Dodaj do ulubionych

przejście w Ruse - stan po wejściu do UE

IP: *.abb.pl 08.05.07, 16:00
Interesuje mnie jak wygląda sprawa przekraczania granicy w RUSE. Czy nadal
jest mnóstwo dziwnych opłat? Może ktoś był podczas długiego weekend'u w
Bułgarii samochodem i przejeżdżał przez Ruse?
Obserwuj wątek
        • Gość: onlybulgaria Re: przejście w Ruse - stan po wejściu do UE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.07, 22:03
          Witajcie!
          W bułgarii byłem w połowie kwietnia.
          Prowadzę portal onlybulgaria.eu więc jeżdżę tam i staram się aktualizować dane.
          Jeżeli ktoś z Państwa przekraczał tą granice w poprzednich latach to mogą mieć
          obawy.
          Jednak przejscie to zmieniło się nie do poznania.
          Kiedyś (przed wejściem do EU) terminal po stronie RO odstraszał. Pobierano
          jakieś fikcyjne opłaty , biegało się od okienka do okienka.
          Teraz omijamy Rumuński terminal, a przed samym wjazdem na most płacimy za
          przjazd 6 euro. Kontrola graniczna została przeniesiona na stronę BG.
          Pamiętajcie jednak o wykupieniu viniety na Rumunię(ok.3euro).
          Wracając do polski kontrola odbywa się na terminalu po stronie RO.
          Informacje te są pewne i sprawdzone przeze mnie.
          Powejściu do Uni w/w krajów przekraczałem tą granice cztero krotnie.
          Przejście Kalafat - Vidin też miałem okazję zaliczyć w tym roku w styczniu.
          Dojazd do Kalafat przez Rumunię jest gorszy ale za to można podziwiać ładne
          widoczki i orginalne Rumuńskie wsie. Mankamentem przejścia jest fakt,że aby
          przepłynąć promem ,trzeba poczekać aż się uzbiera minimalna ilość samochodów.

Pozdrawiam Nikolaj.
      • Gość: Jarek Re: przejście w Ruse - stan po wejściu do UE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.07, 13:14
        Możesz skorzystać z ubezpieczenia NFZ. Należy sie udac do ich placówki i
        wypełnić jakieś druki. Na miejscu udziela Ci pełnej info. Jednak nie we
        wszystkich krajach unijnych otrzymasz dzięki temu pełną nieodpłatna pomoc.
        Każdy z krajów podchodzi do tego ubezpieczenia indywidualnie. I tak pewne
        świadczenia są nieodpłatne, a za pewne trzeba płacić. Ale jak juz napisałem
        wszelkich informacji powinien ci udzielić lokalny NFZ.
        Osobiście polecam Ci wykupienie indywidualnego ubezpieczenia. Koszty sa
        niewysokie, a będziesz miała pełny komfort. Zapytaj w PZU, lub Warcie, są to
        firmy które maja już jakąś renomę i takie polisy są w pełni akceptowane za
        granicą. Jak pamiętam to koszt takiej polisy to około 1 euro dziennie za osobę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka