Dodaj do ulubionych

Ciasto na pampuchy z maszyny-jak zrobić?

20.07.09, 19:34
Kupiłam maszynę do pieczenia chleba.Chciałabym zrobić pampuchy, a ciasto wyrobić w maszynie. Czy ktoś robił. Jeśli tak to poproszę o przepis i co potem jak już zrobione ciasto wyjmę z maszyny. Nigdy nie robiłam pampuchów, a te kupne nie są tak dobre jak te które robiła moja Ś.P. Babcia w domu. Proszę doświadczone " kucharki" o rady i przepis. Dziekuję.
Obserwuj wątek
    • sonia-3 Re: Ciasto na pampuchy z maszyny-jak zrobić? 21.07.09, 14:32
      Nikt nie robi ciasta drożdżowego w automacie do pieczenia chleba? Wszyscy gniotą ręcznie?.Pomóżcie.
      • pani.serwusowa Re: Ciasto na pampuchy z maszyny-jak zrobić? 21.07.09, 16:51
        Pewnie mozna, bo na zwykly placek drozdzowy, czy slimaczki drozdzowe
        wyrabiam w maszynie, wiec czemu mialoby sie nie udac na
        pampuchy/buchty/parowance/kluski na parze?

Jaki masz przepis?
        • pani.serwusowa Re: Ciasto na pampuchy z maszyny-jak zrobić? 21.07.09, 16:54
          Sorry, teraz dotarlo do mnie, ze nie masz przepisu.
    • ania_m66 Re: Ciasto na pampuchy z maszyny-jak zrobić? 21.07.09, 14:48
      wyszukiwarka forumowa sie klania.
      watek o drozdzowym w maszynie np tu:
      forum.gazeta.pl/forum/w,77,31780842,31780842,ciasto_na_ciasto_drozdzowe_w_maszynie_do_chleba.html
      • nrg67 Czy mozecie... 21.07.09, 16:14
        ... przestać uzywac wymyslonego slowa "pampuchy" na "pyzy drożdzowe"?
        Ja wiem, ze centralnej Polsce "pyzy" to inna potrawa, ale jednak w ich ojczyznie
        - Poznańskiem - to sie nazywa "pyzy" i tyle. Góralom na ich własny, regionalny
        ser wolno mówić "oscypek" i wszystkim się podoba. Dlaczego "pyzy" poznańskie
        muszą mieć inną nazwę? A może by tak "pyzom" ziemniaczanym zmienić nazwę - co?
        • bene_gesserit Re: Czy mozecie... 21.07.09, 18:55
          sjp.pwn.pl/lista.php?co=pampuch
          sjp.pwn.pl/lista.php?co=pyza
      • ania_m66 Re: Ciasto na pampuchy z maszyny-jak zrobić? 21.07.09, 17:02
        jesli chodzi o sam przepis, klania sie wyszukiwarka galerii potraw :)
        m.in. taki fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,31555972,31555972.html
        jest ich tam wiecej.
        sama maszyny nie posiadam, ale wszyscy jej posiadacze wyrabiaja w nich ciasto
        drozdzowe. dlaczego wiec pampuchy nie mialyby wyjsc?
        • sonia-3 Re: Ciasto na pampuchy z maszyny-jak zrobić? 21.07.09, 18:27
          Znalazłam te wątki, ale czy ciasto wyrobione z przeznaczeniem na ciasto np ze śliwką , może służyć jako ciasto na kluski na parze?. Bo jeśli tak to super- mam te wątki w " ulubionych" więc nie zginą. Teraz jak tylko maszyna dotrze to zrobię. A u mnie w domu to nazywano je po prostu - kluski na parze. Pampuchy to nazwa sklepowa.Dziękuję i pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka