Dodaj do ulubionych

Olandia EtnoFestiwal, 1-2 września 2012, Prusim

IP: *.home.aster.pl 18.07.12, 15:55
1-2 września br. w Prusimiu (gm. Kwilcz) – miejscu, łączącym w trójkącie najważniejsze miasta Wielkopolski: Poznań, Gorzów i Zieloną Górę odbędzie się Olandia Etno Festiwal. Ma on na celu przybliżyć kulturę ukraińską, w tym łemkowską, bojkowską, huculską – ich wpływ na muzykę, sztukę, obyczaje i więzi międzyludzkie kształtowane od wielu pokoleń.

Festiwal będzie podzielony na dwie części. W pierwszej odbędzie się konkurs dla zespołów bądź solistów o statuetkę Złotego Wiatraka. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno wykonawców folkowych, jak i przedstawicieli innych gatunków muzycznych, których twórczość wzbogacona jest o elementy etno.
Wykonawców zainteresowanych udziałem w konkursie zapraszamy do kontaktu pod adresem katarzyna.witowska@olandia.pl

W drugiej części zatytułowanej „Etno impresje muzyczne” wystąpią gościnnie gwiazdy wieczoru. Wśród potwierdzonych wykonawców znajdują się tegoroczny zwycięzca „Must Be The Music – Tylko Muzyka” – zespół LemON, ubiegłoroczny finalista tegoż programu zespół AtmAsfera oraz Degradazia (wspólny projekt Daga Gregorowicz + Wojtek Grabek)

Zespół dworsko-parkowy Olandia, w którym odbędzie się Festiwal to pełen uroku zakątek który przypomina o obecności Olendrów, którzy osiedlili się w Wielkopolsce w okresie XVII – XIX wieku.I właśnie ze względu na nietypowy charakter miejsca postanowiliśmy organizować tutaj coroczne spotkania z muzyka etniczną.

Dotychczasowi potwierdzeni patroni medialni:
TVP Poznań
Głos Wielkopolski
Radio Merkury
Naszemiasto.pl

Termin: 1 – 2 września 2012
Miejsce: Olandia, Prusim, woj. wielkopolskie

Aktualne informacje o Festiwalu są dostępne na stronie www.etnofestiwal.olandia.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/OlandiaEtnoFestiwal
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka