Dodaj do ulubionych

Kawalerki w cenie poniżej 200 tys. zł

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.10, 19:54
buhaha. powodzenia :))
Obserwuj wątek
        • placek358 Re: Kawalerki w cenie poniżej 200 tys. zł 24.09.10, 21:03
          Niestety.... Obawiam się, że nie macie racji...
          Na te kilkadziesiąt dwudziestoparo/trzydziestoparometrowych "apartamętuw" znajdą się nabywcy. Np. rodzice córeczek i synków rozpoczynających studia/ podejmujących pracę w Stolycy itp. Jest po żniwach, świnki się nieźle sprzedało, kawał pola się przerobiło na działki letniskowe/budowlane, itd...
          "Niech dzieciak ma! Co tam będzie za 1500,-/mc wynajmować u obcych, którzy mogą ją/go z dnia na dzień wyrzucić. A jak by co - się sprzeda i kupi większe".
          Liczyś będzie się cena jednostkowa, a nie m2. ("Rumun" będzie zachwycony!) ;-)
            • placek358 Re: Kawalerki w cenie poniżej 200 tys. zł 26.09.10, 19:51
              Gamoniu!
              Ja zupełnie nie o tym!
              Gdzie Ty tu wyczuwasz zazdrość? Ja tylko opisuję jeden ze sposobów rozumowania potencjalnych klientów na dwudziestoparometrowe mieszkanka w Warszawie (choć nie tylko tu).
              Stać mnie na stado świń i na hektar pola, ale nie pozostają one w sferze moich zainteresowań, po prostu. Absolutnie nic nie mam przeciw rolnikom i "hiperrolnikom" :-)
              Tu chodzi tylko o różnicę w podejściu do problemu i ceny.
              Dla wielu odwiedzających to forum 30-metrowe mieszkanie (ups! apartament!) w Wawie to kredyt, wysokość raty, kurs CHF, lokalizacja, metro, lęk o robotę i przychody przez najbliższe 30 lat (albo i lepiej...), o zdrowie, dzieci itp.
              Posiadając informacje o 50% marżach developerów słusznie oczekują spadków cen.

Dla Ciebie, hiperrolnika, wysyłającego córkę na studia do Stolicy, takie mieszkanko, to alternatywa dla płacenia comiesięcznego "półtora patyka" do kieszeni "obcych". A swoje, to swoje! Nawet gwoździe można wbijać! ;-)
              200.000,- to jednorazowy wydatek, na który Cię stać i poniesiesz go z satysfakcją nawet, bo jakośtam "ustawisz" córkę. Nie badasz wnikliwie ceny m2 tylko za POSIADANE "dwie stówy" załatwiasz jakąś, dość ważną, rodzinną sprawę. Dla Ciebie istotna jest informacja, że ZA DWIEŚCIE TYSIĘCY KUPUJESZ NOWE, WŁASNOŚCIOWE MIESZKANIE W WARSZAWIE!

Poniał, o co mi chodziło, czy nadal uważasz, że zazdroszczę Ci tegorocznych zbiorów (zbóż, owoców, tytoniu itd?)
      • Gość: xxx33 Re: Kawalerki w cenie poniżej 200 tys. zł IP: *.chello.pl 29.09.10, 18:36
        A pomyślałeś może, że nie każdego stać na mieszkanie 2, 3-pokojowe, które kosztuje dużo więcej niż 2 stówki? Co komu z tego, że mieszkanie kosztuje 6000 za metr (pomijając już, że nie znajdziesz takiego w tej części Warszawy) jeśli mieszkanie będzie miało np. 50 metrów czyli w sumie będzie kosztowało 300.000 zł? Bank nie daje kredytu na cenę za metr tylko na cenę całości. A skoro są chętni na takie mieszkania to wiadomo, że takie się buduje. Przy okazji: żadna inwestycja nie składa się z samych kawalerek, więc długo nie będą czekać na nabywców (tutaj zostały tylko dwie, chyba o czymś to świadczy). I nie wiem gdzie wyczytałeś o 50-procentowych marżach deweloperów, bo to czyste ploty. Chyba, że miałeś na myśli marże sprzed 3-4 lat. Ale to już dawne dzieje, które wątpię, żeby się powtórzyły. Łatwo jest krytykować, szczególnie jak się nie zna szczegółów. Może jednak warto w nie wejść dokładniej.
        A jak chcesz kawalerkę za 6 za metr to kup sobie na Białołęce, albo na innym zadupiu, tam łatwiej znajdziesz :P
        • placek358 Re: Kawalerki w cenie poniżej 200 tys. zł 29.09.10, 21:52
          Proszszsz.....
          www.goldblog.pl/wp-content/uploads/2010/09/wykres-cen-nieruchomo%C5%9Bci.jpg
          plus dane GUS'u na temat kosztów budowy (poszukaj sobie, plzzz...)

A tak BTW, zgadzam się z Tobą, że nie każdego musi być stać na 50 m2. Zwłaszcza dla singla, na kilka lat, 40m2 to może być super kącik do mieszkania. Naprawdę!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka