Dodaj do ulubionych

Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lodzi

05.12.07, 09:22
Witam. Przymierzamy sie do kupna mieszkanka przy Karolewskiej. Z tego co widze juz spora czesc jest wyprzedana i az dziwne ze nie znalazlem tutaj odpowiedzniego watku. Prosze o opinie o wspolpracy z Hinry tych, kto juz to mieszkanko przy Karolewskiej zaklepal.
Obserwuj wątek
    • xtensa Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod 11.12.07, 00:14
      Z tego co widzialem po rezerwacjach u dewelopera, Karolewska cieszy sie powodzeniem i az dziwie sie, ze tutaj jeszcze nikt nie zajrzal. Swoja droga rezerwacje juz mamy i przystepujemy do negocjacji umowy. Moglibysmy sie podzielic swoimi uwagami gdyby ktos byl zainteresowany. Troszke ich znalezlismy, chociaz umowa i tak jest dosyc przejrzysta.
        • xtensa Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod 12.12.07, 21:10
          No coz. Jest kilka szczegolow ktore mi nie podobaja sie i jezeli ktore nie zgodza sie zmienic, to umowy nie podpiszemy. Ale po kolei. umowe mozna pobrac sobie ze strony hirny tutaj: www.hirny.pl/_panel/u/CN18814546-umowa-realizacyjna-ostateczna-%C5%81odz.pdf

Moje uwagi zamieszczam w postaci maila ktory zostal wyslany do Hinry BD:
          --------------------------------------------------
          Witam serdecznie.

Ponizej przekazuje uwagi i proponowane zmiany do umowy Realizacyjnej.
          Aby uniknac niejasnosci zaznacza, iz uwagi dotycza wersji w zalaczniku
          otrzymanej przeze mnie dnia 05-12-2007.

1. Praragraf 9, punkt 3 - pomijajac fakt, ze zapis jest niedokladny
          (takie wyrazenia jak "znacznymi kosztami", "istotnymi opoznieniami" [powinny byc podane konkretne wartosci] ),
          nie możemy się zgodzić na ten punkt i prosimy o jego całkowite
          wykreslenie. Jest on bardzo niekorzystny dla nabywcy poniewaz daje
          deweloperowi mozliwosc odstapienia od umowy nie ponoszac praktycznie
          zadnych przy tym kosztow. Wierzymy, ze deweloper dziala uczciwie,
          bedzie dążył do wywiązania sie z umowy i wszelkie wady, o ile takie
          powstaną, usunie w terminie (zgodnie z paragrafem 14 punktem 1).
          Dlatego tez ten punkt staje sie niepotrzebny.

2. Paragraf 9, punkt 4. Nie godzimy sie rowniez na ten punkt. Protokol
          odbioru bedzie podpisany dopiero wtedy, gdy wszystkie wady lub braki
          beda usuniete przez dewelopera. Czy Panstwo moga wyobrazic sobie taka
          sytuacje, ze ktos idzie do sklepu i swiadomie kupuje niesprawna
          pralke, po czym nie wychodzac ze sklepu oddaje ja do naprawy?
          Proponuje zmienic caly dany paragraf tak, zeby ilosc terminow odbioru
          nie byla ograniczona w przypadku odnalezienia przez nabywce wad lub
          brakow wykonania. Kazdy kolejny termin niech bedzie w odstepie czasu
          nie dluzszym niz 30 dni od poprzedniego terminu. Prosze pamietac o
          tym, ze nam, jako nabywcy, zalezy na jak najszybszym odbiorze lokalu
          aby moc rozpoczac dzialania wykonczeniowe i nie bedziemy sztucznie
          przedluzali odbioru bez rzeczywistych przyczyn.

3. Paragraf 10, punkt 2 - to jest proba sprzedania nam kota w worku.
          To deweloper zna najlepiej budynek i to on powinien sprawowac zarzad
          dopoki nie powstanie wspolnota mieszkaniowa. Proponujemy zmienic punkt
          na nastepujacy: "Nabywca udziela Developerowi nieodwolalnego
          pelnomocnictwa do sprawowania zarzadu nad nieruchomoscia i
          przylaczenia mediow do lokalu". Co wiecej podczas ustnej rozmowy z
          Pania Agata Tomczak zostalismy poinformowani, ze wlasnie tak bedzie -
          ze to deweloper bedzie sprawowal zarzad do czasu powstania wspolnoty
          mieszkaniowej.

4. Paragraf 10, punkt 3 - wolelibysmy, zeby okres wypowiedzenia byl 1
          miesiac. Obecnie jest rynek konsumenta a nie sprzedawcy - powinni to
          Panstwo uwzgledniac chcac byc konkurencyjnym.

5. Paragraf 12, punkt 3 - nie godzimy sie na ostatnie zdanie, czyli
          "Termin wybudowania Lokalu ulega wydluzeniu o czas wstrzymania z
          zaplata". Powoduje ono, ze caly punkt 3 pozwala deweloperowi bezkarnie
          wydluzac budowe lokalu. Przyklad: deweloper opoznia sie z wykoaniem
          danego etapu, po czym my wstrzymujemy wyplate transzy, a poniewaz
          wyplata wydluzyla sie, deweloper moze przedluzyc budowe lokalu. W
          danej sytuacji zawinil tylko i wylacznie deweloper, a w konsekwencji
          chcecie Panstwo, aby kosztami i niedogodnosciami wynikajacymi z
          opoznienia byl obciazony Nabywca.

6. Paragraf 12, punkt 5 - prosimy zmienic slowa "ma prawo zadac
          zaplaty Kary Umownej" na "ma obowiazek wyplacic Kare Umowna".

7. Paragraf 12 punkt 7 - zamienic slowo "nie dokona" na "nie stawi
          sie". Inaczej deweloper jest uprawniony do odstąpienia od umowy
          jezeli dwukrotnie Nabywca stawiając się w terminie odbioru nie
          odbierze lokalu np z powodu znalezionych wad (patrz uwagi 1 i 2).

Liczymy, ze Panstwo spojrza na te uwagi konstruktywnie i uda sie nam
          nawiazac wspolprace.

Z powazaniem,
          xxxxxxxxxxxx

--------------------------------------------------

Odpowiedz prawnika Hinry byla bardzo nieprecyzyjna i generalnie taka, ze wszystko jest dla dobra klienta. Na zadne zmiany narazie nie zgodzili sie. Trudno, jezeli tak dalej pojdzie to straca mnie i pewnie jeszcze kilku ktorzy to przeczytaja... Biorac pod uwage ten artykul www.biznespolska.pl/wiadomosci/prasa/?cityid=ogolnopol&contentid=153023 co raz trudniej im bedzie o nowych klientow.
          • Gość: pitbull Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.toya.net.pl 26.02.08, 23:43
            Ciekawy jestem czy udało sie Państwu coś wynegocjować, Hirny niestety nie
            wyraził zgody na główne punkty, które nam sie nie podobają :
            1.Developer podaje tylko konkretny termin wybudowania lokalu, nie określa
            natomiast terminu uzyskania pozwolenia na użytkowanie całej nieruchomości od
            którego jest uzależniony termin podpisania aktu notarialnego na zakup
            mieszkania- obawiamy się dlatego podobnej sytuacji jak w Warszawie na osiedlu
            gdzie kręcą "Barwy szczęścia"- ludzie co prawda tam już mieszkają, ale do
            dzisiaj nie mają jeszcze uregulowanego prawa własności i podpisanych aktów
            notarialnych- dla osób które muszą korzystać z kredytu są to dodatkowe koszty
            ubezpieczenia za okres do momentu wpisu do hipoteki i podpisania aktu notarialnego
            2.Developer przeniesie własność Lokalu w stanie wolnym od obciążeń i praw osób
            trzecich z wyjątkiem wynikających z umów zawartych z dostawcami mediów do
            Lokalu lub Inwestycji. Zapis ten daje furtkę Developerowi, że może będzie chciał
            rozliczyć koszty mediów z czasów prowadzonej inwestycji na lokatorów ( Lokator
            może ponosić tylko koszty dotyczące Lokalu lub wspólnych powierzchni w bloku-
            korytarze, garaże, ochrona osiedla) ale za okres od kiedy zaczęli lokatorzy
            prowadzić prace wykończeniowe po oddaniu lokalu. Może się powtórzyć sytuacja
            ,którą opisują Warszawiacy. Hirny prowadził jeszcze obok druga inwestycję, nie
            uzyskał odrębnych liczników energii elektrycznej. Ciekawe jak podzieli teraz
            zużycie tej energii pomiędzy osiedle zamieszkiwane już przez mieszkańców i
            prowadzoną inwestycję.
            • Gość: tomek Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 23:20
              na pewno napiszemy w jaki sposób hirny rozliczył koszty energii
              elektrycznej budowy mieszkań w Józefowie, zapewne firma będzie
              chciała to zrobić przed podpisaniem aktów notarialnych więc będzie
              pewnie gorąco,

moje zdanie, po zdobytych doświadczeniach, co do kupna mieszkań od
              dewelopera jest takie: jeżeli już kupować dziurę w ziemi albo w
              trakcie budowy to tylko od sprawdzonej dużej firmy, nigdy od
              początkującej jaką jest właśnie Hirny. oni pewnie tez się kiedyś
              nauczą, jak się utrzymują na rynku,
              od takiego dewelopera to można kupić mieszkanie jak już stoi
              wybudowane, można je obejrzeć i można podpisać akt,
              bo w przeciwnym razie są różne kwiatki jak zmiany projektów w
              trakcie budowy, problemy z przyłaczami, albo np. niespodzianka w
              postaci hipoteki - w przypadku Jozefowa hirny po sprzedaży albo
              wszystkich albo prawie wszystkich mieszkań wypuscił obligacje
              zastawiajac je hipoteką na kilka milionów zlotych, na działce na
              której wczesniej sprzedal mieszkania - w trakcie zakupu mieszkań
              hipoteki oczywiscie nie bylo ani nikt z firmy nie uprzedzał, że taka
              może być,
              dodam, że splacił ją w terminie więc jest wszystko ok, ale niepokoj
              co do stanu finansowego firmy był,
        • ajasie Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod 02.01.08, 12:21
          maja.h napisała:

> bardzo chciałabym usłyszeć o uwagach w umowie realizacyjnej z
          > hirnym. przymierzam się do kupna mieszkania w
          Miedzylesiu.pozdrawiam > M
          Przymierzam się do kupna mieszkania przy Karolewskiej w Lodzi.
          Ciekaw jestem jakie doświadczenia z Hirnym.Pozdrawiam
          • ajasie Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod 04.03.08, 16:07
            Przy uzgodnieniach umowy notarialnej Hirny upiera się przy
            stwierdzeniu "Umowa przyrzeczona sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz
            z prawami z nimi związanymi, o których mowa w ust. 1 niniejszego
            paragrafu zostanie zawarta w terminie do 45 dni od dnia uzyskania
            wymaganych prawem decyzji i pozwoleń przez Stronę Sprzedającą, nie
            później jednak niż w terminie do dnia 31 grudnia 2010 roku.". sam
            lokal zaś ma być oddany w terminie najpóźniej do dnia 31 sierpnia
            2009 roku czyli na akt trzeba będzie czekać 1 rok i 4 m-ce. Czy
            udało się Kupującym wynegocjować krótsze terminy Umowy przyrzeczonej
            sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawami z nimi związanymi???.
            Prośba o pilną odpowiedź.
            • Gość: gosc Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: 77.79.207.* 10.03.08, 17:00
              cudem uniknęłam kupna mieszkania w irmie Hirny. Wraz z chęcią kupna
              u nich mieszkania trzeba wplacic 2000 zl w celu rezerwacji. Nikt
              mnie nie poinformował ,że jest to bezzwrotne w razie rezygnacji. Ja
              zrezygnowałam , oddali mi pieniadze ale tylko dlatego ,że byłam
              dobrze przygotowana przez znajomą prawniczke na rozmowe. Firma Hirny
              uważa ,że mogą sobie zatrzymać te pieniądze,choć nic sie z nimi nie
              podpisało. Nie ufam tym ludzim, i każdy kto chce tam kupić
              mieszkanie niech sie zastanowi.
        • xtensa Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod 02.01.08, 12:40
          ajasie napisał:

> Gość portalu: zyga napisał(a):
          >
          > > kupilem i nie jestesm za bardzo zadowolony
          >
          > Zamierzam podpisać umowę ale info o niezadowoleniu zastanowiło mnie,
          > czy można dowiedzieć się o przyczynach tego

AJASIE, tez chcialbym dowiedziec sie z czego wynikalo to niezadowolenie. Tylko poniewaz zadnych szczegolow chyba nie uzyskamy to mi wydaje sie ze jest to ktos z konkurencji aby nas zniechecic (oni tez czytaja to forum). Wiec spokojnie mozesz olac wypowiedz ZYGI.

Swoja droga musze dodac, ze bylem z ta umowa od Hirnego u kilku prawnikow, w tym w Federacji Konsumentow. Pomijajac fakt ze "prawniczka" w FK byla nie za bardzo kumata wszyscy byli zgodni ze umowa jest napisa wyraznie i raczej nie ma tu kruczkow jak w umowach od innych deweloperow. Chociaz nie ukrywam, ze kilka rzeczy nadal chcialbym zmienic - np wszystkie wypowiedzi "nabywca moze zadac" zamienil bym na "deweloper ma obowiazek zaplacic". Ale jak zapewniali mnie prawnicy stwierdzenie "ma prawo zadac" jest podstawa do ewentualnego pozwu, wiec jezeli my jako nabywca czegos zarzadamy, to deweloperowi raczej nie bedzie oplacalo sie nie wywiazywac.
    • Gość: szy Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.chello.pl 03.01.08, 14:50
      Deweloper w porządku, swoje inwestycje kredytuje z banku, a nie z pieniędzy .
      Znajomemu wybudowali mieszkanko w Otwocku, z tego co mówił był zadowolony z
      jakości, przy odbiorze bez problemów. Sam chciałem kupić u nich mieszkanie w
      Pruszkowie, ale trochę nie pasował mi rozkład (musiałbym kupić bardzo duże
      mieszkanie żeby było tak funkcjonalne jak chcę), więc wybrałem w końcu innego
      dewelopera. Umowa sensowna, bez kruczków, deweloper słowny, nie słodzi.
        • Gość: Hanna Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.play-internet.pl 14.04.11, 00:55
          Witajcie,

nabylismy wiecej niz jedno mieszkanie w tej spolce.
          Jakosc dobra, cena takze.

Ogolnie polecam, bo to jeden z niewielu deweloperow warszawskich, ktorych w ogole moge brac pod uwage.

Mase czytalam, wiele razy rozmawialam przed kupnem, bylismy tez u roznych prawnikow. Wszystko przebieglo bezstresowo, i bez przykrych niespodzianek. Natomiast wiekszosc moich znajomych trafila duuuuzo gorzej, i teraz sie procesuja, kloca, z deweloperem, wspolnota itp..
          U nas byly male usterki, ale po zgloszeniu Hirny deweloper naprawil, i po tym, jak wczesniej zostalismy potraktowani, juz na luzie kupilismy drugie.

Wierze, ze jesli ktos bez podania konkretow pisze, ze jest niezadowolony, to jest po prostu pracownikiem z konkurencji, albo albo...

Mozecie smialo kupowac, to moja opinia. Jednym minusem jest to, ze z negocjacja ceny moze byc trudno. Ale zawsze mozecie probowac. :)
          • limcl Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod 14.04.11, 16:31
            Witam, pare impresji po zakupie u tego dewelopera
            w umowie - klauzule niedozwolone - nienegocjowalne (dla osób podejrzewających mnie o kontakty z konkurencją - wystarczy porównać wzór umowy ze strony dewelopera z tabelą klauzul abuzywnych na stronie Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji www.uokik.gov.pl), przynajmniej tak było w czasach mojego zakupu.
            w akcie notarialnym - dopiero notariusz korygował "nienegocjowalne" klauzule niedozwolone, bo interwencje w firmie ze wskazaniem aktów prawnych i orzecznictwa - nie skutkowały. Firma napisała zreszta w jednym z pism coś w stylu, że jak nie chcę, to nie muszę zawierać umowy notarialnej :)
            akty notarialne - w umowie określony termin zawarcia aktu notarialnego - ponad pół roku po terminie wynikającym z w/w umowy (zawartej zreszta również w formie aktu notarialnego)
            pobieranie opłat za użytkowanie nieruchomości wspólnej - niezgodne z prawem przed przekazaniem własności, o czym deweloper był informowany.
            Firma narzuca w akcie notarialnym własnego administratora, który na nas uczy się fachu.
            Hirny nie reaguje na telefony i maile ws usterek, choć niektóre z nich usuwa (nigdy nie wiadomo które i kiedy).
            Moja bogata dokumentacja korespondencji z deweloperem jawnie świadczy o poziomie jego usług i szacunku do prawa i klienta.
            Ogólne wrażenie jest jednak dobre :) dom stoi, tynk się nie osypuje, nie zawilgocony, jak w innych lokalizacjach tego dewelopera, o czym można przeczytac w innym miejscu forum.
            Zasadniczo, podobnie, jak moja przedmówczyni - nie mam już powodów do narzekań :) i tez uważam, że mogło być gorzej :)

Gość portalu: Hanna napisał(a):

> Witajcie,
            >
            > nabylismy wiecej niz jedno mieszkanie w tej spolce.
            > Jakosc dobra, cena takze.
            >
            > Ogolnie polecam, bo to jeden z niewielu deweloperow warszawskich, ktorych w ogo
            > le moge brac pod uwage.
            >
            > Mase czytalam, wiele razy rozmawialam przed kupnem, bylismy tez u roznych prawn
            > ikow. Wszystko przebieglo bezstresowo, i bez przykrych niespodzianek. Natomiast
            > wiekszosc moich znajomych trafila duuuuzo gorzej, i teraz sie procesuja, kloca
            > , z deweloperem, wspolnota itp..
            > U nas byly male usterki, ale po zgloszeniu Hirny deweloper naprawil, i po tym,
            > jak wczesniej zostalismy potraktowani, juz na luzie kupilismy drugie.
            >
            > Wierze, ze jesli ktos bez podania konkretow pisze, ze jest niezadowolony, to je
            > st po prostu pracownikiem z konkurencji, albo albo...
            >
            > Mozecie smialo kupowac, to moja opinia. Jednym minusem jest to, ze z negocjacja
            > ceny moze byc trudno. Ale zawsze mozecie probowac. :)
      • Gość: tomek Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.08, 22:56
        w Józefowie koło Warszawy Hirny oddał mieszkania do użytkowania rok
        temu, do tej pory nie ma aktów notarialnych, bo są opóźnienia z
        przyłaczeniem prądu, niestety budując domki Hirny zmienił projekt
        budowy - w trakcie budowy! i terminy do podlącza energii się
        obsunęły,
        co do jakości - dośc średnia, oglądałem inwestycje dużych firm w
        Warszawie nawet nie ma co porównywać, zwłaszcza jeśli chodzi o tynki
        i elektrykę, jeśli komuś się przy odbiorze nie podobało i ktoś
        natarczywie żądał poprawek propozycja była jedna: możesz Pan
        odstąpić od umowy, firma chętnie zwróci pieniadze za mieszkanie
        które było już na rynku dużo droższe
        • Gość: miminka Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.08, 14:44
          Od kilku miesięcy mieszkamy z mężem na osiedlu Hirnego w Józefowie. Jeśli chodzi
          o jakość wykonania, to rzeczywiście można się przyczepić do tynków i elektryki.
          Jak odbieraliśmy mieszkanie, to ściany były w "łaty". Tu i ówdzie "kwitły"
          jasnożółte, jasnoróżowe, szare kwiaty... Jakoś udało nam się to zamaskować
          podczas malowania. Chociaż tam, gdzie ściany są białe po bliższym przyjrzeniu
          się widać niewielkie różnice w kolorze. Co do elektryki, to przewody są położone
          "na skróty", żeby zaoszczędzić na kablu. W związku z tym zawsze trzeba sprawdzać
          czy akurat tam, gdzie chce się wywiercić dziurę w ścianie nie ma przypadkiem
          przewodu (raz ekipa montująca szafy nie sprawdziła i mieliśmy kucie). Co więcej,
          gdzieniegdzie elektryk pomieszał przewody i jak mąż montował plafon w kuchni
          (zgodnie z powszechnie stosowanymi zasadami), to się okazało, że na obudowie
          plafonu płynie prąd 220V! Elektrykowi się poptaszkowało i pod neutralny przewód
          podpiął fazę. Poza tym nie mamy większych uwag do wykończenia. Sen z powiek
          spędza nam natomiast brak aktu własności. Mieszkanie odebraliśmy w maju. Akt
          miał być najpierw w listopadzie, potem w grudniu, po Nowym Roku, itd. Ale do
          dziś go nie ma. Developer twierdzi, że jest to związane z problemem z
          podłączeniem osiedla do miejskiej sieci energetycznej. Za opóźnienie obwinia
          oczywiście elektrownię. Natomiast faktem jest, że na sąsiedniej działce Hirny
          buduje 4 bliźniaki do czego potrzebuje również energii elektrycznej. Budowa
          jest na ukończeniu, więc i sprawa z elektrownią zapewne wkrótce się wyjaśni.
          Podobno jutro elektrownia ma w końcu zamontować liczniki. Otwarte pozostaje
          pytanie kto zapłaci za zużyty do tej pory prąd. Jak twierdzi firma zarządzająca
          naszym osiedlem (prowadzi ją znajomy Pana Hirnego), developer będzie chciał, aby
          mieszkańcy osiedla partycypowali w uregulowaniu rachunku. Pytanie tylko jak
          wyliczyć ile energii zużyli w tym czasie mieszkańcy naszego osiedla, a ile Hirny
          na budowie obok. Drugim powodem, dla którego być może opóźnia się wydanie przez
          developera aktów własności jest fakt, że na naszym osiedlu jest realizowany
          serial "Barwy szczęścia". Jak na razie mieszkańcom takim jak my nie przynosi on
          żadnych korzyści. Kilka razy w miesiącu "ubarwia" jedynie nasze życie, kiedy
          kilkudziesięciosobowa ekipa kręci się pod oknem, biega po klatce i garażu, chce
          zawieszać dekoracje świąteczne na na naszym balkonie, samochód straży pożarnej i
          ciężarówki z agregatmi prądotwóryczmi rozjeżdżają gruntową uliczkę, a wielkie
          reflektory świecą prosto w nasze okna do późna wieczorem. Natomiast developer
          jako właściciel osiedla pobiera opłaty za realizację serialu na tym terenie.
          Podsumowując, bardzo nam się z mężem podoba usytuowanie osiedla, samo osiedle i
          nasze mieszkanie. Natomiast developera określiłabym jako mało profesjonalnego
          zarówno w kwestii organizacji budowy, jak i kontaktów z klientami.
    • Gość: JoasiaPen Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.b-ras1.blp.dublin.eircom.net 22.03.08, 12:26
      witam,
      mamy podpisane oświadczenie rezerwacyjne na mieszkanie u hirnego w łodzi, lada dzień będziemy podpisywać umowę wstępną czy ktoś z Was jest na tym samym etapie załatwiania formalności? Prawdopodobnie będziemy mieli jakieś uwagi do przedłożonej nam przez developera umowy,
      z wcześniejszych postów na tym forum wynika, że hirny nie godzi się na żadne zmiany w umowie ale gdyby nas było więcej i postulowalibyśmy o te same zapisy łatwiej byłoby negocjować.
        • Gość: xxx Umowa z hirny IP: 193.200.215.* 02.02.09, 10:49
          Witam mam pytanie, czy komuś z was udało się wynegocjować zmiany w
          umowie. Umowa jest napisana prawnie raczej ok., Ale na zasadzie, że
          klient godzi się odebrać mieszkanie bez odbioru technicznego. A co
          za tym idzie, płaci czynsz, a nie może mieszkać. W umowie nie ma nic
          w temacie odbiory technicznego. Czyli dostaje się klucze do
          mieszania w którym nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie można
          zamieszkać.
          • trzykropki.pl Re: Hirny BD SA kiedy odbiór? 05.02.09, 13:48
            Gość portalu: Pollyanna napisał(a):

> Witam, czy ma ktoś jakieś informacje, czy mieszkania w budynku D
            > będzie można odebrać, tak jak obiecywali, pod koniec lutego?

Powiem Ci, że Hirny musi mieć układy z Bogiem, ponieważ oddanie tego
            budynku nawet w marcu to będzie CUD.

Budynek dewelopera u którego zakupiłem mieszkanie jest bardziej
            zaawansowany niż budynek "D" Hirnego a powiedział mi że termin
            oddania to lipiec/sierpień więc sorry ale prędzej mi na dłoni kaktus
            wyrośnie aniżeli Hirny oddadzą jakikolwiek budynek w lutym.

Idź do dewelopera i pokaż aktualne zdjęcia z budowy bo może dział
            marketingowy nie wie w ogóle co się dzieje na placu budowy i
            utrzymują, że lutowy termin oddania założony pewnie rok temu jest
            dalej aktualny.

Pozdrawiam
            • Gość: Pollyanna Re: Hirny BD SA kiedy odbiór? IP: *.jt-int.com 09.02.09, 16:13
              Dziś dzwoniłam do Hirnego i poinformowano mnie, że w zeszłym
              tygodniu deweloper teleonicznie miał informować wszystkich lokatorów
              o miesięcznym opóźnieniu. Do mnie nikt nie dzwonił:/ Co więcej gdy
              zapytałam o możliwość wejścia na teren budowy w celu obejrzenia
              mieszkania usłyszałam kategoryczne "NIE". Nie chciano mi też
              udzielić informacji na którym piętrze są obecnie kładzone tynki i
              ogólnie na jakim etapie jest obecnie budowa...
                  • Gość: klient Chcesz kupić w Hirnym?? przeczytaj posta!!! IP: 193.200.215.* 19.02.09, 11:07

Udało mi się cudem uniknąć podpisania umowy!!!
                    Chcieliśmy kupić mieszanie na ulicy Karolewskiej od
                    developera „Hirny”, oczywiście jednym z najważniejszych kryteriów
                    wyboru tej nieruchomości, była niewątpliwie cena. Wybraliśmy
                    mieszanie, wynegocjowaliśmy cenę, podpisaliśmy umowę rezerwacyjną,
                    wpłaciliśmy zaliczkę, bank wydał pozytywną decyzje o przydzielaniu
                    kredytu….. wszystko idealnie. Kolejnym krokiem pieczętującym całość,
                    było podpisanie umowy finalnej. Dla mnie jak dla laika ta umowa
                    wydawała się ok., nie widziałem w niej żadnych myków prawnych itp.,
                    Dlatego wraz z żoną zdecydowaliśmy się na podpisanie jej, oczywiście
                    koniecznie notarialnie. Ale teraz mogę przypuszczać, że,
                    developerowi nie za bardzo się to podobało (klient z umową cywilno-
                    prawną nie ma żadnych praw, to dobry klient) i termin podpisania
                    owej umowy z notariuszem był przeciągany (Pani Kierownik była
                    zajęta, u notariusza kolejki itp.). Oczywiście nie wchodził w grę
                    inny czyt. nasz notariusz. W międzyczasie oczekiwania na termin,
                    podesłałem umowę znajomemu prawnikowi. Który wychwycił uchybienia,
                    które nie są łamaniem prawa, ale naciąganiem klienta, który sam się
                    na nie zgadza, czyli:
                    -w umowie: „dniem zakończenia budowy jest dzień sporządzenia
                    protokołu odbioru”, a powinno być np. dniem zakończenia budowy
                    powinien być dzień uzyskania pozwoleń na użytkowanie. To nadzór
                    budowlany decyduje czy budynek nadaje się do zamieszkania!!!, a nie
                    my czy developer.., Po co odbiór mieszkania przez nas, jak nie
                    możemy w nim zamieszać, a już płacimy opłaty administracyjne. A co
                    będzie, jeśli budynek zostanie postawiony niezgodnie z np. planami
                    lub ma znaczące wady i nie otrzyma odbioru technicznego, a poprawki
                    mogą trwać miesiącami, latami lub w ogóle (klienci i tak zapłacili
                    już całość)………
                    - do przeniesienia hipoteki klient nie ma prawa ingerować w
                    mieszkanie, burzyć ścianki, przenosić instalacje, zakładać rolety
                    czy markizy itp., przed przeniesieniem własności. Absurd!!! O to
                    przykład, budynek C planowany jest na 31 kwietnia, do marca wpłacamy
                    ostatnią transze, developer ma prawo bez konsekwencji prawnych i
                    finansowych przeciągnąć oddanie o 3 miesiące (według umowy), plus
                    kolejne 3 miesiące czekanie na odbiór techniczny (lub nawet więcej),
                    a kolejny krok to do 9 miesięcy (od odbioru technicznego)
                    przeniesienie własności. Czyli według umowy, mieszanie, za które
                    zapłaciłem w marcu 2009, mogę zaadaptować do swoich potrzeb w………….
                    Lipcu, ale 2010 roku!
                    - i inne mniej znaczące…
                    Odpowiedź prawnika „Hirny” ( po1, 5 tyg. wszystko na nie!!!!!.).
                    Umówiliśmy się na spotkanie z Panią Kierownik w sprawie omówienia
                    naszych obaw i propozycji zmiany zapisów w umowie. I rzeczywiście
                    spotkanie się odbyło i trwało 5 minut. Zaczęliśmy rozmowę z Panią
                    Kierownik, jednak została nam po 3 min przerwana….
                    W pokoju obok na parapecie siedział mężczyzna średnim wieku… wstał
                    i cytuje:
                    - „kupujecie mieszanie??”(siedząc na parapecie)
                    - „kupujecie mieszkanie z ta umową (wstając)
                    - „jestem właścicielem tej firmy (stojąc), i jak wam się nie podoba
                    umowa to nie mamy, o czym ze sobą rozmawiać. (wychodząc do drugiego
                    pokoju).
                    Dialog wyglądała na „ nie podoba się to wypie….”. Grzecznie
                    podziękowaliśmy i wyszliśmy!
                    Do tej pory jestem w szoku jak ktoś w dobie kryzysu może tak
                    potraktować klienta, klienta za 300 tyś. zł. Reasumując, teraz mogę
                    podziękować temu Panu, zachował się konkretnie i chociaż wiem, czego
                    mogłem się spodziewać po tym developerze w przyszłości. A tak
                    informacyjnie to budynek c nie powstanie wcześniej niż w czerwcu
                    (tylko budowa)…. cały teren wygląda jak jeden wielki plac budowy.
                    Mój numer GG 1489157
              • xtensa Re: Hirny BD SA kiedy odbiór? 23.02.09, 12:49
                Polyanna, zapewne chcialas wejsc do budynku D. Ja bylem pare dni temu w biurze zlozyc wezwanie do ukonczenia budowy i przy okazji zapytalem kiedy moge wejsc obejrzec mieszkanie (mam w budynku C). Uslyszalem, ze bez problemu mozna wejsc po wczesniejszym uzgodnieniu z podwykonawca (oczywiscie sam nie musze do niego dzwonic). I dodatkowo dobrze, ze chce wejsc teraz bo za pare tygodni moj budynek tak samo jak teraz budynek D zamykaja na 3-4 tygodnie dla wizyt poniewaz rozpoczna prace instalacyjne i wykonczeniowe wewnatrz. Wtedy podwykonawca po prostu nie chce, zeby mu ludzie miedzy przewodami krecili sie. A wiec dla mnie jest to jak najbardziej zrozumiale i nie sialbym paniki przez to.
                    • xtensa Re: Hirny BD SA kiedy odbiór? 13.03.09, 11:52
                      Narazie zgodnie z umową zanosimy wezwanie do zpalaty z kazdy dzien spoznienia 100zl. A jak beda sie migac to musimy pomysleć o jakims wspolnym dzialaniu.

Polyanna, i jak, udalo sie wejsc na budowe? Ja nawet bylem juz umowiony ale w ostatniej chwili zadzwonili i zaczeli wciskac jakis kit o inspekcjach i t.p. w nast. tygodniu natomiast podobno mieli wypadek i w zwiazku z tym znowu inspekcje i wejsc nie mozemy. Generalnie nie wierze w to wszystko. Moim zdaniem jak odbierzesz mieszkanie w budynku D w maju, a ja w C w czerwcu to bedzie dobrze i tak mniej wiecej mam nadzieje, że stanie się.

Swoja drogą zapraszam wszystkich na lodz-karolewska-27.mojeosiedle.pl/ Myslę, ze tam mozemy za jakis czas przeniesc sie z omawianiem spraw osiedlowych.
                      • Gość: Pollyanna Re: Hirny BD SA kiedy odbiór? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.09, 11:33
                        Niestety nie udało mi się wejść, bo cały czas tłumaczą się zaawansowanymi
                        robotami wewnątrz. Co do wezwań do zapłaty itp, sprawa nie jest taka prosta jak
                        by się nam wydawało. Hirny na nasze pismo wymigał się "nieregularnym i
                        opóźnionym" wpłacaniem transz przez banki lokatorów. I tu jest zonk, bo umowa
                        daje nam prawo do zawieszenia wpłat jeśli deweloper nie dotrzymuje terminów
                        podanych w harmonogramie prac. Niestety okazuje się, że by móc nie wpłacać kasy
                        lokatorzy powinni byli zawiadomić o tym dewelopera na piśmie. Nie wiem jak
                        pozostali, ale my niestety to przegapiliśmy i tym to sposobem piłka jest po
                        stronie Hirnego...:(

Popieram pomysł dopisania się do forum na lodz-karolewska-27.mojeosiedle.pl/.
                        Pozdrawiam!
                          • Gość: ss Zakończenie inwestycji... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.09, 09:33
                            Ostatnio zaglądałem na budowę, i zastanawiałem się czy 1 budynek
                            oddadzą w wakacje...Tempo pracy dramatyczne. Cieszę się, że nie
                            kupiłem tam mieszkania. Czekałbym już od stycznia (czyli tylko małe
                            spóźnienie pół roku) i brak perspektywy co dalej, dodatkowo odbiór
                            techniczny. A miało być tak pięknie, wszystkie mieszkania sprzedane,
                            Pan Hirny ogłasza koniec kryzysu, tylko szkoda, że na budowie
                            widać ,że nie ma pieniędzy na szybkie zakończenie inwestycji.
                            • pim68 Re: Zakończenie inwestycji... 24.09.09, 16:30
                              Witam!
                              Przyznam, że dobił mnie ten wątek - właśnie chciałem podpisywać
                              umowę z Hirny ale po tych wpisach mam spore wątpliwości. Na dodatek
                              przed chwilą znlazłem w sieci coś o wysawionych na sprzedaż długach
                              tego dewelopera ( www.favore.pl/84772_dlugi-na-sprzedaz-
                              dluznik-hirny-bd-s-a-warszawa-cala-polska.html ).
                              Jak obecnie kształtuje się podejście do odbiorów tych, którzy
                              wpłacili już kasę na mieszkania - macie zamiar podpisywać protokóły
                              w dniu gdy stwierdzicie, że tylko Wasze mieszkania są OK czy
                              poczekacie aż inwestor będzie miał uregulowane formalności z
                              nadzorem budowlanym. Patrząc na ten rozgrzeb przy Karolewskiej i
                              efekty prac chyba lepiej wstrzymać się z finalizowaniem transakcji
                              żeby potem nie zostać z lokum, do którego urzędnicy nie pozwolą się
                              wprowadzić, nie?
                              • Gość: athens Wady konstrukcyjne budynków IP: *.toya.net.pl 10.09.10, 12:04
                                Chciałabym zwrócić państwa uwagę na wady w budynkach u mnie np. leci woda z sufitów i z tego co wiem nie jestem jedynym przypadkiem od maja czekam na jakakolwiek poprawę ale Hirny nie odpowiada na telefony jeśli już się skontaktujemy i ktoś przychodzi obejrzeć moje zalane sufity rozmowa jest jak bardzo wymijająca .zgłaszałam również w maja usterkę tzn złe zabezpieczenie balustrady która już mi pękła no ale widocznie nie mieli czasu. Kupienie mieszkania u tego dewelopera to była porażka
      • Gość: gość Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.xdsl.centertel.pl 21.03.11, 11:47
        Do wiadomości lokatorów osiedla ,,KAROLEWSKA,,i ewentualnych nabywców mieszkan.
        W najbliższych dniach,a napewno w tym miesiącu t.j marcu 2011r nastąpi blokada
        osiedla.Jest to efekt tego,ze do chwili obecnej nie mamy zapłacone za wykonane roboty,
        a jest to kilka milionów zł.Mam nadzieje że mieszkańcy staną po naszej stronie żeby
        w przyszłości nie płacić długów Hirnego lub Alchemu
        • Gość: Hanna Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.play-internet.pl 14.04.11, 01:06
          Nie wiem, kto takie bzdury wypisuje...
          Jestesmy nabywcami wiecej niz jednego mieszkania u firmy Hirny bd.

Z tego co wiem, firma Hirny zaplacila generalnemu wykonawcy. A ten ktos oszukal pracownikow.

Fajnie, gdyby ktos sprostowal, bo nieelegancko takie info podawac, i tylko przyszlym lokatorom sen z oczu spedzac. Ja takze przy kupnie pierwszego M okropnie sie denerwowalam. Teraz patrz e na to na luzie, bo mam juz zaufanie do tej firmy, i moge polecic. Ale pomysl czlowieku, jak wystraszyles tym osoby, ktore po raz pierwszy i na kredyt kupili, albo sa w trakcie zalatwiania formalnosci. Odbierasz im niepotrzebnie radosc.

Uff dobrze, ze ja juz mam to za soba, ale wiem co mozecie przezywac. (to do przyszlych mieszkancow).
          • Gość: Iris Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.toya.net.pl 22.04.11, 20:20
            Witam serdecznie,
            My rowniez kupilismy mieszkanie na Karolewskiej, niestety nie mozemy obecnie podpisac aktu notarialnego, byly wykonawca Alchem wystapil z wnioskiem do Sadu i pojawila sie wzmianka na bardzo duza kwote w dziale IV KW. Alchem domaga sie zaplaty za jakies roboty ktore niby wykonal a Hirny nie zaplacil. Ma Pani jakies konkretne informacje ze Hirny faktycznie wszystko wykonawcy zaplacil? probujemy pocieszyc sie jak mozemy, bo sytuacja jest nie do zniesienia.
          • Gość: monka Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: *.4web.pl 14.06.11, 21:32
            Hirny to najgorszy developer jakiego znam! Nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czekamy na mieszkanei ponada 2 lata! (tzn tyle jest opoznienia)- teoretycznie mieszkania stoja, mozemy wprowadzic sie ale bez aktu notarilanego, bo developer nie zaplacil kasy podwykonawcy i mieszkania sa obciazone hipoteka. To nie pierwszy taki przypadek- podobne opoznienia ma albo mial w Szczecinie.
            • Gość: ja Re: Hirny BD SA - osiedle przy Karolewskiej w Lod IP: 81.144.138.* 18.07.11, 12:13
              Zgadzam się z Moniką!. Ten deweloper to jaka porażka. Inwestycja Karolewska - apartamenty, a sciany pękają wszędzie w mieszkaniu i na klatce (no, ale przecież budynek pracuje ;o)), balustrady na balkonach żle zaimprgnowane - odbarwione z wystającymi drzazgami (no ale jak się kupiło taniej deski od stolarza i cieło w galrazu na szybko malując ;o). itd. Umowy tak skonstuowane ze ciezko dochodzic swoich praw, sporo kruczków zamykających drogę do sprawidliwosci. Niby od niedawna na rynku, ale już znają sie na tym jak wrabiać ludzi, pojętny delweloper...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka