Dodaj do ulubionych

Japońska Restauracja w Wawie

IP: 80.77.99.* 16.07.03, 15:05
Chciałąbym zjeść dobre sushi. Do której knajpki polecacie się wybrać? Ważne,
aby było smacznie, świeżo i niezbyt drogo.

Dziękuję z góry,
Kasia
Obserwuj wątek
    • hania_76 Re: Japońska Restauracja w Wawie 16.07.03, 16:07
      Gość portalu: kasia1303 napisał(a):

> Chciałąbym zjeść dobre sushi. Do której knajpki polecacie się wybrać? Ważne,
      > aby było smacznie, świeżo i niezbyt drogo.
      >
      > Dziękuję z góry,
      > Kasia

B. dobre i robione na bieżąco sushi jest w restauracji na ul. Nowogrodzkiej
      koło teatru muzycznego Roma. Ale "niezbyt drogie" na pewno nie jset i obawiam
      się, że nigdzie w Warszawie nie będzie :-(
      • Gość: monia76 Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: *.u.mcnet.pl 16.07.03, 16:20
        hania_76 napisała:

> Gość portalu: kasia1303 napisał(a):
        >
        > > Chciałąbym zjeść dobre sushi. Do której knajpki polecacie się wybrać? Ważn
        > e,
        > > aby było smacznie, świeżo i niezbyt drogo.
        > >
        > > Dziękuję z góry,
        > > Kasia
        >
        > B. dobre i robione na bieżąco sushi jest w restauracji na ul. Nowogrodzkiej
        > koło teatru muzycznego Roma. Ale "niezbyt drogie" na pewno nie jset i obawiam
        > się, że nigdzie w Warszawie nie będzie :-(

pyszne jedzenie jest w dawnej restauracji nautilus na jana pawła (aki costam).
        ceny nie najnizsze, ale przeciez dobre sushi musi byc drogie
    • Gość: bef Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: *.chello.pl 16.07.03, 20:51
      Jest (była rok temu..) na Natolinie japońska restauracja, może nawet nazywa się
      Sushi –sorry, skleroza. Niedaleko stacji benzynowej Orlenu na Rosoła. Sushi tam
      nie jadłam, ale w środku było sporo gości-Japończyków. Właściciele też
      prawdziwi. Tanio nie było.
      • Gość: bef Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: *.chello.pl 18.07.03, 17:05
        Gość portalu: bef napisał(a):

> Jest (była rok temu..) na Natolinie japońska restauracja, może nawet nazywa
        się
        >
        > Sushi –sorry, skleroza.

Nazywa się Shogun, ul Migdałowa 12. Czynne wt-sob 17-01, a w niedziele 12-22.
    • Gość: giezik Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: 213.25.170.* 17.07.03, 08:15
      1. Poznac japonczyka/japonke
      1a. wersja opcjonalna kupic dobry podrecznik do sushi
      (jeden z lepszych www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-
      /1568363001/qid=1058422424/sr=1-2/ref=sr_1_2/104-0341660-5920771?
      v=glance&s=books)
      2. Kupic wszystkie produkty - sa w delikatesach lub supermarketach
      3. Zaczac delikatnie - wedzony losos, kawior
      3a. Po pewnym czasie przestac sie bac surowych ryb (poznajac tajemnice
      ich "swiezosci"
      4. Zrobic samemu, zaprosic znajomych na wyzerke

5.Koszt ok. 5-10 razy tanszy niz w knajpach
    • agnes_26 Re: Japońska Restauracja w Wawie 18.07.03, 17:19
      Polecam Nippon-kan w Roma center (przy Nowogrodzkiej, za Lokantą) oraz Tokio
      przy Dobrej. Tokio to pierwsza (przynajmniej pierwsza znana) restauracja w
      Wawie, otworzyli ja Japończycy i stołuja się tam głównie Japończycy. Nippon-kan
      (gościnny dom) ma tych samych właścicieli. Jedzenie równie pyszne. Ja chodze
      własnie tam (przynajmniej raz w miesiącu), głównie ze względu na lokalizację i
      sushi-bar. Jest to najdłuższy sushi-bar w europie. siedzi się przy stole a
      przed tobą jadą na tasmociągu talerzyki z sushi i innymi specjałami. Talerzyki
      są w róznych cenach - od 7 do 18 zł. Zupa miso- 7zł.
      Koszt kolacji dla dwojga (2xmiso, piwo, woda i ok. 10 -15 talerzyków) wyniesie
      ok. 150zł.
      Pamiętajcie, że na sushi nie można za bardzo oszczędzać. jeśli sushi jest tanie
      nie możecie miec pewności, że jest z najlepszych i ze świeżych! ryb. A to
      podstawa, przeciez je się surowe. Do nippon-kan i tokio ryby przylatują z
      japonii w lodzie kilka razy w tygodniu.

Pozdrawiam wszystkich wielbicieli sushi,
      A.
      • Gość: ToeToe Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: 202.89.40.* 21.07.03, 10:53
        Co za bzdura. W W-wie po prostu sa ceny tokijskie:)) Lunchowy zestaw sushi to
        koszt dwoch kanapek..

> Pamiętajcie, że na sushi nie można za bardzo oszczędzać. jeśli sushi jest
        tanie
        >
        > nie możecie miec pewności, że jest z najlepszych i ze świeżych! ryb. A to
        > podstawa, przeciez je się surowe. Do nippon-kan i tokio ryby przylatują z
        > japonii w lodzie kilka razy w tygodniu.
        >
        > Pozdrawiam wszystkich wielbicieli sushi,
        > A.
        • Gość: agnes_26 Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: *.chello.pl 21.07.03, 14:10
          Gość portalu: ToeToe napisał(a):

> Co za bzdura. W W-wie po prostu sa ceny tokijskie:)) Lunchowy zestaw sushi to
          > koszt dwoch kanapek..

Ale o co ci chodzi???
          jaki lunchowy? zestaw sushi to cena dwóch kanapek? I jakich kanapek???

sushi jest drogie. i w polsce i w japonii. autorka wątku pytała o dobre sushi,
          a moja odpowiedź brzmi - jeśli chce zjeśc dobre sushi, nie powinna kupować tego
          najtańszego (pakowanego w plastikowe pudełeczka i sprzedawanego w centrach
          handlowych- vide wola park czy centrum janki). Dobre sushi to takie, które
          przygotowywane jest bezpośrednio przed spożyciem, ze świeżych owoców morza (a
          takich w polsce nie uświadczysz, trzeba je sprowadzać w specjalnych warunkach -
          stąd cena).
          • Gość: ToeToe Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: *.static.ihug.co.nz 22.07.03, 02:26
            Nie wiem jakie sushi jest teraz w W-wie, bo na stolicy PL swiat sie nie
            konczy :))
            Faktem jest, ze jedni jedza sushi bo sa glowni i lubia, a inni bo to jest
            trendy:)) A Ty rozumiem, ze jak nie przeplacisz to czujesz sie jak sliwka
            robaczywka;)), tak??

Kobieto
            > najtańszego (pakowanego w plastikowe pudełeczka i sprzedawanego w centrach
            > handlowych- vide wola park czy centrum janki). Dobre sushi to takie, które
            > przygotowywane jest bezpośrednio przed spożyciem, ze świeżych owoców morza (a
            > takich w polsce nie uświadczysz, trzeba je sprowadzać w specjalnych
            warunkach -
            >
            > stąd cena).
            • Gość: ToeToe Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: *.static.ihug.co.nz 22.07.03, 02:44
              Cena nie jest wykladnikiem jakosci:))
              • goossia Re: Japońska Restauracja w Wawie 22.07.03, 10:07
                Jest. Nie zawsze moze byc adekwatna do jakosci, ale nigdy nic, co jest tanie,
                nie bedzie lepsze od tego, co jest drogie.... Jesli bar przy centralnym bedzie
                mial sushi za 30 zl zestaw, a Tsubame za 230, to komu zaufasz?
                • Gość: ToeToe Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: *.static.ihug.co.nz 23.07.03, 02:21
                  Dziwna ta Twoja logika. A tak apropos wysokich cen. Czy w Tekedzie na
                  Francuskiej (W-wa) nadal podaj sushi z lodowki:))??

> Jest. Nie zawsze moze byc adekwatna do jakosci, ale nigdy nic, co jest tanie,
                  > nie bedzie lepsze od tego, co jest drogie.... Jesli bar przy centralnym
                  bedzie
                  > mial sushi za 30 zl zestaw, a Tsubame za 230, to komu zaufasz?

• Gość: Aggie Re: Japońska Restauracja w Wawie IP: 4.23.166.* 18.07.03, 21:49
      Znam kilka super miejsc w NY. Jakbys sie kiedys wybierala dal znac.
      Pozdrowienia

Gość portalu: kasia1303 napisał(a):

> Chciałąbym zjeść dobre sushi. Do której knajpki polecacie się wybrać? Ważne,
      > aby było smacznie, świeżo i niezbyt drogo.
      >
      > Dziękuję z góry,
      > Kasia
    • Gość: anya.s pozdrowienia z Japonii:) IP: *.ap.plala.or.jp 21.07.03, 07:23
      hej
      Od ponad czterech lat mieszkam w Japonii. Jadlam i wlasnorecznie robilam sushi
      nie jeden raz, wiec jesli moglabym sluzyc jakas pomoca to czekam na posty (nie
      tylko dotyczace sushi)

pozdrawiam serdecznie wszystkich wielbicieli "japonszczyzny"
      Ania
      • goossia Re: pozdrowienia z Japonii:) 21.07.03, 11:21
        Ja mam pytanie, ja, ja, ja.... Po czym poznac swieza rybe, nadajaca sie do
        sushi?
        • Gość: anya.s Re: pozdrowienia z Japonii:) IP: *.ap.plala.or.jp 21.07.03, 13:13
          Swieza ryba to tak ktora po zlowieniu ma nie wiecej niz 24 godziny. Nie jest
          oslizgla, pachnie ladnie nie rozlatuje sie przy krojeniu. Nie wiem jak sprawa
          wyglada w Polsce ale tu w supermarketach sprzedaja sashimi (czyli surowe ryby
          wlasnie) w kawalkach lub w calosci i po kilku godzinach juz je przeceniaja o
          pol ceny, bo ryba sie starzeje.

Ania
          • goossia Re: pozdrowienia z Japonii:) 21.07.03, 22:11
            Hm, w Polsce jest troche inaczej.... W supermarkecie ryba, ktora smierdzi tylko
            troszke, jest wciaz swieza ryba.... A jak sie nie sprzeda, to sie ja myje,
            mrozi i sprzedaje jako swiezo zamrozona.... Chyba to sushi mi nie wyjdzie!
      • Gość: kit-cat Re: pozdrowienia z Japonii:) IP: *.chello.pl 21.07.03, 12:34
        Jesli pozolisz chcialabym skorzystac z Tojej wiedzy ale chetnie na prywatnym
        adresie poniewaz mam dosc rozbudowany problem - jesli oczywiscie zechcesz :-).
        Czekam na wiadomosc pod kit-cat@wp.pl Pozdrawiam serdecznie
    • kasia1303 Re: Japońska Restauracja w Wawie 21.07.03, 10:42
      Witajcie,
      dzięki za rady.
      Znajomy polecił Nippon (ta sama kanjpka, o której wspominała Agnes) i
      faktycznie było ok. Świetna zupa (chyba wong? - z "pierożkami") no i
      rzeczywiście smaczne sushi. Najbardziej smakowało mi to z krewetkami i sezamem
      mniammmmm, ale reszta też byla naprawdę pyszna. Wybiorę się tam jeszcze nie raz.

Aggie jadłam sushi w NY (nie pamiętam nazwy miejsca) i raz w Filadelfii.
      Jedzonko pierwsza klasa. Jak jeszcze kiedyś będę z pewnością odwiedzę te
      miejsca. A póki co pozostają mi knajpy japońskie w Wawie(tutaj też są naprawde
      w porządku.)

Pozdrawiam,
      Kasia
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka