Dodaj do ulubionych

REMIN Kraków Radzikowskiego 47

IP: 192.250.56.* 23.08.11, 15:41
Czy ktoś z Państwa kupuje w tej lokalizacji (REMIN Kraków Radzikowskiego 47)?
Przyznam, nie mogłem nigdzie znaleźć opinii nt tego dewelopera.

Będę wdzięczny za opinie.
Obserwuj wątek
  • oszukana_easy Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 20.12.11, 20:32
   remin jest firma zenujaca, kupilam od nich mieszkanie i pluje sobie w brode... po roku mieszkania okazuje sie, ze budynek nie ma podlaczenia do pradu, ze własciciele dostarczaja go nam nielegalnie.... teraz chca aby kazdy wlasciciel mieszkania zaplacil jakies kolosalne sumy wyssane z palca!! a na zebraniu Panstwo P zachowali sie jak zwykle wiesniaki, nie chcieli z nami rozmawiac POPROSTU WYSZLI ZERO WYJASNIEN!! ZERO CZEGOKOLWIEK!!!!! aaaaaaaaaaa i nie zapoinajmy najwazniejszego... wlasciciele tej wspanialej firmy maja sprawe w sadzie zwiazana wlasnie z energia elelktryczna~!!! aaa i jeszcze jedno w umoowie wlascicieli mieszkan pierwszej inwestycji jest napisane, iz dwa pozostale budynki to biurowce!!!!!!! wiec nie moga ich sprzedawac jako mieszkania!!! ZART CALA TA FIRMA TO ZART!!
  • Gość: aldo WAŻNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.11, 14:17
   UWAGA UWAGA! uzyskaliśmy ważne informacje od prawnika odnośnie opisanych na forum praktyk Reminu. Jest o czym rozmawiać i powinniśmy wspólnie ustalić plan działań wobec dewelopera. Proszę o kontakt zainteresowane osoby z nowego bloku, jak również starego. lu.ba at gazeta.pl
  • anula5550 Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 16.01.12, 13:45
   Witam, przepraszam że tutaj piszę z prośbą, ale to najlepsze miejsce na znalezienie osób kupujących mieszkanie u dewelopera. Mam zatem ogromną prośbę o wypełnienie ankiety składającej się z kilku pytań, a dotyczącej reklam deweloperów. Oto link do ankiety: LINK. Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc :)
    • Gość: realista Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.12, 13:46
     Na waszym miejscu popytajcie sąsiadów z 47 B Oni też odebrali mieszkania z podłączonymi wszystkimi mediami i co za tym idzie licznikami, a teraz Remin chce zdzierać kasę za przyłącz prądu.
     Sprawdzajcie 10 razy co podpisujecie i jaki jest stan faktyczny, żeby później było z czym walczyć przed sądem. Remin to niestety firma z którą lepiej nie mieć nic wspólnego. Życzę wytrwałości i odporności.
       • Gość: asd Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.play-internet.pl 17.03.12, 20:56
        Witam. Jesteśmy juz włascicielami mieszkania w tym bloku. Mam wrażenie że sprawa z prądem była rozdmuchana i zrobiono z tego nie wiadomo jaki problem. Tutaj sprawa jest prosta- przyłączenie do prądu kosztuje około 350 zł i tauron przejmuje blok chyba w kwietniu. do tego czasu blok zasilany jest ze stacji trafo reminu...wszystko zgodnie z prawem. Pozrawiam
         • Gość: Joanna Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.12, 21:41
          Dziękuję za odpowiedź :)). Znalazłam właśnie na stronie dewelopera informację dotyczącą ustanowienia służebności na rzecz Taurona , oto link www.remin.net.pl/sprawy-biezace--i-etap.html . "nn" piszesz o kłopotach do dnia dzisiejszego , przy czym informacja była zamieszczona 2.03 ,naprawdę w dalszym ciągu sprawa nie została rozstrzygnięta ? :( . A jak wysoki czynsz został ustanowiony we wspólnocie ?
         • Gość: Joanna Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.12, 21:46
          Dziękuję za odpowiedź :)). Znalazłam właśnie na stronie dewelopera informację dotyczącą ustanowienia służebności na rzecz Taurona , oto link www.remin.net.pl/sprawy-biezace--i-etap.html . "nn" piszesz o kłopotach do dnia dzisiejszego , przy czym informacja była zamieszczona 3.02 , czyli ponad miesiąc temu ,naprawdę w dalszym ciągu sprawa nie została rozstrzygnięta ? :( . A jak wysoki czynsz został ustanowiony we wspólnocie ?
          • Gość: nn Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.ghnet.pl 17.03.12, 22:35
           Sprawa prądu w końcu zostanie załatwiona do końca kwietnia- czyli w końcu będę mogła samodzielnie podpisać umowę z Tauronem na dostawę energii. Co do rozliczenia- to po blisko 1,5 roku nie mam rozliczonego prądu-z wiadomych względów- a szanowny Remin RZĄDA od Naszej Wspólnoty zapłaty "wyssanej" z palca kwoty blisko 100 tyś zł za energię za ostatnie 2 lata- nie przedstawiając Nam żadnego rozliczenia, co więcej twierdzi, że nie rozliczy nas wg indywidualnego zużycia czyli wg liczników, nie podając rozsądnych argumentów.
           Dla przykładu moje rozliczenie mediów wygląda mniej więcej tak- zużycie ciepła woda 5 m3, zimna woda 3,5 m3..czyli można rzec, że przyjęte na "mocno okrągło" wartości....
           Czynsz ustanowiony jest 2,5 zł za m3 mieszkania.
           Generalnie z samego mieszkania i sąsiedztwa jestem zadowolona, ale niestety administrowanie budynku pozostawione w rękach Dewelopera jest dramatyczne. Nie zazdroszczę Wam nowi sąsiedzi 2 lat rządów Reminu,a niestety macie to zagwarantowane zapewne w aktach notarialnych nabycia mieszkań..
  • Gość: gg Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.adsl.inetia.pl 30.07.12, 19:50
   Witam,
   Kupiłem mieszkanie od REMIN na ul. Radzikowskiego 47c i niestety muszę przyznać, że pomimo wielu pozytywnych komentarzy, jestem bardzo rozczarowany. Mieszkanie w stosunku do innych inwestycji drogie a wykończenie, podejście do klienta, komunikacja (Państwo Pacut cały czas są na wakacjach) pozostawia dużo do życzenia. Jeżeli chodzi o usterki to wymienie najbardziej uciążliwe: comiesięczne awarie windy, pękają ściany, brak odwodnień przed klatką (wielkie kałuże i wilgoć w komórkach lokatorskich), kłopoty z podłączeniem prądu, czujki włączające światło na klatkach nie działa poprawnie itd. Czyli reasumując wysoka cena za niską jakość!
   • Gość: ant Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.142.citypartner.pl 30.07.12, 23:23
    rozumiem zawód sąsiada... Owszem, płacąc - wymagamy i mamy do tego prawo. A komunikacja z Państwem prezesowstwem należy do ciekawych doświadczeń i naprawdę hartujących nerwy, jeśli wcześniej się ich nie straci (choć wyjeżdżać na wakacje nie możemy im zabronić). Jednak: winda już działa sprawnie, nie pamiętam, kiedy ostatnio nie działała, ściany pękają u wszystkich (a właścicwie tylko tynk niewłaściwie zabezpieczony przy takim budownictwie) - to defekt budowlany, można i trzeba reklamować, brak odwodnienia przed klatką jest do naprawienia - poprostu zamiast pisać to na forum, to jako mieszkańcy powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zażądać reakcji ze strony administracji JAKO ZWARTA GRUPA, podobnie z wilgocią w komórkach lokatorskich i czujkami na korytarzach. Ale Panie "gg" - chyba nie wszystkim zależy. Jest w tym całym przedsięwzięciu parę niedociągnięć, ale tak między bogiem a prawdą - znam dziesiątki przykładów deweloperów, gdzie wszystko opisane powyżej jest stanem pożądanym - żeby tylko takie problemy ludzie mieli. Zdaję sobie sprawę, że marne to pocieszenie, ale tak szczerze - tu naprawdę się całkiem przyjemnie żyje i nie ma co narzekać, tylko się postarać, żeby te drobnostki wyprostować. Głowa do góry Panie gg. Za 1,5 roku sami będziemy o wszystkim decydować.
    • Gość: magda Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.sgef.pl 31.07.12, 14:01
     Państwo Pacut mili Sąsiedzi niestety większą część roku będą "siedzieć" na wakacjach...nawet ich biuro jest do wynajęcia, więc o czymś to świadczy. Poza tym- wyrazy głębokiego współczucia w związku z zarządem- 1,5 roku...my mamy już to za sobą. Pozostaje w dalszym ciągu kwestia braku rozliczeń za media za nasze wcześniejsze lata, brak podłączenia do sieci Tauron, brak sprawzdania finansowego Wspólnoty za lata 2009-2011...cóż więcej dodawać?
      • Gość: magda Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.sgef.pl 01.08.12, 09:20
       Wg nas-tzn. naszej Wspólnoty Mieszkańców- jedyna droga słuszna- to droga sądowa. Z dnia na dzień wychodzi coraz więcej ciekawych historii, więc obawiam się, że pozostawanie w obecnej sytuacji nie może trwać w nieskończoność. Dla przykładu-wczoraj się dowiedziałam, że do 2018 roku mamy wydzierżawiony "śmietnik" w Waszym bloku, a potem to się możemy bujać! Jakie wyjście? Wybudować na własny koszt swój. Problem ustalenia ilości miejsc parkingowych- podobno p. Pacut uważa, że my jako mieszkańcy bloku b- bezprawnie korzystamy z Jego miejsc...Nic ująć, nic dodać....szkoda gadać i denerwować się. Na temat fantastycznego Reminu śmiało można napisać książkę, co więcej- nakręcić dobry reportarz bądź film.....
         • Gość: gosc2 Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.12, 14:24
          Uderzyć trzeba do administracji, ale w przypadku bloku C i D, administracja jest rękach Reminu, czyli mistrza słownej manipulacji pana prezesa P. Jegomość wielokrotnie zaciemniał sprawę barier akustycznych, dlatego sądzę, że nic Pan "nie zrobisz".

          Co nam zostaje? Odczekać jeszcze 20 miesięcy aż wygaśnie administracja dewelopera, wziąć sprawy w swoje ręce razem:
          - z ludźmi z bloku B (problem będzie z segmentem biurowym, nad którym pewnie po wsze czasy Remin pieczę będzie dzierżył);
          - z proboszczem bardzo pobliskiej parafii
          ...i możemy działać. Jednakże pamiętać trzeba, że takie bariery to pewnie koszt kilkuset tysięcy złotych (żyjemy w Polsce!), na co trzeba będzie poczynić ogólną zbiórkę. Ja, mimo tego, że ekrany uważam za rzecz niezbędną, nie wyobrażam sobie, żeby wszyscy mieszkańcy jednym głosem zrzucili się na bariery dźwiękochłonne. Ale korzystać z nich każdy by chciał...

          Więc co nam realnie pozostaje?
          Polubić dźwięk przemierzających przed nasypem, na nasypie, za nasypem "ciuchć", ich gwizdy, hamulce, ciężkie sapanie... możemy też wszyscy mieszkańcy się zbierać na żwirowym parkingu (niedoszły zielony skwerek z placem zabaw) i liczyć rozliczne wagony, przy grillu, napojach chłodzących, a zimą przy koksowniku.

          A tak poważnie?
          Albo wszyscy mieszkańcy segmentu C będziemy działać razem, wspólnie i jednym głosem w kontaktach z Reminem, a na dodatek będziemy korzystać z doświadczenia mieszkańców segmentu B (bo oni swoje przeszli), albo nic nigdy nie osiągniemy, bo Remin, jak każdy deweloper, pojedyncze pionki połyka w całości.

          P.S.
          A czy już wiadomo, kiedy będziemy moglli podpisać indywidualne umowy z Tauronem? Czy pan arcyprezes P. wraz z szanowną małżonką w swej wspólnej, niedoścignionej łaskawości zezwolą nam na podpisanie tych umów? A może każą sobie jeszcze zapłacić za taki "kwitek"? Już nie mogę się doczekać kolejnego listu ze Skawińskiej (nie wiadomo jak długo jeszcze ze Skawińskiej...) z informacją o prądzie :D
          • Gość: gosc Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.142.citypartner.pl 22.08.12, 17:12
           Z tego co ja się orientowałem przedstawiciel pkp lub miasta z ramienia ochrony środowiska może sprawdzić poziom hałasu i jeśli przekracza dopuszczalną normę to ekrany że tak powiem należą się z urzędu. Planowana jest modernizacja odcinka przy którym mieszkamy więc był by to najodpowiedniejszy moment do odezwania się w tej kwestii. Rozmawiałem z panem odpowiedzialnym za nasz blok przekazał mi, że wspólnota mieszkaniowa może wnioskować bezpośrednio o budowa takich ekranów. Wszystko to ma być omówione na spotkaniu we wrześniu więc chyba w rękach mieszkańców jest załatwienie tej sprawy. Pytam czy ktoś nie wie dokładnie do kogo w Krakowie takie pismo trzeba skierować, jak ono ma wyglądać. Myślę że trzeba było by coś takiego napisać zebrać podpisy mieszkańców i do urzędu. Trzeba samemu coś zacząć działać bo na REMIN napewno się nie doczekamy!!
           • Gość: gosc2 Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.12, 18:09
            No to trzeba zlecić to admistratorowi z Meest, bo własnej wspólnoty mieszkaniowej nie mamy, a to że się skrzykniemy nie czyni z nas podmiotu, który miałby prawo czegokolwiek żądać. Proponuję również zadzwonić po PKP, Wojew. Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie i się dopytać o wszystko. Pytanie tylko czy ten huk przekracza normy? Bo jeżdżąc pociągami, zwłaszcza w tej części miasta nie spotkałem się z ekranami (bodajże w Płaszowie są), a budynków mieszkalnych wzdłuż torów jest wiele. Ale trzeba popytać, bo inaczej tego nie sprawdzimy.

            A zacząłem się już przyzwyczajać do wizji wspólnych biesiad przy koksownikach podczas liczenia wagonów...
             • Gość: Megi Re: REMIN Kraków Radzikowskiego 47 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.11.12, 15:18
              Witam,
              Szukając co nieco po internecie nt.Remin-u trafiłam na to forum i nie powiem- sporo sie dowiedziałam o spółce. Prawdę mówiąc - ogarnęło mnie lekkie przerażenie.
              Koleżanki i Koledzy sąsiedzi, jakie podejmiemy działania po wczorajszym montazu bramek na parkingi? Przecież facet z nas kpi w zywe oczy. Dzisiaj 3 razy dzwonilam do biura i speszona sekretarka za każdym razem informowala mnie, iż "pan prezes wyjechał ale przekaże mu moje informacje". Placimy już Wspólnocie za utrzyamnie gruntu i dodatkowe jakiekolwiek opłaty są bezprawne. Poza tym skoro posiadamy prawo do gruntu na którym stoi budynek oznacza to wieczyste uzytkowanie. Domyślam się, iż inwestycja na Radzikowskiego nie do końca mu wypaliła i chce za wszelka cenę szukać kasy ale nie możemy dać się robić w konia z powodu chciwego byle prezesa. Proponuję skrzyknąć mieszkańców i udać się na Skawińską z oficjalnym pismem. Kto jest za?