Dodaj do ulubionych

ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza?

11.08.06, 15:13
Witam,
Mam endometriozę i jestem w trakcie leczenia.Po dziewięciu miesiącach brania
hormonów niedługo pójdę na kontrolę do ginekologa.Chciałam skonsultować
decyzję mojego gin z innym ginem.Będę wdzięczna za informacje.Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
        • c.kapturek Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? 18.08.06, 23:54
          tak, w gdyni gab. prywatny. uczęszczam do dr Zalewskiego, bardzo miły człowiek
          i dbajacy o komfort pacjentki.
          ceny za wizyte różne, śred. ok 100zł ale zalezy od badania (w tym np usg) i porady itp., bynajmniej nie ździera.
          pracuje także w szpitalu morskim pck w gdyni, wiec doświadczenie ogromne.
          pozdro:)
            • kaska3333 Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? 19.08.06, 23:28
              Dziekuje za informacje.W prawdzie jestem z Gdanska i do Gdyni to kawalek.Ale
              kto wie moze skorzystam by skonsultowac kontunujacje leczenia.
              Powiedz mi prosze czy dlugo sie leczylas?
              U mnie ponoc endo zostalo bardzo wczesnie wykryte a to dzieki mojemu wnikliwemu
              wschluchiwaniu sie w siebie :-)Po 9 miesiacach danazolu mam nadzieje ze
              otrzymam optymistyczne wiesci.Z niecerpliwoscia czekam na werdykt czy ciaza czy
              dalsze leczenie.
              Jakbys wiedziala cos o lekarzach z Gdanska to bylabym wdzieczna za info.A
              Twojego sobie zapisalam.Acha,czy mozesz podac mi telefon.Pozdrawiam.
              • c.kapturek Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? 20.08.06, 17:21
                nie ma za ma co:)
                u każdego to inaczej jest, są chyba różne stadia tego endo, a decyzja od dr
                prowadzącego zależy o leczeniu.
                ja leczyłam ze 2 lata temu, a brałam Luteine chyba przez 3 m-ce. potem już dr
                leczył stedirilem (tabl. hormonalnymi) miałam wstrzymanie miesiaczki przez
                ok pół roku, by pozbyć się "tego co zalego z miesiączek" z pęcherzyków, że
                tak ujme;)
                a potem jak już się zmniejszały to rozmiarów zupełnie niewidocznych,
                to spowrotem branie stedirilu z przerwą 7 dniową tak by normalnie był cykl
                miesiaczkowy. także, teraz tylko kwestia chodzenia kontrolnego by znów tam
                czegoś nie wywaliło;)
                slyszalam, że na wyleczenie endo dobre jest zajscie w ciąże, że ciąża leczy -
                tylko nad tym trza popracować z tatuśkiem przyszłym zjakim;)
                powiem ci, że raz nawet była pacjentka w ciązy z torbielą na jajniku, to dr
                miał roboty:D grunt, to się nie martwić za wiele, dostosować się do wskazań
                doktorków:)

wiele nie pomogłam, bo się na tym dokładnie nie znam.

rozumiem, niestety z Gdańska nie znam nikogo, zeby polecić. (w razie czego
                tel. do dr Zalewskiego na kom. 0602 394 029, kiedyś tam była recepcja bo to
                było pod szyldem jakiejś przychodni gdańskiej, ale sie zlikwidowali tzn.
                siedzibe przeniesli całkiem do gańska.
                to od strony dworca głównego w gdyni, jak się wychodzi trzeba się kierowac
                na prawo i zaraz na początku ul. starowiejskiej budynek z taką szklaną nadbudówką)

zyczę ci powodzonka,
                wszystkiego dobrego,
                wzajemnie pozdrawiam:)))
                • kaska3333 Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? 20.08.06, 21:40
                  Witaj,
                  Dziękuję za informacje i kontakt telefoniczny.

Tak u każdej z nas jest inaczej.W dużym jednak stopniu zależy od grupy
                  zaawansowania.Moje endo to ponoc 0,5 co jak sobie popczytalam na forum to
                  jestem prawie zdrowa.Nie mam torbieli itd...Chociaż tnące bóle przed
                  miesiączką,okropne bóle głowy aż do wymiotów no i po usg okazało się że miałam
                  bardzo pogrubiały jeden jajowód i nie wiadomo było czy jest drożny.Przy
                  wrześniowej wizycie na pewno będą jakieś zmiany.Oj liczę na to bardzo.
                  Jestem już leciwą krówką :-) 39lat ale chcę mieć dziecko.Wiem że to może
                  szalone,ale czuję że ciąża mi pomoże.Bardzo w to wierzę.Mam już 14-to letnią
                  córkę lecz przez cały czas wychowywałam ją sama.Teraz jestem w związku i mamy
                  zamiar sie pobrać,a tu nagle taka brzydka niespodzianka"endometrioza".
                  Gdzies tam w środku próbuję się pogodzić z faktem,że może nici z dziecka,ale
                  również gdzies tam w środku czuję że się uda.

Och rozpisałam się.
                  Fajnie że napisałaś parę słów więcej :-)
                  Pozdrawiam serdecznie.
                  • c.kapturek Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? 21.08.06, 02:38
                    witanko, może te info o doktorku się przydadzą. tak, wiele kobitek spotyka takie
                    różności rózne, mniej lub bardziej przykre. człowiek poczyta, to troche
                    otuchy nabierze, a dzięki wymianie info można szybko zapobiec i wiele uleczyć:)
                    myślę, żeś kobitka w spoko wieku, to bardzo piękne marzenie o drugim bobasku.
                    nadmienię, że u mojej mamy w pracy, jedna kobieta urodziła też ok 40-tki dziecko i do tego pierworódka hihihihi
                    z Twego pisania czuć pozytywne myśli, masz wsparcie w drugiej połówce,
                    to i dobrze winno być:))))
                    dzięksy, po mnie nie widać, a 30-ka na karku:D
                    jeszcze raz wszystkiego dobrego, z pozdrowieniem.
                    • kaska3333 Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? 23.08.06, 21:30
                      Witaj,
                      Liczę dni do kontroli.Nie moge się doczekać wrześniowej wizyty.
                      A z moim mężczyzną nie jest tak słodko jak się wydaje niestety.Bardzo się
                      przejmuje moją chorobą i mnie wspiera,to prawda,ale nie chce mieć dzieci.
                      A to dla mnie takie ważne.Pewnie jest to juz ostatni dzwonek(jeśli w ogóle mogę
                      zajść w ciążę).Aczkolwiek po kilku ostatnich rozmowach z nim jakbym zobaczyła
                      światełko w tunelu,jakby cos się w nim powoli przełamywało.Oby tak było na
                      prawdę.Czuję,że ciąża mi pomoże a w dotatku zcementuje nasz związek.
                      Ponoc żadna ze mnie czterdziestka.Koledzy córki ostatnio wzięli mnie za jej
                      starszą siostrę :-)Myślę,że spokojnie conajmniej dychę mam w zapasie ;-)
                      Ważne by czuć się młodym w środku a jeśli do tego ma się młodość na twarzy no
                      to czego więcej chcieć.
                      Ściskam Cię mocno.Kasia.
                      • c.kapturek Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? 24.08.06, 10:29
                        witanko Kasiu,
                        sUper, że i twoja doktorka ma dobre opinie wśród pacjentek. widzę, że i Mary
                        poniżej też wystawila jej b.dobrą cenzurkę:)))
                        acha, rozumiem....na pewno dojdziecie do porozumienia w sprawie maleństwa:) to córka się uradowała hihihi oczywiście, co tam metryczka;)
                        dzięksy serdeczne za uściski. jeszcze raz pozdrawiam i
                        wszystkiego dobrego:))

ps. jeśliś może osoba wierząca to zerknij w liknę www.matemblewo.pl/historia/historia1.php jest tam m.in. modlitwa do Matki Bożej Brzemiennej,
                        która pomoże wymodlić maluszka....
                        a jesli nie wierząca - to przepraszam i uznaj, że tego ps. w poście nie
                        napisałam.
                        • Gość: kaska3333 Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? IP: *.chello.pl 24.08.06, 12:51
                          Witaj,nie udało mi się zalogować,lece do pracy.
                          Dzięki za słowa pełne otuchy :-)
                          Im więcej ciepła w sercu tym więcej nadziei na codzień.
                          Taka jakaoś jestem melancholijna ostatnio.Muszę uważać ,to może byc słodka
                          cisza przed hormonalną burzą.Właśnie dziś zaczęłam ostatnie opakowanie
                          danazolu,brrrr.

Jak to maja córka mówi"ale beka,wzięli Cie za moją siostrę"

Tobie też gratuluje wyglądu i młodości w sercu.
                          Miłego dnia,Kasia.
    • Gość: mary Re: ENDOmetrioza czy ktoś może polecić lekarza? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.06, 08:37
      Kaska, czy myslisz o prowadzeniu ciazy u dr Kujawy? Bo ja w podobnym wieku
      musialam przygotowac sie do ciazy. Ze wzgledu na wiek 38 lat mialam cykle
      bezowulacyjne. Dr Kujawa jako jedna z nielicznych przyjmuje prawie codziennie i
      ma dobre usg, wiec mozesz u niej monitorowac cykle. I nie uwazam ja za osobe,
      ktora mysli przede wszytkim o pieniadzach, ale o dobrzee pacjentek.
      • kaska3333 Re: ENDOmetrioza...do mary 24.08.06, 12:39
        Witaj,
        Dziękuję za te wiadomości.Ja mam 39 i z tego co wiem miałam owulację.
        Nie wiem jak teraz po długiej przerwie leczenia hormonami.
        To prawda,że ma dobry sprzęt,możliwość wykonania obu USD,laboratorium itd...
        Chodzę do niej i z kasy chorych i prywatnie.Wszystko zależy czy wizyta
        konieczna jest zaraz czy np za miesiąc czy dwa.
        Masz rację,zdażyło mi się kilka razy,że poprostu mnie nie skasowała.Przed 100%
        zdiagnozowaniem choroby w różnych momentach cyklu miałam usg.Potraktowała mnie
        rzeczywiście ulgowo.
        Jedno czego mi brakuje to to że jest dość oszczędna w informacji.Ja lubię
        wiedzieć,chyba wszyscy tak mają.Mam zawsze wiele pytań i czasami wydaje mi
        się,że jest powściągliwa z odpowiedziami.Ale to może jej styl,jej charakter?
        A może to ja taka wścibska :-)

Jeszcze raz dzięki za te par słów.
        Potwierdzam się w dobrym wyborze lekarza.Pozdrawiam.Kasia.
        • madasia Re: ENDOmetrioza...do kaski 25.08.06, 08:57
          Jej powsciagliwosc w udzieleniu na pytania wynika, ze problemy ginekologiczne
          sa bardzo zlozone i nieprzewidywalne i nie da sie na 100% okreslic, co i jak
          nalezy zrobic, zeby bylo dobrze. Tak jak nieperzewidywalny jest kazdy organizm
          kobiety. Niektore majac te same przypadlosc zachodza w ciaze, niektore sie
          lecza i probuja i nic. Ja jestem taka, ze wole wszystkiego dowiedziec sie przed
          wizyta i pytac. I wtedy wiem, czy dr Kujawa nie wie ( jest tylko czlowiekiem)
          czy stan medydyny jest taki, ze nikt nie odpowie mi na takie pytanie.
          Niektorzy lekarze sa tacy, ze juz sam fakt konsultacji u innego lekarza uwazaja
          za brak zaufania do niego. Ona to traktuje jako cenne uwagi, ktore moga sie
          przydac lub nie. I za to ja cenie.
          • kaska3333 Re: ENDOmetrioza...do kaski 28.08.06, 22:18
            Dziekuję.
            Myslę ,że dużo prawdy jest w tym co napisałaś.

Ja już zaczęłam zapisywac sobie pytania które zadam na wizycie kontrolnej.
            Cały czas upewniam sie w fakcie,że dobrze wybrałam lekarza.

Pozdrawiam,Kasia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka