Dodaj do ulubionych

Studia podyplomowe integracja sensoryczna

IP: *.tcz.vectranet.pl 06.10.12, 12:17

Studia podyplomowe (4 semestry) z zakresu Integracji Sensorycznej, których pierwsza edycja rozpoczyna się w bieżącym roku akademickim (2012/2013) objęte są patronatem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Nauka przeznaczona jest dla specjalistów z tytułem magistra z następujących kierunków:
 Psychologia
 Pedagogika
 Pedagogika specjalna
 Logopedia
 Rehabilitacja i fizjoterapia z przygotowaniem pedagogicznym.
W programie przewidziano 460 godzin dydaktycznych, w tym:
 222 godzin zajęć teoretycznych (wykłady, seminaria)
 238 godzin zajęć praktycznych (ćwiczenia, warsztaty) w tym praktyki terapii i diagnozy SI – 100 godzin

Zajęcia odbywać się będą w formie dwudniowych zjazdów.

W trakcie studiów słuchacze odbywają kursy I i II stopnia kończące się uzyskaniem Certyfikatu Terapeuty Integracji Sensorycznej wydany przez PSTIS, dającego uprawnienia do diagnozowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej na terenie całej Polski oraz kwalifikacje do prowadzenia obserwacji klinicznej, diagnozy i terapii metodą integracji sensorycznej. Absolwent studiów może zostać Członkiem Polskiego Stowarzyszenia terapeutów Integracji Sensorycznej po spełnieniu wymogów zawartych w Statucie PSTIS dostępnych na stronie www.pstis.pl

Pierwsza edycja studiów rozpoczynająca się w roku akademickim 2012/2013 jest edycją eksperymentalną i po jej zakończeniu PSTIS ma prawo do zakończenia współpracy z Uczelnią.

Kształcenie na studiach podyplomowych zgodne jest z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 07 września 2004 r. w sprawie standardów kształcenia nauczycieli.

Absolwenci uzyskają kwalifikacje w zakresie Integracji Sensorycznej.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wg wzoru określonego w załączniku Nr.9 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 grudnia 2008r. /Dz.U. Nr.11 poz.61 /

www.wsse.edu.pl
Obserwuj wątek
    • maja_sara Re: Studia podyplomowe integracja sensoryczna 21.10.12, 23:39
      Nie warto.
      Terapeuta integracyjny to żaden zawód. Tego tytułu nie uznaje ani wydział zdrowia, ani wydział edukacji. A co za tym idzie ciężko potem o pracę. Jedyna możliwość to praca we własnym gabinecie na własny rachunek lub w cudzym prywatnym gabinecie na zlecenie. Sprzęt do rehabiltacji metodą SI jest koszmarnie drogi, nikt nam go nie sfinansuje, bo nikt nie ma w tym interesu(ani m. zdrowia, ani m. edukacji). Ze skierowaniem z NFZ też nikt do nas nie przyjdzie na terapię, bo w rzeczywistości nie ma takiego zawodu i takiego terapeuty, żaden ośrodek zdroiwa nie podpisze z nami umowy i nie zagwarantuje nam pacjentów. Taka terpia jak terapia SI nie figuruje w żadnym wykazie dot. zawodów i terapeutów.
      Studia o których piszesz, być może realizują czyjeś osobiste indywidualne zaintersowana, ale nie dają ŻADNEGO zawodu i żadnej możliwości współpracy ze służbą zdrowia czy szkolnictwem. Uczciwie by było, gdyby taka informacja znalazła się na stronie dot. tego kierunku.
      Co z tego, że w kraju jest trochę terapeutów SI, jak klepią biedę i na wszystko (każdy najmniejszy drobiazg do gabinetu) muszą sami zdobyć pieniądze i sami zawalczyć o pecjanta.? Nie warto, zasili się tylko szeregi bezrobotnych i niepotrzebnie wyda kasę.
    • 11joannakowal11 Re: Studia podyplomowe integracja sensoryczna 18.08.20, 11:29
      Ja osobiście polecam realizację studiów podyplomowych na kierunku Integracja sensoryczna. Studiowałam ten kierunek na WSKZ i jestem bardzo zadowolona. Poszerzyłam swoją wiedzę oraz zdobyłam nową. Inwestycja w samego siebie to zawsze dobra inwestycja ! Aktualnie pracuje w prywatnym gabinecie i mogę śmiało powiedzieć, że spełniam się zawodowo :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka