Dodaj do ulubionych

Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej jechać?

IP: 80.48.247.* 18.12.06, 12:40
Kto z Was wybiera sie na początku lipca do Bułgarii? Może pokonalibyśmy tę
trasę razem - byłoby raźniej i bezpieczniej...:)
i jeszcze jedno czy znacie jakąś dobrą trasę - taka bez przykrych
niespodzianek.Piszcie.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: s Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.06, 16:42
      my jedziemy na przełomie tz od 11 lipca do 30 sierpnia zresztą jak co roku w
      3 - 4 samochody bo na krucej to szkoda marnować takich atrakcjii pozdro
      • gringo68 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 19.12.06, 08:40
        Co to znaczy "bez przykrych niespodzianek"? Na każdej trasie może cię złapać
        policja, możesz mieć gumę albo wypadek, mogą cię okraść na pustym parkingu na
        uboczu.

Generalnie są dwie trasy - przez Serbię albo przez Rumunię. Obie mają swoje
        wady i zalety, chociaż ja wolę Rumunię - niezłe główne drogi, tanie zakupy i
        noclegi, szybkie przekraczanie granicy (od 2007 to już UE). Wbrew obiegowym
        opiniom, przynajmniej na głównych dro]igach jest czysto i cywilizowanie.
        Minusy to brak obwodnic i fatalne drogi w miastach oraz różne winietki i opłaty
        drogow/klimatyczne.

Serbia jest cywilizowana, ale trzeba wystrzegać się tam policji, której jest na
        drogsach mnóstwo. Przejazd przez Belgrad to koszmar, nawet w weekend. Miejscowi
        jeżdzą jak wariaci. Widziałem osobiście dwa polskie samochody skasowane w
        wypadkach. Spory kawałek jedzie się autostradą, ale potem masz jeszcze ok. 100
        km do granicy bułgarskiej zwykłą nienajlepszą drogą no i potem cała Bułgaria do
        przejechania. Winietek nie ma, ale sama autostrada jest dość droga, od granicy
        węgierskiej do Belgradu 10 euro, potem do Nis drugie tyle...
      • Gość: adam Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.btc-net.bg 14.04.15, 08:25
        jk hceh spokoini odpocinek s rodina .www.bulgaria- victoria.com
    • Gość: Jarek Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.06, 19:09
      Podam ci trase którą jechałem 3 razy bez stresów i niespodzianek. Od razu
      zaznaczam że przez Rumunię jedzie się najlepiej w nocy. Wiąże sie to z brakiem
      na drogach spowalniających podróż furmanek,a i policji o tej porze jest
      znacznie mniej. Może ci ktos powiedzieć że w nocy może być niebezpiecznie. Ale
      przecież zagrożenia związane z nocna porą możemy spotkać również u siebie.
      Wystarczy nie zatrzymywać się w miejscach co do których możemy mieć jakieś
      wątpliwości. A więc do rzeczy : Oradea, Cluj-Napoca, Tirgu Mures,
      Brasow,Ploiesti, Urziceni, Slobozia, Constanta. Granica w Durankulak. Jest to
      wariant na obecną chwilę, związany z problemami przekraczania granicy w Ruse.
      Mam nadzieję że po wejściu Rumunii do UE wariacje na granicach Rumuńskich się
      skończą. Nie mniej jednak podana trasa jakościowo jest w bardzo dobrym stanie
      ( pomijając miasta ) i szczerze ci ją polecam.
      • des4 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 20.12.06, 08:12
        Jachałem tą samą trasą, z tym, że granicę węgiersko-rumuńską przekraczałem koło
        Satu Mare - znacznie mniejszy tłok niż w przypadku Oradei. Odcinek Urziceni-
        Slobozia to droga drugiej kategorii i na odcinku kilku km trzeba bardzo uważać
        z racji nieoznakowanych wyrw i dziur w afalcie....
      • jutan Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 20.12.06, 23:56
        Zastanawiam się o jakich niebezpieczeństwach wspominasz podczas nocnego
        przejazdu przez Rumunię. Jakoś nie potrafię nic skojarzyć, mimo że wielokrotnie
        jeździłem po Rumunii o różnych porach i biwakowałem w przygodnym terenie bez
        obawy o jakieś przykre przygody. Mało tego, kilka razy widziałem w środku nocy
        w turystycznych miejscowosciach pootwierane sklepy, stragany pełne towaru bez
        żadnej obsługi a tym bardziej ochrony. Czy u nas byłoby to możliwe? niech kazdy
        sobie odpowie i dopowie o czym to świadczy. Owszem, przyznaję, dobrze mieć
        baczenie na ludzi narodowosci cygańskiej, ale też bez zbytniej przesady.
        • Gość: Jarek Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.12.06, 11:32
          Widzę jutan że nie zabardzo zrozumiałeś o czym ja piszę. Nie twierdze że w
          Rumunii jest w nocy niebezpiecznie. Stwierdziłem tylko że są ludzie którzy będa
          tak twierdzić. Jężdżąc przez Rumunię nigdy sie nie spotkałem z jakimkolwiek
          zagrożeniem. Ale również słyszałem wiele opinii o różnego rodzaju incydentach.
          Ja osobiście twierdzę że jazda nocna przez Rumunię jest najwygodniejsza. A co
          do pory nocnej, to chyba rozumiesz, że zagrożenie nieprzyjemnymi
          niespodziankami jest dużo większe niż w porze dziennej. I nie chodzi tu tylko o
          Rumunię czy Bułgarię. Po łbie o tej porze można zarobić wszędzie.
          • jutan Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 21.12.06, 20:48
            Faktycznie, czytając w pośpiechu Twojego posta w pierwszym odruchu opacznie
            zrozumiałem zawartą myśl. Zapewne, zgodna nasza opinia na temat bezpieczeństwa
            w Rumunii będzie bardziej wiarygodna, co mam nadzieję zachęci wielu
            niezdecydowanych do odwiedzenia tak atrakcyjnego kraju.
        • wasaga Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 02.04.07, 02:03
          Myślę, że chodzi o nieoświetlone furmanki, po zmroku i dziurawe drogi których w
          nocy nie widać. Mi się zdarzyło np że na odcinku kilku kilometrów. bez żadnego
          uprzedzenia, był zwinięty asfalt, ale było to drugorzędnej drodze ( nie
          przelotówce ).
    • Gość: gosc grzes Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.07, 19:15
      czesc. tez planujemy wyjazd w lipcu wlasnym transportem.moze pomyslimy nad wspolnym pobytem.daj znac jesli jestes zainteresowana. grzes1969@interia.pl pozdrawiam
    • Gość: stif Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.07, 21:50
    • Gość: stif Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.07, 10:38
      przez rumunie
      • Gość: maciek Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.limes.com.pl 23.01.07, 12:10
        Ja śmigam 12-13 lipca z gdańska.
        • renja Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 28.03.07, 13:40
          Ja z rodzinką też autem 14 lipca z Białegostoku
    • fajny67 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 28.03.07, 21:08
      my jedziemy na dwa pierwsze tygodnie lipca malo jeszcze turystów i jest fajnie
      jezdzimy przez Rumunie i nigdy nie mielismy zadnych problemów zarówno w nocy
      jak i w dzień ostatnim razem wracalismy w niedziele drogi byly tak puste ze
      zrobilismy ta trase w jeden dzień bez spania w Rumunii ze slonecznego brzegu do
      Rzeszowa
      • bzyk770 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 01.04.07, 14:15
        Piszę do /fajny67/. Ja też jadę do Bułgarii z Rzeszowa tylko że wczerwcu. Mam
        prośbę jak możesz opisać mi trasę przejazdu,z uwzględnieniem noclegu w Rumuni
        jeżeli był i októrej najlepiej wyjechać aby dotrzeć na miejsce /okolice Złotych
        Piasków/ koło południa.
        • Gość: Norbert Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 213.76.128.* 02.04.07, 07:45
          Kiedy dokładnie jedziesz?
          • bzyk770 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 02.04.07, 21:29
            Jaedziemy na dwa samochody ,wyjazd 07.06.2007do Sveti Konstantin
            • Gość: Norbert Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 213.76.128.* 03.04.07, 14:55
              My jedziemy do Sw. Konst do Dolphina , ale 26 czerwca.
              • Gość: adam Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.btc-net.bg 14.04.15, 08:31
                www.bulgaria- victoria.com
    • mag_kak Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 01.04.07, 12:37
      Rozumiem, że jechaliscie przez Ukraine. Ale z tego, co mówia i pisza , tam
      ponoc drogi wcale nie ma od lwowa do granicy. Moge prosic o jakies informacje
      na ten temat?? My jedziemy 5 lipca pobyt mamy od 7 w S. Brzegu. Zastanawiamy
      sie nad wyborem trasy:czy przez Ukraine czy przez Słowację.
    • fajny67 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 03.04.07, 13:49
      polecam tylko i wyłącznie przez słowacje węgry i rumunie przez ukraine łąpówki
      i bezdroża a serbia ma dobre drogi ale ceny i mandaty są chyba z kosmosu
      trase i nocleg w rumuni postaram sie opisać w piątek 6 kwietni(nie pamietam z
      pamięci gdzie spaliśmy w rumunii )
      • Gość: kl Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.15, 14:32
        serbia wcale nie jest droga .Bezproblemowo znajdujesz nocleg 2 +2 za 30 euro.autostrady tez tanie a mandaty nie dla wszystkich
    • Gość: mirek Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 62.140.132.* 11.03.15, 13:22
      My akurat 2 lipca jedziemy tez do bulgarii do miejscowosci elenite
      • frytka282 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 20.03.15, 12:40
        my w tym czasie będziemy w Elenite - w sumie tylko do 5 lipca< a do jakiego Hotelu się wybierasz?

• Gość: tttt Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 195.47.201.* 08.04.15, 14:34
          Elenite - też początek lipca; jeszcze tylko 2 miesiące i 22 dni :-) Negresco
        • Gość: sonia Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.15, 20:01
          Uważajcie,nas okradli właściciele mieszkania wynajmowanego w Burgas,kobieta ma na imię Radunia.więcej nie moge napisac bo śledztwo jest w toku.Ale jesli chociaz jedna osoba będzie ostrożniejsza to warto pisac.
      • Gość: Rzepa Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 217.97.224.* 24.06.15, 14:23
        Witam.
        Ja z rodziną również wyjeżdżam 2 lipca ze śląska do Bułgarii.
        Jadę przez Czechy i Serbię.
        Jak masz ochotę się podłączyć to pisz na sp9akm@gmail.com
        Pozdrawiam
        Wojtek
    • zyga0112 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 09.04.15, 22:39
      My w tamtym roku jechaliśmy z Płocka. Przejście graniczne przekroczyliśmy w barwinku potem kierowałem się na preszow i koszyce na Slowacji. Następnie na Węgrzech jechałem na Miszkolc Debreczen i Berettyoujftalu. Granicę w Rumunii przekroczyłem w Oradea. Z tamtąd kierowalem się na cluj napoka potem Turda, Sebes, Sybin, Pitesti w którym nocowaliśmy. nastepnie na obwodnice Bukaresztu i do przejścia w Ruse na most. W Bułgarii potem na Razrad Shumen i autostradą do Warny. My jechaliśmy do miejscowości Primorsko wzdłuż wybrzeża przez Burgas.
      • magdadd Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 24.04.15, 21:10
        My jechaliśmy tę samą drogą i polecam.
      • katarynka64 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 28.05.15, 22:19
        My jedziemy 20 lipca z Krakowa
        • ziwa22 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 03.06.15, 00:06
          Do Bułgarii-Warna wyjedziemy 22.06 z woj.lubuskiego ,ktoś chętny jest się przyłączyć
    • Gość: daro Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.165.132.217.wireless.dyn.drei.com 12.05.15, 11:30
      Ja cisne 19 lipca
      • Gość: Keny Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.awacom.net 13.05.15, 12:16
        Elenite , wyjazd 30 lipca z Zakopca , musimy tam być 01 sierpnia popołudniu (spanie gdzieś w Rumunii) .
      • Gość: Reno Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.07.15, 13:51
        my 19 lipca jedziemy do Obzoru przez trase Transfogarską, szukam noclegu przed trasą.
        • Gość: Reno Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.07.15, 13:53
          gdyby ktoś coś wiedział o noclegu przed Trasą Transfogarską to: pikare@wp.pl
          • apuk1980 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 17.07.15, 15:30
            W miejscowości Carta jest camping: www.campingdeoudewilg.nl/
            Jest on prowadzony przez Holendrów. Bardzo dobry standard, dosyć kameralnie. W namiocie bardzo tanio wychodzi. Mile wspominam tam pobyt, mimo że byłem tam tylko 1 noc.

Oczywiście można jadąc bezpośrednio na trasę u jej podnóża znaleźć wiele pól namiotowych ale z nich akurat niekorzystałem i nie wiem czy nie są one dzikie (tj bez infrastruktury, bo tam biwakowanie pod chmurką jest legalne)
    • Gość: cz Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 91.240.136.* 17.05.15, 19:55
      Wyruszam 04.07.15 r. do Albeny.
      • beata_2141 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 05.06.15, 12:59
        Szukam chętnych do wspólnej podróży do Słonecznego Brzegu przez Rumunię pobyt od 11 lipca
        • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.free.aero2.net.pl 09.06.15, 13:43
          Wyjezdzam z rodzina 11 lipca 666'569'108
          • kwiatek1954 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 09.06.15, 14:00
            Witam. Jedziemy sami do Kiten 27.07- 9-08. Chętnie się z kimś spotkamy na granicy i pojedziemy razem. Granicę przekraczamy w okol Barwinka, po drodze nocleg w Rumunii. Jedziemy czwarty raz. Pozdrawiam.
            • kwiatek1954 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 09.06.15, 14:17
              Zapomniałem dodać -wyjazd 24 lub 25 lipiec.
              • Gość: Ewa75 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.dynamic.mm.pl 19.07.15, 22:56
                Witam. My też z rodzinką i psem :) wyjazd 25 lipca z W-wy. Chętnie podłaczymy się. A gdzie planujecie nocleg?
                • kasiazbyszka Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 22.07.15, 23:23
                  Witam,my też wybieramy się całą rodzinka 25.07 do bulgarii jestesmy z piaseczna chętnie przyłączymy się do wspólnej podróży nasz tel.502 304 878
              • kasiazbyszka Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 23.07.15, 19:10
                Witam,to kiedy jedziecie ,bo my jedziemy 25 do Nesebyr może tak wspólna podróż nasz tel.502 304 878
          • Gość: beata_2141 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.dynamic.chello.pl 12.06.15, 21:13
            My 11 musimy zameldować się w hotelu
            • yarbo Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 14.06.15, 02:35
              My wyruszamy 25 czerwca z Warszawy i jedziemy do Kiten, są chętni ?
              • kwiatek1954 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 14.06.15, 18:49
                Szkoda że nie miesiąc później. też jedziemy do kiten. Pozdrawiam
                • Gość: t Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.leon.com.pl 29.06.15, 10:13
                  ja jadę w połowie sierpnia do SB
              • kasiazbyszka Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 23.07.15, 19:04
                Witam,my z rodzinką też wyjeżdżamy 25.07 do Nesebyr chetnie się przyłączymy do Was tel.502 304 878
        • gral354 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 14.06.15, 23:20
          Witam, wyjeżdżam do Bułgarii miejscowość Słoneczny Brzeg szukam chętnych na wspólną podróż , na dwa samochody raźniej i bezpieczniej .... jadę z rodziną 2-ka dzieci mam być na miejscu 11go lipca ,wyjazd z MYŚLENIC , ale mogę się trochę dostosować, jadę drugi raz ale spoko jestem zaw. kierowcą damy rade...ha ha. Wyjazd 9/10 w nocy ze względu na dzieci , jadę do Rumunii i nocuję dobę w jakimś motelu ceny są niskie, rano w sobotę ruszam ok. 7-00 i jestem na 15-tą 16-tą w Brzegu Chętnych proszę o kontakt na 500-317-997 lud e-mail wojtekoliwka@interia.pl pozdrawiam.......
          • trypel Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 15.06.15, 08:24
            jesli jesteś zawodowym kierowcą to czego Ty sie boisz na normalnej europejskiej trasie?

Dla mnie jazda na dwa auta jest zdecydowanie bardziej stresująca i niebezpieczna niż na jedno. Ale widać ja zawodowym kierowcą nie jestem - max 60-70 tys rocznie.

PS zeby nie było - zrozumiałbym formowanie konwoju jadac do Mongolii, jedzie sie gorzej ale w razie wypadku, awarii, choroby można liczyć na innych na pustyni. :)
            • gral354 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 15.06.15, 18:55
              Do" TRYPLA" , to nie twoja sprawa co ja wolę a czego nie , widać od razu że nie jesteś towarzyski , więc spadaj na drzewo , a co do mojej jazdy to byś się zdziwił , ale nie tobie to oceniać ...
              • trypel Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 16.06.15, 08:19
                to jest forum dla wszystkich więc Ty możesz pisac a ja mogę się pytać o co zechcę.
                Jeszcze raz - czego sie boi zawodowy kierowca jadąc na wczasy do Bułgarii? (napisałeś że razem bedzie bezpieczniej - wiec czegoś sie boisz).
                A ja za żadne skarby nie mogę sie domysleć czego można sie bać na tej trasie.
                • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.free.aero2.net.pl 16.06.15, 10:37
                  Wraca ktos 24.07 z okolic warny?
                • gral354 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 16.06.15, 22:59
                  do "TRYPEL" Kurde gościu , pokaż mi choć jedno słowo gdzie piszę że się boję ?????? bo nie kumam .... byłeś kiedyś w Boliwii jak nie to nie ma o czym mówić ... nara
                  • Gość: Trypel Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.sydskane.nu 17.06.15, 17:39
                    Napisałeś ze z kimś będzie " raźniej i bezpieczniej" na logikę oznacza to ze samemu będzie nieswojo i niebezpiecznie. No wiec z ciekawości pytam się czego się boisz?
                    Tylko tyle.
                • apuk1980 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 17.07.15, 15:43
                  To może ja się wtrącę czego można się bać i co może dać jazda w kilka samochodów (niestety doświadczone z autopsji). Można się bać np awarii własnego samochodu. Wtedy mając drugi samochód można się poholować do najbliższego warsztatu. Dodatkowo ten sprawny samochód może zabrać dzieci z żoną do najbliższego hotelu/miasta, obrócić z samym kierowcą i ściągnąć drugi samochód do warsztatu (łatwiej się jedzie na holu z jak najmniejszym obciążeniem, także dobrze nie mieć pasażerów).

Oczywiście można dzwonić po lawetę ale w Rumunii np trochę ciężko się dogadać. Koszta też są dosyć spore (zależnie od odległości holowania) a jeszcze jak i miejsce ciężkie to kilka godzin można poczekać, także o ile dorośli dają rade to małe dzieci mogą mieć dużo stresu z tego powodu.

Niestety miałem już kilka różnych sytuacji awaryjnych za granicą i polecam opcję jazdy na kilka samochodów. Czasem awaria nie wynika ze starego samochodu ale np. można wpaść kołem w dużą dziurę w drodze (co w Rumunii nie jest takie trudne) albo uderzyć w sarnę, psa czy innego zwierzaka który wyskoczy nagle pod koła.
        • owerkom Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 15.06.15, 14:07
          my jedziemy na 11.07, wyjezdzamy 10.07 bo bedziemy sp[ac w rumunii
          • Gość: Megi Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.toya.net.pl 16.06.15, 17:48
            Witam wybieramy się z znajomymi do złotych piasków 04.07.15 Jedziemy z Katowic I chciliśmy się dowiedziec którędy najlepiej jechać. Dzięki za pomoc
            • areks72 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 17.06.15, 10:26
              Witam. Ja wybieram się wraz ze znajomymi również do Złotych Piasków 06.07. My jedziemy tak jak 2 lata temu od Radomia tj. przez Barwinek, Słowację (Presov, Kosice) Węgry (Miskolc, Debrecen), Rumunię (Oradea, Sibiu). Nocleg w Sibiu i rano wyjazd na Pitesti, Ruse do celu. Droga bardzo powolna, ruchliwa. Ale można jechać również przez Serbię gdzie są lepsze drogi (autostrady), w moim przypadku droga dłuższa o ok. 300 km.
              • Gość: Megi Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.toya.net.pl 17.06.15, 21:24
                Witam a jakie są mniej więcej opłaty ta trasa co Ty jedziesz i czy są duże korki bo słyszałem że w Rumuni to tak jak w Polsce na A1 duże korki
                • areks72 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 18.06.15, 14:31
                  Już dokładnie nie pamiętam ale nie są to ogromne koszta. Jeżeli chodzi o korki to na pewno lepiej jest jechać w sobotę lub niedzielę bo mniejszy ruch.. A ogólnie ruch duży i wąskie drogi. Autostrady w sumie 180 km bodajże na całej trasie:)
                  • Gość: Megi Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.toya.net.pl 18.06.15, 17:16

Dzięki wielkie no wyjedzam sobotę o 17 z Katowic i pojadę przez Słowację Węgry i Rumunię
              • Gość: kasia Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.15, 21:23
                Możemy się dołączyć? Jedziemy pierwszy raz. Także wyjeżdżamy 05-06.07. Musimy być na miejscu 07.07. Pozdrawiam Kasia 604073235
        • gral354 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 18.06.15, 20:16
          Cześć Beata , daj namiary to się skontaktuję z Tobą , albo sprawdź moje odpowiedzi , tam jest mój tel.
          • beata_2141 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 29.06.15, 14:48
            beata.cioroch@op.pl
            • Gość: Paweł Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.kielce.net.pl 30.06.15, 13:43
              Witam,
              wyjeżdżamy do Złotych Piasków 19.07 z Kielc ok godz. 10:00 ( godz może ulec zmianie) 1 auto, trasa przez Rumunie, jeśli ktoś chętny na wspólną podróż proszę o kontakt : sbt_01@o2.pl
      • guficzek2 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 20.06.15, 18:50
        witam też wyjeżdżam do Albeny 4 lipca 15. Czy masz już opracowaną trasę. My jedziemy na dwa samochody z postojem w Rumunii. Jak masz traskę to daj znać pozdrawiam M.
      • guficzek2 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 20.06.15, 19:06
        Witam
        również jedziemy do Albeny 4 lipca. jeśli masz ustaloną trasę to daj znać chętnie skorzystam.
        • 2agamar Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 24.06.15, 16:08
          czy hotele w Rumuni rezerwujecie wcześniej czy wybieracie zupełnie przypadkowe?
        • Gość: cz Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 91.240.136.* 27.06.15, 21:21
          Także jadę 04.07.15 do Albeny. Byłem tam już samochodem w 2013 r. mój mail metocard@interia.pl
    • bestya77 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 18.06.15, 20:19
      Jedziemy w składzie 2+2 dzieci do Bułgarii z Łodzi przez Rumunię, planujemy startować 12 lipca rano, pobyt od 13 lipca, powrót 25 lipca. Nocleg raczej w Rumunii, jeśli ktoś planuje wyjazd w tym terminie i chciałby jechać z nami proszę o kontakt, anuleczka2005@o2.pl
    • Gość: sonia Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.15, 19:56
      Proszę uważać,bo nas okradli wlaściciele mieszkania od ktorych wynajelismy w Burgas, kobieta ma na imię Radunia.Wiecej nie mogę napisać bo sledztwo jest prowadzone.
    • Gość: Kamil Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.static.ip.netia.com.pl 24.06.15, 16:31
      Polecam przez serbię- autostrady i spokojna szybka podróż.
      Witam wybieramy się z żoną po raz czwarty do Bułgarii termin 27.07 do 06.08 Trasa przez Serbię z noclegiem lub bez jeśli ktoś chętny na "przyczepkę" do wspólnej podróży to zapraszam -kontakt na mail bombel-g2@tlen.pl Termin możliwy do przesunięcia +- 1 dzień
      • fanbg Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 26.06.15, 14:10
        Byle nie przez Serbię. Wyłącznie Rumunia.
        • Gość: magda Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.15, 21:36
          A dlaczego nie? jechaliśmy raz trasa przez Rumunię .zwiedziliśmy co chcielismy- dwa noclegi na trasie. ale powrót z Bułgarii już przez Serbię. może dalej ale autostrady - szybko i bez nerwów z furmankami.drogo ? nie przesadzalabym z tymi kosztami . przejezdzalismy przez trasę małopolskie do Bułgarii, Grecji i Czarnogóra przez Serbię tyle razy ze uważam ze komfort jazdy jest nie porównywalny .
          • Gość: 878 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 192.162.173.* 28.06.15, 10:21
            dokładnie autostrada do belgradu kosztuje 5,5 euro .serbia jest bezpieczna
            • setskate Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 28.06.15, 17:46
              Witam, wyjeżdżamy 16.07.2015 do Bułgarii przez Rumunię z noclegiem. Konfiguracja 2+1. Ktoś chętny na podróż, kontakt pod mailem setskate@o2.pl
      • Gość: EwaW Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.15, 09:19
        Cześć, masz jakiś pewny nocleg w Serbii który możesz polecić? Ja startuję 01.08 z Wrocławia
    • Gość: kasia Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.15, 20:58
      cześć. wybieramy się z dwójką dzieci do Bułgarii Złote piaski. mamy wykupiony hotel od 07.07.2015, więc wyjeżdżamy 06.07 pon. bardzo rano. Jedziemy pierwszy raz więc chętnie wyruszymy w waszym towarzystwie. Wyjeżdżamy z Warszawy oczywiście samochodem.
      • areks72 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 29.06.15, 09:07
        My również mamy hotel od 07.07.w Złotych Piaskach. Ale zamierzamy wyjechać w nocy z niedzieli na poniedziałek i jedziemy przez Rumunię gdzie mamy nocleg. Jedziemy na 2 samochody. Jak coś to do zobaczenia na trasie.
        • Gość: Andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.15, 16:38
          Dojechał już ktoś jak warunki drogowe itp.
          • Gość: ihmoteb Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.opera-mini.net 11.07.15, 12:04
            Ma ktoś namiar na nocleg gdzieś w połowie drogi z Krakowa do Bułgarii? jedziemy z dziećmi na noc a w dzień chciałbym przespać się i odpocząć bezpiecznie. ihmoteb@poczta.fm
            Czy przez Słowację i Węgry jechać przez płatne autostrady czy opłaca się?
            • kwiatek1954 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 11.07.15, 12:17
              Witam Przez Słowację i Węgry nie opłaca się jechać drogami płatnymi Są to krótkie przejazdy przez te kraje. Co do noclegu to polecam w Braszów Rumunia Pensiunea Leo. Więcej informacji na Booking. Wrazie co służę pomocą. Pozdrawiam
              • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 83.228.60.* 17.07.15, 12:49
                Z winiety na slowacji mozna zrezygnowac. Trasa na 1raz: poprad aggtelek--miszkolc-debrecen oradea cluj napoca aiud sebes sibu r..v.. Ploeszti ruse warna. Ze znalezieniem noclegu nie powinno byc problemu duzo moteli np za sibiu. Pogodnie kolo 27-29c
    • areks72 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 17.07.15, 23:03
      Napiszę tak. Właśnie wrócilem z Bułgarii jadąc przez Słowację, Węgry, Rumunię. Porażka. Remont na remoncie, drogi straszne. Kola można pogubić a niższym samochodem nie radzę.. Szkoda samochodu, nerwów i czsu... Mimo tego że można drogę podzielić na dwa etapy z noclegiem gdzieś w Rumunii.. Jadąc tą drugą trasą od Oradei do Sibiu nie przez Cluj Napocę to tylko samochód terenowy. Okolo 20 kilku wahadelek z sygn. świetlną i jazda po szutrze z obijaniem samochodu przez jadące samochody z przeciwnej strony. Tragedia. Ostatni raz taka trasa. Odradzam.
      • abc_ubezpieczenia Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 18.07.15, 14:25
        Areks, a w tamtą stronę tez jechałeś przez Rumunię czy przez Serbię? Pytam bo jestem ciekawa czy faktycznie stoi się godzinami na przejsciach granicznych...
      • bodek_69 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 18.07.15, 19:57
        Niektórzy to mają bujną wyobraźnię. Jechałem na początku lipca do Słonecznego Brzegu z Zielonej Góry. W tamtą stronę przez Rumunię bo chciałem zobaczyć Bukareszt. Z powrotem przez Serbię bo chciałem zobaczyć Sofię.
        Z różnych przyczyn do Czech wjechaliśmy przez Boboszów i dalej na Brno. (I to było szczęście bo Autostrada Praga Brno w remoncie i w około połowie korek na 10 km) Winietka Czechy 440 KCS dalej na Bratysławę. Na granicy Czesko Słowackiej kupiliśmy winietkę na Słowację (14 EUR) i od razu na Węgry (22 EUR) bo wydawało się że będzie wygodniej. To był błąd bo przepłaciliśmy około 8 EUR niż gdybyśmy kupili na Węgrzech. O ile faktycznie przez Słowację można spróbować bocznymi drogami to już przez Węgry to za dużo kilometrów, ale jak ktoś lubi... Koło Seged skręciliśmy na Rumunię. Na granicy kupiliśmy winietę na Rumunię za 5 EUR. Teraz już z Węgier chyba jest otwarta autostrada do Rumuni. Ja granicę przekraczałem jeszcze zwykłą drogą. w Aradzie zjechałem z autostrady na drogę 7 (tutaj faktycznie część obwodnicy Aradu jest małym wyzwaniem) i przed miejscowością Deva wjechałem z powrotem na autostradę do Sibiu (wahadło 3 minuty bo remont mostu). Za Siubiu wróciłem na drogę 7 i przekroczyłem karpaty (można trasą transfogarską 7C ale to tylko za dnia). Przed Pitesti wjechałem na autostradę na Bukareszt. Krótka drzemka przed Bukaresztem i rano dalej w drogę. Radzę jechać przez centrum Bukaresztu bo obwodnica pozostawia wiele do życzenia. Z Bukaresztu kierunek Giurgiu. Opłata za most na granicy Rumuńsko Bułgarskiej 6 EUR. Zaraz za granicą są kantory, w których można kupić winietki i wymienić walutę. Ja tak zrobiłem. Dalej pojechałem na Warnę. W połowie drogi zaczyna się autostrada. W Warnie kierunek Burgas i po drodze jest Słoneczny Brzeg. Do domu wracałem przez Serbię. Z Burgas autostradą do Sofii i dalej zwykłą drogą kierunek Kalotina (granica z Serbią - wymagane paszporty, generalnie żadnych problemów, popatrzyli tylko na paszporty i przepuścili) Dalej do miejscowości Niś. Tam wjeżdżamy na autostradę kierunek Belgrad. Przez centrum Belgradu prowadzi autostrada i nie trzeba jechać wg znaków obwodnicą.Dalej kierunek Subotica i Budapest i do domu ...Aha za autostrady w Serbii zapłaciłem 11,5 EUR. 3 bramki 6,5EUR 3 EUR i 2 EUR.
        • Gość: ihmoteb Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.opera-mini.net 19.07.15, 14:29
          Mam pytanie do tych co byli w tym roku w Bułgarii. Jaką drogę wybrać jadąc z Krakowa? Z Oradea kierować się na Kluż-Napoka czy na Deva? Gdzie będzie lepsza droga? Jadę na noc. Jak ceny paliwa i gazu?
          • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 83.228.60.* 19.07.15, 18:42
            Jechalem jak prowadzil kierowca tira z pl (jest co tydzien) i polecam trase powyzej opisana. trasa na aggtelek calkiem dobra a balem sie ze bedzie "utwardzana" powrot planuje przez mangalie itd autostrada z morza do pitesti. most przed ruse pozostawia wiele do zyczenia.
            • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 83.228.60.* 19.07.15, 18:50
              Paliwo chcialem tankowac poza rumunia bo sledzilem fora i wychodzilo najdrozej. Po rozmowie z kierowca Tira tylko rumunia w bg nie zatankowalby tira. czasami troche warto dolozyc.koszty - bede analizowal po powrocie;-)
          • bodek_69 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 19.07.15, 19:01
            W Rumuni nie tankowałem, bo też słyszałem, że jest drożej. Nie pamiętam dokładnej ceny ale ON wychodził chyba 5,2. Ja tankowałem ON na Węgrzech (MOL) i w Bułgarii w Burgas (Gazprom). Cena na Węgrzech 376 HUF (przy autostradzie 391 HUF) a w Bułgarii 2,36 BGN. Ciekawe jest to, że cena ON w całej Bułgarii jest taka sama bez względu na to gdzie tankujemy. Nie zauważyłem żeby mój samochód (Alhambra 2,0 TDI) jechał gorzej na ropie z Bułgarii. Kolega tankował w Serbii ON za 155 Dinarów Serbskich. Co do mostu w Ruse na granicy Bułgarsko Rumuńskiej to faktycznie jest on w remoncie i jest tam wahadło.
            • Gość: ihmoteb Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.opera-mini.net 21.07.15, 21:31
              Jaką drogę wybrać jadąc z Krakowa? Z Oradea kierować się na Kluż-Napoka czy na Deva? Gdzie będzie lepsza droga? Pomoże ktoś?
              • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 83.228.60.* 22.07.15, 07:38
                Jechalem 11-12 i bylo moze 1 wahadlo na slowacji, trase opisalem w odp. Z 17tego. podroz pokonalem z malymi dziecmi na 1raz w okolo 22godz. (Male przerwy na winiety, kawe) wyjazd z pl o 15 przyjazd na 14ta (tutaj jest +1godz)
                • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 83.228.60.* 22.07.15, 07:47
                  Powraca ktos 24 z okolic warny, zlotych piaskow?
      • Gość: Grrgor Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 02.08.15, 21:45
        To którędy Ty jechałes?? Ustawiles w navi trasę terenową? Ha ha szkoda gadac, i czasu wypowiadać się, a szczególnie czytać bzdury jakie ktoś zakłada, tak właśnie jest, jak się wbija byle co w navi, a dwa nie umie czytać z mapy. Heh
    • Gość: cz Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: 91.240.136.* 24.07.15, 20:52
      Byłem na poczatku lipca w Albenie. Jechałem przez Slowacje Węgry, Rumunię. Najgorzsze drogi to Słowacja - dziury i wahadła. Nie kupowałem na Słowację i Węgry winietek - nie było takiej potrzeby. Granicę węgiersko rumuńską przekroczyłem w Satu Mare. Winietka na stacji paliw Rompetrol. Bardzo przyjemne przejście, mały ruch. Z Satu Mare do Kluża droga bardzo dobra, nawet śmiem twierdzić że drogi mają lepsze niż w Polsce, niewielki ruch. przed Klużem skręciłem w drogę 1J i wjechałem na kawałek autostrady. Dalej przez Sibiu, trasa transfogaska i nocleg. Ceny w przydrożnych motelach różne od 18 do 45 Euro /2dorosłychi 2 dzieci/. Drugi dzień autostrada od Pitesti, Bukareszt /jechałem przez centrum/ nie wiem skąd te obawy o ruch w mieście, miasto jak każde inne, jak ktoś umie jeździć u nas po mieście to i tam sobie poradzi./ Następnie autostradą prosto do Konstancji. Uwaga most na Fetesti jest płatny codziennie 13 leji, nie przyjmują euro. Z konstancji na południe do Vama Veche i Bułgaria. Tam tylko winietki i do hotelu. Tankowałem i w Rumunii 5,51 leji za ON i w Bułgarii 2,36 leva. 1 euro=4,38 leji; 1 euro=1,92 leva. wolę jechać autostradą do Konstancji niż jechać na Ruse. Uważam że jest szybciej i taniej jeśli ktoś jedzie na północ Bułgarii. Powrót przez Braszów, Kluż, Satu Mare, Tokaj, Trebisov i świdnik. Jakieś pytania mail: metocard@interia.pl
      • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.15, 18:25
        polecam wyjazd/powrót nocą przez rumunie, dopiero co wrociłem w 20 godzin, kilka zwężeń po drodze Trasa: łysa polana, aggtelek, miszkolc, debrecen, oradea, cluj napoca, aiud, sebes- sibiu,Raminicu Valcea, Pitesti, ruse, szumen,warna. Przez rumunie lecieć za autem prowadzacym na tamtejszych tablicach RO (70-100 w zabudowanym nocą), w RO, BG nie ma fotoradarów stacjonarnych (na tej trasie), tylko 1 patrol spotkalem za oradeą przy dojezdzie do bg i kilka na autostradzie w BG przy powrocie. najjepiej zaopatrzyć sie w kilka map offline - na niektóych nie ma pełnego odcinka autostrady sebes -sibiu i czasami wprowadzaja małe zamieszanie przy niektórych miastach.
        • goral1035 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 28.07.15, 10:10
          Kolego drogi zaciekawiła mnie twoja propozycja od Popradu na Aggtelek i to nawet nie temu że ominę winietkę na Słowacji, a raczej spodziewam się znacznie mniejszego ruchu i ponoć trasa na Koszyce itd ma mnóstwo remontów..... Andy jaka nawierzchnia na opisywanej przez Ciebie trasie, bo na pewno kręta...
          Drugie pytanie. Na Węgrzech to już przypuszczam jechałeś normalnie autostradami....?
          Trzecie pytanie. czy na Rumunie zabieracie jakieś Leje Rumuńskie, czy tylko euro, czy na stacji można płacić w euro
          Czwarte. zastanawiam się czy njie skorzystać z jakiegoś motelu w Rumuni za Sibiu, a jak już to czy przyjmują tam w Euro czy trzeba mieć leje
          Dzięki dzięki dzięki
          • Gość: andy Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.free.aero2.net.pl 29.07.15, 08:36
            Trasa dobra zawieszenia aluminiowego nie urwalem, na slowacji troche zakretow, pozniej juz "rowno". Euro mialem ale kupowalem wszysto na karte, pytaj na stacji o visa. HU i RO winiety kupowalem na 1mc bo jechalem na 14 dni w BG 2x po 7dni wyszlo ciut taniej.
            • Gość: e Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.15, 09:03
              węgierską winietę najlepiej kupić przez internet.potwierdzenie przychodzi na e-maila.
              • red_ladybird_1 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 04.08.15, 02:45
                Czy na trasę do Bułgarii wymagane są paszporty czy dowód osobisty wystarczy? mam też na myśli kraje przez, które się przejeżdża.
                • goral1035 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 04.08.15, 09:11
                  Wystarczy dowód osobisty. Tu masz odnośnik do strony ministerstwa spraw zagranicznych, oni nie powinni się mylić: www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy/
          • Gość: ihmoteb Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je IP: *.opera-mini.net 13.08.15, 19:12
            Jak ktoś się wybiera do Bułgarii to proszę omijać drogę na Deva remont 170 km i jedzie co najmniej 6 godz masakra. na Cluj jest bardzo fajna droga. Jechał przez Oradea. Przez Rumunie polecam jechać w dzień bo droga kręta i ciężka. Rumuni jeżdżą na zderzak :) i szybko. Jakość dróg tak jak w Polsce,a może i trochę lepiej bo pod każdą górkę 2 pasy. Most w Ruse 2 Euro w remoncie ale szybki idzie.
            • mordehaj2 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 15.08.15, 09:02
              Alternatywna trasa: Zilina-Bratysława-Gyor-Budapeszt-Szeged-Nadlac-Arad (cały czas jedziecie autostradą - aż do samego Aradu). Z Arad na Deva-Sibiu (tuż za Deva, na rondzie jest wjazd na autostradę - patrzeć na znaki a nie na navi). Autostrada jest do samego Sibiu. Z Sibiu na Bukareszt. Od Pitesti jest autostrada do Bukaresztu. Z Bukaresztu na Giorgiu droga całkiem ok. (a propos - ja nie uznaję, że obwodnica Bukaresztu to koszmar. Płynnie udało się przejechać w poniedziałkowe popołudnie.Most w Ruse - wahadło.Z Rumunii nie trzeba było czekać (akurat trafiłem,gdy puszczali ten kierunek). W drugą stronę - spora kolejka. W Bułgarii kierunek Varna. Bardzo dobra droga. Co chwilę dodatkowy pas do wyprzedzania (raz w jedną, raz w drugą stronę). Odcinek autostrady - najgorsza autostrada jaką kiedykolwiek jechałem. Z Varny na Burgas - tu droga nieco gorsza i ostatni odcinek kręty.I Słoneczny Brzeg.
              Uwaga: Rumunii jeżdżą zdecydowanie gorzej niż my. Uważajcie i zasada ograniczonego zaufania.
              • goral1035 Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 21.08.15, 15:58
                Jadąc w kierunku Burgas jeździcie przez Warne czy Karnobat
              • mordehajwanunu Re: Bułgaria-lipiec-samochód?Którędy najlepiej je 25.08.15, 21:46
                Droga powrotna przez Serbię. Kierunek Burgas, Sofia. Granica Bułgaria/Serbia 40 minutowa kolejka. Granica Serbia/Węgry - odbijasz z autostrady przed Subotica na Baska Topola, dalej na Bajmok i przejście Bajmok/Bacsalmas. Uwaga!!! Przejście latem czynne tylko do 18.00. Zero kolejek!!! (tak było 20.08.2015)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka