Dodaj do ulubionych

Masło a tłuszcz mleczny

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.08, 20:00
Ostatnio w sklepach pojawiły się produkty typu " śmietankowe " , "
ekstra" i nawet " śmietankowe ekstra " ale nie ma tam słowa o maśle
tylko o tłuszczu mlecznym. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi
producentom ?

Dziękuję i pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • Gość: monika Re:Nie od niedawna ale od dawna. To IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.08, 20:27
        Dzięki - teraz to sprawdzam skład i ilość zawartego tłuszczu - ale
        przez jakiś czas kupowałam wyroby garwolińskie o nazwie "
        ekstra śmietankowe" zanim się zorientowałam o co chodzi...( a w moim
        osiedlowym sklepie jak się okazało tego rodzaju produktów jest
        zatrzęsienie: osełki górskie, wiejskie, śmietankowe - tylko w
        składzie nie ma słowa o maśle )
      • jarek_zielona_pietruszka Re:Nie od niedawna ale od dawna. To 31.01.08, 20:27
        według ustawy wprowadzonej w połowie ub. roku masłem może być tylko prawdziwe
        masło o zawartości tłuszczu nie mniejszej niż 82%. wszystko co zawiera mniej
        tłuszczu pochodzącego z krowiego mleka, masłem nie może być nazywane. Stąd
        właśnie te nazwy. Bo jak napisał Ba_nita, są to podróby o większej lub mniejszej
        zawartości margaryny, tłuszczu palmowego, czy innego diabelstwa o jakim nie
        śniło się nawet prorokom. Czasami te podróby zawierają niewielki dodatek
        prawdziwego masła o czym przeważnie producenci informują olbrzymimi literami.
        pozdrawiam
    • poszukiwaczarmi Re: Masło a tłuszcz mleczny 01.02.08, 00:35
      Te produkty, zasadniczo ohydne, to przykład SZKARADNEGO OSZUSTWA KONSUMENCKIEGO,
      z którym - co mnie zdumiewa - nikt nic nie robi. oszustwo polega nie na tym, ze
      paskudną maź pakuje się w kostki i sprzedaje po 1,50 zł, ale na tym, że kostki
      te wizualnie do złudzenia przypominają kostki masła. Mają niemal identyczną
      szatę graficzną jak masło ekstra albo osełkowe.
      O co chodzi producentom - o wyciągnięcie z naszych portfeli kasy, na którą nie
      zasługują, gdyż uznać ich należy za naciągaczy
    • Gość: lechlin Re: Masło a tłuszcz mleczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.14, 01:55
      Witam.Kupiłem przed swiętami tzw masło 82 % w nazwie osełka masłą extra i co -margaryna.Nasz polski urząd praw konsumenckich (piszę specjalnie małymi literam)to wielka ściema.Nie dba o nasze prawa i zdrowie.Więc doradzę Ci jeżeli chcesz coś zjeść dobrego ,nieoszukanego to według Słodowego,,Zrób to sam,,Nie będę gołosłowny.Kup kubek śmietany 30% z biedrony czy tesco ,ten 400 mml,wlej do słoika 900 mml.Wstaw do lodówki na 30 min.Zakręć słoik i przez 10 min lub 15 min potrząsaj góra-dół.Masło własne i pyszne i nieoszukane
      .Już od ponad 2 lat nie kupuję wędlin,ciastek,tych oszukanych wędzonek itp.Chętnie podam przepisy na dobre domowe jedzenie.Pozdrawiam lechlin@o2.pl
    • budzik11 Re: Masło a tłuszcz mleczny 22.04.14, 09:34
      Trzeba zwrócić uwagę, żeby po 1. masło zawierało 82% tłuszczu oraz po 2. żeby ten tłuszcz był tłuszczem mlecznym (zwierzęcym), a nie utwardzonym tłuszczem roślinnym. Czyli tłuszcz mleczny to to, co rzeczywiście powinno być w maśle.
        • kasianarozdrozach Re: Masło a tłuszcz mleczny 23.04.14, 14:21
          Dziwnym trafem najszybciej do odpowiedzi wyrywaja sie ci, ktorzy za nic nie zrozumieli pytania. Specjalnie dla Ciebie, powtorze: Na opakowaniu "masla" czytamy o tluszczu mlecznym. Jednak forumowicze informuja, ze te wszystkie oselki skladaja sie przede wszystkim z margaryny czy oleju palmowego. Czym w takim razie jest ten mityczny "tluszcz mleczny"?
          • ewkka Re: Masło a tłuszcz mleczny 23.04.14, 17:02
            Tłuszcz mleczny nie jest niczym mitycznym - jest składnikiem mleka a tym samym produktów mlecznych.I nie siląc się na mądrości można śmiało podać za netem: "nazwa masło jest zastrzeżona dla produktów o zawartości tłuszczu mlecznego 80%-90%. Produkt bez domieszek tłuszczów roślinnych ale o zawartości tłuszczu 62%-80%, 41%-60% lub poniżej 39% nosi nazwę tłuszcz mleczny do smarowania"
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka