Dodaj do ulubionych

smażony ser z kminkiem - jecie?

23.09.03, 09:42
Chodzi mi o tzw. "hauskejzę" kupowaną w sklepie. Z czym ją można łączyć, poza
tradycyjną kanapką?
Obserwuj wątek
    • Gość: CHOCHLIK Re: smażony ser z kminkiem - jecie? IP: *.szel-sat.com.pl 23.09.03, 11:02
      Nie wiem co to jest hauskejza. W czasach mej młodości biały ser rozkruszony,
      posy pany sodą oczyszczanaą(jak solą) pozostawiony przez kilka dni do momentu
      gdy zaczał na wierzcho zmieniać barwę i konsystencją. W takim staniekładłam go
      na patelnię na rozpuszczone masło i podgrzewałam do całkowitego rozpuszcenia,
      dodawałam kminek, sól i żółtko. Po wymieszaniu wlewałam do salaterki spłukanej
      zimną wodą. Gdy ser wystygł i stwardniał, tak że można go było z salaterki
      wyjać na talerzyk i krajać na plasterki. SER SMAŻONY (ALBO TOPIONY)BABUNI
    • yamat Re: smażony ser z kminkiem - jecie? 23.09.03, 15:42
      Jem. Dawniej nawet sie do niego nie zbliżałem, a jak mama go smażyła, to prawie
      dostawałem torsji. Teraz uwielbiam. I tak jak generalnie nie przepadam za
      kminkiem, tutaj mi w ogóle nie przeszkadza. Cały czas mowa o serze smażonym w
      domu...
    • orientman Re: smażony ser z kminkiem - jecie? 24.09.03, 09:38
      loginka1 napisał:

> Chodzi mi o tzw. "hauskejzę" kupowaną w sklepie. Z czym ją można łączyć, poza
      > tradycyjną kanapką?

Kurcze! Mieszkam sobie w Lodzi i juz tesknie za porzadna "hauskejza'! :)
      Bylem w paru sklepach. Jeden nawet mial w nazwie "Swiat Serow' i nic. Ludzie nie maja tutaj
      pojecia, ze taki ser istnieje. A jak komus tlumacze skad sie bierze, to patrza na mnie jak na
      wariata.
      Moim zdaniem najlepsza jest w goracej bulce kupionej o polnocy w piekarni z odrobina masla.
      NIebo w gebie :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka