Dodaj do ulubionych

Co na party w prawie 40 st. upal?..

01.08.07, 23:41
Nie mam pojecia, a musze cos przyniesc...
Worek lodu? ;)))
Obserwuj wątek
    • Gość: ania_m melona? arbuza? arbuza z wodka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.07, 02:04
      salatke owocowa? owoce w calosci?
      • fettinia Re: melona? arbuza? arbuza z wodka? 02.08.07, 16:51
        ten arbuz szprycowany alkiem to nie taki glupi pomysl:)No ale moze beda tez
        maloletni lub abstynenci to nie przejdzie:)Chyba lepiej wielka micha salatki:)
    • linn_linn Re: Co na party w prawie 40 st. upal?.. 02.08.07, 08:35
      Propronuje salatke orkiszowa. Ja jadam ja ostatnio kilka razy w tygodniu:
      wlasnie z uwagi na upaly / no ostatnio jest chlodno, okolo 33 °C /.
      Nie musi to byc orkisz: ja kupuje we Wloszech takze mieszanke 3 zboza / ryz,
      kamut i kasza perlowa, druga ryz, orkisz i kasza perlowa jesli dobrze
      pamietam /. Oczywiscie moze byc ryz, ale orkisz jest smaczniejszy no i bardziej
      oryginalny. Dodatki rozne: cebula, kapary, oliwki, tunczyk, pomidory w kostke.
      Co chcesz i co masz. Doprawiam sokiem cytrynowym, oliwa, sola, pieprzem itp.
      Dobrze jest schlodzic.
      • linn_linn Re: salatka cd. 02.08.07, 08:45
        Zapomnialam o natce pietruszki, bazylii itp.
    • Gość: en Re: Co na party w prawie 40 st. upal?.. IP: *.chello.pl 02.08.07, 20:33
      Mialam ten sam problem - i przypomnialam sobie metnie, ze Nigella robila kiedys
      salatke z arbuza z feta chyba, no i zanioslam salaterke, arbuza w torbie
      termicznej, kozi ser, limonke, rukole. Pokroilam arbuza, polalam sokiem z
      limonki, posypalam sola i tluczonym pieprzem, posypalam skorka limonki,
      wymieszalam delikatnei z kozim serem w kostkach (to byl kozi bundz) i rukola.
      Polalam oliwa z peperoncino (gospodarzy, bo zapomnialam zabrac). Robi sie
      szybko, dobre i orzezwiajace. Zniknelo blyskawicznie.
    • wiedzma30 Dzieki za pomysly :))) 02.08.07, 21:29

Zdecydowalam sie na specjalny chlebek + guacamole (bedzie prosto z lodowki).
      Mysle, ze bedzie smakowalo.
      A od mojego M bedzie pyszne ciasto makowe - tez z lodowki.
    • Gość: wg Re: Co na party w prawie 40 st. upal?.. IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.08.07, 17:01
      Polecam taboulee (ciągle zapominam jak to sie pisze, wym. sie tabule). To
      sałatka na zimno z kuskusem, pomidorem, papryka, ogorkiem węzowym, oliwkami,
      szczypiorkiem, oliwa z oliwek, pieprz, sól, inne zielepuchy (np. mieta albo
      pietruszka), czosnek, pokropione sokiem z limonki. Aby byla bardziej tresciwa
      mozna dodac podsmazone kawałki kurczaka. Ilosci oczywiscie na oko. Taka sążna
      imprezowa micha to całe opakowanie kuskusu. A jezeli potrzebne komus dokladne
      ilosci, to kupcie kuskus z pudliszek i na odwrocie jest przepis (b. smakowity).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka