Dodaj do ulubionych

Cena porodu rodzinnego na Zaspie, poród w wodzie?

16.01.07, 22:32
Czy możecie podać cenę i czy jest możliwość rodzenia w wodzie????
Obserwuj wątek
      • sophie05 Re: Cena porodu rodzinnego na Zaspie, poród w wod 17.01.07, 10:10
        W 2005 roku, poród rodzinny 200 zł. Zaspa ma jedną sale, w której jest duza
        wanna do porodu. Jednak w praktyce wyglądało to tak, że z wanny można korzystać
        tylko w I etapie porodu. Sam poród już tylko metodą tradycyjną. Ale żeby
        korzystać z tej wanny, trzeba było mieć wzorowe wyniki w trakcie ciąży, tak
        więc nie każda ciężarna się tam kwalifikuje. I jeczsze jedno: nikt o tej
        mozliwości z personelu nie informował. Dowiedziałam się o tym w przyszpitalnej
        szkole rodzenia. Za ten poród już nic dodatkowo się nie płaciło.
    • nika001 Re: Cena porodu rodzinnego na Zaspie, poród w wod 12.02.07, 09:19
      Byłam na Zaspie i oglądałam porodówkę. Trafiłam na bardzo miła połozną, ale nie
      wszystkie odpowiedzi na moje pytania mnie satysfakcjonowały. Np. okazuje się,
      że wybór pozycji przy porodzie zależy od danego lekarza, który jest akurat na
      dyżurze. Jeden pozwoli wybrać dowolną pozycję, innny nie :-(((.
      Pocieszające jest to, że nie odsyłają do innego szpitala jesli brakuje miejsc
      (jak to robi np. Wojewódzkiz0, ale starają się znaleźć jakieś łózko.
      Jeśli chodzi o dostepne pomoce to mają piłki, worki sako, ale nie ma np.
      krzesełka porodowego. Wanna też jest, przy sprzyjających okolicznościach można
      z niej korzystać.
    • zwiatrem Re: Cena porodu rodzinnego na Zaspie, poród w wod 13.02.07, 17:46
      w wojewódzkim rodzic można do wody, jeśli waga dziecka jest do tego w porządku,
      jeśli inne sprawy ze zdrowiem dziecka i matki sa w porządku, "zamiast" aktu
      urodzin dziecko otrzymuje "karte pływacką" niemniej jednak oceń czy warto
      skorzystać z lepszego szpitala, który pomoze gdyby coś się działo, czy wolisz
      narodziny dzieciatka do wody- to dwie różne sprawy
    • mikasara Re: Cena porodu rodzinnego na Zaspie, poród w wod 15.02.07, 14:05
      rodziałm na Zaspie, ale wcześniej leżałam na patologii, więc zrobiłam obchód na
      porodówce. jeśli chodzi o poród w wodzie, to płaci się się jak za pród
      rodzinny, ale nie można urodzić w wodzie, bo "żaden pediatra się na to nie
      zgodzi!" tylko nie wiem dlaczego, szkole na izbie przyjęć jest informacja, że
      jest możliwość rodzenia w wodzie. poród rodzinny kosztuje 200 zł. porody
      odbierane sa tylko na łóżku. jeśli chodzi o możliwość korzystania z pomocy
      typu: worki sako, piłki - to moim zdaniem to czysta teoria. sale są tak małe,
      że żaden z tych sprzętów się tam nie zmieści (po obu stronach lóżka jest nie
      więcej niż 1 - 1,5 m, a od strony okna jest przejście dla lekarzy i polożnych -
      wszystkie pomoce leżą na korytarzu. nie ma drabinek. może mam trochę wypaczony
      obraz, bo mój pierwszy poród odbył się w wojewódzkim w wodzie i sala była
      ogromna. ja najbardziej zachwalałam sobie własnie drabinki i dużą powierznię
      podłogi. ale rodziłam obecnie przez cesarkę i wcześniaka, więc decyzja była
      oczywista, że Zaspa.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka