Dodaj do ulubionych

skini umieją grać rocka!

14.02.08, 19:13
pl.youtube.com/watch?v=3oAKc8U_tfI
Obserwuj wątek
      • Gość: tekst Re: skini umieją grać rocka! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.08, 22:43
        Gość portalu: Negura Bunget napisał(a):

> Jedną z najlepszych płyt w historii polskiego rocka jest „W
        płomieniach w
        > schodzącej siły” Honoru. Abstrahując od warstwy ideologicznej i
        powiedzmy
        > sobie, ognistych, ale nienajwyższych lotów w aspekcie literackim
        tekstów Szcze
        > rego.

o cytat tych lotów bardzo proszę! (coby subektywnie móc ocenić ich
        wartościowość smile
            • Gość: Negura Bunget Re: skini umieją grać rocka! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.02.08, 13:08
              Tytułem wyjaśnienia: znajomy po dyskusji na jednym z forów regionalnych Gazety Wyborczej doczekał się wizyty policji powiadomionej przez kogoś, komu nie spodobały się jego tezy. GW oczywiście ochoczo ujawniła adres jego adres IP. Wiele tekstów Honoru nosi znamiona propagowania treści itp., nawoływania do waśni na tle itp. oraz obrażania uczuć przez znieważanie publicznie przedmiotów itp.

Wszystkie teksty Honoru można znaleźć na

www.metal-archives.com/
              (niestety, chwilowo znów niedostępna).

• Gość: tekst Re: skini umieją grać rocka! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.08, 18:51
                Czy można karać kogoś (profilaktycznymi? odwiedzinami) za opinie,
                poglądy, myśli, niezrealizowane chęci? Jeszcze chwila i GW doścignie
                poziomu życzliwości googli dla rozwoju chińskiej demokracji.

co to jest: ..na tle itp?
                ...publiczne znieważanie przedmiotów itp?
                (bo strona niedostępna)

Nie, żebym była jakoś specjalnie zainteresowana - jeśli ktoś nie
                umie grać i śpiewać to najczęściej robi niecenzuralnie nieobyczajny
                cyrk i dla pewnych niszowatych grup staje się nagle guru. Im
                bardziej obrazoburcza autoprezentacja, tym lepiej, a wybić się z
                zalewajstwa tandetnego metalu nie jest wcale tak prosto.
                Pytam, by nie sądzić tylko po pozorach. Może ich teksty rzeczywiście
                mają jakieś ideologicznie głębsze dno?

• Gość: warhamster Re: skini umieją grać rocka! IP: *.multimo.gtsenergis.pl 24.02.08, 20:38
                  1. Przepraszam że się wcinam
                  2. Tyle piszesz a nie wiesz o czym? Utwór to "Na szubienicę" grupy Honor, jest
                  na yt inna wersja
                  3. Nie sądzę że łamie on prawo. Co tam mamy? "Na szubienicę" kojarzy się z
                  procesem sądowym, nie linczem, oczywiście poprzedzonym zmianą prawa, które by
                  taki wyrok umożliwiało. Wielu polityków i większość polskiego społeczeństwa jest
                  za przywróceniem kary śmierci.
                  4. Cytuję: "żydowskiemu k....... kłania się w pas"
                  nie takie rzeczy na radyju można usłyszeć, no może zamiast k....... raczej
                  "ladacznictwo". Ale nie rozumiem tego do końca, czyżby chodziło o lobby
                  izraelskich prostytutek - bo zakładam że zjawisko prostytucji występuję także i
                  w tym kraju. Ktoś tam liczym się z opinią żydowskich prostytutek. Abstrakcyjne,
                  absurdalne. Taki rodzaj sztuki.
                  "Masońskich róż przyboczna straż" kurde, nie wiem co to znaczy ale strasznie mi
                  się podoba
                  5. Obrazki pan z wąsikiem i jego fani - no i co z tego?
                  6. Muzyka (wreszcie):
                  To nie na pewno nie metal. Już bliżej do punka (tzw. "brudasów") albo jakieś
                  "hard-cośtam" czy "jakośtak-core".
                  Niezły kawałek. Fajne gitarowe intro, tworzy klimat zagrożenia (wiadomo
                  jakiego), mocny śpiewany z przekonaniem wokal. Kawałek ma to tzw. "jajo".
                  7. Nie mogę sie połączyć z youtube!!! Zaczęło się?
                  8. Muszę kończyć bo ktoś mi kopie w drzwi, na szczęście za oknem migają
                  policyjne koguty, hmm, i to sporo, dziwne...
                  • Gość: tekst Re: skini umieją grać rocka! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 09:55
                    2. A cóż to za przyjemność pisać na znany sobie temat? Tyle że
                    teraz, po twojej dźwięcznej autoanalizie "na szubienicę" big_grin
                    nie wytrzymałam i zajrzałam w google:

Czy w takim kraju chciałeś żyć?
                    Co tylko z nazwy jeszcze Twój
                    Gdzie czerwoni płaczą na grobach tych
                    Których sami zabili, by żyć
                    Sprzedajne błazny, Ty ich znasz!
                    Potworów Stalina dawne psy
                    Masońskich lóż przyboczna straż
                    To oni rządzą tą Polską
                    Nie my!

Szubienice! Za historię pełną krwi!
                    Na szubienice! Za sprzeciwu każdą myśl!
                    Na szubienice! Za mordowanie woli w nas!
                    Na szubienice! Za obietnice lepszych chwil!

Czy rządem prawa nazwiesz twór
                    Co polski naród w przepaść pcha?
                    Patriotyzm karze więzieniem, a sam
                    Żydowskim kurestwom kłania się w pas
                    Czy taki to ma być Twój kraj?
                    Gdzie Jahwe ważniejszy jest niż chleb
                    Gdzie kościół szponami ciemnoty od lat
                    Kaleczy Twe dzieci i wpaja im strach!

Szubienice! Za historię pełną krwi!

Szubienice! Na szubienice! Na szubienice!...
                    Na szubienice!
                    Na szubienice!
                    Na szubienice!
                    Na szubienice!
                    Na szubienice!
                    ...

Za historię pełną krwi!

...i bardzo mi się podoba! Gdyby tylko wyrzucić słowa tytułowe z
                    tego tekstu, byłby to całkiem niezły kawałek tzw poezji
                    zaangażowanej, i nieistotna w tym momencie jest sprawa zaangażowanej
                    w co? bo jakaś prawda w nim jest, może i indywidualnie pojmowana,
                    ale czuć ją z prawie każdego słowa.

Przeleciałam na szybko jeszcze kilka tekstów Honoru, niektóre
                    całkiem bez sensu, niektóre bez wyraźnego dookreślenia podmiotu
                    lirycznego, np "czas oczyszczenia", ale przy "emigrantach" wymiękłam:
                    www.tekstowo.pl/index.php/tekst/Honor/Emigranci
                    Nie wiem, kto jest autorem tego tekstu, nie słyszałam wersji
                    udźwiękowionej, ale... podpisuję się pod każdym słowem mimo, że
                    nawet swych myśli dot. wyjazdów za pracą i peniądzem nie jestem w
                    stanie ubrać w tak silne emocje.

7. 8. Wielkie dzięki za wątek, znowu się czegoś nauczyłam! chyba, że
                    da się go kontynuować grypserą przez płot?
                      • Gość: tekst Re: skini umieją grać rocka! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 22:07
                        nudnesad i pamiętam oryginał.
                        a poza tym n i e i n t e r e s u j ą m n i e Ż A D N E!
                        p a r a g e n e t y c z n e s p e k u l a c j e n a d c z y s
                        t o ś c i ą r a s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                        albo coś jest dobre, niezależnie od ideologicznych naleciałości,
                        albo do dupy, choćby i błogosławieństwo papieskiej encykliki mu
                        przyświecało!!!!!!

chyba mocno się wkurzyłam!

• Gość: warhamster Re: skini umieją grać rocka! IP: *.artnet.pl 26.02.08, 09:09
                          Wkurzyłaś się bo pewnie miałaś ochotę sie wkurzyć,
                          bardzo mi przykro z tego powodu, zwłaszcza że ja wstaje o 6.20 smile
                          nie znajduję nic złego w takich badaniach (genetycznych i historycznych) Chyba
                          za dużo ci się "kojarzy". Przypinasz od razu etykietkę "czystość rasowa",
                          chociaż artykuł raczej udowadnia że czegoś takiego nie ma.
                          • Gość: tekst Re: skini umieją grać rocka! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.08, 19:00
                            Gość portalu: warhamster napisał(a):

> nie znajduję nic złego w takich badaniach (genetycznych i
                            > historycznych) Chyba
                            > za dużo ci się "kojarzy". Przypinasz od razu etykietkę "czystość
                            > rasowa",
                            > chociaż artykuł raczej udowadnia że czegoś takiego nie ma.

Po przeczytaniu mam dwa drobne wnioski
                            - jeśli fakt odkrycia pochodzenia przodków Wałęsy od rzymskiej
                            arystokracji pomoże lekarzom w dobraniu odpowiedniego rozrusznika,
                            wielkie dzięki całej genetyce!
                            - ręce z probówkami precz od królowej Wiktorii!

Zgoda na tezę artykułu, rzeczywiście genetycznie jesteśmy nieźle
                            zmiksowani. Można by sobie zrobić świetny wykres np procentowego
                            udziału halotypów np dla każdego człowieka, np badania nie
                            dobrowolne, lecz obowiazkowe, np umieścić czip z takimi danymi w
                            paszporcie, np bazę danych, np zgubić lub dać sobie wykraść dane
                            pewnych osób, np...? bo paszporty biometryczne to już mamy, mało?
                            ok, mam pewnie złe skojarzenia. Za to ty jeśli wierzysz w
                            dobrodziejstwo takich hochsztaplerskich grantów badawczych jesteś
                            pajacem bez krzty wyobraźni!

Po cholerę komukolwiek informacja o linii genetycznej? nowa moda?
                            herbarze się wyczerpały, listy stu najbogatszych zapełnione na lata
                            to pora na inne, paranaukowe sposoby dowartościowania ego?!!

• Gość: warhamster Re: skini umieją grać rocka! IP: *.artnet.pl 28.02.08, 09:13
                              > Po cholerę komukolwiek informacja o linii genetycznej? nowa moda?
                              > herbarze się wyczerpały, listy stu najbogatszych zapełnione na lata
                              > to pora na inne, paranaukowe sposoby dowartościowania ego?!!
                              dowód na tezy historyczne np. na temat wędrówek ludów, istnienia niektórych
                              państw itp.. jednych interesuje historia innych nie. nikt nikogo do niczego nie
                              zmusza i nikt sie nie dowartościowuje ani nie buduje chorych ideologii.
                              • Gość: tekst Re: skini umieją grać rocka! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.08, 19:38
                                Jasne, najepiej w ciepełku popijać kolejny kubek herbaty do wtóru
                                komputerowego szumu i analizować excelowe słupki wprowadzanych
                                danych o migracji DNA organizmów żywych w pleistocenie.
                                i nie ma żadnego palanta, który zająłby się obecną migracją Polaków
                                do Anglii, Irlandii, Niemiec.....! nikogo nie interesuje, gdzie i
                                dlaczego zostawiają swe geny, bo ten fakt stanie się interesującym,
                                owszem, ale z perspektywy danych archeologicznych (i co poniektórych
                                zakazanych tekstów metali)

• Gość: Negura Bunget Re: skini umieją grać rocka! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.02.08, 21:34
                  GW to GW, wiadomo, czego się spodziewać. Wolność słowa, oczywiście, ale przecież w ściśle określonych granicach.

Niektóre teksty Honoru były jawnie nazistowskie. Niektóre bardzo antysemickie. Niektóre bardzo intensywnie antychrześcijańskie.

Ja bym tego nie uznawał za pozę i robienie na pokaz, Szczery najwyraźniej był szczery, mówił swoją działalnością to, co faktycznie myślał. Ideologiczne tło na pewno, poszukiwanie uzasadnień dla urządzenia życia zbiorowego, jakiejś duchowości, zaprowadziło to zespół to ochoczej afirmacji pogaństwa.

Co do samej muzyki, to ja się po części nie zgodzę z kolegą poniżej, na początku to był faktycznie RAC, czyli punk + ballady, jednak na wymienionej przeze mnie „W płomieniach...” Honor grał już melodyjny metal.

• p.o.box.77 Re: skini umieją grać rocka! 27.02.08, 13:24
      to nie jest wielkie odkrycie, ale honor to totalne gumno.
      pl.youtube.com/watch?feature=related&v=m71JRMi-Bwo
      ideologia, muzyka, tekst, "teledysk" wszystko tak maksymalnie
      beznadziejne, nawet jak na średni rac.

a naduzywanie słowa 'skin' w kontekscie to takich idiotów to już
      dawno oppressed zakończyło jak ciebie pewnei na świecie jeszcze nie
      było. także nie po prawej stronie tylko na jamajce powinno być serce
      skinheada.

i przestań promować badziewne zespoły które w imię durnej ideologii
      nie potrafią zrymować paru zwrotek..
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła