Dodaj do ulubionych

Żółta czy biała mąka kukurydziana - pytanie

IP: *.leon.com.pl 20.04.09, 21:03
W sklepach widuję (a i kupuję) żółtą mąkę kukurydzianą. Tymczasem w
zagranicznych programach kulinarnych mąka kukurydziana jest biała.
Jest podobna do ziemniaczanej nie tylko barwą, ale tym, że po
zagotowaniu robi się szklista. Czy żółta i biała mąka kukurydziana
to to samo, w których sklepach mogę dostać tę białą?
Obserwuj wątek
      • upl Re: ta biala to skrobia kukurydziana 22.04.09, 13:24
        semolina - nie ma nic wspolnego z kukurydza jest to gruba maka z pszenicy durum

jasna maka kukurydziana jest drobno zmielona - podobna do skrobii kukurydzianej
        i zamiennie z nia mozna ja stosowac

ciemna maka kukurydziana jest nieco grubiej mielona
        • ania_m66 nie mieszaj prosze 22.04.09, 13:35
          masz racje, ze semolina jest z pszenicy durum, natomiast nie myl maki
          kukurydzianej ze skrobia kukurydziana. skrobie mozesz stosowac zamiennie z maka
          ziemniaczana.
          gruba maka kukurydziana to polenta, jeszcze grubszy grysik, to tzw kukuruz.
          drobno zmielona MAKA (nie skrobia)kukurydziana nadaje sie do wypiekow
          bezglutenowych, pieczywa, ciast itp.
          • upl nie mieszam 22.04.09, 13:51
            nie robie zamieszania - po prostu zamiast skorobia ziemniaczana wpisalam skrobia
            kukurydziana

nie ma sie co goraczkowac:

polenta - gruba kaszka - jest jej kilka stopni grubosci
            maka kukurydziana stosowana do wypiekow
            i skrobia kukurydziana zamiennie stosowana ze skrobia ziemniaczana
      • Gość: bea Re: ta biala to skrobia kukurydziana IP: *.dynamic-ra-4.vectranet.pl 15.03.15, 20:43
        cornflour to skrobia kukurydziana zaś cornmeal to mąka kukurydziana u nas często mylone jest jeszcze mazejna jest to skrobia z bała kukurydziana prawdopodobnie z białej kukurydzy, amerykanie używają naprawdę białej mąki kukurydzianej Mąka na chleb kukurydziany producenta WHITE LILY
        Enreiched white cornmeal MIX self rising jest to mieszanka białej mąki kukurydzianej( podobno specjalne odmiana biała kukurydza) z pszenną mąką proszkiem do pieczenia słodem jęczmiennym jest dostępna w Walmart( amerykańska sieć sklepów)dziesięć lat temu najbliższy był w Berlinie na necie znalazłam opakowania 2,26 kg za 32 dolce trochę wydaje mi się drogo sama szukam producenta przynajmniej białej mąki kukurydzianej już nie muszą być ze spulchniaczami w Polsce znalazłam mąkę kukurydzianą marki KUPIEC ale jest żólta i trochę gruba oraz producenta MELVIT ale nie wiem jeszcze jaki ma kolor
        • budzik11 Re: ta biala to skrobia kukurydziana 16.03.15, 17:59
          Gość portalu: bea napisał(a):

> jest jeszcze mazejna jest to skrobia z bała kukurydziana prawdopodobn
          > ie z białej kukurydzy,

Nie "mazejna", tylko maizena od angielskiego "maize" czyli kukurydza. To skrobia kukurydziana, robiona z białych pręcików (tych "włosów" w kolbie). A mąka kukurydziana to po prostu mielone ziarna kukurydzy. Skrobię kukurydzianą można stosować zamiennie z naszą swojską skrobią ziemniaczaną.
    • maka100 Re: Żółta czy biała mąka kukurydziana - pytanie 20.04.09, 21:11
      Zolta maka kukurydziana jest zmielona kukurydza, a biala maka kukurydzina jest
      skrobia uzyskana z ziarna kukurydzy.
      Odpowiednikiem bialej maki kukurydzianej jest maka ziemniaczana. Znawcy widza
      roznice w uzyciu i zasosowaniu maki ziemniaczanej i skrobi kukurydzianej, ja
      uzywam zamiennie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka