Dodaj do ulubionych

AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej???????

IP: 213.199.192.* 14.11.07, 13:36
Czy AZS to godna zaufania spółdzienia? Może znajdą się osoby znające temat ich
nowej inwestycji przy ul Gęsiej??? Mam zamiar podpisać umowę rezerwacyjną,
bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.
Obserwuj wątek
    • Gość: miki Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.pronet.lublin.pl 14.11.07, 17:49
      Oszuści!!! Trzeba uważać na ta spółdzielnie. Od 1,5 roku sprzedają tam
      mieszkania i do tej pory nawet łopaty nie wbili a kazali ludziom placić zaliczki
      po 50 kpln. Zrobili sobie darmowe kredytowanie spółdzielni. I w dodatku obiecują
      ludziom mieszkania po cenach ok 3000zł co jest zupełnie nierealne (oczywiście
      gwarancji ceny nie ma). W grudniu 2006 cena była 2600 i zaklinali sie że na
      100% nie wzrośnie więcej niż 10%. Jak można kupować coś czego nawet nie ma na
      obrazku bez gwarancji terminu, ceny, standardu itp. To czyste szaleństwo. Proszę
      porozmawiać z tymi co od 1,5 roku czekają na jakieś info ze spółdzielni. Jak już
      sie wpłaci pieniądze to zupełny brak kontaktu ze spółdzielnią.
      • Gość: emo Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: 213.199.192.* 15.11.07, 14:24
        dzięki za podpowiedź, ale chyba już za późno bo mój mąż wysłał
        pierwszy przelew, wprawdzie małą kwotę i spółdzielnia zapewnia że z
        umowy przedwstępnej można sie wycofać w każdej chwili. Ja jestem
        przeciwna tej inwestycji tym bardziej, że przedłużenie Jana Pawła
        nie jest wcale takie pewne, wiec co będzie za dwa lata? Mieszkanie w
        szczerym polu a do najbliższego przystanku dwa kilometry?? MOże ktoś
        jeszcze ma na ten temat informacje??
        • Gość: Torq Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.lublin.enterpol.pl 15.11.07, 14:54
          Wczoraj w Dzienniku Wschodnim było omówienie planu budżetu na
          przyszły rok. Oto cytat a propos przedłużenia Jana Pawła:

"Tu drogowcy zabiorą się za budowę nowego odcinka dwupasmówki, który
          ma biec od pętli autobusowej na os. Poręba aż do al. Kraśnickiej.
          Prace potrwają dłużej, niż rok, dlatego na przejazd nową drogą
          trzeba będzie nieco poczekać. Równocześnie z przedłużeniem ul. Jana
          Pawła II mają się też rozpocząć prace przy budowie nowej ulicy o
          roboczej nazwie ul. Wiadukt. Zacznie się w tym miejscu, gdzie teraz
          kończy się asfalt na Jana Pawła II i będzie skręcać łukiem w lewo w
          stronę doliny przy torach kolejowych. Jezdnia będzie biec wzdłuż os.
          Poręba."
    • Gość: Emo Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.eranet.pl 10.01.08, 18:17
      Już zaczęli podpisywać umowy, mają pozwolenie na budowę, główny wykonawca już na
      placu. Może to jednak nie jest taki najgłupszy pomysł budować z SM AZS. Ale
      dalej nie jest pewny los przedłużenia Jana Pawła, budżet miasta jest jeszcze nie
      uchwalony bo są jakieś przepychanki w ratuszu, miejmy nadzieję że wszystko się
      dobrze skończy, bo podobno AZS i Oaza budują najładniejsze budynki w Lublinie. A
      nie chciałabym mieszkać w jakimś "stworku", takim jak mieszkam teraz na Czubach,
      blok ma może 2 lata i naprawdę trudno znaleźć kąt prosty w tym mieszkaniu,
      kompletnie nieustawne, ktoś kto projektował to mieszkanie powinien sam w nim
      zamieszkać za karę. Może znajdzie się ktoś kto też będzie mieszkał na Gęsiej.
      Pozdrowienia.
                • Gość: pokemon Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.it-net.pl 20.01.08, 11:26
                  Chyba nie wiecie co robicie?? Spółdzielnia to jest maszynka do robienia
                  pieniędzy przez prezesa i jego ekipę. Te ceny co obecnie podają są tylko
                  zachętą. Przy tym co teraz się dzieje w Polsce (szalejąca inflacja) za 2 lata ta
                  inwestycja bedzie kosztować min 50%-100% więcej. Oaza miała budować za 2600 a
                  jak w 4000 - 5000zł sie wyrobi to cud będzie. Taki zakup to jak zakład w
                  totolotka. Jeśli się okaże że zamiast np. 4000zł/m2 wyjdzie 8000zł/m2 to
                  będziecie musieli zapłacić bez żadnego gadania. Wiem coś o tym bo sam budowałem
                  ze spółdzielnią. Nie radzę patrzeć na to co było do tej pory bo przez ostatnie
                  lata ceny były stabilne natomiast teraz przez następne lata czeka nas galopada
                  cen materiałów i usług. Za ok 6 mies będzie dobry czas na zakup mieszkania w
                  dobrej cenie , wybudowanego , od developera. I wtedy widzisz co kupujesz a nie
                  jakiegoś kota w worku.
                  • ro_m_ek Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? 21.01.08, 16:07
                    Myślę że az tak źle nie będzie. Ok ceny nie są zagwarantowane ale
                    myślę, że więcej niż jakieś 10% nie powinny się różnić.
                    Wiadomo, że lepiej kupować gotowe. Z punktu widzenia kredytobiorcy-
                    dużo niższy koszt kredytu. Przy zakupie gotowego podwyższone
                    oprocentowanie, wynikające z braku wpisu na rzecz banku w księgę
                    wieczystą, jest przez jakieś 3 miesiące. W przypadku budowy to cały
                    okres budowy- nawet do 2 lat...
                    Ale niestety sytuacja w polsce jest jaka jest. Nie mamy jeszcze
                    sytuacji takiej że podaż mieszkań gotowych pozwala na przebieranie w
                    ofertach. I raczej nieprędko tak będzie.
                    • Gość: pokemon Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.it-net.pl 24.01.08, 19:16
                      Przebierać w gotowych to już można , tylko w Lublinie jest juz kilkaset
                      pustostanów, niestety cena niezachęcająca. A co do 10% dopłaty to się mocno
                      zdziwicie. Niestety jest tak że mimo iż spółdzielnia buduje teoretycznie po
                      kosztach to cena końcowa często przekracza tą u developera. Spóldzielnie to
                      eldorado przekrętów i niegospodarności. Za 2 lata ja to wybudują zapłacicie tyle
                      ile będą kosztowały wtedy mieszkania na rynku pierwotnym. A to nie będzie raczej
                      10%. Z bajki o 1m2 w umowie 3500zł to mozna sobie odstawić, da się za tyle
                      zbudować ale jaka firma budowlana się podejmie teraz budowy bez min 40% zysku??
                      Żadna.
                      • Gość: ika Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.pronet.lublin.pl 26.01.08, 17:39
                        Z tym czarnowidztwem to chyba przesada, nie każda spółdzielnia specjalizuje sie
                        w przekrętach. Z AZS-em mam do czynienia od 7 lat i jak do tej pory nie
                        zaobserwowałam żadnych przekrętów itp. A więc wrzucanie wszystkich spółdzielni
                        do jednego worka jest chyba przesadą.Zła sława roznosi się szybko i gdyby
                        rzeczywiście AZS specjalizował się w świadomym naciąganiu klientów to wątpię
                        żeby tak łatwo znalazł nabywców na kolejne budynki a z tego co wiem to takich
                        problemów nie ma. Kolejna sprawa, kontakty ze spółdzielnią nie kończą się w
                        chwili ostatecznego nabycia mieszkania a tak naprawdę to dopiero wtedy
                        rozpoczynają się, moim zdaniem równie ważne jest to jak spółdzielnia zarządza
                        tymi budynkami,remonty, zieleń, place zabaw itp. Po 7 latach wiem na co stać AZS
                        i to był główny powód dla którego decydując się na zmianę mieszkania wybrałam AZS.
                        Co do ostatecznej ceny, poczekamy, zobaczymy. Wątpię, żeby spełniły się
                        proroctwa o wzroście ceny do 10tys.zł za m2.
                        • Gość: Pipi Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.it-net.pl 28.01.08, 19:12
                          To że spóldzielnia dobrze dba o lokatorów to jedno a to że robi kase na lewo to
                          drugie. W AZS są najwyższe czynsze w Lublinie to mają z czego wydawać. To są już
                          ostatnie chwile spóldzielni mieszkaniowych i za kilka lat nie bedzie po nich
                          śladu, wszyscy się uwłaszczą. I prezesi o tym dobrze wiedzą że to ostatni moment
                          na dorobienie. To lekkomyślność żeby podpisywać umowę bez żadnych gwarancji ,
                          ceny , terminu itp. To tak jak byśmy dali przypadkowemu człowiekowi na ulicy
                          200-300 tys zł i powiedzieli masz zbuduj mi dom. Nie mówię tego gołosłownie,
                          właśnie odbieram mieszkanie w spółdzielni i troche poznałem mechanizmy ich
                          działania. To jest grupa kolesi którzy się tylko poklepują po plecach. Jak
                          chcesz wejść w papiery spóldzielni to same kłody pod nogi. Robią z kasą co chcą
                          , zawyżone faktury, łapówki za zlecenia itd. A ty człowieku za to płać i płacz.
                          Niech ktoś mi pokarze spóldzielnię która wybudowała mieszkania taniej niż
                          deweloper!!!??? Nie ma takiej lub cena jest zbliżona. Zasada jest taka -
                          początkowa cena zachęcająca a potem , płać, płać, płać. Niestety trzeba to w
                          życiu przejąć żeby zrozumieć. Tak więc dobra wskazówka od "wójka dobra rada" -
                          jak kupować to albo to co juz stoi albo z gwarancją ceny, w spóldzielni nigdy
                          nie jest taniej!!!
                            • Gość: pipi Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.it-net.pl 29.01.08, 17:47
                              Możemy porozmawiać za 2 lata bo jak zwykle mądry Polak po szkodzie. Ludzie
                              wykupili te mieszkania jak była gorączka mieszkaniowa w 2007r. Każdy kupował i
                              nawet nie patrzył gdzie to będzie , jak bedzie wyglądało, ile będzie kosztowało.
                              Teraz po gorączce nie ma już śladu. Można kupić gotowe nowe mieszkanie poniżej
                              5000zł/m2. To co podają oficjalnie to pobożne życzenia, w zależności od
                              developera i konkretnego mieszkania upust od 10- 25%. Np "brzozowy park" oddanie
                              na dniach, podobno najładniejsze nowe osiedle, ceny poniżej 5000zł a do kupienia
                              za ok 4500zł. I mimo to 1/3 mieszkań nie sprzedana. Można kupiś i się od razu
                              wprowadzać, i widać co sie kupuje. A w AZS jest jak w rosyjskiej ruletce. Żal mi
                              ludzi którzy nie potrafią się szybko dostosować do sytuacji na rynku. Jeszcze
                              raz powtórzę KONIEC GORĄCZKI MIESZKANIOWEJ!!! A ci co obiecują mieszkania za 2-3
                              lata niech po niewiadomych cenach niech się stukną w łepetynke. Jak kupować
                              mieszkanie to tylko gotowe , poczekać 4-6 mies aż developerom zacznie się grunt
                              pod nogami walić i dużo targować. Gwarantuję że AZS nie zbuduje tych mieszkań
                              poniżej 5000zł/m2 a dochodzi do tego niepewność i zmarnowane 2-3 latka życia.
    • Gość: gość Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.08, 15:55
      z tego co wiem to przedłużenie Jana Pawła II będzie najwcześniej pod koniec 2010
      roku i do tego czasu nie będzie można zasiedlić budynku bo nie będzie
      dojazdu,kanalizacji,wody itp. A cena jeżeli nie jest gwarantowana to za 3 lata
      może przekroczyć 10tys.zł za m2 co jest bardzo prawdopodobne ze względu na to co
      będzie się działo z cenami materiałów budowlanych,robocizną,paliwem,energią
      elektryczną przed zbliżającymi się EURO 2012.W tej chwili jest tylko sens
      podpisywania umów z gwarantowaną ceną i czasem relizacji do końca 2008 roku,a
      takie możliwości w Lublinie jeszcze są
        • Gość: aga Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.pronet.lublin.pl 12.02.08, 17:25
          Nie chodzio mi o mieszkanie oferowane przez biuro spoldzielni bezposrednio, ale
          o cesje umowy. Ktos podpisal umowe z Oazą np. rok temu na inwestycje, na ktora
          obecnie nie ma juz miejsc, i teraz jest gotow scedowac ta umowe na kogos innego,
          ale za tą przyjemnosc ta osoba policzyla sobie 40 tysiecy ekstra. Watpie czy
          znajdzie sie jakis desperat na ta oferte, chociaz wiem ze istnieje bardzo dluga
          lista rezerwowa na ta inwestycje. Pozdrawiam
          • Gość: Bert Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.lublin.enterpol.pl 12.02.08, 17:53
            Bardzo długa lista rezerwowa na wirtualne mieszkania, które być może
            powstaną za 2 lata w niewiadomo jakiej cenie? Patrząc na setki
            wolnych mieszkań już wybudowanych (GalaDom - ponad 40 wolnych,
            Centrum Zana - ponad 40 wolnych plus inwestycje, które będą
            skończone w tym lub na początku przyszłego roku - kilkaset mieszkań)
            w cenach ok. 4300-4900) jakoś trudno mi uwierzyć, że ludzie stoją w
            kolejce do AZSu i Oazy. No chyba, że ktoś rzeczywiście jest na tyle
            (przepraszam) głupi, iż myśli, że zapłaci za metr 2800zł :))
            • Gość: Pipi Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.it-net.pl 14.02.08, 10:54
              Idzie megainflacja wszystko podrożeje a najbardziej robocizna i energia. A zatem
              jako pochodna tych 2 podstawowych czynników podrożeje wszystko. W tej chwili
              developerzy mają ponad 50% marże (oficjalna informacja z JWConstr. -
              Warszawa).Ceny już dużo nie wzrosną bo zrównały sie z zachodnimi ale koszty
              budowy na pewno wzrosną i zrównają się z zachodnimi. Tak jak teraz koszt budowy
              m2 to 3000 - 4000zł /m2 to juz za dwa lata zrówna się z kosztem
              zachodnoeuropejskim czyli ok 5000-6000zł/m2. I tyle zapłacą naiwni ludzie
              budujący w spółdzielni. Przecież spółdzielnia nie dołoży do interesu. A dochodzi
              jeszcze mnóstwo inwestycji do 2012r co pociągnie dodatkowo wzrost cen materiałów
              a szczególnie robocizny.
              • Gość: gość Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.instalnet.com.pl 18.02.08, 00:13
                Że podrożeje to wiadomo ale aby koszt budowy dorównał zachodowi to i zarobki by
                musiały być porównywalne. Średni koszt budowy m2 według Reas Konsulting i redNet
                Consulting w roku 2007 przekroczył 3000 tylko w 2 miastach, to jest w Warszawie
                i Poznaniu. A mówimy tu koszcie budowy razem z gruntem i projektem a dochodzą do
                tego jeszcze apartamenty. Co do mieszkań w SM albo trzymać się już do końca albo
                od developera za kilka miesięcy gdy ich przyciśnie brak podaży.
    • Gość: aga Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.pronet.lublin.pl 01.02.08, 14:17
      Inwestycyjny paraliż Lublina

POLITYCZNE ROZGRYWKI MOGĄ SIĘ FATALNIE SKOŃCZYĆ DLA MIASTA

Żadna nowa inwestycja nie będzie mogła ruszyć w przyszłym roku na terenie miasta
      – to skutek braku budżetu Lublina na 2008 r. Na razie możemy zapomnieć m.in. o
      przedłużeniu ul. Jana Pawła II do Kraśnickiej, nowym odcinku ul. Krańcowej do
      ul. Kunickiego czy pieniądzach unijnych na połączenia z przyszłą obwodnicą.

– Jeśli szybko nie zostanie przyjęta uchwała budżetowa, to będziemy mieli rok w
      plecy – nie ukrywa Mirosława Puton, dyr. Wydziału Budżetu i Księgowości UM.

Budżet Lublina miał być przyjęty w ostatni czwartek. Do debaty nad przygotowanym
      przez prezydenta planem dochodów i wydatków miasta jednak nie doszło. Radni PiS
      wnieśli o zdjęcie tego punktu z porządku obrad. I dopięli swego.
      – W obecnej sytuacji zablokowana jest np. procedura związana z szukaniem
      wykonawcy na przedłużenie ul. Jana Pawła II do al. Kraśnickiej. Z przetargiem na
      to zadanie mieliśmy ruszyć w styczniu, tymczasem bez budżetu nie możemy tego
      zrobić. Czekamy – stwierdza Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału
      Inwestycji UM Lublin.

MY TEZ CZEKAMY, A CO BEDZIE ZA 2 LATA Z BUDYNKAMI NA GESIEJ JEZELI JEDNAK SIE
      NIE DOCZEKAMY????????????????
      • Gość: pipi Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.it-net.pl 01.02.08, 19:32
        Ja 2 razy kupowałem mieszkanie raz stare i raz nowe. Nieco o tym nowym powiem
        dla przestrogi. Mieszkanie budowała spóldzielnia cena wstępna była atrakcyjna no
        i się nabrałem. Teraz tego bardzo żałuję bo to co musiałem dopłacić przewyższa
        nieco kwotę jaką bym zapłacił u developera w tamtym czasie. A więc zaniepokojony
        tym zacząłem nieco grzebać w papierach spóldzielni, robili same problemy ale co
        nieco dało się zobaczyć (mimo że mam pełne prawo wglądu w dokumentacje). I co
        się okazało... spóldzielnia wypisywała faktury za roboty o 20-40% wyższe niż max
        na rynku. Odwaliła budowę byle jak , zupełnie bez zaangażowania. Po prostu jak
        zobaczyłem za co , komu i ile płacili to się za głowę złapałem i powiedziałem
        sobie że już nigdy w spóldzielni mieszkania nie kupię. Niestety to jest Polska i
        kazdy każdego chce wykorzystać, nie ma mowy o uczciwości. Powierza się pieniądze
        prezesowi takiej spóldzielni a on robi z nimi co chce a cena końcowa jest taka
        jak u developera. A potem trzeba się jeszcze z taką spóldzielną użerać i czynsze
        płacić.
    • Gość: gość Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.08, 09:20
      Jedyna rada to tylko podpisywać umowy z ceną gwarantowaną.Co do przedłużenia
      Al.Jana Pawła II to jak będzie za 4 lata to będzie dobrze.Najpierw będzie
      wybieranie w trybie przetargowym wykonawcy co potrwa ok.roku uwzględniając
      protesty i odwołania,a budowa będzie trwała min.kolejne 3 lata.Bo żeby zasiedlić
      budynki to nie wystarczy przedłużenie samej drogi,ale trzeba wykonać od niej
      drogi dojazdowe do budynków,kilometry kanalizacji sanitarnej,deszczowej,wody
      gazu i linii energetycznych.I do tego czasu budynki będą stały niezasiedlone i w
      szczerym polu.Gratuluję tym wszystkim ryzykantom którzy kupują mieszkania na
      Porębie niezależnie czy w spółdzielni czy u dewelopera.
      • Gość: aga Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.pronet.lublin.pl 02.02.08, 16:53
        To jakim cudem SM dostaly pozwolenia na budowe i juz zaczynaja budowac, jezeli
        tam nie bedzie przedluzenia JP przez kolejnych kilka lat?? To jakas chora
        sytuacja, zarowno spoldzielnie, ktore od dawna biora pieniadze od przyszlych
        mieszkancow, jak i wladze miasta nie sa uczciwe wobec tych setek rodzin, ktore
        maja nadzieje zamieszkac na Gesiej za 2 lata!!To jakas paranoja. Oczywiscie
        pracownicy SM twierdza, ze brak ulicy JP to nie problem, bo i bez tego oni moga
        zaczac budowe, no i oczywiscie mozna bedzie sie osiedlac!!. Paranoja! Ciekawe co
        na to przyszli mieszkancy, bo na razie wszyscy wydaja sie byc zadowoleni.
        • Gość: pipi Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.pronet.lublin.pl 02.02.08, 22:50
          Tak?? oczywiście , bedzie sie można osiedlać?? co za bzdury!! Nie dojazd jest
          problemem bo on teoretycznie jest ul. Gesią ale media których tam nie ma,
          energia elektryczna , kanalizacja , gaz. W dodatku konieczne jest przesunięcie
          linii energetycznej WN, przy takim tempie prac to zrobią to może za 5 lat.
          Prezesa SM o to głowa nie boli , on tam mieszkał nie bedzie. To już lepiej w
          spółdzielni czuby się zapisać na mieszkanko przy Wilkinowej. Na dniach zaczynają
          zapisy a ceny 3500 - 4000zł/m2 i zawsze to w mieście a nie gdzieś na wsi. I
          szybciej wybudują niż na Gęsiej.
    • Gość: mm Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.pronet.lublin.pl 14.03.08, 16:53
      Czy orientujecie się czy w związku z tym, że zakończenie JPII---Kraśnicka
      planowane jest na 31.X.2010 - to czy pierwsze bloki na Gęsiej zamiast
      planowanego IVkw2009 oddane będą dopiero po 31.X.2010? W oazie jak rozmawiałem
      rok temu mówili, ze nie będzie zezwolenia na użytkowanie bez skończonej ulicy.
      Czy to prawda? Bo jeśli tak, to de facto pierwsze bloki oddadzą w 2011
        • Gość: Looblynn Re: AZS w Lublinie nowa inwestycja na Gęsiej????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.08, 22:41
          Ci wszyscy czarnowidze chyba zazdroszczą tym, którzy się zapisali do
          spółdzielni. Chyba tylko developerzy i ich sojusznicy twierdzą, że
          lepiej kupowac gotowe u developera, niż "kota w worku" od solidnej
          spółdzielni. w 2007 SM Czuby oddały mieszkania po około 2900zł za
          metr, SM Nałkowskich po 3300zł za metr. W tym samym czasie
          developerzy oferowali "ostatnie wolne mieszkania" po 5000-6000zł. I
          te same "ostatnie wolne" mają od wiosny ubiegłego roku. Jak ktoś ma
          ochotę tyle płacić - to niech płaci, ale niech nie wprowadza w błąd
          ludzi na forum. Lubelscy developerzy z ceną 6000zł przegięli pałę -
          to powyżej możliwości (gotówkowych czy kredytowych) przeciętnego
          lublinianina. Albo zejdą z ceny grubo poniżej 5000zł, albo zwolni
          się parę ekip budowlanych :) A solidna spółdzielnia jak pokazują
          powyżesze przykłady bez problemu zbuduje za 4000zł za metr -
          zobaczcie, za jakie ceny w przetargach chcą budować firmy budowlane -
          niewiele ponad 2000zł! A do tego wystarczy doliczyć koszty gruntu
          (przy blokach wielorodzinnych nie wychodzi to kosmicznie drogo) i
          dokumentacji. Dlatego solidna SM to jedyna realna szansa na własne M
          dla przeciętnego człowieka - bo i rynek wtórny dał się nakręcić tej
          gorączce. A przedłużenia Jana Pawła? Opóźni się oddanie mieszkań
          zaplanowanych na 2009, ale 2010 jest niezagrożony.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka