Dodaj do ulubionych

Targi nieruchomości - propaganda deweloperów

15.05.09, 13:09
Czy nie sądzicie, że internetowe targi nieruchmości służą tylko jako
propaganda deweloperów? Są tam artykuły sponsorowane bez możliwości komentowania.

Na przykład jeden z ostatnich artykułów:
targinieruchomosci.gazeta.pl/targi/article.cfm?id_article=2616&id_stand=0
czyli już się nie opłaca wynajmować, lepiej kupić ;).

Najlepsze posumowanie:
"Ceny mieszkań mocno spadły. Ta tendencja może jeszcze nieco się pogłębić, ale
trudno sobie dziś wyobrazić, że spadną jeszcze o 20 proc. A więc można
zaryzykować tezę, że jest tanio."
Obserwuj wątek
      • znajomy_jennifer_lopez Money money money and more more money 16.05.09, 13:31
        To proste. Ile zapłaciliście panu Przemyskiemu? Albo portalowi gazeta?
        Jakieś zero zł. Czego można oczekiwać?
        Jeśli byłoby to medium pokroju BBC można by się łudzić że wiarygodnej informacji.
        Tyle że GW dawno już uznała że kasa od reklamodawców jest większa i lepsza (pewniejsza?) niż od Czytelników (którzy i tak kupią gazete - bo co kupią? Semkową Rzepę czy Fuckt?). Dlatego próżno szukać wiarygodnych informacji.

Prognozy, i realne analizy się KUPUJE a nie "przeczytuje" w jakichs gazetach dla mas - to dwa.

Trzy - puszczenie artu o odwrotnych trendach w stos. do rzeczywistosci jest nawet korzystne: "masy" kierujemy na mielizne a "strefa premium" poznaje prawdziwe trendy i czy warto kupić/sprzedać.

Po czwarte - kurna, jak developer płaci za artykuł to chyba ma prawo odpocząc od komentarzy. Zauważcie też że prawie WSZYSTKIE 'zwykłe' artykuły dotyczące developerów (te z możliwością komentarzy) pochowali po innych działach 'publicystyka', 'pieniadze' itp - pewnie to dodatkowy ukłon dla klientów wkładki reklamowej "Targi Nieruchomości"
    • terion Re: Targi nieruchomości - propaganda deweloperów 15.05.09, 14:34
      "Z kolei ceny za wynajmowanie mieszkań żadnej promocji nie podlegają. Wręcz przeciwnie, trzymają się mocno i nic nie wskazuje, by miało się to w najbliższym czasie zmienić."
      Buahaha. Cenami wynajmu niedługo przegonimy Madryt! ;-)
      Ceny wynajmu na poziomie 1850PLN w Krakowie też takie jakby przegięte. I wzrosty jakieś takie dla mnie nieoczywiste. Przez ostatnie 3 lata czynsz za wynajem podniósł mi się o 10% i to dopiero pół roku temu.
      No i ta sugestia, że za mieszkanie na kredyt nie ma opłat..

CV autora, tak w ramach uzupełnienia:
      www.goldenline.pl/roman-przasnyski
    • spider78 Re: Targi nieruchomości - propaganda deweloperów 15.05.09, 15:47
      Jak zobaczyłem tą nową zakładkę na gazecie, to od razu sobie pomyślałem, że
      biznes coś cienko przędzie skoro włażą na główną stronę. A jak zobaczyłem że nie
      można dodawać komentarzy do artykułów to stwierdziłem że właśnie portal sięgnął
      dna. Tuba propagandowa i nic więcej.
      Im bardziej wszelakie open fajansy, reasy i inni "analytycy" krzyczą że już
      dobry moment, że wykupią, że nie budują i zabraknie, tym bardziej przekonuję się
      że trzeba spokojnie poczekać. Niech się wykrwawią ci wszyscy
      pośrednicy/akwizytorzy kredytowi, pazerni deweloperzy którzy podnosili ceny w
      wykładniczym tempie a teraz żal im dupę ściska i nie zejdą z ceny aż ich
      zlicytują. Rynek w końcu się oczyści z całego tego ścierwa. Na samym rynku
      wtórnym w samej Warszawie na allegro 114 tysięcy ofert. Realnie nawet dzieląc to
      na 3 wychodzi ogromna liczba. Wszystkim w końcu zmięknie rura i zejdą z cenami
      na ziemię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka