Dodaj do ulubionych

MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.08, 10:32
Witam,
Szukam kontaktu z osobami budującymi domki szeregowe w Katowicach przy ulicy Rezedowej lub Zaopusta, za pośrednictwem dewelopera MUWEN S.C.

Pozdrawiam
MiKi
Obserwuj wątek
    • Gość: celina wengerek Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.08, 20:33
      ja znam tego dewelopera a o co chodzi
      • Gość: klijent Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.08, 22:19
        witam
        rownierz mam pytanie czy mozna mu zaufac bo z tego co sie orientuje
        na Zaopuscie sa problemy z prądem (linia wysokiego napiecia
        napowietrzna) ?
        czy ten developer jest uczciwy i ma zamiar doprowdzic inwestycje do
        konca ?
        pozdrawiam
        • Gość: gosc Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.08, 22:23
          z tego co slyszalem to gosc jest uczciwy i watpie aby sie bawil w
          naciaganie ludzi, co za tym idzie nie jest to takie proste pamietaj
          ze ludzie nie odpuszcza wplaconych pniedzy, wiem ze ta budowe
          prowadza dwie Panie jako wlascicielki a reprezentantem jest jeden
          Pan.
          • Gość: Basia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.crowley.pl 05.08.08, 15:00
            Witam

Nie wiem czy w biznesie można mówić o uczciwośći-to po pierwsze. Ja
            rozpoczęłam budowę dwa lata temu (Rezedowa), nie ukrywam że jest
            poślizg jeśli chodzi o termin bo nie ma wykonawców ale to dotyka
            wiele "małych celowych spółek". Techniczne całość wykonywana jest
            zgodnie z założeniami. Jak już wspomniałam jest to spółka cywilna,
            fakt prowadzona "na papierze" przez dwie Panie, które reprezentuje
            pełnomocnik. Myślę że mało kto zakłada sobie na wstępie fiasko
            przedsięwzięcia, niemniej z tym zawsze należy się liczyć...
            Pozdrawiam
            Basia
      • Gość: marek Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.10, 14:28
        niepłacicie robotnikom wstyt.......
        • Gość: gosia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.10, 14:30
          podobno nawet strózom nie płacom????????
          • Gość: gość Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.centertel.pl 12.05.10, 10:08
            ogromne tam sa problemy finansowe. (podobno)
    • Gość: gość1 MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 212.160.172.* 16.09.08, 15:33
      Ja buduję na ul. Zaopusta. Czy powinnam się martwić Twoim pytaniem?
      Dopiero niedawno zauważyłam tę linie napowietrzną z prądem. CZy
      wiecie co z tym dalej? Jakie są szanse, a jakie zagrożenia?
      • Gość: Paweł Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.kat.3s.pl 16.09.08, 22:11
        Witam, my też na zaopusta szeregówkę "budujemy". Na razie jest 2,5
        miesiąca poślizgu w stosunku do założeń....., ale poza tym chyba
        wszystko ok. Chętnie poznam przyszłych sąsiadów :-)
        Pozdrawiam
        Paweł
        • Gość: gość1 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 212.160.172.* 17.09.08, 11:12
          :-) Opóźnienia zawsze są:-) dla nas to tylko 2 tygodniowe póki co.
          Więc jest dobrze (chyba).
          Podaję swój adres @ : jowiszxy@interia.pl, gdybyś chciał nas bliżej
          poznać
          pozdrawiam :-)
        • Gość: aga Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.09.08, 16:44
          my też budujemy szeregowy na Zaopusty, ale na 30.09. odbiór był
          ostateczny a tu nawet nasz jeszcze dach ma bez dachówki, a gdzie
          reszta? poślizg będzie coraz wiekszy? odnośnie kabli to w projekcie
          jest przeprowadzenie kabli wysokiego napiecia ziemią i z tego co
          widziałam to zaczynją nareszcie koło tego się
          kręcić.Pozdrawiam ,prosze o wiecej wiadomosci na temat budowy
          • Gość: Mario55 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.08, 18:00
            Firma Muwen o której jest mowa,to solidna firma.Korzystam aktualnie
            z ich usług gdyz budują nam nasz domek w Podlesiu przy ul.Rolniczej
            i powiem jedno:więcej takich firm jak w/w, to budowanie staje się
            przyjemnoscią!!!Szczerze to mozna ta firme polecic kazdemu kto chce
            miec dom solidnie i rzetelnie wybudowany!!!
            • Gość: Gość Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.08, 10:10
              Mario55 to jesteś szcześliwcem ja powinnam już kilkanaście miesięcy
              temu mieszkać w mojej "rezydencji" i wciąż czekam...
              • Gość: firma Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 212.106.167.* 27.10.08, 07:27
                Witam.Przy takim podejsciu dewelopera do firm tam wykonujacych uslugi jak ma
                teraz to zdrowo sobie poczekacie na te wasze domki.Pracujac tam dziwilem sie ze
                plac budowy swiecil pustkami no coz teraz juz wiem ze za darmo zaden tam
                pracowac nie bedzie.Ale skoro wlasciciel woli placic kary niz zaplacic solidnie
                firma ktore tam pracuja jego sprawa.Przy takich kwotach jakie placicie za wasze
                domki kazdy powinien byc zadowolony tak niestety nie jest.Mam juz swoje zdanie
                na temat muwenu.Pozdrawiam
                • Gość: Gość Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.08, 10:48
                  Witam

Fakt nie wygląda to za dobrze...od paru miesięcy słyszymy że już ma
                  coś się dziać a tu nadal wiele jest do zrobienia, a co gorsza nie ma
                  tak nikogo kto by coś robił...Zaczynamy się irytować i myślimy czy
                  nie wystąpić o kary za zwłokę...
            • Gość: Zainteresowany! Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.centertel.pl 29.10.08, 12:37
              Mario55. Ja szukam dobrej firmy budowlanej. Możesz podać dane MUWEN.
              Martwi mnie troche że to spółka cywilna i chciałbym sprawdzić na
              jakie osoby prowadzona jest działalność gospodarcza. Nie mają strony
              internetowej. Możesz mi podać imiona i nazwiska wspólników i
              miejscowość zameldowania? Sprawdzę sobie w ewidencji działalności
              gospodarczej. Dzięki
              • Gość: firma Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 212.106.167.* 31.10.08, 07:52
                Witam.Moja dobra rada!!Jezeli ma pan taka mozliwosc zeby wziac sobie jakas
                niezalezna brygade budowlana to niech pan tak zrobi.Wyjdzie taniej i to duzo i
                szybciej duzo szybciej.Moge dac panu namiar na dobra brygade budowlana ktora na
                pewno wykona prace szybko i solidnie.Przeciez kazdy chce jak najszybciej
                mieszkac w swoim wymarzonym domu.Pozdrawiam
              • Gość: gość Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.08, 11:42
                „MUWEN”S.C. CELINA WENGEREK, KAROLINA MUREK. UL. GEN. GROTA-
                ROWECKIEGO 15A, 40- 748. KATOWICE. (032) 20 59 499
                • Gość: gleba56 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 18:44
                  No i wreszcie na Rezedowej coś ruszyło ...byleby to nie słomiany
                  zapał...ale i tak to już cały rok opóżnienia...pozdrawiam i oczekuję
                  komentarzy przyszłych sasiadów z Rezedowej-mietowej
                  • Gość: kim Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 83.238.17.* 03.02.09, 09:34
                    Rok? Tylko rok? Rezedowa etap I ma już w niektórych przypadkach 1,5 roku poślizgu.
                    Również pozdrawiam przyszłych sąsiadów :-)
                  • Gość: versso Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.09, 18:11
                    Ja jestem szczęśliwa....bo na Rezedowej stoi już mój mały żółty
                    domek.
                    Pozdrawiam
                • Gość: gleba Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 13:42
                  Witam nnnnoooooooooooo ruszyło sie na II etapie rezedowej może
                  bedzie dobrze....już byłem tak wsciekly ze chcialem rezygnowac
                  pozdrawiam przyszlych sasiadow...
            • Gość: gość Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.09, 13:51
              Witam

chyba jesteś jedynym, który ma tak dobre zdanie. Czy już mieszkasz w
              domu?
        • Gość: kulig Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.09, 10:16
          witam ja jestem sąsiasem - jeden z 3 domków wykończinych
          elbrus@plusnet.pl
      • Gość: Pawel Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.kat.3s.pl 06.11.08, 20:52
        I jak tam u Was? U nas już działówki stoją, w przyszłym tyg. ma być
        elektryk (dzwonił i zapowiedział się), okna też by już były, tylko
        zrobili nie takie jak chcieliśmy i zabrali je do poprawki. Coś się
        dzieje, tragedii nie ma, choć od daty planowanego odbioru minął już
        prawie miesiąc...
        Pozdr
        Paweł
        • Gość: piotrek Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.chello.pl 06.11.08, 21:27
          witam, my też czekamy z niecierpliwoscią na nasze własne 4 kąty na Zaopusta! opóźnienie coraz większe ale jesteśmy dobrej myśli ;)
          pozdrawiamy przyszłych sąsiadów!
          Piotrek i Aga
          • Gość: Ola MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 212.160.172.* 07.11.08, 15:00
            Generalnie jest ok. Uważaj Paweł z tym elektrykiem :-))) bo z nami
            też się umówił i się nie pojawił. Ponoć najpierw ma być wod kan, a
            potem elektryk choć zamówienie od nas zbierał właśnie jako pierwszy
            elektryk:-)) Zrobił to chyba tak dla dobrego wrażenia ruchu w
            interesie:-)
            pozdrowienia
            ola
        • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 81.210.27.* 17.11.08, 09:44
          Hmm... u nas od 2 miesięcy "dach lada moment będzie gotowy" :) Ale na szczęście
          już go kończą, okna już mamy więc spodziewam sie że w grudniu może zacznie sie
          coś dziać w środku ;) Pozdrawiam sąsiadów - Sylwia
          • Gość: Kinga Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.stk.vectranet.pl 21.11.08, 08:36
            U nas dach gotowy, okna prawie wszystkie, świeżo po spotkaniu z elektrykiem - czy to tylko wrażenie, że coś się ruszyło? :) póki co wciąż spore opóźnienie, ponad 2 miesiące. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów - Kinga
            • 3mariola Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 21.11.08, 19:43
              witam,
              u nas niestety zaległości nieco większe.
              Generalnie jestem zadowolona z jakości prac, ale nie z tempa robót.
              Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zdecydowanie podgonią prace wewnątrz
              budynków, w końcu idzie zima. Pozdrawiam wszystkich sąsiadów.
              • Gość: Ola MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 212.160.172.* 27.11.08, 14:12
                Witajcie,
                Wiem, że do oddania osiedla jest jeszcze trochę czasu, wiem jednak
                jeszcze, że na tym terenie jest kłopot z przyłączami
                telekomunikacyjnymi, co oznacza, że telefon stacjonarny, czy
                internet ,,na kablu", to na dziś abstrakcja. Czy ktoś z Was
                zastanawiał się już nad tym? TP nie chce na tę chwilę realizować tam
                inwestycji. Może jeśli ktos jeszcze oprócz nas, w TP złoży wniosek o
                telefon, czy internet, sprawa się ruszy. A może wiecie już coś w tym
                temacie, czego ja jeszcze nie wiem? Podzielcie się proszę taką
                wiedzą.
                serdecznie pozdrawiam
                ola
                • Gość: sylwia i tomek Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.chello.pl 01.12.08, 21:12
                  Witamy
                  Jesteśmy zainteresowani kupnem jednego z szeregowców w Zaopustej, zastanawiamy
                  się czy czy bardzo słychać jadące pociągi(bo chyba sporo ich jedzie w ciągu dnia
                  )i czy można odczuć oczyszczalnię (mamy nadzieję, że nie).
                  Prosimy o podzielenie się informacjami na te tematy.
                  Pozdrawiamy
                  • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 81.210.27.* 03.12.08, 13:52
                    Przez całe lato jeździliśmy na spacery w pobliże oczyszczalni i naprawdę nie
                    było czuć nic... poza tym oczyszczalnia będzie modernizowana i w tym momencie
                    problem znika. Jeśli chodzi o hałas powodowany bliskością linii kolejowej, to
                    jest on z pewnością "słyszalny", pociągi osobowe przejeżdżają co kilkadziesiąt
                    minut. Pewnie to kwestia indywidualna, ja wole pociąg niż intensywny ruch
                    samochodowy w pobliżu domu.

Pozdrawiam
                    • Gość: sylwia i tomek Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.chello.pl 03.12.08, 23:08
                      Dzięki za informację na temat oczyszczalni i pociągów, chyba przejedziemy się
                      zobaczyć okolicę :-))
                      Pozdrawiamy
    • Gość: Paweł A może by tak przy IP: *.kat.3s.pl 27.11.08, 20:58
      piwku omówić wspólnie nurtujące nas kwestie? W grupie siła (ponoć),
      to może spotkalibyśmy się i pogadali?
      Pozdr.
      • Gość: Ola A może by tak przy IP: 212.160.172.* 28.11.08, 14:05
        Uważam, że to bardzo dobry pomysł, co myślicie? Może warto
        zaproponować już coś konkretnego tzn. miejce i czas?
        ola
      • Gość: Sylwia Re: A może by tak przy IP: 81.210.27.* 28.11.08, 15:39
        Pewnie, może piwko w przyszły piątek (05.12.08), gdzieś w Katowicach jeśli
        wszystkim zainteresowanym odpowiada..? :)
        Sylwia
        • Gość: Ola Re: A może by tak przy IP: *.chello.pl 29.11.08, 10:29
          Dla mnie ok. ok.18.30?
      • Gość: Kinga Re: A może by tak przy IP: 89.108.200.* 30.11.08, 16:52
        Bardzo dobry pomysł, nam pasuje termin i godzina (18) - pozostaje tylko ustalić miejsce, może gdzieś w centrum Katowic? Kredens, Camelot...? Pozdrawiamy - Kinga i Marek :)
        • Gość: Ola A może by tak przy IP: 212.160.172.* 02.12.08, 12:55
          Dla nas termin jest ok, jednak ze względu na pracę chyba wyrobimy
          się dopiero o 19.00 Mamy nadzieję, że to niczego nie zmienia:-)
          • Gość: Sylwia Re: A może by tak przy IP: 81.210.27.* 03.12.08, 15:03
            Hej... widzę że jest nas tylko trójka :) mam propozycję aby poczekać aż "uzbiera
            się" większa ekipa, co Wy na to? :)
            Pozdrawiam
            • Gość: Paweł Re: A może by tak przy IP: 93.179.199.* 03.12.08, 17:48
              Przepraszam, że się nie odzywałem, ale mam całą rodzinkę w
              szpitalu :-( (zatrucie czadem - mam już serdecznie dość mojego
              mieszkania w bloku)
              Na 05/12/2008 raczej się nie wyrobimy, ale w późniejszym terminie
              bardzo chętnie...
              Pozdr.
              Paweł
              • Gość: Sylwia Re: A może by tak przy IP: 89.108.217.* 03.12.08, 20:45
                No tak...my o mały włos się nie zagazowaliśmy w naszym mieszkanku
                ostatniej niedzieli...miło będzie przeprowadzić się do nowego domu i
                oby jak najszybciej. Mam nadzieję, że już wszystko w porządku i że
                wszyscy zdrowi... Podajcie termin jaki Wam odpowiada, my się
                postaramy dopasować :) Pozdrawiam
                • Gość: Ola A może by tak przy IP: 212.160.172.* 04.12.08, 11:10
                  To może 12.12.2008, tzn w następny piątek?
                  ola
                  • Gość: Sylwia Re: A może by tak przy IP: *.mobile.playmobile.pl 04.12.08, 20:33
                    My niestety nie możemy... Może jakiś inny dzień tygodnia?
                    Sylwia
    • Gość: Marcin Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.c201.msk.pl 02.12.08, 22:50
      witam, bylem dzisiaj na Zaopusty i mowiac szczerze tylu pracujacych i takieo
      ruchu jeszcze tam nie widzialem. My mamy juz okna dach i elektryke, pod koniec
      tygodnia wchodzi spec od wod-kan. Termin oddania mam na 30 czerwca wiec mysle ze
      z domem zdaza ale obawiam sie o cala pozostala infrastrukure drogi bramy glowne
      ciagi kanalizacyjne, moze zdaza. Z tego co wiem to nie ma roznicy czy sie
      najpierw robi elektryke a pozniej wod-kan, tylko ten ma latwiej ktory robi drugi
      bo wie co gdzie bedzie stalo. Jesli chodzi o oczyszlannie to podbno nie czuc nic
      a dodatkowo w 2009 maja jakies filtry montowac bo mieszkancy napisali petycje.
      podaje maila mbowujek@tlen.pl
      pozdrawiam
      • Gość: Beata Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.devs.futuro.pl 19.12.08, 11:28
        Witam wszystkich sąsiadów. Mam nadzieję, że planowo nastąpi otwarcie
        naszego "osiedla" i wtedy będzie można zrobić fajną imprezkę..
        Wiecie co ma być jeszcze przy domkach na tym wolnym kawałku
        ziemi ??
        • Gość: Andrzej Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 212.160.172.* 19.12.08, 12:48
          Właśnie ta imprezka integracyjna pod chmurką z grillem, piwem i
          wzajemnym poznaniem się. Potem może wieżyczka strażnicza, chroniąca
          dostępu do osiedla ;-)
          • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 94.254.247.* 19.12.08, 21:12
            Hehe... no tak, jeśli otwarcie osiedla nastanie latem, wówczas
            trzeba urządzić wieczorek zapoznawczy :)) Jako że posesje wokół
            domków mamy imponujących rozmiarów, impra obejmie min 5 ogródków :)
          • Gość: amorek Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.bb.sky.com 27.01.09, 18:31
            tez mam na Zaopusta swoje cztery katy ale jak slysze o wiezyczkach i
            straznikach to plakac sie chce jak chcesz sie odgrodzic od plebsu to
            kup pan se dom w konstancinie a nie na podlesiu. wies!!!!!
        • Gość: Paweł Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 93.179.199.* 24.12.08, 10:58
          Witam, z tego co mówił p.Murek na tym skrawku ma powstać jakiś lokal
          handlowy, ale co dokładnie to pewnie okaże się jak już powstanie.

Z ciekawostek, ostatnio słyszałem, że p.Murek kupił tę dużą działkę
          przed "naszym" osiedlem po lewej stronie i ma tam budować kolejne
          domki. Tak się zastanawiam, czy to źle (bo nasza kasa poszła na
          zakup nowej ziemi), czy może dobrze, bo tamci chętni sfinansują
          dokokńczenie naszego osiedla - jak myślicie?

U nas elektryk już skończył właśnie rozprowadzanie instalacji, a jak
          postępy prac u Was?

Pozdr.
          Paweł

PS Wesołych Świąt wszystkim przyszłym sąsiadom życzymy!
          • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 81.210.27.* 24.12.08, 11:56
            Hmm... po lewej stronie patrząc od której strony? Oj a miałam nadzieję, że
            będzie tam troszkę spokoju...

• Gość: Pawel Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 93.179.199.* 26.12.08, 13:31
              Jadąc od centrum w kierunku "naszego" osiedla, przed tym jak ulica
              Zaopusta "odbija" w lewo do oczyszczalni...
              Pozdr
    • gleba56 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 27.12.08, 07:23
      Witam -mam juz na krańcu cierpliwość wyczerpana-właśnie co się
      dzieje z tą Rezedową-mam wrażenie jakbyśmy byli trędowaci nic się
      nie dzieje obiecanki a pozniej nic-jestem bardzo
      zaniepokojony .Umowa podpisana wstepna w kwietniu 2007 a
      grudzien2008 i łopata nie wbita w glebe.....GLEBA GLEBA GLEBA????
      • Gość: MiKi Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.08, 14:37
        Witam
        Długo czekałem na ten post. Też czekam na rozpoczęcie 2 etapu prac przy ulicy ul. Rezedowej. Mam jednak nadzieję że się coś w nowym 2009 roku ruszy. Zaciągnąłem języka w Wydziale Budownictwa w Urzędzie miasta Katowic i o dziwo informacja mnie z lekka ucieszyła. Przed Świętami Bożego Narodzenia zostało wydane „wstępne” pozwolenie na budowę 14 domków w zabudowie szeregowej przy ulicy Rezedowej – może to chodzi o drugi etap realizowany przez firmę Muwen. „Wstępne” to znaczy takie, które czeka na uprawomocnienie (ok. 2-3 tygodni) – mam nadzieje, że żadnych protestów nikt nie złoży. Ale pamiętajmy – wydanie pozwolenia na budowę nie oznacza jej rozpoczęcia. Poczekajmy teraz na ruch firmy Muwen – bo jak na razie informacje, które przekazuje na temat rozwoju sytuacji są bardzo skąpe – powiedziałbym nawet, że ich brak.
        Mam nadzieję, że pan Murek utrzyma obiecaną cenę za domki.

Pozdrawiam i zapraszam do dzielenia się opinią również na temat 2 etapu prac przy ulicy Rezedowej w Katowicach.
        • Gość: gleba56 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.09, 18:52
          cienko to widze chyba ze w lutym sie zacznie ...umnie sie zaczyna
          juz prawie pół roku i nic....
    • Gość: www.marcom.net.pl Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.09, 20:40
      Witam.
      Znajmomi buduja domek gdzies w tych okolicach.
      Ja proponuje wszystkim wykonanie systemow alarmowych (bedzie taniej przy
      monitoringu jak sie zbierze kilka domkow). Jesli kogos nie stac na "inteligentny
      budynek", to troche lepsza centrala alarmowa moze pelnic role sterownika, ktory
      tez bedzie uruchamial rozne urzadzenia w zaleznosci od pory dnia czy innych
      parametrow (wlaczanie oswietlenia przed garazem w momencie otwarcia bramy, itd.).
      Firmy ochroniarskie tez moga Wam zrobic alarm, ale pamietajcie, ze im zalezy
      tylko na Waszym abonamencie i zamontuja to co najtansze i nie beda sie
      przykladac, bo czas to pieniadz. Nikt nie bedzie tracil czasu na doradzanie,
      projektowanie...

Mozna byloby tez zamontowac brame sterowana elektrycznie z domow i jakis domofon
      przy niej - kto zna kod, ten wjezdza. Inni wybieraja numer domu i po rozmowie
      decydujemy czy ich wpuscic. Wszystko bez wysiadania z samochodu. Przyszlo mi to
      na mysl po rozmowie ze wspomnianymi znajomymi, a takie instalacje najlepiej
      wykonac teraz - rownolegle z elektrycznymi (lub zaraz po ich zakonczeniu).
      Pamietajcie tez o internecie, instalacji TV-SAT.

Pozdrawiam,
      Mariusz
      • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 81.210.27.* 07.01.09, 10:04
        Witam,

Właśnie - zakładacie alarm? My sie nad tym zastanawiamy i jesteśmy coraz
        bardziej na tak... Napiszcie jak Wy sie na to zapatrujecie

Pozdrawiam
        Sylwia
      • marekkoncert Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 08.01.09, 21:13
        Dzięki Mariusz za ofertę (reklamę?) swojej firmy.
        Pozdrawiam, Marek
        • Gość: Mariusz Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.09, 22:43
          Witam.
          Nie wiem czy dobrze odczytuje, ale chyba to zarzut ?
          Reklama bedzie wtedy, kiedy ktos skorzysta. Poki co jest informacja.
          Jak wyrzucicie 10-siata firme, a z czterema bedziecie juz w sadzie, to sie
          zastanowicie czy nie lepiej wziac kogos solidnego. Wiem, ze na czole nikt nie
          mam wypisane - jestem ok, a ja robie wszystko byle jak.
          Smiem natomiast twierdzic, ze po kilku latach dzialanosci i zdobyciu pewnej
          ilosci zadowolonych klientow mam czelnosc twierdzic, ze moje instalacje sa w
          porzadku, a ludzie nie maja pretensji. Powod jest prosty. Jestem firma
          jednoosobowa i nie mam na kogo zwalic winy jak cos sie nie uda ;) Nie mam tez
          czasu na naprawy - wszystko musi dzialac. Drugi to taki, ze uwielbiam to co
          robie, a nie pracuje dla jakiegos wyzyskiwacza. Moglbym tak dlugo, ale teraz to
          juz naprawde jest reklama, a nie to mialo byc tematem mojego listu. Naogladalem
          sie instalacji, ktore robily "duze" firmy rekami "malych ludzi" i zal mi bylo
          tych bezradnych inwestrow. Ja tylko podrzucam pomysl, bo przy okazji budowy domu
          zapomina sie o bardzo wielu sprawach, wielu sie nie umie dopilnowac, a na
          jeszcze mniejszej ilosci sie zna.
          I tak kazdy zrobi jak uwaza, a ja nie mam innej mozliwosci sie z Wami spotkac.
          Dlatego to forum wydalo sie idealnym miejscem.

Pozdrawiam,
          Mariusz
          • Gość: gość Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 89.108.214.* 09.01.09, 10:02
            ja opisałem swoja nieuczciwą firmę na www.nieuczciwefirmy.pl mozna
            tam załączac dowody na partactwo, jest regulamin i ktoś kto napisze
            nieprawdę może być pociągnięty do odpowiedzilności. Jest tam też
            miejsce na opisanie UCZCIWEJ FIRMY, ja miałem takich kilka i tam je
            opisałem. Ostatnio otych stronach czytałem w gazecie i widze, ze
            wciąż się rozwija ten serwis. pozdrawiam
            • 3mariola Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 09.01.09, 19:48
              Myślę, że My jako przyszli mieszkańcy osiedla mamy narazie inne
              problemy do rozwiązania.
              Napiszcie, czy jesteście zadowoleni z postępu prac.
              U nas opóźnienia są znaczne i bardzo nas to niepokoi, zwłaszcza że
              przepływ informacji między deweloperem a inwestorami jest
              praktycznie żaden.

Pozdrawiam, Mariola
              • Gość: Ola Spotkanie IP: *.chello.pl 10.01.09, 13:47
                Hej,
                Witajcie w Nowym Roku. Planujecie się jeszcze razem w jakiejś
                knajpce spotkać? Bo ostatnie nasze plany troszkę się rozmyły.
                Fajnie by było, jednak brakuje nam chyba trochę wiecej
                zdecydowania :-)
                My jesteśmy otwarci:-)
                pozdrawam
                • Gość: Sylwia Re: Spotkanie IP: 94.254.129.* 10.01.09, 22:24
                  Cześć,
                  Może piątek, godz. 20 w jakimś pubie? :)
                  Pozdrawiam
                  • Gość: Ola Re: Spotkanie IP: *.chello.pl 11.01.09, 19:48
                    Dla nas termin i godzina jest ok. Rozumiem, że gdzieś w Katowicach?
                    ola

• Gość: Sylwia Re: Spotkanie IP: 81.210.27.* 12.01.09, 09:55
                      Jeśli Wam też odpowiadają Katowice, to jak najbardziej :)
                      • Gość: Ola Re: Spotkanie IP: 212.160.172.* 12.01.09, 13:26
                        Pasują :-) Fajnie by było, gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany.
                        Czy jest ktoś chętny na spotkanie teraz w piątek ok. 20 w knajpce w
                        Katowicach?

ola
                        • Gość: Paweł Re: Spotkanie IP: *.kat.3s.pl 13.01.09, 20:09
                          My bardzo chętnie, tyle że ten piątek zajęty mamy :-(
                          • Gość: Sylwia Re: Spotkanie IP: 81.210.27.* 14.01.09, 12:27
                            Umówmy sie więc w terminie odpowiadającym wszystkim.. Proszę o propozycje :)

Pozdrawiam
                            • Gość: Ola Spotkanie IP: 212.160.172.* 14.01.09, 15:15
                              Pewnie najlepszy byłby piątek :-) ale z reguły komuś coś wypada.
                              Może po prostu czwartek- 22 stycznia?
                              ola
                            • Gość: Ola Re: Spotkanie IP: 212.160.172.* 14.01.09, 15:17
                              Pewnie najlepszy byłby piątek :-) ale z reguły komuś coś wypada.
                              Może po prostu czwartek- 22 stycznia?
                              ola
                              • Gość: Sylwia Re: Spotkanie IP: 81.210.27.* 19.01.09, 11:12
                                My wyruszamy na narty więc nie damy rady... Ale i tak widzę, że chętnych na
                                spotkanie zbyt wielu nie ma...

Pozdrawiam

• Gość: gleba56 Re: Spotkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.09, 19:06
                                  nooooo
                                  • zainteresowana-2 Re: Spotkanie 16.03.09, 21:21
                                    Czy ktoś wie kiedy zostaną oddane do zamieszkania domki na Zaopusta.
                                    Pozdrawiam, Zaiteresowana

• Gość: Tomasz Re: Spotkanie IP: *.c201.msk.pl 17.03.09, 11:06
                                      czesc
                                      jak tam prace w Waszych domkach sie posuwaja?
                                      mnie zastanawia dlaczego P Grzegorz nie zaczyna jeszcze nic robic z
                                      infrastruktura zewnetrzna (chodzi mi o wode gaz scieki prad)nie wydaje mi sie
                                      zeby pogoda miala na to az tak wielki wplyw.
                                      Podobno teraz 80% ludzi poszlo pracowac na Rezedowa bo zaczal sie drugi etap.
                                      Wydaje mi sie ze termin 30 czerwca jest nierealny.
                                      pozdrawiam
                                      • Gość: Sylwia Re: Spotkanie IP: 81.210.27.* 18.03.09, 08:42
                                        Na 30.06 raczej skończą nam domek, natomiast infrastrukturę zewnętrzną może tez
                                        na 30.06 ale na pewno nie tego roku... Zważywszy że na Rezedowej był roczny
                                        poślizg, nie sądzę aby na Zaopusta było inaczej.. Nam zaczynają robić gładzie,
                                        suchą zabudowę już mamy, potem podłogi i środek będzie gotowy. Z tego co
                                        usłyszałam "jak lato będzie ładne" to może na koniec roku się wyrobią...

Pozdr
                                        • Gość: Ola Spotkanie IP: 212.160.172.* 18.03.09, 14:33
                                          No tak, prace wewnątrz trwają, co do czerwca to ja również raczej
                                          złudzeń nie mam, ale cały czas mam nadzieję, że może chociaż na
                                          jesień....? Może warto, aby każdy z nas do tego dążył w rozmowach z
                                          Panem Grzegorzem?
                                          • Gość: Tomasz Re: Spotkanie IP: *.c201.msk.pl 18.03.09, 18:40
                                            dokladnie masz racje. podobno wiekszosc ludzi przerzucil na rezedowa. Musimy go
                                            wszyscy naciskac dzwonic spotykac sie i drazyc temat.Moze to pomoze bo inaczej
                                            to chyba Boze Narodzenie bedziemy spedzac w starych domkach ;(
                                            • Gość: Sylwia Re: Spotkanie IP: 81.210.27.* 19.03.09, 09:23
                                              Hmmm ale na Rezedowej dopiero będą robić fundamenty, więc czemu przerzucił tam
                                              ekipy od wykończenia...?
                                              • Gość: Ola Re: Spotkanie IP: 212.160.172.* 19.03.09, 09:40
                                                :-)))) A to dobre. Może pracownicy są wszechstronni? ;-) A poważnie,
                                                to tak naprawdę wykończenia domków naszych są chyba w trakcie (choć
                                                ja szukałam elektryka od października do lutego :-)) Myślę, że
                                                najbardziej należy naciskać na budowanie przyłączy do osiedla- prąd,
                                                gaz, kanalizacja. Od tego będzie moim zdaniem zależał termin oddania
                                                (a już na pewno zamieszkania). Jeden z pracowników powiedział mi, że
                                                te prace jego zdaniem powinny ruszac już z kopyta bo w przeciwnym
                                                razie będzie spore opóźnienie. I myślę, że z tym tematem należy
                                                uderzać do Pana Grzegorza.
                                                • Gość: Marcin Re: Spotkanie IP: *.c201.msk.pl 19.03.09, 11:15
                                                  cześć
                                                  zgadzam się z Wami. Też słyszałem że znaczna część ludzi została przerzucona na
                                                  Rezedową.
                                                  Zgadzam się, jeżeli nie zrobi przyłączek to przecież my się tam nie wprowadzimy :(
                                                  Pogoda wbrew pozorom nie jest taka zła. Wiatr ładnie suszy ziemię mogliby
                                                  spokojnie zaćząć kopać.
                                                  Teraz pytanie z innej beczki, czym okładacie schody? drewnem kaflami, może
                                                  jeszcze inne sposoby?
                                                  pozdrawiam serdecznie
                                                  • Gość: Sylwia Re: Spotkanie IP: 81.210.27.* 19.03.09, 11:45
                                                    No nie wprowadzimy się bez przyłączy, to fakt :( Ciężko będzie wówczas wykańczać
                                                    dom, bo gdzie podłączyć narzędzia niezbędne do tego, skąd brać wodę itd...Co do
                                                    schodów my na pewno drewno :)
                                                  • Gość: Yooo Re: Spotkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.09, 21:25
                                                    Sylwia jaki rok? nasze domy na Rezedowej mieliśmy pomieszkiwać od
                                                    września 2007.
                                                  • zainteresowana-2 Re: Spotkanie 19.03.09, 22:44
                                                    Co jest przyczyną aż takich opóźnień na Rezedowej????? Jako przyszła mieszkanaka
                                                    Zaopusta bardzo się o to martwię. Czy są kłopoty z uruchomieniem mediów, czy
                                                    mieszkańcom nie zależy na terminie, a może deweloper ma kłopoty?
                                                    Było by dobrze , aby Pan Grzegorz potwierdził nam wszystkim termin oddania
                                                    osiedla wraz z mediami do końca czerwca.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Zaopusta i Rezedowej.
                                                  • Gość: Sylwia Re: Spotkanie IP: 81.210.27.* 20.03.09, 08:32
                                                    Czy na Rezedowej również mieliście stan deweloperski w cenie (słyszałam że
                                                    surowy zamknięty jako standard do oddania)? Z tego co widziałam w ubiegłe
                                                    wakacje surowy zamknięty był (w tych domkach które "zwiedzałam"), z czym więc
                                                    wiąże się to że jeszcze tam nie mieszkacie? Coś z instalacjami nie tak?

• Gość: gość Re: Spotkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.09, 20:49
                                                    Opóźnienia na Rezedowej są spowodowane bałaganem i brakiem
                                                    orientacji co to jest deweloperka. Nie ma z kim rozmawiać, Pan
                                                    Grzegorz nie odbiera telefonów, domy nie są wykończone za zewnątrz i
                                                    mają "buble" wewnątrz. Generalnie nie wiemy czy go błagać czy
                                                    straszyć sądem...
                                                  • Gość: Marcin Re: Spotkanie IP: 89.108.254.* 28.03.09, 20:03
                                                    Jakiego typu wady macie wewnątrz budynków? Od jakiego czasu trwa
                                                    taki stan rzeczy? Coś robią czy prace stanęły? z góry dzięki z info
                                                  • Gość: fikus Re: Spotkanie IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.09, 16:10
                                                    Sylwia, chyba zwiedzałaś Rezedową w klapkach.. na oczach :-)
                                                    Przecież gołym okiem widać nieotynkowane domy, nieuporządkowany teren wokół
                                                    domów, brak podjazdów, brak pełnego ogrodzenia itp.
                                                    To wszystko miało być gotowe IIIkw. 2007 (różnie umowy były spisywane, więc
                                                    terminy to koniec lipca, sierpnia, września 2007, każdy dom miał inny), mamy
                                                    marzec 2009, a cztery domy dalej od zewnątrz są nieukończone.
    • radexior Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 20.03.09, 18:37
      Powiedzcie mi proszę w jakiej cenie kupowaliście domki na Zaopustej?
      Pytam, bo znalazłem na gratce że jakaś firma ma kilka do sprzedaży i domyślam się, że będzie drożej niż Wy daliście...
      • Gość: Andrzej Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 188.33.33.* 20.03.09, 22:00
        Biuro pośrednictwa kupiło kilka domków - dostali rabat, a teraz z
        tego co wiem sprzedają po 420 tys czyli niewiele drożej niż my (410)

Pozdr
        • zainteresowana-2 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 20.03.09, 23:30
          Słuchajcie,
          myślę, że za ile kto kupił lub sprzedał to sprawa prywatna każdego z nas. Myślę,
          że ważniejsze jest abyśmy pilotowali pomyślne a przede wszystkim terminowe
          zakończenie naszej budowy.
          Pozdrawiam
          • Gość: Marcin Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.c201.msk.pl 21.03.09, 10:50
            zgadzam sie z Toba zainteresowana 2.
            Kto co robi jesgo sprawa ;) Wczoraj dowiedzialem sie ze rozpoczecie prac
            ziemnych zwiazanych z wod kan gaz i prad nie jest spowodowane pogoda tylko
            brakiem pozwolenie.
            Pan GM czeka dalej na pozwolenie wiec nie wiem juz co o tym myslec. Wydaje mi
            sie to troszke dziwnie ale data 30,06,2009 oddala sie chyba.
            pozdrawiam
            • zainteresowana-2 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 21.03.09, 22:38
              Witam,
              skąd te informacje? może to tylko plotki.
              Czy te informacje pochodzą z jakiegoś wiarygodnego źródła?
              Jeżeli tak to możemy mieć wszyscy wielki kłopot.
              Wówczas można od dewelopera wyegzekwować ustawowe odsetki karne.

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
              • Gość: Marcin Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.c201.msk.pl 23.03.09, 16:06
                witam
                ta informacje mam z pierszej rek od Pana G. Nie wiem czy mu sie wymsknelo ;)
                od kilku tygodni tlumaczyl sie zla pogoda az ostatnio powiedzial ze czeka na
                pozwolenie.
                pozdrawiam
                • Gość: Ola Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 212.160.172.* 24.03.09, 08:34
                  A ja słyszałam z kolei, że w ubiegłym tygodniu podłączano pod
                  osiedlem sieci energetyczne. Ale to nie potwierdzona informacja.Tak
                  mi mówili pracownicy, którym na kilka dni wyłączyli właśnie prąd i
                  prace w domkach stanęły.
                  • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 81.210.27.* 24.03.09, 09:53
                    Tak, faktycznie tydzień temu nie było na budowie prądu... Więc możliwe, że
                    robili przyłącza :)
                    • Gość: Marcin Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.c201.msk.pl 24.03.09, 18:21
                      witam
                      bede w obote na budowie postaram sie to sprawdzic moze uda mi sie dowiedziec
                      czegos nowego :)
                      pozdrawiam
                      • zainteresowana-2 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 25.03.09, 08:56
                        Witam, czekamy wobec tego na informacje.
                        Natomiast myślę, że też dobrym pomysłem byłoby zorganizować spotkanie na budowie
                        np.w następną sobotę (czyli 4 kwietnia) z panem Grzegorzem.
                        Gdybyśmy w kilka rodzin się tam spotkali napewno wyjaśniłby nam wiele wątpliwości.

Pozdrawiam wszystkich.
                        • Gość: Kinga Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.stk.vectranet.pl 25.03.09, 11:04
                          Witam,
                          Myślę, że to dobry pomysł, może rozwiałoby to plotki i domysły... My jesteśmy chętni na takie spotkanie.

Pozdrawiam
                          • Gość: Marcin Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.c201.msk.pl 25.03.09, 16:56
                            witam
                            tez jestesmy za, w taki razie co? moze 4 kwietnia nastepna sobota o 10-00 na
                            budowie?
                            • Gość: Kinga Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.stk.vectranet.pl 30.03.09, 14:09
                              wiadomo co ze spotkaniem? ktoś dzwonił do pana Grzegorza? :)
                            • Gość: aira Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.katowice.multimetro.pl 03.03.10, 17:45
                              domy,które kupujecie są postawione na nie zapłaconychprzez
                              dewelopera działkach uwaga możecie je stracis
                              • Gość: adam Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 91.207.201.* 04.03.10, 13:17
                                Może i nie są zapłacone (to sprawa między developerem a poprzednim właścicielem
                                gruntu), ale własność musiała być przeniesiona na developera, bo inaczej nie
                                mógłby nimi dysponować i nie dostałby pozwolenia na budowę. Więc spokojnie :-) z
                                tej strony raczej zagrożenia nie ma.
                                • Gość: zaopusta1 droga i reszta. IP: *.chello.pl 08.03.10, 21:02
                                  Panie Grzegorzu co z drogą? Niedługo będziemy Panu przynosić
                                  rachunki za zniszczone samochody. Na co tm razem czekamy? Gdzie
                                  rynny, elewacjce, balkony i ogrodzenie? Cz widzi Pan jakąkolwiek
                                  perspektywę? Niech Pan gra w otwarte karty. Odestki Panu rosną. Nie
                                  chce Pan od nas pieniędzy? Już nie pytamy o kończenie robót wewnątrz
                                  budynków- za te płacimy sobie z własnch pieniędzy. Prosimy o jasną
                                  deklarację. Na razie jeszcze prosimy.
                        • Gość: fikus Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.09, 16:00
                          yhy...
                          może nawet uda się Wam do niego dodzwonić?
                          mam w tej dziedzinie pewne doświadczenia, bo mój dom na Rezedowej buduje już dwa
                          lata (stan surowy zamknięty, wykończony od zewnątrz), życzę Wam powodzenia i
                          duuuużo zdrowia...
                          • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 94.254.248.* 28.03.09, 18:25
                            Ok Fikus, może moje pytanie zabrzmi naiwnie, ale co z odsetkami za
                            opóźnienia w budowie? Bo że takowe będą nie mam już wątpliwości..
                            • Gość: fikus Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.09, 20:14
                              heh, odsetki... dobre pytanie, pewnie niedługo się przekonam...
                              na razie zastanawiam się jak zmobilizować dewelopera do zajęcia się moim domem?
                              podjechałem też dzisiaj z ciekawości zobaczyć na jakim etapie jest Wasza
                              Zaopusta: jeśli całe osiedle ma być na koniec czerwca, to czarno to widzę, poza
                              tym ciekawa mieszanka, w niektórych budynkach tynki zewnętrzne są, w innych w
                              tym samym szeregu nie...? ale w sumie nie wiem czemu się dziwię: na Rezedowej od
                              listopada jeden dom jest zamieszkały od listopada, kilka wygląda na całkowicie
                              wykończone od zewnątrz, a cztery nie mają tynków zewnętrznych, a wszystkie umowy
                              były chyba w jednym terminie podpisywane.
                              nie wiem od czego to do cholery zależy takie zróżnicowanie...
                              • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 89.108.254.* 28.03.09, 20:31
                                Kilka domków na osiedlu jest wykonanych z płyt drewnianych i te były
                                wykonywane przez zupełnie inną firmę, zrobione były w 3 tygodnie i
                                wykończone już całkowicie, łącznie z tynkami właśnie. Zgodnie z
                                umową do 30.06 mamy mieć oddane domki wraz z przyłączami, lecz - bez
                                infrastruktury. Gdyby prace szły normalnie nie widzę problemu w
                                wykończeniu domków przez najbliższe 3 miesiące (prace są
                                zaawansowane, niemal wszędzie są instalacje a w kilku również tynki
                                i wylewki). Natomiast z tego co widzę na budowie, prace idą w tempie
                                ślimaczym i nic nie wskazuje na to aby miało się cos zmienić...
                              • zainteresowana-2 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 28.03.09, 20:56
                                Mam pytanie fikus, czy masz dom wolnostojący, czy szeregówkę?
                                Bo z tego co widziałam to szeregówki na Rezedowej są od dawna gotowe i mają
                                doprowadzone instalacje. Długo trwa wykończenie domków, ale tym chyba zajmują
                                się na własną rękę poszczególni inwestorzy.

Co do domków u nas na Zaopusta to niektóre z nich (4) są zbudowane w
                                technologii drewnianej i dlatego mają już gotową elewację, zabezpieczającą je
                                przed zimą.

U nas na Zaopusta umowy były podpisywane na pewno w różnym czasie stąd też
                                niektórzy (również ja) mają spore opóżnienia a inni być może mają jeszcze trochę
                                czasu. Dlatego napiszcie proszę czy termin koniec czerwca jest dla Was również
                                podany jako ostateczny.
                                Pozdrawiam,wszystkich
                                • Gość: fikus Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.09, 22:22
                                  wykończenie z zewnątrz należy do obowiązków dewelopera, nikt na Rezedowej nie
                                  robił tego sam
                              • zainteresowana-2 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 28.03.09, 22:14
                                Witam, czy budujesz fikus dom wolnostojący czy szeregówkę?
                                Bo z tego co widziałam na Rezedowej to szeregówki są już dawno gotowe i mają
                                nawet połączone instalacje.
                                Długo trwa wykańczanie domków, ale to już chyba zależy od poszczególnych
                                inwestorów. Nie wiem jak jest w domach wolnostojących, ale myślę, że tempo
                                zależy od ustaleń i przepływu pieniędzy od inwestorów.

Natomiast u nas na Zaopusta niektóre szeregówki (4) są budowane w technologii
                                drewnianej i dlatego mają gotowe tynki zewnętrzne chroniące je przed zimą.
                                U nas umowy były podpisywane na pewno w różnych terminach i dlatego niektórzy
                                (również ja) mają spore opóźnienia, natomiast inni być może nie.
                                Napiszcie czy dla Was również termin ostatniego czerwca jest podany jako już
                                ostateczny.

Pozdrawiam wszystkich
                              • zainteresowana-2 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? 28.03.09, 22:20
                                Witam, czy budujesz fikus dom wolnostojący czy szeregówkę?
                                Bo z tego co widziałam na Rezedowej to szeregówki są już dawno gotowe i mają
                                nawet połączone instalacje.
                                Długo trwa wykańczanie domów, ale to już chyba zależy od poszczególnych
                                inwestorów. Nie wiem jak jest w domach wolnostojących, ale myślę, że tempo
                                zależy od ustaleń i przepływu pieniędzy od inwestorów.

Natomiast u nas na Zaopusta niektóre szeregówki (4) są budowane w technologii
                                drewnianej i dlatego mają gotowe tynki zewnętrzne chroniące je przed zimą.
                                U nas umowy były podpisywane na pewno w różnych terminach i dlatego niektórzy
                                (również ja) mają spore opóźnienia, natomiast inni być może nie.
                                Napiszcie czy dla Was również termin ostatniego czerwca jest podany jako już
                                ostateczny.

Pozdrawiam wszystkich
                              • Gość: jazda2 działka na sprzedaż IP: *.chello.pl 30.03.09, 15:32
                                witam,
                                jeśli ktoś jest zainteresowany to mam na sprzedaż działkę na końcu ul.Miętowej na sprzedaż.Dla działki są wydane warunki zabudowy. mail:jazda2@wp.pl
                              • Gość: wkur....y!!!! Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.09, 11:30
                                Na początku mego postu "serdecznie" pozdrawiam pana Grzegorza Murka ,który to pan świetnie umie ubarwiac i robić w "bambuko" ludzi którzy mu zaufali!!!A teraz co mają?Mnóstwo niedomówień, stresów i pewnie się zastanawiają czy aby na pewno dostaną to za co zapłacili!!!!!?????Rozumiem tych ludzi ich frustracje i czarne myśli bo jestem jednym z nich tzn.osobą która coraz bardziej zastanawia się czy aby na pewno 30 czerwca 2009 roku zamieszka w swoim domku.Piękne słowa, bunczuczne zapowiedzi i co i nic, nic, nic!!!Na tym się kończy a potem człowiek dostaje doła i coraz częściej łapie się na tym czy aby na pewno oddał swoje oszczędności w dobre ręce i czy abvy te nasze domki zostaną dokończone!!!Bo przy takim podejściu firmy Muwen do inwestycji to może być różnie.Rozumiem że kryzys i takie tam pierdoły ale do jasnej anieli w końcu zapłate dostaje więc w czym rzecz że nie może ukończyć inwestycji na czas!!!Tak jak już ktoś wspomniał woli pan Grzegorz kary w postaci odsetek za zwłoke płacić niż wywiązać się z terminów.A pieniążki ludzi pewnie sobie leżakują i zarabiają na siebie.Pewnie odsetki które płaci za zwłoke w terminowym wykonaniu budowy są nieadekwatne do tych jakie mam z przytrzymania je gdzieś tam w miejscu jemu znanym.Jest też drugie rozwiązanie:wziął na swoje barki zbyt wiele ale teraz nie potrafi tego ogarnąć!!!Jeżeli tak jest naprawdę to czas najwyższy się tym zainteresować bo potem to będzie o wiele za póżno!!! Ot tak kilka moich spostrzeżeń dotyczących firmy Muwen i jej przedstawiciela pana Grzegorza.Życzę Mu z okazji nadchodzących świąt wielkiej nocy by przemyślał trochę swoją postawę i zaczął nas traktować poważnie a nie jak kolegów z podwórka, bo to w końcu dzięki nam ma prace i może żyć na niezłym poziomie.Kiedyś człowieka interesu nazywano biznesmenem a dziś ????dopiszcie sami resztę i oby to się nie sprawdziło!!!!Powodzenia i wytrwałości w dalszym etapie waszych budowanych domków.Nie dajmy się zwariować takim jak on i do przodu egzekwować swoje.Pamiętajmy że w ilości siła(im nas więcej będzie się tym interesować tym mniej będzie wykrętów ze strony firmy Muwen)
                                • Gość: gosc Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 81.210.27.* 02.04.09, 12:50
                                  A co konkretnie się dzieje u Ciebie...? Do 30.06 jest jeszcze trochę czasu...
                                  • Gość: wkur...y Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.09, 13:24
                                    Pytasz nieznajomy co się dzieje????!!!! Grzecznie odpowiadam:Otóż psia jego mać
                                    nic się nie dzieje i to jest problematyczne!!!Na budowach gdzie terminy gonią
                                    coś się robi a nie żadne nic tak jak u mnie!!!Mam nadzieje że zaspokoiłem twoją
                                    ciekawość!!!Dane osobowe też mam podać????!!!Żaden problem jak dla mnie!!!
                            • Gość: Marcin schody IP: *.c201.msk.pl 26.04.09, 12:11
                              witam
                              byl w zeszlym tygodniu u mnie Pan z firmy drew-met. Pomierzyl poogladal i
                              przedstawil mi oferte. Schody z buku parzonego z barierka porecza z montazem
                              cena 5700zl. Ztego co sie zorientowalem nie jest to cena zbyt wygorowana.
                              Dogadalem sie z nim ze jak beda 4 osoby chetne to jest w stanie zjechac z cena
                              do 5 tys. Ja jestem chetny i kolega tez, brakuje jeszzce dwoch osob (rodzin).
                              podaje stronke - nie traktujcie tego jako reklame - po prostu mozemy troszke
                              zaoszczedzic :)
                              www.drewmet.hg.pl
                              poogladajcie przemyslcie. W przypadku zainteresownia podajemoj adres
                              mbowujek@poczta.fm
                              pozdrawiam
                              • Gość: Basia Re: schody IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.09, 13:08
                                Witam

jestem zainteresowana zakupem, wstępnie się orientowałam w salonach
                                i ceny są zdecydowanie wyższe, oczywiście pozostaje jeszcze kwestia
                                jakości. Nie wiem tylko czy domy na Zaopusta są podobne jak te nasze
                                na Rezedowej. Czy mam się z firmą skontaktować osobiście czy powołać
                                na ustalenia które z nim Marcinie poczyniłeś?
                                Pozdrawiam
                            • Gość: gleba56 Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.09, 13:01
                              No widzę i na Zaopusta cieniutko przędą,powiem krótko P.Murek choć
                              uczciwy to bardzo nieterminowy...nie wiedzieć czemu?-czy naprawde
                              nie ma kasy???na Rezedowej prosza sie o materiały na Zaopusta nie
                              widać końca...och budowlane ptaszki...cieniutko...do budowy trza
                              miec zdrowie a do dewelopera jeszcze wiecej...żal mi tylko jak widzę
                              jak Dombud buduje osiedle za osiedlem a tu brak jaja.....
                            • Gość: Kasia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.bosbank.pl 01.06.09, 11:18
                              Witam wszystkich widzę że już dawno nikt nie pisał. czy to oznacza
                              że problemy juz się zakończyły? U mnie problem p. Murka trwa i końca
                              nie widać. Przede wszystkim nie odbiera telefonów, nie wiadomo co z
                              nim zrobić
                              Pozdrawiam wszystkich
                          • Gość: Beata Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.chello.pl 28.03.09, 18:28
                            Napiszcie proszę, jeśli macie taką wiedzę, kiedy Klienci na
                            ul.Zaopusta podpisywali pierwsze umowy wraz z pierwszymi terminami
                            realizacji inwestycji (z datami)? My podpisywaliśmy umowę w lipcu
                            2008 i datą oddania osiedla czerwiec 2009. I nie mamy punktu
                            odniesienia co do opóźnień w miesiącach bądź nawet ewentualnie w
                            latach.
                            dziękuję
                            • Gość: Adam Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.centertel.pl 30.03.09, 16:49
                              Umowę podpisałem 20-go lutego ubiegłego roku. odbiór mial nastąpić
                              26-go stycznia br. w tej chwili elektrycy kończą swoją część.
                              zostały tynki (wewn., zewn.), uruchomienie instalacji i przekazanie.
                              26-go kwietnia mija czas "poślizgu" przewidziany w umowie po, którym
                              mogę się domagać zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami. chętni się
                              spotkam na budowie z przyszłymi sąsiadami i naszym "dobroczyńcą"!
                              pozdrawiam,
                              Adam
                              • Gość: Sylwia Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 81.210.27.* 31.03.09, 11:07
                                Czy ktoś z Was próbował się dodzwonić do pana Murka w sprawie spotkania?
                                • Gość: gość Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: 81.210.27.* 01.04.09, 11:49
                                  Ok, czy są chętni na spotkanie w sobotę o 10 na budowie?
                                  • Gość: Kinga Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.stk.vectranet.pl 01.04.09, 22:32
                                    my wciąż chętni
                                    • Gość: Beata Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.09, 14:02
                                      My też będziemy - ciekawa jestem tylko, czy "główny dowodzący tą
                                      budową" się zgłosi, bo pytania to chyba powinny być kierowane do
                                      niego.
                                      Pozdrawiam sąsiadów.
                                      • Gość: Gosc Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: 81.210.27.* 02.04.09, 14:11
                                        Umawiałam się z nim i potwierdzał, że tak :)
                                        • zainteresowana-2 Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 06.04.09, 15:03
                                          Witam, czy spotkanie się odbyło?
                                          Niestety nie mogliśmy w sobotę przyjechać, coś nam w ostatniej
                                          chwili wypadło.
                                          Czy coś udało się z Panem Murkiem ustalić i czy jakieś konkretne
                                          terminy są pewne?

Pozdrawiam Wszystkich
                                          • Gość: Sylwia Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: 81.210.27.* 07.04.09, 08:20
                                            Tak, spotkaliśmy się na budowie w sobotę... U nas robią gładzie, w tym tygodniu
                                            mają zacząć ocieplać budynki i rozpocząć wykopy pod media (jest pozwolenie na
                                            gaz i prąd). Pan Murek chce zakończyć osiedle do czerwca 2009...

Pozdrawiam
                                            • zainteresowana-2 Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 15.04.09, 22:27
                                              Witam,
                                              prace związane z ociepleniem już ruszyły, (aczkolwiek mam wrażenie, że nieco
                                              powoli).
                                              Natomiast bardzo nas niepokoi zapach, a właściwie smród, który dochodzi chyba z
                                              oczyszczalni.
                                              Przez ostatnich kilka dni zapach ,,fekalii " jest nie do wytrzymania
                                              i nie wiemy czy jest jakaś awaria, czy może normą jest to, że fale smrodu
                                              napływają na nasze osiedle.
                                              Czy ktoś może coś o tym wie.

Pozdrawiam wszystkich
                                              • Gość: Sylwia Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: 81.210.27.* 16.04.09, 08:44
                                                Witam,
                                                Oczyszczalnia do 2010 roku (mogę się mylić co do daty) ma przeprowadzić
                                                inwestycję mająca na celu zniwelowanie przykrych zapachów, na które nota bene
                                                okoliczni mieszkańcy składali skargi i protesty latem 2007, ponoć wówczas było
                                                to nie do zniesienia. Sprawdzaliśmy to przed zakupem domku i nie sądzę aby coś
                                                się w tym temacie zmieniło. Więc jak już zamieszkamy tam zgodnie z planem latem
                                                tego roku, będziemy musieli znosić to jeszcze jakiś czas :P

Pozdrawiam

• Gość: Sylwia Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: 81.210.27.* 16.04.09, 10:09
                                                  Można poczytać o zakresie tych prac tu:
                                                  www.przetargi.egospodarka.pl/82696_Wykonanie-projektu-modernizacji-oczyszczalni-sciekow-Podlesie-w-Katowicach-w-ramach-zadania-Uporzadkowanie-gospodarki-sciekowej-w-Katowicach-Etap-II_2009_2.html
                                                  • Gość: Ola Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: 212.160.172.* 16.04.09, 15:53
                                                    Sylwia, Ty to jesteś zawsze przygotowana z odpowiedzią :-) Fajnie,
                                                    że przesłałaś ten link. Mam nadzieję, że ta modernizacja coś pomoże
                                                    bo faktycznie ostatnie dni, to masakra jakaś :-)
                                                    A tak przy okazji, kto Wam robił elektrykę? Bo nam gościu, który już
                                                    tam nie pracuje (nie wiem, jak się nazywa) i po nim teraz poprawia
                                                    inna firma. Okazało się, że kable do gniazdek wtykowych dał za małe
                                                    i przy większym obciążeniu wybijałoby nam korki. Teraz to wymieniają.
                                                    pozdrowienia
                                                    ola
                                                  • Gość: Sylwia Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: 89.108.250.* 16.04.09, 20:31
                                                    Hehe mam taką ściągę z odpowiedziami i zawsze na nią zerkam zanim
                                                    odpisze :P Elektrycy u nas byli fajni, wiele doradzili, nie wiem jak
                                                    się nazywali, dwóch Panów ok pięćdziesiątki, ostatnio ich widziałam,
                                                    więc to pewnie nie Ci sami co u Ciebie. I mam nadzieję, że kable
                                                    mamy prawidłowe, kto Was uświadomił że Wasze sa złe?
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: Ola Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: 212.160.172.* 17.04.09, 09:04
                                                    Uświadomiła nas własnie ta nowa ekipa. I to już teraz sądząc po
                                                    Twoim opisie jest ta sama- starsi panowie dwaj :-)
                                                    ola
                                                  • Gość: fikus Re: Spotkanie na Zaopusta 4.04.2009 IP: 83.238.17.* 21.04.09, 15:00
                                                    hehe, ktoś mógłby pomyśleć, że jak się zleciło budowę deweloperowi to problem z głowy... i jak się tu można nie znać na budowaniu?
                                                    Ja akurat elektryków (chyba) miałem dobrych, za to budowlańcy... pożal się Boże, porobili takie błędy wykonawcze, że szczeliny między pustakami na wylot wydają się jednym z mniejszych problemów. Szkoda gadać. A rozwiązania niektórych problemów zaproponowane przez dewelopera też były nie do przyjęcia, ale ktoś kto miałby mniejsze pojęcie na ten temat pewnie by się zgodził...
                                                    Nawet z deweloperem trzeba mieć się na baczności.
                                                    Niestety :-(
                            • Gość: Pawel Re: MUWEN S.C. - czy ktoś zna tego dewelopera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.09, 21:18
                              hhmm...my podpisalismy umowe na poczatku marca 2008 z terminem
                              odbioru 28.02.2009 r....Czy 06.2009 jest realny??? watpie...
                              jesli chodzi o spotkanie na budowie to Pan Grzegorz mial sie
                              okreslic co do 7-go lub 8-go kwietnia w godzinach popoludniowych???
                              od trzech dni probuje sie dodzwonic - bezskutecznie...
                              pozdrawiamy sasiadow z zaopusty :)
                              ...u nas koncza elektryke.
                              • Gość: Sąsiad Mam pytanie odnośnie wody IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.09, 14:56
                                Z rozmów z osobami pracującymi na Zaopusta wiem, że podłączenie wody
                                jest możliwe szybko, ale Muwen nie chce zapłacić RPWIK za przyłącze,
                                a sam wykonać może.... tylko pytanie jak długo to potrwa. Jeśli chce
                                oddać domy 31.06, to chyba powinien już zacząć działać.
                                Projekt co do wody jest gotowy w RPWIK, a jeśli chodzi o używanie do
                                budowy to też "podobno" nie płacą za korzystanie...
                                Pozdrawiam
                                ps.Jeśli coś wiecie na ten temat to napiszcie...
                            • Gość: Paweł My podpisywaliśmy umowę rezerwacyjną chyba jako IP: *.kopanet.3s.pl 22.04.09, 13:48
                              jedni z pierwszych, bo w czerwcu 2007 (termin odbioru październik
                              2008 !!!), w grudniu 2007 podpisaliśmy umowę u notariusza - termin
                              odbioru był bez zmian. Na się specjalnie nie spieszy, więc się nie
                              denerwujemy tak bardzo jak inni...
                              pozdrawiamy przyszłych Sąsiadów
                              • Gość: M schody IP: *.c201.msk.pl 26.04.09, 12:19

witam
                                byl w zeszlym tygodniu u mnie Pan z firmy drew-met. Pomierzyl poogladal i
                                przedstawil mi oferte. Schody z buku parzonego z barierka porecza z montazem
                                cena 5700zl. Ztego co sie zorientowalem nie jest to cena zbyt wygorowana.
                                Dogadalem sie z nim ze jak beda 4 osoby chetne to jest w stanie zjechac z cena
                                do 5 tys. Ja jestem chetny i kolega tez, brakuje jeszzce dwoch osob (rodzin).
                                podaje stronke - nie traktujcie tego jako reklame - po prostu mozemy troszke
                                zaoszczedzic :)
                                www.drewmet.hg.pl
                                poogladajcie przemyslcie. W przypadku zainteresownia podajemoj adres
                                mbowujek@poczta.fm
                                pozdrawiam
                              • Gość: Basia Re: My podpisywaliśmy umowę rezerwacyjną chyba ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl