Dodaj do ulubionych

Britpop - czy wiecie co to jest?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.04, 15:25
Hmmm ostatnio pojawiłam się na pewnym czacie muzycznym i na pytanie czego
słucham wymieniłam kilka gatunków muzycznych, w tym britpop. Ludzie
zareagowali różnie... Ale tylko 2 osoby na 10 wiedziały co to właściwie jest.
Czekam na Wasze zdanie na ten temat smile
Obserwuj wątek
        • dziewczyna_mickiewicza Re: Britpop - czy wiecie co to jest? 27.06.04, 15:59
          to jest wtedy, jak sie zbierze grupa gosci, zwykle plci meskiej, posiadaczy
          nieokreslonej dlugosci wlosow (tak pomiedzy jedenosiemel a jon bon jovi), dwoch
          gitar i perkusji, a takze paszportu uk i zachrypnietego fajkami/browarem
          glosu wink
          choc nazwa wskazywalaby na zjawisko regionalne, zdarza sie, ze przestawiciele
          gatunku wyspiarskipop inspiruja innych nieuczesanych gosci za oceanemsmile
          --
          "be a good boy
          push a little farther now
          that wasn't fast enough
          to make us happy
          we'll love you just the way you are if you're perfect"
          fucked-up-world.blog.onet.pl
      • Gość: pszemcio Re: Britpop - czy wiecie co to jest? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.04, 17:39
        od kiedy The Verve to brit pop???!!!....raczej psychodellia... ich wczesne
        płyty z żadnym angielskim popem nie mają nic wspólnego, jak coś to
        dopiero "Urban Hymns", ale tez nie do końca...trochę mnie denerwuje że mianem
        britpopu zaczęto u nas określać właściwie wszystkie kapele z Angli. Do
        britpopowców zalicza sie raczej kapele nawiązujące do beatlesowskich melodii
        (ale z tych wczesnych, łatwiejszych płyt)plus ściana dżwieku...kultową płytą
        britpopowców jest debiut Stone Roses...wiele grup, które określano mianem
        britpopowców rozwinęło sie do tego stopnia, że uchodzą kapele za grupy
        oryginalne, mające własny styl (tak stało sie miedzy innymi z blur i pulp- ich
        ostatnie albumy sa rewelacyjne!)U nas brit pop to okreslenie pejoratywne
        tymczasem za granica wcale nie...ale coż, skoro nadal wielu jest w Polsce ludzi
        którzy uważają że britpop to Spiritualized albo Radiohead to czego wymagać:/...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka