bazylia. Nie pamietam czy w tym przepisie to bylo, ale moim zdaniem
          mozny by jeszcze dodac troche startego ostrego sera.

Salatka 2 : ciecierzyca albo biala fasola, tunczyk, pomidory suszone, oliwki,
          bazylia, drobno posiekana cebula, papryka. Ja mieszam z sosem zrobionym pol na
          pol z majonezu i jogortu naturalnego . I jeszcze troche czosnku dodaje.
    • Gość: milka Re: Sałatka z suszonych pomidorów IP: *.tvk.torun.pl 04.05.07, 18:52
      Zrobiłam właściwie jak na początku planowałam - makaron farfalle, pomidorki,
      pestki dyni uprażone na patelni i sałata lollo rosso. Odrobinka oliwy z
      pomidorów i octu ziołowo - czosnkowego. To dobre połączenie i mogę je polecić z
      czystym sumieniem. Dziękuję za wszystkie pomysły:)
    • ola787 opcje sa 2:) 04.05.07, 19:36
      z tunczykiem:
      makaron penne+tunczyk w oliwie+tymianek i majeranek-swieze+pomidory
      suszone+czarne oliwki, zalac calosc oliwa z dodatkiem tego oleju, w ktorym
      plwaja pomidory suszone...solic, dac pieprzu i gotowe:)

z kabanosami:
      makaron farfale+kukurydza+natka pietruszki+kabanosy w lupki ok.1 cm+pomidory
      suszone z odrobina zalewy i oliwa.

warzywna:
      ogorek, salata,cebulki srebrzyste w zalewie octowej, feta, pomidory suszone i
      oliwa.

te wszystkie salatki nadaja sie na kolacje lub letni obiad-jesli wzbogaci sie
      je o pajde swiezego chleba do namaczania w cudnie zlocistej oliwie.....oraz
      pysznego wina kieliszek:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka