Dodaj do ulubionych

W maju bezterminowy strajk lekarzy

IP: *.sdm.am.gdynia.pl 07.05.07, 18:54
cholera a ja mam 30 maja wizyte u specjalisty w szpitalu na zaspie kolejka 3
miesiace no to teraz sobie poczekam ...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: pacjent W maju bezterminowy strajk lekarzy IP: *.chello.pl 08.05.07, 09:49
      kto jest nam bardziej potrzebny - politycy czy lekarze. Jako pacjent chcę, aby
      mój lekarz był dobrze wynagradzany, dobrze wyszkolony i wypoczęty. Ale musimy
      zrozumieć, że lekarz to zawód, jak każdy inny. Ludzie, którzy go wykonują,
      posiadają bardzo wysokie kwalifikacje, muszą otrzymywać za swoją pracę godziwe
      wynagrodzenie - dopiero wtedy możemy wymagać i żądać. Proszę sobie wyobrazić,
      że nasz pracodawca żąda wykonywania pracy wysokokwalifikowanej ponad normę -
      jednocześnie wypłacając połowę należnego wynagrodzenia. Ja jestem byłym
      pracownikiem służby zdrowia - wiem jaka to ciężka i odpowiedzialna praca.
    • Gość: bart W maju bezterminowy strajk lekarzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 15:17
      Popieram, popieram i jeszcze raz popieram. Pensje powinny u wszystkich wzrosną
      o 30 procent i to bez łaski, ceny mamy prawie zachodnie a pensje jak w
      pegeerach. Jestem mechanikiem i martwi mnie ze moze mi wypasc choroba w tym
      czasie, współczuje pacjentom ale lekarzy rozumiem, kształcic sie tyle lat,
      odpowiadac za zycie ludzkie (najwazniejsza wartosc ludzka) a zarabiac mniej niz
      kierowca albo spawacz. Wstyd i chańba dla naszych związków, całej elity która
      jest przy władzy tylko i wyłącznie dzieki zwykłym ludziom, bez których
      solidarnosc byłaby nikim a 1981 rok by nie istniał. Wstyd.
      • Gość: moher Re: W maju bezterminowy strajk lekarzy IP: *.chello.pl 10.05.07, 08:46
        dobra , dobra niech lekarze zarabiają więcej okey tylko nie w tym systemie,
        jestem za prywatyzacją służby zdrowia , a nie jak do tej pory co państwowe to
        niczyje, i po godzinkach można sobie na lewo dorobić.
        a poza tym to nie tylko lekarze zarabiają słabo w tym dziwnym kraju, gdzie
        polityk na biuro poselskie może wydać dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie
    • Gość: Jakub W maju bezterminowy strajk lekarzy IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 10.05.07, 10:41
      I bardzo dobrze, doskonała decyzja lekarzy. Uczą się wiele lat, praktycznie całe
      życie i zarabiają po 1500 PLN. Wszyscy pamiętają chyba jak gónicy poszli na
      Warszawkę ze śrubami i łomami. Wtedy pieniążki szybko się znalazły na podwyżki
      ale lekarze przecież nie pójdą na rząd z kamieniami więc będą ich tylko zwodzić.
      To niestety jest taki kraj, w którym poprostu nie opłaca się być mądrym.
      Operator koparki na budowie potrafi wyciągnąć 7 tys. PLN.
      Mój brat właśnie kończy studia medyczne i też szykuje się na Anglię lub
      Irlandię, no przecież nie zostanie w tym "bagnie" żeby całe życie walczyć, bo
      nie o to w życiu chodzi.
      Sytuacja nie do pozazdroszczenia, mam nadzieje, że lekarze będą konsekwentni do
      bólu.
      • Gość: Tomek Re: W maju bezterminowy strajk lekarzy IP: 89.101.5.* 12.05.07, 12:24
        Między innymi na tym polega mądrość, że robi się to co warto robić. Operator koparki jest mądry, bo nauczył się robić coś, czego ludzie potrzebują. Lekarzy widać nikt nie potrzebuje, bo im nie płaci. Nie wiem po co ciągle nowi idą na studia i zatrudniają się w tych szpitalach. Ja nie dam im nawet grosza podwyżki dopóki mnie do tego nie zmuszą (tzn. nie znajdę innego lekarza chętnego pracować za 1500, a całkiem sporo takich "mądrych" jest).
      • Gość: silje Re: W maju bezterminowy strajk lekarzy IP: *.chello.pl 12.05.07, 14:32
        jestem jak najbardziej za tym aby lekarze lepiej zarabiali, ale...
        po pierwsze-ich podejscie do pacjenta MUSI się zmienić.
        po drugie-za błędy lekarza MUSI płacić sam lekarz, a nie szpital czyli
        podatnicy-lekarz powinien podlegać obowiązkowemu ubezpieczeniu na kwotę
        umożliwiajacą płacenie odszkodowań.
        co do kasy fiskalnej to lepiej sobie odpuście te rządania. i tak vat zostanie
        przerzycony na pcjenta i tak za wizytę zapłacimy zamiast 100zł, 122.
    • koszotek propozycja nowych form protestu 12.05.07, 17:51
      A JA PROPONUJE DLA WSZYSTKICH LEKARZY NOWE FORMY PROTESTU :
      od dzisiaj do odwołania !
      - nie przyjmujemy łapówek , ani innych form tzw. wdziecznosci
      - przychodzimy do pracy punktualnie
      - nie wypisujemy lewych zwolnien lekarskich
      - do pacjentów zwracamy sie miło i sympatycznie
      - w ramach protestu nie przyjmujemy wynagrodzenia
      - zaczynamy uczciwie pracowac
      - przestajemy okradac własne Panstwo - dosc lewych rent !

Jako pracownik służby zdrowia popieram tylko takie formy protestu !
      A jak nie to prosze państwa doktorów - paszporty w dłonie (zyjemy w wolnym
      kraju ) i naprzod ! tam wam pokaża gdzie wasze miejsce ! tam nie da sie
      poszwedac przez cały dzien w rozpietym fartuchu i stetoskopem na szyji .
      podpowiedz : na wyspach promuja małe kieszonki przy fartuchach !
      Na opinie o swojej profesji zapracowaliscie sobie uczciwie , przez ładnych pare
      lat .Nie jestesci lepisi od reszty społeczenstwa - tylko dla tego ze jestescie
      lekarzami ! I niech niktk nie pise ze nauka itd. nikt nikogo na siłe nie robił
      lekarzem . Tak wiele sie uczycie ? - to co robi lekarz ok. 50-tki z tytułem
      lek . med ? - ja to nazywam doktorkiem od recept !
      Dosc straszenia !
      To pisze ja pracownik szpitala z ponad 20- letnim stazem - 1200 zł netto .
    • Gość: Magda Dokąd to zmierza. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.05.07, 22:52
      Niskie zarobki w obecnej chwili dotyczą każdego Polaka. Jestem nauczycielem i
      również zarobki mam bardzo niskie, aby je podwyższyć bierze się każdą dodatkową
      pracę. Ale robię to z pasjii i w obecnej chwili sytuacja w kraju nie wskazuje
      na podwyżki. W przeciwieństwie do lekarzy nie otrzymaliśmy podwyżki 30%, tylko
      średnio 80 zł. Lekarze oczekują podwyżek, dlaczego w takiej sytuacji nie
      zreformować szkolnictwa i uczynić go płatnym. Jeżeli oczekuje się dopłat do
      wizyt z kieszeni pacjenta, dlaczego nie oczekiwać ich do szkolnictwa.
      Przyjęło się mówić, że nauczyciel ma 18 godzin tygodniowo. Nie przypominam
      sobie , który tydzień pracowałam tylko taką liczbę godzin i również nie
      pamiętam weekendu, kiedy nie myślałam,ile mam jeszcze do zrobienia.Rodzaj
      zniewolenia umysłu. Pomimo to lubię tą pracę i nie zniechęcam się. Dlaczego tak
      jest,że dorabiam,proste, gdyż z pensji nauczyciela nie da się żyć.

Lekarz w naszym kraju pomimo, że będzie zarabiał więcej, to i tak będzie
      dorabiał, a obsługa pacjenta w przychodniach i szpitalach nadal będzie
      pozostawiała wiele do życzenia.
      • Gość: marik19 Re: Dokąd to zmierza. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.07, 16:00
        Ja Ci odpowiem tym samym.Nauczyciel daje korepetycje po godzinach
        pracy,uczniowie przychodzą do jego domu i płacą 60 zł za godzinę zegarową -wiem
        bo tak płaciłam.Nie mów ,że nauczyciele płacą od tego podatek.Jeśli chodzi o
        ścisłość to nie jestem ani lekarzem ani nauczycielem .To lekarzy uważa się za
        łapówkarzy a nie nauczycieli.A moim zdaniem te LEWE korepetycje to nic innego
        niż łapówkarstwo.
        • Gość: Magda Re: Dokąd to zmierza. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.07, 18:21
          Do garnka pasji nie muszę wkładac, gdyż o to się staram i na drodze legalnej.
          Jak wytłumaczysz prywatną wizytę u lekarza, gdzie pieniążki trafiają prosto bez
          opodatkowania do portfela, za 10 minutową wizytę - 100zł. Na dodatek porada bez
          wnikliwej analizy problemu. Gdzie te lata studiów i ten ogrom wiedzy, który w
          praktyce lekrskiej nie jest wykorzystywany. Nadal jesteśmy krajem z późnym
          wykrywaniem chorób. Dlaczego, może dlatego, że lekarz nie umie słuchać i słucha
          samego siebie. Miałam wmawianą chorobę przez lekarza, u którego był wcześniej
          przedstawiciel medyczny. Lekarz próbował mi mówić, ze cierpię na chorobę z
          ulotki. I cóż się okazało, oczywiście trafna dignoza postawiona przez innego
          lekarza okazała się inną, dającą inne obijawy niż te które próbował wmówić mi
          lekarz.

Czy lekarz, czas, który ma poświecić na dokształcanie, pomimo dostania
          podwyższki, nie poświęci na dorabianie?
          To jest natura Polaka...

Niech lekarz dostanie podwyższkę, ale praca+dokształacanie spędzi w pracy. co
          da mu 40 godzin. I wtedy niech idzie dorabiać.

• Gość: lekmed Re: Dokąd to zmierza. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.07, 22:06
            > Jak wytłumaczysz prywatną wizytę u lekarza, gdzie pieniążki trafiają prosto
            bez
            >
            > opodatkowania do portfela, za 10 minutową wizytę - 100zł. Na dodatek porada
            bez
            >
            > wnikliwej analizy problemu. Gdzie te lata studiów i ten ogrom wiedzy, który w
            > praktyce lekrskiej nie jest wykorzystywany.

przecież nikt Cię nie zmusza do wizyty u danego lekarza nie jesteś zadowolona
            nie przychodź i nie płac

oczywiście trafna dignoza postawiona przez innego
            > lekarza okazała się inną, dającą inne obijawy niż te które próbował wmówić mi
            > lekarz.
            tego bełkotu nie pojmuje sorry

> Niech lekarz dostanie podwyższkę, ale praca+dokształacanie spędzi w pracy. co
            > da mu 40 godzin. I wtedy niech idzie dorabiać.

wybacz ale ja w pracy spędzam 460 od 12 lat i zdążyłem jeszcze uzyskac dwie
            specjalizacje z pediatrii i anestezji

ps.

"dostanie podwyższkę"
            polecam słownik ortograficzny bo się kompromitujesz zwłaszcza jako
            nauczycielka chyba że wiedzę i profesjonalizm zastępujesz pasją.. do robienia
            błędów ortograficznuch
            • Gość: Gość Re: Dokąd to zmierza. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.07, 00:57
              Popełniony błąd z pośpiechu i owszem.
              Jeżeli nie ma się argumentów,wybiera się formę ataku.
              "pojmuje" - również wymaga poprawnej końcówki
              i przed "ale" wskazany przecinek.

Zgadza się znam lekarzy, którzy tak dużo pracują, ale i na brak pieniędzy nie
              narzekają.

Czy lekarz dostając wyższą pensję, nie pójdzie dorabiać wieczorem i przemęczony
              natępnego dnia pójdzie wykonywać pracę?
              Proszę pana, czy przypadkiem nie zna pan lekarzy, którzy mają umówione wizyty
              do godziny 24? Ja takich znam.
              I czy uważa pan, że zrezygnują z dotychczasowego sposobu pracy?

• Gość: oliwcia13 Re: Dokąd to zmierza. IP: *.gdynia.mm.pl 08.06.07, 22:55
        to miłe że nie przestajesz myśleć o pracy w weekend, ale to jeszcze nie powód
        do tego żeby Ci za to płacić. A poza 4, góra 5 godz. dziennie: luty 2 tyg
        ferii, marzec tydz świąteczny, kwiecień też, maj kilkanaście dni połowa czerwca
        wolna, lipiec, sierpień wolny, połowa grudnia....Ludzie za co wy chcecie wiecej
        kasy?
      • Gość: a Re: W maju bezterminowy strajk lekarzy IP: *.pro-internet.pl 25.05.07, 18:55
        No i dobrze ze placisz.Kazdy powinien placic skladki na ubezpieczenie
        zdrowotne. Jak na raka zachpruje ktos z rodziny, albo inna chorobe ogolna to
        wtedy pojmiesz po co placisz skladke zdrowotna.Placisz ja po to by miec
        leczenie za darmo w razie choroby ktorej leczenie kosztuje po 10000 zl(leki)
        miesiecznie +operacje co chwila. Ciekawe czy w takim wypadkju tez prywatnie bys
        sie leczyl..bo ubezpieczyciel pryw nie zaplaci za leczenie do konca zycia po
        pare tysiakow miesiecznie.
    • Gość: gość@onet.pl W maju bezterminowy strajk lekarzy IP: *.134.219.81.static.kielce.msk.pl 24.05.07, 15:45
      jestem pacjentem ,na wizyte zapisano mnie pół roku temu, a dziś odesłano z
      kwitkiem.Nikt mnie nie pyta czy potrącać mi z mojej skromnej emerytury tylko
      zabiera się ciężko wypracowane pieniądze bez dyskusji.Lekarze strajkują. cóż z
      tego że siedzą w gabinetach ,piją kawę ,jedzą ciasta a pacjenci odsyłani są z
      kwitkiem.Jestem za tym ,ABY ZA CZAS STRAJKU POTRĄCIĆ UPOSAŻENIE , no bo niby za
      co mają dostawać pieniądze.Państwo nasze dało im wykształcenie za darmo, proszę
      zauważyć ilu lekarzy mieszka w bloku, oni posiadają wille o których nam się
      nawet nie śni.Pytam jak to jest naprawde, za co pobudowali sobie te
      posiadłości.?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka