Dodaj do ulubionych

Jak wykorzystać czarną herbatę?

03.11.03, 13:36
Mąż zrobił mi bardzo dziwny prezent: sprowadził z Afryki poł kilograma
czarnej herbaty... A ja od wieków takiej nie pijam. On zresztą też nie i
rzadko kiedy goście (zazwyczaj kawę albo modne mieszanki zapachowe ew. pu-
erh).
Macie jakieś pomysło co można z tym zrobić? ;) Wykapać się nie, bo nie mam
wanny. Płukanka do włosów? ;) Do marynowania mięsa? ;)
Obserwuj wątek
    • wedrowiec2 Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? 03.11.03, 13:46
      W Anglii fusy herbaciane stosuje się jako nawóz do kwiatów. Po zaparzeniu i
      odlaniu "niepijalnej" cieczy, dodawaj fusy do doniczek. Znajoma Angielka, do
      której uczęszczałam na konwersacje tak użyźniała swoje rośliny. Z książek wiem,
      że róże pięknie rosną (nawet na rabatkach) gdy są zasilane fusami herbacianymi.
      • Gość: inika Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? IP: 81.210.121.* 03.11.03, 14:40
        Dzięki. :) Tak zrobię. :)
        Starczy mi na kilka rabatek przed blokiem. ;)
    • Gość: jola Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? IP: 217.11.133.* 03.11.03, 15:21
      Zafarbuj sobie coś na herbaciano. Podobno modny kolor.
    • Gość: Camille Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? IP: *.SNVACAID.dynamic.covad.net 03.11.03, 18:49
      Od 2 dni robie kotu oklady z mocnej herbaty, bo mu cos oczko
      ropieje....Pomaga, bo dzisiaj bylo juz czyste.
      Wiem tez, ze Azjaci powszechnie uzywaja herbaty do wedzenia drobiu-kur i
      kaczek w szczegolnosci.
      A moze zostaw ja do lata i podawaj w gorace dni jako mrozona herbate-na pewno
      goscie beda zachwyceni!!!
      • Gość: inika Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? IP: 81.210.121.* 04.11.03, 11:33
        Do gorących dni daleko... ;)
        Gości latem katuję schłodzona pu-erh z miętą - polecam! :)
        Pozdrawiam i dziękuję za rady. :)
    • karmilla Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? 04.11.03, 08:41
      jak masz oczy zmęczone, to okłady z herbaty pomagają.
      • Gość: Linn Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? IP: *.dialup.tiscali.it 04.11.03, 09:43
        Zapakowac oryginalnie i sprezentowac wielbicielowi herbaty na Gwiazdke / jesli
        oczywiscie herbata jest dobra /. Szkoda jej na to, czemu moze posluzyc ta
        kiepskiej jakosci.
        • Gość: inika Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? IP: 81.210.121.* 04.11.03, 11:32
          W tym problem, że mój mąż by się chyba obraził... Choć może to jedyny sposób,
          by dotarło do niego, że nie pijam czarnej herbaty??? :(
          Okłady na oczy - faktycznie, dobry sposób, nie raz tak robiłam. Poza tym chyba
          rzeczywiście porozdaję znajomym. Niekoniecznie w ramach prezentu, bo to chyba
          bardzo zwykła herbata, tyle, że z Kenii. Nawet nie liściasta, tylko jakby
          sproszkowana.
          • hellio Re:Linn mądrze radzi! 04.11.03, 11:52
            Ja nawet przez minutę bym się nie zastanawiała, a mężowi bym o tym powiedziała
            NATYCHMIAST, że za długo go nie było: " tyle czasu! Nawet nie wiesz, że już od
            dawna nie pijam czarnej herbaty! Jak przestałam, to ustało to niepokojące
            drżenie rąk... Mężu! Musimy się uczyć siebie od nowa!" i koniecznie bym
            podkreśliła, że herbata pięknie zapakowana, czy pięknie pachnie, czy wyborny
            gatunek "Ach, kiedyś to bym ją pochłonęła w parę dni, a teraz... Tak bardzo się
            wszyscy zmieniamy".
            Wszystko można zrobić w sposób miły i uważny (no, prawie wszystko...). Czy
            myslisz, że On by się czuł dobrze, gdyby przyuważył, jak chyłkiem przerabiasz
            na nawóz herbatę, którą z takim staraniem dla Ciebie wybierał? A Ty, czułabyś
            się dobrze, bojąc sie, że wyjdzie to na jaw? A poza tym, to przecież chyba nie
            będziesz piła przy nim czarnej herbaty. Myślisz, że on nigdy tego nie zauważy,
            ani nigdy o to nie zapyta?
            Rozpisałam się o tej herbacie, ale tak naprawdę, to nie o herbacie piszę,
            nieprawdaż? Ważne, żeby nie sprezentować herbaty (TEJ herbaty) byle komu, komuś
            nielubianemu, nieważnemu na zasadzie "zapchać dziurę". Bo co to za gadanie, że
            to zwykła herbata, tyle, że z Kenii. Niezwykla, bo z Kenii! Bo mąż przywiózł!
            Osobiście dla wuja Jakuba. I nawet nie w liściach tylko tak jakby sproszkowana,
            sprasowana...A przede wszystkim dobrze roni na potencję!

pozdr, H

Pozdrawiam,
    • Gość: Tashi Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.03, 09:44
      Ciasto herbaciane zrobic.... moge podac przepis jak bede w domku
      • byhanya Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? 05.11.03, 20:29
        zrobic ice- tea!!!!
        a jaka herbate pijesz????
        • byhanya Re: Jak wykorzystać czarną herbatę? 05.11.03, 20:32
          mieszanki zapachowe sa na bazie czarnej herbaty. dodawaj po trosze do tych
          zapachowych.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka