Dodaj do ulubionych

Tychy - murapol - 4 pory roku

• tichauer Zebranie Wspólnoty 4PR IA 17.11.09, 10:57
      Termin to dzisiaj, czyli wtorek 17.11., godz. 17.00 w Technikum
      Budowlanym przy ul. Edukacji 11.
      Należy przynieść akt notarialny do wgladu, najlepiej od razu z
      kopią.
      • tichauer Re: Zebranie Wspólnoty 4PR IA 18.11.09, 08:29
        Jestem naprawdę zbudowany postawą sąsiadów. zebranie było wazne z
        punktu widzenia wymogów formalnych i poszło jak burza.

Był czas na głosowania (to, co było istotne przegłosowaliśmy, to co
        może jeszcze poczekać odłozyliśmy w czasie do dodatkowego
        doprecyzowania), był czas na dyskusje - jak to w demokracji nie było
        pełnej jednomyślności, ale przebiegła ona w pełnej kulturze.
        Ogólnie było merytorycznie i konstruktywnie, to zebranie daje moim
        zdaniem dobre rokowania na przyszłość.
        • Gość: Obruszona Proszę nie wycierać smarków w windzie o przyciski IP: *.kompus.3s.pl 18.11.09, 16:48
          Wasz palec też może w to trafić. Ktos miał tu racje wiocha i słoma z
          butów.I pety po papierosach też nie do windy. Obrzydliwe.
          Smarka sie w chusteczkę to tak gwoli przypomnienia.
          • Gość: A H1 N1 Re: Proszę nie wycierać smarków w windzie o przyc IP: *.kompus.3s.pl 18.11.09, 22:12
            to ja rozniosłam zaraze w windzie
            • Gość: mm Re: Proszę nie wycierać smarków w windzie o przyc IP: *.kompus.3s.pl 18.11.09, 22:53
              W garazach sa swietlowki wiec tam jest ok. Na klatkach musza byc zarowki
              (niestety), poniewaz swietlowka swieci pelna moca po 5 minutach a na klatce
              swiatlo sie zapala na jakas minute a pozniej gasnie. Podczas ten chwili
              swietlowka swieci z polowa mocy i bedzie ciemno :) Ale nie ma to zadnego
              znaczenia dla oswietlenia zewnetrznego, poniewaz jest ono zapolone raz i swieci
              sie dlugie godziny. Jak kolega wspomnial mozna wymienic zarowki 60 w na
              swietlowki 18w. Raz oszczednosc a dwa wiecej swiatla w tym ciemnym osiedlu. 1
              kWh kosztuje raczej ponad 60gr a nie 50, wiec zysk jeszcze wiekszy. A swietlowka
              kompaktowa kosztuje chociazby w obi ok. 7-8zl za polska, chinska produkcje. Nikt
              nie mowi o Osram, bo i po co. Jak dla mnie same plusy. Chetnie sie zloze z
              kilkoma sasiadami na wymiane tych zarowek, bo pomieszkam tu troche i napewno sie
              to zwroci w 1 sezon. Moze to nie sa wielkie zyski ale po co przeplacac za takie
              cos. Poza tym, mozna zalozyc swietlowki 18w i bedzie jeszcze jasniej. Jednak
              ciezko wspolnie cos wypracowac, takie mamy spoleczenstwo wiec chyba jedyna
              nadzieja w rozmowie z Lokum jak sie wszyscy zgodza :) Jestem przekonany, ze
              koszt takiej wymiany wszystkich zarowek nie przekroczy 100zl!
              • tichauer Wymiana żarówek na świetlówki 18.11.09, 23:02
                Ja także jestem za wymianą. To co odstawił Murapol to jest kpina.
                To samo dotyczy żarówek w lampach przy wejściu do klatek schodowych.

Myślę, że Lokum może się tym bez problemu zająć.
                • Gość: pafnucy Rada Osiedlowa IP: *.chello.pl 18.11.09, 23:04
                  www.youtube.com/watch?v=EnCM5jeS-xk&feature=related
                  • tichauer Re: Rada Osiedlowa 18.11.09, 23:41
                    ;D
                    10/10
                    O demontażu anten satelitarnych z elewacji na zebraniu wspólnoty
                    było.
                    Ale do telewizji osiedlowej jeszcze nie doszliśmy ;p
                    • Gość: aa Re: Rada Osiedlowa IP: *.kompus.3s.pl 18.11.09, 23:53
                      chodź zdemontuj życze powodzenia
                      • tichauer Re: Rada Osiedlowa 19.11.09, 00:31
                        Sąsiad zwarty i gotowy do walki nie wiadomo o co, byle we własnym
                        interesie.

Na zebraniu była rzeczywiście mowa o demontowaniu anten
                        satelitarnych, ale nie dotyczyło to 4PR. Jedna ze wspólnot coś
                        takiego przeprowadziła, bo anteny zamocowane do elewacji powodowały
                        przeciekanie ścian.

Nie wiem, z jakiej wspólnoty jesteś, jeśli jednak z bloku 143- to
                        polecam zapoznanie się z par. 12.2 Regulaminu Porządku Domowego,
                        jaki został uchwalony. Sposób egzekwowania tego zapisu, to jest
                        zupełnie inna historia. Niemniej obowiązuje on solidarnie wszystkich
                        współwłaścicieli. Przynajmniej teoretycznie. Robisz jak chcesz, ale
                        zasada "każdy sobie rzepkę skrobie" może kiedyś zadziałac przeciwko
                        Tobie.
                        • pio55555 Re: Rada Osiedlowa 19.11.09, 19:09
                          Sąsiedzie Tichauer - dostałeś może moją wiadomość? Wczoraj wysyłałem, i nie wiem
                          czy dotarła (to nie był mail tylko wiadomość wysyłana z poziomu forum gazety).
                          • tichauer Re: Rada Osiedlowa 20.11.09, 15:38
                            veni, vidi.....
                • Gość: no wymieńcie Re: Wymiana żarówek na świetlówki IP: *.kompus.3s.pl 18.11.09, 23:21
                  wymieńcie
        • Gość: eee Re: Zebranie Wspólnoty 4PR IA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.09, 17:01
          Faktycznie zebranie wspólnoty 4 PR IA miało dosyć budujący charakter, rozumiem
          że zebranie wspólnoty z bloku 5 i 3 tj. 4 PR I, nie bardzo wyszło sądząc po
          opiniach. Myslę jednak że warto na takie spotkania chodzić i mieć mniejszy lub
          większy wpływ na to co się dzieje na osiedlu. A tak na marginesie czy
          orientujecie się Państwo czy pomiędzy budowanym obecnie blokiem 1, a
          istniejącymi już blokami 4 i 5 ma powstać kolejny blok??Gdyż z makiety i planu
          wynika niestety że tak tylko sądząc po ilości miejsca jakie tam zostało to nie
          bardzo mogę to sobie wyobrazić, chyba że plany uległy zmianie. Pozdrawiam
          • Gość: mieszkaniec Re: Zebranie Wspólnoty 4PR IA IP: 188.33.7.* 18.11.09, 17:23
            w sprawie bloku: pytałam kiedyś w biurze Murapolu i niestety potwierdzili, że powstanie tam kolejny blok. Ciekawe kiedy i gdzie a przede wszystkim czy w ogóle zbudują plac zabaw dla dzieci?
            • Gość: aa Re: Zebranie Wspólnoty 4PR IA IP: *.kompus.3s.pl 18.11.09, 17:33
              po co plac zabaw? tylko dzieciaki beda hałasowac i pijusy sie
              schodzic
            • Gość: aa Re: Zebranie Wspólnoty 4PR IA IP: *.chello.pl 18.11.09, 19:11
              Mi tez powiedzieli, ze blok bedzie a jedynke buduja wczesniej ze wzgledu na
              powierzchnie handlowe. Co do zagospodarowania powierzchni między budynkami i
              placu zabaw - takowy jest chyba tylko na makiecie, nie licz na to, ze Murapol go
              zrobi, ja nigdzie nie slyszalem aby mieli go zrobic. A nawet jesli pewnego dnia
              okaze sie, ze wspanialomyslny pan dyrektor, postanowi takowy plac zabaw zrobic
              to patrzac na to jak zrobil oswietlenie osiedla (ktorego tez mialo nie byc)
              balbym sie tam wysylac wlasne dzieci...

Osobiscie jestem "za" placem zabaw i jakimis laweczkami na terenach
              "ogrodkowych", nawet jesli ktos nie ma jeszcze potomka to zapewne predzej czy
              pozniej miec go bedzie, i fajny plac zabaw przydalby sie na osiedlu zeby
              dzieciaki nie biegaly po budowie albo osiedlach obok.

pozdrawiam
          • Gość: ratatuj Budynek nr2 IP: 81.219.92.* 18.11.09, 19:49
            Wątpię, żeby Murapol z budynku zrezygnował. Z planu wynika, że
            będzie odpowiadał podwójnej wielkości budynkowi Bielska 139.

• Gość: bleble Jak to czytam to mnie mdli IP: *.kompus.3s.pl 19.11.09, 09:36
              Nie po to kupiłam tu mieszkanie by się udzielać. Poczytałam to forum
              od paru tygodni wstecz i ciągle widzę tych samych. Tichauer na
              sołtysa i się zrealizuje wewnetrznie bo widać nudzi się. Zróbcie
              system zakazowo nakazowy i równe mundurki. Więcej Was nie czytam bo
              jesteście monotematyczni.
              • Gość: mm Re: Jak to czytam to mnie mdli IP: *.146.92.74.nat.umts.dynamic.eranet.pl 19.11.09, 10:11
                Za to ty sprzedalas(es) stodole, wprowadzilas(es) sie na 4PoryRoku i stare
                nawyki pozostaly, ze mozesz sobie robic co Ci sie podoba, bo jestes panem i
                wladca calej posesji a blok traktujesz jako swoj palac - wszak zaplaciles(as).
                Jak zaplacisz 4MLN zl i bedziesz udzialowcem w 100% to sobie mozesz porzadzic i
                nawet trawniki przemalowac na czerwono jak lubisz.
                • Gość: CPR1 Zebranie Wspólnoty CPR1 IP: *.unregistered.media-com.com.pl 19.11.09, 14:55
                  Gratulacje dla całej pierwszej klatki z budynku 145, a w
                  szczególności dla Pani "Dyrektor" - która przyszła na to zebranie w
                  jednym celu ...
                  Ja poddaje pod głosowanie, aby cała pierwsza klatka stworzyła swoją
                  własną wspólnotę i wygrodziła się od reszty murem kamiennym, a nie
                  takim sobie drewnianym płotem, jak dotychczas.

Dlaczego Wspólnota z bloku nr 4 potrafiła się zebrać na zebraniu jak
                  ludzie, przegłosować stosowne uchwały (bądź wnioski - jak Pani
                  Dyrektor woli), nawet te w zakresie płacenia przez M kosztów zarządu
                  nieruchomością wspólną za mieszkania nie sprzedane. I co? Idą do
                  przodu - bo my dzięki Pani "D" jesteśmy dalej w plecy o kolejne
                  miesiące, a M śmieje się nam w twarz.

Przecież SM Lokum działa na rynku nie od wczoraj, a my nie jesteśmy
                  jej pierwszą i jedyną wspólnotą. Jakby rzeczywiście zarządzali
                  wszystkimi tak źle, jak nami, to przecież wszyscy już dawno by
                  zrezygnowali z ich obsługi.

Podejdźmy do tego jak ludzie dorośli - wyznaczmy kolejne zebranie,
                  jak ktoś ma jakieś wnioski to niech stosownie wcześniej zgłosi to do
                  Spółdzielni, aby Spółdzielnia mogła nas też wcześniej poinformować o
                  tym i przyjdźmy na to spotkanie przygotowani i wiedzący czego
                  chcemy. O ile ktoś przyjdzie wogóle na kolejne spotkanie, gdyż po
                  pierwszym wielu z nas miało dość słuchania przepychanek Pani "D"
                  względem SM Lokum ...
                  • Gość: Z 145 Re: Zebranie Wspólnoty CPR1 IP: *.146.129.246.nat.umts.dynamic.eranet.pl 19.11.09, 15:02
                    Szanowny kolego a możesz mi wyjaśnić co to konkretnie za babsko? I co takiego
                    zrobiło na zebraniu wspólnoty? Sam jestem ze 145 i pewnie mam nieprzyjemność
                    mieszkać obok. Gdzie konkretnie ona przebywa? Parter? Dlaczego na zebraniu nikt
                    nie zareagował na takie chamstwo i nieokrzesanie? I cóż to za "derektorka"
                    wielka? Czy ona jest tu jakimś zarządcą osiedla? Pytam poważnie, bo niestety z
                    pewnych ważnych względów nie mogłem się udać na to nasze zebranie. Ale jeśli
                    będzie ono powtórzone to na pewno się wybiorę.
                    • Gość: uuuuuu Re: Zebranie Wspólnoty CPR1-co to za Dyrektorka??? IP: *.kompus.3s.pl 19.11.09, 19:27
                      Normalnie ciekawość mnie skręca;)))))))
                      • Gość: tade Re: Zebranie Wspólnoty CPR1-co to za Dyrektorka?? IP: *.chello.pl 19.11.09, 22:25
                        Tejemnicza "Pani Derektor" to szefowa tyskiego MZBMu. Bardzo mnie interesuje, czym się kierowała dokonując zakupu właśnie na naszym osiedlu. Przecież w jej zasobach znajduje się tyle luksusowych apartamentowców, o których standard z roku na rok podnosi się dzięki projesjonalnemu zarządowi...
                        tychy.naszemiasto.pl/wydarzenia/54925,mieszkancy-nie-chca-placic-za-ich-zdaniem-zbyt-kosztowne,id,t.html
                  • Gość: Lokator CPR Re: Zebranie Wspólnoty CPR1 IP: *.chello.pl 19.11.09, 22:39
                    Kolego/Koleżanko,
                    A to dlaczego klatka 145 powinna stworzyć własna wspólnotę? Czy Pani
                    Dyrektor Janeczko zamieszkuje w tej klatce? A jeśli tak to co,
                    myślisz, że wszyscy są tacy jak ona?
                    • Gość: aaaa Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.kompus.3s.pl 20.11.09, 22:45
                      wiadomosci.onet.pl/2682,2082076,ekskluzywne_getto_w_centrum_stolicy,wydarzenie_lokalne.html

to juz nie modne a wy idziecie w płty
                      • Gość: aa Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.chello.pl 20.11.09, 23:02
                        Wszystko zalezy od wykonania. Widzialem kilka osiedli gdzie ogrodzenie zrobione
                        jest rewelacyjnie, nie wyglada jak mur i wrecz dziala wizualnie na korzysc
                        osiedla. Widzialem tez szkarady, ktore wygladaja wlasnie jak ogrodzenie getta...
                        Znajac Murapol mozna sie domyslic, ze pojda na latwizne i postawia jakas
                        druciana siatke wiec moze i lepiej wymienic ogrodzenie na dyskretny monitoring.
                        • Gość: aaaa Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.kompus.3s.pl 20.11.09, 23:30
                          ja właśnie wolałabym monitoring... a nie robienie getta... bo jak
                          oni wywalą ogrodze nie to bedą przyjeżdżac małpy w klatce ogladać
                      • Gość: ogrodzenie Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.kompus.3s.pl 21.11.09, 12:51
                        Kolego "aaaa", ktory nie odwazy sie nawet podpisac ja kupowalem tutaj mieszkanie
                        ze wzgledu na ogrodzenie! Bylo w projekcie i domagam sie wykonania tego za co
                        zaplacilem. A Ty skoro nie chcesz ogrodzenia a wiedziales, ze bedzie to droga
                        wolna - mozna bylo wybrac Kombud! Czekaz tez na brame na osiedle. Jak Tobie nie
                        zalezy na bezpieczenstwie, braku menelstwa, zlodziejstwa, pijaczkow, smieciazy i
                        innej masci zulerni i wandali to nie narzucaj woli innym. Jedyne ogrodzone
                        osiedle w Tychach i tylko dlatego je wybralem!
                        • Gość: ogrodzony !!!!!!! Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.kompus.3s.pl 21.11.09, 15:12
                          !!! to sobie rolety antywłamaniowe załóz jak sie boisz żuli meneli i
                          reszty. Byś ich wspomógł a nie mury budował ... Mury juz były chcesz
                          się trzymac w zasiekach to sobie na balkonie strzelnice
                          zrób ..aspołeczniku ... Europa sie otwiera a ten chce sie grodzić...
                          Gdzie Ty żyjesz człowieczku , nie ta epoka. Popiera AAAA;)))))))
                          • Gość: ogordzenie Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.kompus.3s.pl 21.11.09, 21:20
                            Awanturnicy ktorzy maja cos do ogrodzenia. Krotkie pytanie - po co kupiliscie
                            akurat tutaj mieszkanie WIEDZAC, ze tu ogrodzenie bedzie? Ja wiedzialem i tego
                            chcialem. Jak sie nie podoba macie wybor. Ja tez mialem i wybralem to osiedle.
                            Nie podoba sie to WYPAD!
                            • Gość: ogrodzenie Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.kompus.3s.pl 21.11.09, 21:23
                              Pewnie ta mniejszosc co tutaj pisze niechetnie o ogrodzeniu to ZLODZIEJE i
                              MENELE ktorzy sie go obawiaja! Jak wtedy beda uciekac zajmujac sie swoim
                              zlodziejskim fachem. Macie problem, bo ogrodzenie jest i bedzie jeszcze lepsze!
                              • Gość: hehe Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.chello.pl 21.11.09, 21:33
                                fajna społeczność... juz sie wyzywacie od żuli i złodziei..

miła perspektywa
                        • Gość: AtyOgrodzenie Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.kompus.3s.pl 21.11.09, 15:17
                          "Ogrodzenie" na super nazwisko podpisałeś sie na max.Bujaj sie z tym
                          swoim płtem i tyle
                          • Gość: pafnucy Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.chello.pl 21.11.09, 15:47
                            Na forum ujawnił się osobnik, którem próbuje wyrazić żal z powodu ogrodzenia naszej nieruchomości. Być może jest to ta sama osoba, która wcześniej w okresie awarii bram garażowych manifestowała swoje niezadowolenie siusiając na posadzkę miejsc postojowych.

Przykro nam drogi "sąsiedzie", że nie będzie już w krótce skracać sobie drogi na leśną polankę w celu wytrąbienia jabola. Niestety, w krajach, gdzie nie ma powszechnego dostępu do broni palnej prywatne posesje są grodzone. Wyjątkiem jest np. Szewcja ale tam gęstość zaludnienia to 20os./km2 a ziemia jest w rękach prywatnych. W razie niezadowolenia możesz tam wyemigrować. Tam napewno Cię "wspomogą".
                            • Gość: Lokator CPR Re: Popatrzcie sobie na wasze grodzenie osiedla IP: *.chello.pl 21.11.09, 18:37
                              Powtórzę raz jeszcze to, co było już powiedziane: jednym z
                              argumentów jakie przemawiały za wyborem tego miejsca, było własnie
                              ogrodzenie osiedla (poza tym architektura budynków, położenie, i
                              inne). Dlatego będę żądał wykonania tego ogrodzenia zgodnie z
                              projektem jaki został mi przedstawiony.
                              A jeśli sie komuś nie podoba to wynocha; każde inne osiedle w tym
                              mieście jest bez płotu, wiec będziecie się mogli asymilować ze
                              społeczeństwem.
                              • tichauer Ogrodzenie osiedla 21.11.09, 23:32
                                "aaaa" to pewnie 'ania'. Dyskusja w tym temacie już była, i to
                                właśnie 'ania' była przeciwko, pisała o zasiekach, gniazdach
                                karabinów maszynowych i wychodzeniu z psem do lasu.

Jeszcze jedno ogrodzone osiedle ma w Tychach powstać - obiekty PB
                                Feniks, Skalna - Jaśkowicka. Na ich stronie
                                przeczytałem, "ogrodzenie z siatki rozpiętej na spłupkach zapewnia
                                bezpieczeństwo i intymność" :D. Mam nadzieje, że Murapol bardziej
                                się wysili. Chociaż to chyba płonne nadzieje.
    • Gość: Lokator Oświetlenie Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 22.11.09, 20:50
      Witam, co prawda był juz na forum poruszany wątek
      naszego "wspaniałego" oświetlenia osiedla, ale piszę ten post w
      celu zaprotestowaniu traktowania nas miszkańców jak jakiś debili.
      Nachodzi mnie ochota odkręcenia tych wszystkich plastików z
      żarówkami i rzucenia pod drzwi Murapolu. Dla mnie jest to skandal
      jak Murapol nas potraktował, takie ośiwtlenie nie przyśniło by mi
      się w najczarniejszych snach. Oni myślą że jest po sprawie. Zróbmy
      razem coś z tym problemem. To jest skandal w biały dzień. Boję się
      co może być z dalszymi projektami wewnaątrz osiadla. SKANDAL SKANDAL
      SKANDAL
      • tichauer Re: Oświetlenie Tychy - murapol - 4 pory roku 22.11.09, 21:18
        Muszę przyznać, że w tym wypadku nie mam pomysłu, jak wymusić od
        Murapolu wymianę tych lampek ogrodowych na jakieś normalne latarnie.
        Chyba w późniejszym terminie trzeba to będzie zrobić z funduszu
        remontowego. Niech Murapol na fundusz przynajmniej wpłaca.

W Krakowie na osiedlu na ul. Chełmońskiego postawili te same
        latarnie, dyrektor powiela 'sprawdzone' wzory. W KRK notorycznie
        taranpowali je samochodami, dlatego trzeba je zabezpieczać aktualnie
        donicami :-)
      • Gość: mm Re: Oświetlenie Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 22.11.09, 21:19
        Zgadzam sie. Co proponujesz?
        • Gość: ws Re: Oświetlenie Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.chello.pl 22.11.09, 22:03
          Lokator, gdzie to masz zapisane w umowie , jaki typ oswietlenia bedzie zamontowany?
          jak nie masz to wyzal sie zonie w rekaw
          • Gość: , ogrodzenie IP: *.chello.pl 22.11.09, 22:39
            ludzie nie róbmy problemu i podziału społecznego ogrodzenie dzieli
            wprowadza granice wyglada jak wiezienie jest po prostu ZBEDNE
            • Gość: mm Re: ogrodzenie IP: *.kompus.3s.pl 22.11.09, 22:53
              Kolego ws oczywiste jest, ze budujac osiedle developer powinien zapewnic mieszkanca podstawowa infrastrukture! A nalezy do niej rowniez oswietlenie. Wg ciebie powinien stac sam blok otoczony blotem bez chodnikow, zieleni itd.?? A co do ogrodzenia to jak sie komus nie podoba to sie moze stad wyniesc! Najlepiej na blokowisko z wiezowcami z lat 80, tak ludzie sie w pelni integruja i nie ma zadnych ogrodzen! Co macie niektorzy na sumieniu, ze sie tak tych plotow boicie? A moze biedactwa nie wiedzialy, ze od poczatku w zalozeniach to osiedle mialo byc ogrodzone. Nie mozecie zrozumiec, ze dla wielu ogrodzienie bylo jednym z powodow wyboru akurat tego osiedla?? Ale na szczescie ono jest! Jeszcze beda bramy! :)
            • Gość: pafnucy Re: ogrodzenie IP: *.chello.pl 22.11.09, 23:36
              Gość portalu: , napisał(a):

> ludzie nie róbmy problemu i podziału społecznego ogrodzenie dzieli
              > wprowadza granice wyglada jak wiezienie jest po prostu ZBEDNE

W ramach walki z podziałami społecznymi i przełamywania granic międzyludzkich postanowiłem jutro wyburzyć ściany nośne, które odseparowały mnie od sąsiadów.
              • Gość: x Re: ogrodzenie IP: *.kompus.3s.pl 23.11.09, 07:16
                jak to ogrodzenie bedzie takie jak latarnie to faktycznie spełni
                swoje funkcje. nie bądźcie śmieszni jak to co stoi po 30 zł za metr
                jest ogrodzniem to sorry on spełnie funkcje odtraszające i
                prewencyjne swym wygladem. I faktycznie jak juz sie wyzywać od żuli
                i złodzieji to co bedzie dalej???? powodzenie "Wspólnoto"
            • tichauer Re: ogrodzenie 23.11.09, 08:30
              Kolego, przypomne tylko krótko sprawę juz poruszoną na tym forum -
              sprawdź umowę, Ty już ZAPŁACIŁEŚ za to ogrodzenie, a teraz piszesz,
              że jest zbędne????? Nie słyszałem jak na razie , aby Murapol zwracał
              za jakiekolwiek niezrealizowane zobowiązania.

W ramach zacierania podziałów społecznych proponuję Ci zatem np.
              wyrzucenie drzwi wejściowych do mieszkania - na oko one też nie
              wydają mi się zbyt wiele warte. Będziesz miał doprawdy atmosferę
              pełnej otwartości wokoło.
              • Gość: aaaa Re: ogrodzenie IP: *.kompus.3s.pl 23.11.09, 10:37
                Nie chodzi o brak ogrodzenia tylko o jego odpowiednik w postaci
                zabezpieczenia elektronicznego i z tego, co rozumiem tej osobie tez
                o to chodzi. Chodzi o szpetotę siatki i tak naprawdę jej
                nieestetyczny wygląd to wszystko. Chodzi o wejście w XXI w a nie w
                siaki. Idea zabezpieczenia jest mi naprawdę miła. Na zdrowy rozum,
                jaka przeszkoda jest obecnie istniejący płot???? Nikt nie neguje
                poczucia bezpieczeństwa, wbrew pozorom zabezpieczenie elektroniczne
                jest bardziej skuteczne niż. tradycyjny płot....

A tak nawiasem to podobno w myśl filozofii wschodu najbardziej
                okradzenia boi się "Złodziej" i to on stawia wysokie płoty;))))

A tak nawiasem i tak nie wiem czy jest o co kopie kruszyć. Bo widząc
                zapał M ... potrwa to pewnie i tak z kolejny rok;((
                • tichauer Re: ogrodzenie vs. monitoring 23.11.09, 13:16
                  Monoringu od Murapolu na pewno nie dostaniemy. Osiedle miało tylko
                  byc przygotowane do montażu monitoringu. Nawet, jeśli cos by
                  zamontowali, to w standardzie tych ogrodowych lampek, obawiam się.
                  Co do siatki - to mam nadzieję, że to tylko prowizoryczne
                  ogrodzenie, jednak znając "standard Murapol" wcale tak być nie musi.
                  Ogrodzenie z siatki jest rzeczywiście do niczego. W chwili wolnej
                  popatrzę w projekt - jak ma wyglądać ogrodzenie osiedla.
                  • Gość: do .pafnucy Re: ogrodzenie vs. monitoring IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.11.09, 00:32
                    Czekam kolego aż te sciany wyburzysz!!!!!!!!!Wielcy Panowie będą sie chwalic ze
                    mieszakja na osiedlu ogrodzonym....smiechu warte!!!!Polaczek z XXI
                    wieku!!!!otwórzcie oczy ludzie..... i co z tego ze w umowie było iż to ma być
                    osiedle ogrodzone....rzecz w tym czy to ma sens....istnieje prawna opcja żeby te
                    warunki zmienić jeżeli co poniektórzy się tak tego kurczowo tego trzymają.Europa
                    to juz przerabiała 10 lat temu, uczymy się na błedach innych o ile to jest
                    możliwe....Pozdrawiam normalnych......ogrodzone osiedle siatką drucianą hehe co
                    za...........
                    • Gość: aa Re: ogrodzenie vs. monitoring IP: *.chello.pl 24.11.09, 01:55
                      Nie ma co się sprzeczać. Teren ogrodzony był w standardzie więc go będą musieli
                      zrobić choćby chciała tego tylko jedna osoba a ta się na pewno znajdzie, pytanie
                      tylko jak to zrobią. Jeśli ma to być druciana siatka jak obecnie to zgłaszam się
                      na ochotnika do rozbierania takiego badziewia, jeśli zrobią coś ładnego i nie
                      stwarzającego wrażenia muru jestem jak najbardziej za. Doświadczenie podpowiada,
                      że jednak będzie coś w stylu Murapolu, czyli obrazowo mówiąc do dupy;-)
                    • Gość: pafnucy Re: ogrodzenie vs. monitoring IP: 93.179.216.* 24.11.09, 08:19
                      Ogrodzenie osiedle 4PR w Bielsku:

murapol.pl/img/51297098etap%20I%20-102-me.jpg
                      murapol.pl/img/HPIM3042.JPG
                      to nie jest wizualizacja.
                      • Gość: aa Re: ogrodzenie vs. monitoring IP: *.chello.pl 24.11.09, 15:06
                        Takie ogrodzenie to ja rozumiem. Ale nie sądzę aby zrobili coś podobnego, bo
                        przecież siatka jest tańsza - patrz przykład oświetlenia.
                      • Gość: MUR Re: ogrodzenie vs. monitoring IP: *.kompus.3s.pl 24.11.09, 15:08
                        Jak dla mnie może być ceglany mur na 2 metry! Przynajmniej ciekawscy nie będą
                        zaglądać a patologia społeczna się zbliżać, jestem z tymi co chcą porządne
                        ogrodzenie osiedla.
                      • tichauer Re: ogrodzenie vs. monitoring - info z Krakowa 24.11.09, 22:40
                        Siatka, oplaty, parkowanie i prosba do "Szeryfow"
                        Autor: Gość: Sebastian Wach IP: *.237.spine.pl 24.11.09, 22:26

Z tego co sie orientuje, to dzialka przylegajaca do naszego
                        osiedla nalezy do
                        Murapolu, ktory planowal kiedys rozbudowe osiedla (czy dalej
                        planuje, to juz
                        inna sprawa...), stad nie zamontowano tam ogrodzenia ze sztachet, a
                        jedynie
                        siatke... Niestety jak wiadomo - prowizorki sa najtrwalsze...

Brama zostala pozbawiona sztachet przez Jamroza
                        [zarządcę
                        nieruchomości], gdyz dzialaly one jak zagiel i
                        brama kilka razy spadla z mocowan.

Generalnie też nie mają tam wesoło na osiedlu, głównie ze wzgledu na
                        mieszknców, którzy nie wykupili miejsc w garażach i parkują auta pod
                        oknami jak popadnie.
                    • tichauer Re: ogrodzenie vs. monitoring 24.11.09, 21:49
                      Kolego, w którym bloku kupiłeś mieszkanie?
                      Gdybyś poczytał to forum dokładnie doszukałbyś się pewnych
                      wątpliwości w temacie ogrodzenia osiedla. Jednak pewien zwiększony
                      poziom bezpieczeństwa przeważył.
          • zaporozec_sti Re: Oświetlenie Tychy - murapol - 4 pory roku 27.11.09, 19:43
            Od paru dni nie świecą już latarnie przed klatką 139. Dodatkowo
            zepsuł się czujnik ruchu od oświetlenia w garażu. Przeraża mnie
            tandeta i partanina. Mocowanie Bramy garażowej sam dokręcałem, bo
            można było większość śrub rękami odkręcić.
    • tichauer Artykuły o osiedlu w tygodniku Twoje Tychy. 24.11.09, 22:27
      Zaniemówiłem po lekturze planów Murapolu w zakresie osiedla:
      "Poza tym wzdłuż Alei Bielskiej i ulicy Sikorskiego
      planujemy kolejną inwestycję. W pasie
      drogowym, z własnych funduszy,[czyli naszych]
      chcielibyśmy
      wybudować społecznie dodatkowe
      parkingi oraz dodatkowy wjazd od ulicy Sikorskiego
      w celu usprawnienia komunikacji

na osiedlu. Mamy nadzieję, że uda nam się
      to zrobić przy wsparciu administracyjnym
      Urzędu Miasta Tychy i Miejskiego Zarządu
      Ulic i Mostów w Tychach."
      Z drugiej strony place zabaw dla dzieci bedą "w ramach możliwości".
      Może najpierw dokończyliby to, co jeszcze nie jest gotowe?

Polecam: www.tychy.pl/twojetychy/twoje_tychy_105.pdf
      • Gość: aa Re: Artykuły o osiedlu w tygodniku Twoje Tychy. IP: *.chello.pl 25.11.09, 12:43
        A najlepszy jest tytuł artykułu "Cel: zadowolenie klienta" ;-)
    • Gość: osiedle Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 03:14
      Z artykułu o osiedlach zamkniętych "Argumenty za zamkniętymi osiedlami
      najczęściej artykułowane to te, że mieszkańcy takich osiedli czują się
      bezpieczniej, nie są narażeni na spotkanie z menelami, pijakami, i złodziejami,
      a samo osiedle jest znacznie czystsze od tych publicznych". Czyż nie ma w tym
      racji? Ogrodzenie jakie by nie było jest świetnym rozwiązaniem byle tylko było.
      A do tego szczelne.
      • Gość: tola Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 11:21
        Postawcie popaprańcy palisade z fosą.
        • Gość: Do tola Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 14:17
          Tola ty jestes popaprancem nr 1. Wypad chamie z forum i osiedla najlepiej.
          • Gość: do do Tola Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 19:06
            spadaj biedaku kredytowany
            • Gość: Tola Monola Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.chello.pl 25.11.09, 19:45
              Witam,

Ponieważ nie umiemy dojść do porozumienia ws ogrodzenia i innych problemów oraz wobec tego, że nasze zebranie wspólnoty skończyło się fiaskiem, proponuję, żeby wspomiane zagadnienie i wszystkie inne pomysły rozwiązywać na zasadzie tzw. "ustawek".
              Jest to prosta sprawdzona metoda. Po prostu dzielimy się na dwie grupy: jedna "ZA", druga "PRZECIW" i zaczynamy się okładać. Wszystkie chwyty dozwolone. Strona która się szybciej wycofa z pojedynku przegrywa. Tutaj przykład:
              video.google.com/videoplay?docid=699910082020477552#
              Zapraszam zainteresowanych jutro o 18.00 na łączkę pod lasem. W czasach wczesnej podstawówki chodziliśmy tam z kolegami na tzw. brzózki i podobnie rozwiązywaliśmy z dużą skutecznością powstałe konflikty. Myślę, że to pomysł w sam raz dla nas - uczestników tego forum. To do jutra! A kto nie przyjdzie ten cykor!
              • Gość: Do tola Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 20:33
                Niestety tola jest tylko mocna w gebie przez internet i napewno nie przyjdzie.
                Jedynie przez swoj komputerek moze wyzywac ludzi chcacych ogrodzenia od
                popaprancow. Chetnie bym sie spotkal z tola.
              • Gość: 10/10 Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 20:39
                dobre... dawno sie tak nie umiałem.... wchodze ale nie mam łysych
                kolegów na proteinach i innych swiństwach;))))) ty kogos
                przyprowadzisz????
              • Gość: tola Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 20:42
                to ja jestem za murem i zasiekami . zaraz trzeba było to video puścić
                • Gość: mur Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 21:00
                  To ci co sa za murem niech ubiora jakies zielone koszulki a ci co sa przeciw
                  ogrodzeniu czerwone, zeby wiedziec kto ma na kogo naparzac. Chyba, ze jakies
                  inne propozycje podzielenia teamow?
                  • Gość: tola Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 21:56
                    każdy nawala kazdego.ale jazda;)))))))))))))))))))))))))
                    • Gość: tola Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 25.11.09, 21:57
                      jakby to moja mam zobaczyła, poważni ludzie;))))
                      • Gość: bb Re: Tychy - murapol - 4 pory roku Oświetlenie ??? IP: *.kompus.3s.pl 26.11.09, 19:47
                        sądzicie że jest lepiej z tymi latarenkami? bo jak dla mnie to takie
                        samo bagno jak było , szkoda na to pieniędzy
                        • Gość: . Re: Tychy - murapol - 4 pory roku Oświetlenie ??? IP: *.kompus.3s.pl 26.11.09, 20:33
                          A co ma być? Słupy jak na stadionie z 20 halogenami, żeby było jak w dzień? Dla
                          mnie jest ok.
                          • Gość: . Re: Tychy - murapol - 4 pory roku Oświetlenie ??? IP: *.kompus.3s.pl 27.11.09, 18:31
                            Łokropne to osiedle ,co za zadupiewo
                            • Gość: www Re: Tychy - murapol - 4 pory roku Oświetlenie ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.11.09, 18:48
                              Mnie też się oświetlenie pod względem wizualnym podoba, nieco gorzej z jakością.
                              Po cholere nam jupitery......:)
                              • zaporozec_sti Re: Tychy - murapol - 4 pory roku Oświetlenie ??? 27.11.09, 19:51
                                Od paru dni nie świecą już latarnie przed klatką 139. Dodatkowo
                                zepsuł się czujnik ruchu od oświetlenia w garażu. Przeraża mnie
                                tandeta i partanina. Mocowanie Bramy garażowej sam dokręcałem, bo
                                można było większość śrub rękami odkręcić.

Dodatkowo dzisiaj zabrali się za elewacje kondygnacji garażowej.
                                O dziwo zaczeli od pierwszego bloku w którym nie ma jeszcze oddanego
                                garażu. Wygląda na to że styropian obiją jakimiś deseczkami i
                                zakonserwują je jakiś badziewiem. tak że po roku będzie z tego
                                pruchno. Po tym co się tutaj dzieje nie oczekuje że będzie to coś
                                lepszego.
                                • Gość: aaaa Re: Tychy - murapol - 4 pory roku Oświetlenie ??? IP: *.kompus.3s.pl 27.11.09, 20:45
                                  Chowają te wycieki. Trzy zimy i się ten betonek rozkruszy i pewnego
                                  poranka będziemy piętro niżej a z autek będą znaczki;)))))) Pewnie
                                  wytrzyma do końca gwarancji... wkońcu policzyli -lol-
              • tichauer Ustawka 27.11.09, 20:35
                Cze Tola,
                konsultowałem z kolegą kibicem ARKI, Lechia dostaje zawsze w czapę.
                Więc dla drużyny za ogrodzeniem podejmuję się załatwić "plecy"z ARKI.
                • Gość: ;))))) Re: Ustawka IP: *.kompus.3s.pl 27.11.09, 21:58
                  się cholera nie znam ... kto z kim trzyma...Ale pogadm z
                  zaprzyjaźnionymi mysliwymi ... chłopaki postrzelają do goryli z miłą
                  chęcią... Kibole wkońcu nie są pod ochrona i wolno polować bo co nie
                  jest zabronione jest dozwolone;))))))))))
                  • Gość: niewyspany Re: Ustawka--ja ustawię zaraz wiertaczy sobotnich IP: *.kompus.3s.pl 28.11.09, 14:06
                    Czy jest jakis peragraf zabraniający wiercenia i głosnych prac w
                    soboty ,niedzielę i święta???? No przepraszam że się czepiam ale
                    jest cały tydzień na pracę.
                    • Gość: . Re: Ustawka--ja ustawię zaraz wiertaczy sobotnich IP: *.kompus.3s.pl 28.11.09, 18:45
                      Nie ma, moga chamy wiercic codzien do 20 wg prawa.
      • tichauer Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku 28.11.09, 22:59
        Zastanawiam się, czy Murapol nie wystąpił może o status Organizacji
        Pożytku Publicznego. Polecam:
        murapol.pl/news/63/15/Skwer-z-fontanna-na-osiedlu-Cztery-Pory-Roku-w-Tychach
        • Gość: mm Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 29.11.09, 00:20
          Jestem w szoku po tym co przeczytalem w linku nizej! Swoja droga skwer zamiast w
          srodku osiedla miedzy budynkami to przy wielkim skrzyzowaniu, jak zwykle chcieli
          dobrze a wyjdzie jak zawsze...
          • Gość: zasmucony O co chodzi? IP: 188.33.182.* 29.11.09, 12:13
            Wstaję dziś rano i nie mam wody, grzejniki zimne. Okazało się, że wszystkie zawory zostały zakręcone i to najprawdopodobniej w nocy. Ciekawe kogo to bawi? Liczniki mam opisane więc o pomyłce raczej nie ma mowy. Swoją drogą może lepiej te szafki pozamykać i rozdać mieszkańcom klatek klucze. Co Państwo na to?
            • Gość: Ania Re: O co chodzi? IP: *.kompus.3s.pl 29.11.09, 15:23
              Wogule gdzieś była niezła impreza jakieś pajace sie darły w nocy.
              Macie racje trzeba sie ogrodzic żeby te wyjce nie wyszły na miasto.
              • Gość: karaluch Re: O co chodzi? IP: *.chello.pl 29.11.09, 16:52
                Może to te "wogule" tak chałasują i zakręcają zawory.
                Wczoraj jednego wogula widziałem w garażu.
              • Gość: . Re: O co chodzi? IP: *.kompus.3s.pl 29.11.09, 16:55
                Akurat ogrodzenie nie ma tu NIC do rzeczy! Jak Ci przeszkadzał hałas w nocy, to
                mogłaś zadzwonić na policję! Oni zrobiliby z tym porządek, ale po co! Lepiej
                wejść na forum i się użalać, że to wina ogrodzenia. Tak łatwiej...
                • tichauer Re: O co chodzi? 29.11.09, 18:24
                  Sąsiedzie "z kropką", ten wyrzut pod adresem Ani, to jak kulą w płot
                  z siatki, bo Ania jest akurat przeciw grodzeniu.
                  • Gość: . do Tichauer Re: O co chodzi? IP: *.kompus.3s.pl 29.11.09, 18:32
                    A tak się składa, że ja jestem ZA ogrodzeniem :) A Ania zawsze znajdzie
                    pretekst, żeby się doczepić ogrodzenia. Jak jej się ogrodzenie nie podoba to
                    nikt jej tu nie trzyma. Poza tym co ma ogrodzenie do głośnych imprez? Bo czegoś
                    tu nie rozumiem :/
                    • Gość: Ania Re: O co chodzi? IP: *.kompus.3s.pl 29.11.09, 18:42
                      Bo gdyby był monitoring to bysmy wiedzieli kto szalał. proste jak
                      płot;)))
                      • Gość: Ania Re: O co chodzi? IP: *.kompus.3s.pl 29.11.09, 18:43
                        Ania pomarudzi jeszcze z 6-7 miesięcy a potem wynajmnie mieszkanie i
                        tyle ją widzieli na 4porach... a i tak Was lubie z płtem czy bez;)))
                    • tichauer Re: O co chodzi? - do "." 29.11.09, 18:57
                      Sorry, my fault, już się gubię kto jest za, a kto przeciw
                      ogrodzeniu. Je jestem generalnie za, byle nie za siatką jak dzisiaj.
                      • Gość: mieszkaniec w nawiązaniu do osiedla Kombud przy Sikorskiego IP: 89.108.223.* 01.12.09, 12:58
                        Można narzekać na architekturę tamtych bloków, rozkład mieszkań (chociaż wierzę, że innym mogą się podobać) ale ogrodzenie i oświetlenie jest o wiele solidniejsze, do tego dochodzi całkiem przyjemny plac zabaw, chodniki, parkingi. U nas w przeciwieństwie do sąsiadów nie zanosi się na zbudowanie chodnika od strony Al. Bielskiej. Firma Murapol mocno stara się, żeby uatrakcyjnić wygląd osiedla budując fontannę, rozwija trawniki itd. Ja (jak zresztą cała niezmotoryzowana reszta) przechodząc z wózkiem brnę w błocie albo pokonuję ulicę w niedozwolonym miejscu. Panom/Paniom z biura obsługi powinno być trochę głupio. Ta fontanna mogłaby trochę zaczekać.... Czy tak powinno reklamować się nowoczesne osiedle?..... Mi pozostaje tylko pomarzyć, że ktoś rozsądny w końcu to zauważy.
                        • Gość: mm Re: w nawiązaniu do osiedla Kombud przy Sikorskie IP: *.kompus.3s.pl 01.12.09, 13:16
                          Mnie najbardziej zastanawia z jakiej niewiadomej przyczyny chodnik zrobiony od
                          samego skrzyzowania konczy sie w bloocie, 50 m od wejscia na osiedle.
                          • Gość: Ania Re: w nawiązaniu do osiedla Kombud przy Sikorskie IP: *.kompus.3s.pl 01.12.09, 14:50
                            a mi jest tak poprostu smutno
                            • tichauer Re: w nawiązaniu do osiedla Kombud przy Sikorskie 01.12.09, 15:08
                              Ania nie daj się jesiennej (jeszcze) chandrze. Mimo wszystko ja
                              nawet lubie Twoje marudzenie. Byle bez przesady :p
                              • Gość: Ania Re: w nawiązaniu do osiedla Kombud przy Sikorskie IP: *.kompus.3s.pl 01.12.09, 15:28
                                popracowałam , patrze na las i normalnie doła łapie. Może jakas
                                ustawka;))) Chyba sobie psa kupie... buuuuuu
                                Ja też Cie lubie.... jak marudzisz ale bez przesady;)))

mam ochotę troche potrolować;)))
                        • Gość: kj Re: w nawiązaniu do osiedla Kombud przy Sikorskie IP: *.kompus.3s.pl 30.12.09, 23:48
                          co do rozkładu mieszkań to osobiście uważam że jednak z kombudu są ciekawszeale
                          to tylko MSZ
        • Gość: abc Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.09, 18:02
          Czy oni się zawsze muszą zabierać do roboty od za przeproszeniem "dupy" strony?
          Robią ten placyk, rozwijają zieloną trawkę a tymczasem już istniejące budynki
          stoją ciągle nie dokończone, chodnik kończy się daleko od wjazdu na osiedle,
          wind, garaży brak w niektórych budynkach, oświetlenie pożal się Boże, tereny
          "wewnątrz" budynków niezagospodarowane ale placyk na skraju osiedla trzeba
          zrobić na cacy żeby się pokazać bo to najbardziej widać i pewnie pomoże w
          opchnięciu powierzchni handlowych... Nie lubię narzekać bo jestem ciągle wielkim
          optymista ale organizacja pracy na tym osiedlu to jakaś porażka. W większych
          miastach gdzie konkurencja jest większa taki sposób prowadzenia inwestycji byłby
          nie do pomyślenia.
          • Gość: abc Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.09, 18:06
            A moja wyobraźnia już widzi jak to mieszkańcy osiedla dogadują się kto płaci za
            tą fontannę, bo możliwe, że nie będzie płaciło miasto. Biedna wspólnota nowo
            budowanego budynku bo pewnie sprawa spadnie na ich barki...
            • africanaonly Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku 01.12.09, 16:36
              Przywiozę okonie nilowe i zrobimy staw rybny. Na święta jak znalazł
              • zaporozec_sti Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku 02.12.09, 12:20
                a prpo zwierzątek. Przedwczoraj koło kontenerów na śmieci pod
                samochodem wygrzewał sie szczur. No bardziej pasowało by określenie
                bydle. jakies 60 cm z ogonem. Takiego to raczej chemią bo kot
                ucieknie.
                • tichauer Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku 02.12.09, 16:29
                  U nas w bloku nie ma jeszcze chyba śmietnika. Nie zauwazyłem w
                  kazdym razie takiego, to fakt. Ktoś tu na forum pisał o
                  zaprzyjaźnionych myśliwych. Moze myśliwi pomogliby w tym temacie?
                  Nie piszmy o tym więcej, bo moja Pani nie wejdzie do garażu po
                  samochód, jak już te hale garażowe kiedyś powstaną :O

Zaporożec, pewnie nie był aż taki duży i uciekł komuś z klatki w
                  mieszkaniu po prostu ....

Chyba musimy zacząc szkolić kota w zwalczaniu szczurów. Na razie ma
                  tzw. 'pozoranta', czyli pluszowego szczura z IKEI. Z tym sobie nawet
                  radzi....
                  • Gość: Ania Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 02.12.09, 20:46
                    Czy Wy chcecie mnie pognębić?????? Przestańcie straszyc gryzoniami.
                    Slums sie robi..... brrrrrrrrrrrrrrrrrr
                    • Gość: . Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 02.12.09, 22:40
                      Jak masz slums w mieszkaniu to pewnie do Ciebie szczury ciagna i przez to sie po
                      osiedlu rozchodza hahaha. Posprzataj troszke, bo nie chcemy Twoich szczurow.
                      • tichauer Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku 03.12.09, 07:57
                        Sam sie rozejrzyj dookoła, może tez warto posprzątać?
                        Burak jesteś.
                        • Gość: Ania Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 10:54
                          ja tego "kropka" nie skomentuje... ale widać cham... sam potwierdza
                          że chamstwo jednak tu jest...
                          i skomentowałam....
                          tylko mnie szczurami nie straszcie
                        • Gość: . Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 11:49
                          Tichauer od burakow nie wyzywaj, bo nikt cie nie wyzywa. A skoro tez mieszkasz w
                          slumsie to ogarnij troche w nim, zeby bylo czysciej i nie udawaj gentelmana i
                          popisow przed ania, bo kilkanascie postow nizej jechales po niej jak po dzikiej
                          swini!
                          • Gość: . Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 11:52
                            Dosc mam tego narzekania waszego. Sensacja, szczurek lezal, murapol powinien
                            zamknac firme, bloki powinno sie wyburzyc w trybie natychmiastowym, teren
                            ogrodzic fosa i zaorac na 40 lat.
                            • Gość: Ania Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 13:20
                              "kropek" masz problemy... opowiedz nam o tym
                              • Gość: naoczny świadek :) Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.bremultibank.com.pl 03.12.09, 15:59
                                Aniu nie ma sie co bać szczura, którego nie ma, natomiast ostatnio
                                już wieczorem wyczaiłem kunę która grzała się pod samochodem i tyle.
                                taka kuna przychodzi sobie z lasu pooglądać nowe osiedle i pogrzać
                                sie od cieplutkich silników, czasem więc może się zdażyć że rano
                                ktoś będzie chciał rankiem odpalić swój pojazd i nagle dojdzie do
                                wniosku że "ni ma sztromu" bo owa kuna pogryzła kable żeby było jej
                                wygodnie :)Ale już dawno nie widziałem żadnego sympatycznego jeża :)
                                Niestety martwi mnie pogoda, bo temperatury są wysokie i na
                                Sikorskiego kwitną bazie...

Pozdrawiam i przestańcie już biadolić na wszystko ....
                                • Gość: Bart Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 16:30
                                  Ludzie skończcie pieprzyć na tym forum, poruszajcie tu tylko ważne
                                  sprawy. Zadnych obelg, żadnego biadolenia, żadnego pierd..... .
                                  • Gość: Bart Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 16:32
                                    Ludzie skończcie pieprzyć na tym forum, poruszajcie tu tylko ważne
                                    sprawy. Zadnych obelg, żadnego biadolenia, żadnego pierd..... .
                                • tichauer Re: Murapol - do świadka 03.12.09, 16:33
                                  Jak fto niy bydzie mioł sztromu, to sie pewnikiym prziniesie kapka w
                                  kibliku :-D
                                  • Gość: świadek naoczny Re: Murapol - do świadka IP: *.bremultibank.com.pl 04.12.09, 15:59
                                    abo w durszlaku :))) a że ni ma windy to po gelendrze se zjedzie
                          • tichauer Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku - do "." 03.12.09, 14:20
                            Trochę mnie poniosło, to fakt. Chyba przesilenie jesienne.
                            Krytykowałem wcześniej Anię za jej postawę wzgledem osiedla i
                            wspólnoty, niekiedy nawet ostro - ale wydaje mi się, że pewnych
                            granic nie przekroczyłem.
                            Twój post wydał mi się w tej konkretnej sytuacji dosyć prymitywny,
                            zwlaszcza, że to wcale nie Ania zaczęła pisać w temacie szczurów.
                            Ten wątek jest dla mnie over.
                            • Gość: Ania Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku - do "." IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 17:10
                              to kamień z serduszka... jak to kuna...
                              co mamy przestac pieprzyć... a co mam sie nadymac tylko na
                              Murapoły;))) Przyjdzie pora to sie nadme ..ale tez trza pogadać...
                              o tylku Maryni... a tak nawiasem ... sąsiadów nadal słychac jak
                              szaleją;))))) ufff ... ale z tym nie mam problemu;)))
                              • Gość: Bart Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku - do "." IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 17:41
                                Tichauer i Ania-królowie internetu, nieudacznicy realizujący się na
                                forum. Mam nadzieje że nie jestescie mieszkancami budynku nr 4 bo z
                                takimi kretynami ciężko będzie cokolwiek załatwić we wspólnocie. Z
                                resztą co ja mówie-mocni to Wy jesteście tylko w internecie, na
                                zabraniach pewnie siedzicie w kąciku jak szare myszki.
                                Niach żyje pociskanie pierdół na forum!!!
                                • Gość: Ania Re: Murapol - dobroczyńca na 4 Pory Roku - do "." IP: *.kompus.3s.pl 03.12.09, 18:01
                                  jaki osioł
                                • tichauer Re: Murapol -do Bart 03.12.09, 22:18
                                  Witam sąsiada, mam przykrą wiadomość. Niestety będziesz musiał mnie -
                                  w Twojej opinii kretyna - znosić na zebraniach wspólnoty. Szczerze
                                  współczuję. Jeśli zaproponujesz jednak jakieś rozwiązania dla
                                  problemów wspólnoty, z zainteresowaniem zapoznanm się z nimi, jeśli
                                  będą konstruktywne. Z drugiej strony uprzedzam, że nie szukam
                                  bliższego kontaktu z osobami, które odczuwają przykrość w mojej
                                  obecności.

Co do forum - czekam na te powazne sprawy, o których chciałbyś
                                  dyskutować.
                                  • Gość: Jacol Re: Murapol -do Bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.09, 12:36
                                    Sprzedajcie te budy i się wynieście puki pora tak jak ja zrobiłem, a
                                    nie będziecie stresa łapać. Cześć wszystkim
                                    • Gość: . Re: Murapol -do Bart IP: *.kompus.3s.pl 05.12.09, 13:45
                                      Jacol dziekuje ci w imieniu calej wspolnoty, ze sie z tad wyniosles! O jednego
                                      kretyna mniej na osiedlu.
                                    • Gość: mieszkaniec Re: Murapol -do Bart IP: 188.33.24.* 05.12.09, 17:27
                                      A można wiedzieć dokąd się wyniosłeś?....
                                      • Gość: k-do Bart Re: Murapol -do Bart IP: *.kompus.3s.pl 06.12.09, 20:07
                                        jak jednego kretyna mniej Bart ...to ilu jeszcze jest tu kretynów???
    • Gość: Budynek nr 4 Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 08.12.09, 16:48
      Witam, czy orientuje się ktoś może dlaczego na zielonym tarasie przy
      budynku nr 4 pojawiło sie rusztowanie?
      Czyżby jakieś wady budynku 4 wyszły na światło dzienne?
      • Gość: edmund Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.chello.pl 08.12.09, 20:39
        Słyszałem, że to jakiś happening z powodu braku windy. Koleś się wkurzył i powiedział, że będzie wchodził do mieszkania po rusztowaniu, czy coś takiego. Mówili o tym na zebraniu wspólnoty. Kilka osób się pod tym podpisało...
        • tichauer Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 08.12.09, 21:26
          ciekawe to....
          • Gość: tt Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 08.12.09, 23:04
            A widzieliscie te przeciekająca garaże i mury oporowe pookrywane
            deską by nie było widać co jest pod spodem. Mróz to rozkruszy i co
            dalej?Minie gwarancja i zostanie wielka d...
            • Gość: . Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kompus.3s.pl 09.12.09, 00:21
              No wypadaloby w koncu sie zabrac za te przecieki! Tyle sie buduje podziemnych
              garazy teraz a oni nie potrafia sobie z tym poradzic jak trzeba. I dlaczego
              zelbet jest obity deskami? Przeciez to spruchnieje, nawet zabezpieczone deski
              ale co z tymi w poprzek co sa pod spodem? Zwykle drewno bez zabezpieczenia.
              Garaze zalane od roku i nic nie zamierzaja zrobic. Co na to pan mroz w zime?
              • Gość: aa Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.chello.pl 09.12.09, 18:06
                ee no nie ma co od razu narzekać, obicie drewnem wygląda dobrze i nie musi od
                razu spróchnieć po roku jeśli jest zabezpieczone odpowiednio. Elewacja budynków
                też ma drewniane elementy i nikt nie narzeka;-) Mi się tylko nie podoba ta
                imitacja klinkieru, którą zaczęli wstawiać między drewno, o wiele ładniej
                wyglądałby jasny pseudo kamień a tak wszystko zlewa się w jeden kolor ale
                przynajmniej coś widać robią, mam nadzieję, że używają mrozoodpornych klejów;-)

Ktoś z sąsiadów wie dla czego garaż pod 143 i 143A nie jest jeszcze wylany i
                kiedy będzie? Z tego co zauważyłem wylewki zrobili tylko w drugiej części budynku.
                • Gość: kot Re: Tychy - murapol - 4 pory kupy IP: *.bremultibank.com.pl 10.12.09, 13:36
                  No wylali tylko środkową halę, a pod 143C śmierdzi jak gdyby ktoś za
                  przeproszeniem nasrał...
                  A propo srania to ciekaw jestem kto jest dumnym właścicielem pieska
                  który stawia takie wielkie kloce po osiedlu . - strach sie bać
                  chodzić. Czy nie można posprzątać po swoim pupilku??? Ktoś w końcu
                  nie wytrzyma i będzie dochodziło do takich scen jak w "Dniu Świra"
                  "-a co pan robi? a sram jak pani pies"
                  • Gość: pies Re: Tychy - murapol - 4 pory kupy IP: 93.179.216.* 10.12.09, 13:50
                    Koty też robią kupy na osiedlu.
                    • Gość: chomik Re: Tychy - murapol - 4 pory kupy IP: *.kompus.3s.pl 10.12.09, 14:09
                      chomiki też robią ;)) zasrane osiedle;))
                      • Gość: michał Re: Tychy - murapol - 4 pory kupy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.09, 14:55
                        Jedno jest pewne, nigdy nie kupie mieszkania w bloku,
                        psie kupy, złodziei prądu, grill pod oknami - wszystko to mam "w wielkiej
                        płycie" i od tego chciałbym uciec... :-D
                        • Gość: . Re: Tychy - murapol - 4 pory kupy IP: *.kompus.3s.pl 10.12.09, 16:33
                          Jak zobacze, ze ktos idzie z psem po siedlu i pozwala mu tu srac a nie wyjdzie
                          dalej do lasu np. to sie dowiem kto to i nasram mu pod drzwi!
                          • Gość: aa Re: Tychy - murapol - 4 pory kupy IP: *.chello.pl 10.12.09, 17:28
                            A nie prościej zwrócić uwagę? Jak właściciel ma odrobinę kultury to następnym
                            razem pieska albo wyprowadzi do lasu albo zabierze ze sobą torebkę na kupę.
                            • tichauer Re: Tychy - murapol - 4 pory kupy 10.12.09, 20:47
                              Witam, jeśli ten piesek jest z Bielskiej 143 - 143C, to jego
                              właściciela obowiązuje par. 17 Regulaminu Porządku Domowego.
                              • Gość: chomik do tichauer Re: Tychy - murapol - 4 pory kupy IP: *.kompus.3s.pl 10.12.09, 23:36
                                a wiesz gdzie ma paragraf własciciel?, bo ja sie domyślam i sra na
                                to razem z psem. Do tego potrzeba kultury a nie paragrafów.
                              • Gość: hunderwaffe Regulamin a kwestia psiej kupy IP: 93.179.216.* 11.12.09, 08:55
                                Tytułem wyjaśnie do tego, co napisał tychałer. Regulamin został uchwalony tylko dla wspólnoty z budynku nr 4, a w piątce i 3C dalej obowiązuje prawo dżungli. Zapraszamy więc wszelkie zwierzątka osiedlowe pod 5 i 3C gdzie panują bardziej liberalne obyczaje z zakresie defekowania niż u sąsiadów w czwórce.
                                • Gość: bez psa Re: Regulamin a kwestia psiej kupy IP: *.kompus.3s.pl 11.12.09, 12:28
                                  Ale pies z kupą może zawitac pod 5 i 3 tylko z ważną wizą
                                  turystyczną i wniesc opłatę klimatyczną. Liberalizm tez ma swoją
                                  cenę...
                                  • Gość: . Re: Regulamin a kwestia psiej kupy IP: *.kompus.3s.pl 11.12.09, 13:07
                                    A zapraszam, zapraszam z psem. Kupe wlasnorecznie pozbieram i zaniose
                                    wlascicielowi pod drzwi a do tego sam sie wyproznie na wycieraczke.
                                    • Gość: do . Re: Regulamin a kwestia psiej kupy IP: *.kompus.3s.pl 11.12.09, 14:09
                                      wypróznianie wybitnie Ci wychodzi;))) a chodźcie bedziemy krzyczeć
                                      z okien .... Panie/Pani pozbieraj te gówna po swoim burku.....
                                      czuje ,że była by jazda;))))))))))
                                      • Gość: mm Re: Regulamin a kwestia psiej kupy IP: *.kompus.3s.pl 11.12.09, 14:33
                                        Jakiś kundel koło garażu budynku nr 5 postawił wielkiego klocka na rabatce z
                                        drzewkami i korą. Może ktoś wie czyj to? Pewnie kundel nauczył się tego od
                                        właściciela. W mieszkaniu pewnie razem sr...ą na dywan i się delektują.
                                        • Gość: AntyKupa Re: Regulamin a kwestia psiej kupy IP: *.kompus.3s.pl 11.12.09, 18:38