Dodaj do ulubionych

Aheloy kompleks Marina Cape

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.08, 14:21
Jak można zarezerwować miejsce w tym kompleksie, przez jakie biuro, jakie są
koszty Proszę o pomoc!!
Obserwuj wątek
        • Gość: dorota Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.08.10, 12:40
          Wróciliśmy z Mariny 2 tyg. temu. Nie czuliśmy smrodu i nie
          widzieliśmy żadnej oczyszczalni, myślę że chodziło raczej o plantację
          leczniczego błota, którą można zwiedzić i zafundować sobie darmowe
          SPA. Plaży niestety nie ma. Ośrodek jest położony przy skarpie i do
          najbliższej"plaży " trzeba kawałek dojść.Jeśli leci się samolotem to
          rzeczywiście zostaje się więźniem ośrodka. My mieliśmy to szczęście,
          że byliśmy autem i mogliśmy wszędzie dojechać,bo to zaledwie parę
          kilometrów , a opodal mnóstwo atrakcji. Niestety ośrodka nie mogę
          polecić ze względu na brak plaży, a ta która jest w pobliżu jest
          FATALNA!
        • Gość: belmondo Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.star.net.pl 25.09.08, 12:49
          A nie mówiłem, otóż to byłem tam przejazdem i wstąpiłem do ośrodka i na "plażę" jeśli to cuś można nazwać plażą. Więc potwierdzam słowa poprzednika, i szkoda się nabierać na wygląd hotelu czy pokoi, lokalizacja fatalna nic niema w okolicy, nawet nie skorzystamy z morza, skazani będziemy na pobyt w ośrodku.
          • Gość: turysta Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 213.91.138.* 29.09.08, 20:00
            Właśnie jestem w Bułgarii, w Marina Cape. Plaża jest, w morzu temperatura 20
            stopni. I plaża i morze są czyste. Ośrodek jest oddalony od Aheloi dokładnie o
            tyle, ile trzeba żeby był spokój, a w razie potrzeby można w kilka minut dojść
            do miasteczka i jechać taxi bądź samochodem i zwiedzać. W ośrodku są wspaniałe
            warunki do wypoczynku, 2 duże baseny, 2 restauracje, SPA (rewelacyjna), 2 sale
            do squash'a, siłownia i kręgielnia. Cały ośrodek nowoczesny i komfortowy. W
            Bułgarii byłem wiele razy i nie spotkałem lepszego ośrodka dostępnego w
            normalnej cenie, a oferta naszego krajowego operatora turystycznego (nie chcę
            wymieniać z nazwy, kto w temacie zorientowany wie, kto w Polsce "robi" najwięcej
            w Bułgarii) nie dorasta do pięt.
                • Gość: Nikt Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.az.pl 02.10.08, 12:39
                  Nie wiem coś cię sie czepneli tej mariny.
                  Byliśmy 3 dni w Marinie, 4 w Rawdzie i jeden w SB.
                  Miejsca nie do porównania - standard ośrodka , baseny i co
                  najważniejsze święty spokój na wielki plus Mariny.
                  Plaża w zatoce średnia, ale bez przesady - da się wykąpać.
                  Rura jest od otwartego morza w połowie drogi między Aheloy i Rawdą ,
                  a jak byliśmy to wiatry wiały głównie w stronę Rawdy.
                  A i tak w najbliższym czasie problem "rur" w Bułgarii zniknie. Unia
                  Europejska ma tu ostre przepisy i wszystkie instalacje musza być
                  wyprowadzone daleko w głąb morza.

Pozdrawiam
                  • Gość: turyst Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.gdynia.mm.pl 12.06.09, 16:49
                    Racja - nie kumam jeleni co się czepili Mariny. Typowo polska
                    mentalność. Pozatym chyba nie byli nigdy nad Bałtykiem. Woda jak
                    wszędzie w Bułgarii bardzo czysta, plaża może nie duża ale całkiem
                    kameralna. A jeżeli chodzi o sam ośrodek to bajka. Spedziłem
                    tydzień, wypocząłem, zwiedziłem jestem super zadowolony. Do tego
                    ceny na plus. Każdy może sobie sam sprawdzić i wejśc na stronę
                    Mariny. ja osobiście polecam
              • Gość: Coroczny gość Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.09, 16:05
                Witam panie Załamany !
                Chyba się Panu ośrodki pomyliły, bo w Marinie Cape jest bardzo
                czysto, owszem w zeszłym roku nie było plaży i morze było
                zanieczyszczone (oraz dzika plaża), ale pamiętajmy że był to 1-wszy
                sezon. W tym roku zarząd MC zlecił zrobienie nowej, profesjonalnej
                plaży z zapleczem(wystartowała w lipcu). Dodatkowo w ośrodku
                znajdują sie 2 baseny, SPA, siłownia, kręgle, restauracje, a firma
                dba o wieczorne zabawy (koncerty). A do Słonecznego Brzegu jest
                tylko 15 minut. Ja oraz moja rodzina jesteśmy gościem Marina co roku
                i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko jest na miejscu, ceny są
                niskie, a dzieci uwielbiają tam przebywać. POLECAM
            • Gość: M27 Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.rybnik.vectranet.pl 12.07.09, 21:34
              Wierutne bzdury! Właśnie stamtąd wróciłam! Plaża mała i paskudna, na
              niej - brud, smród i ubóstwo, w morzu pełno śmieci i ścieków, bo
              przecież nie ma żadnej ich oczyszczalni, jest natomiast od cholery
              apartamentowców, z których te wszystkie g...a idą do morza!
              Brzydziłam się tam kąpac i pozostały mi baseny, na których
              największą "atrakcją" była banda rozwrzeszczanych bachorów!
              Uprzejmie dziękuję za takie wczasy - nie zachęcam!
              • Gość: Bombix Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.aster.pl 12.07.09, 21:40
                O jej.. to trzeba bylo szybciutko w samochodzik i do domciu... albo samolocikiem
                otworzyli nowe polaczenia a nie siedziec w beznadziejnym osrodku i narzekac
                przez tydzien albo dwa i psuc humorek sobie i innym...

O tym jak wyglada MC bylo na wielu forach i decydowac sie mimo ze sie wie a
                potem narzekac... to tylko Polacy
            • Gość: tom Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 213.91.138.* 21.07.09, 17:31
              JESTEM WLASNIE W TYM OSRODKU NIE WIEM GDZIE TY WIDZISZ PIEKNE MORZE SYF TAKI NA
              PLAZY PATRZYSZ NA MOZE A TAM WYPLYWA FONTANNA Z PODWODY ,OBOK JEST UBOJNIA I
              SPUSZCZAJA TAM SCIEKI ,ZRESZTA NA PLAZY SA TABLICZKI ZAKAZ KOMPIELI.NOCAMI TAK
              SMIERDZI ZE SIE NIE DA WYTRZYMAC.NIE
              POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            • Gość: Joanna i michal Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.08.12, 23:31
              szczerze: nigdy nie bylismy w bardziej smierdzacym miejscu!!! To jakis koszmar!!! Do tej pory mamy wrazenie, ze smierdzimy tym odorem!!! Te apartamentowce pobudowano widocznie w tym miejscu z uwagi na tanie dzialki, ale juz potencjalnych najemcow nie informuje sie o tych drobnych "niedogodnosciach". Same w sobie apartamenty bardzo ladne i przestronne. Calkiem dobra silownia i spa, squash. Osrodek zawalony parkujacymi autami, co odbiera mu uroku. Wieczorem nie ma szans zaparkowac wewnatrz. Ale najwazniejsze pamietajcie: tam wcale nie jest tanio, a czy naprawde chcecie wydac calkiem sporo kasy na zycie w smrodzie? Ostatniej dwie noce prawie wymiotowalismy w pokoju od smrodu! Pozdrawiamy i przestrzegamy !!
            • abnet Re: Aheloy kompleks Marina Cape 18.08.13, 22:44
              www.youtube.com/watch?v=HHatM-ggAX0 na tym filmie widać atrakcje czyli gejzer śmierdzący na morzu
              pobyt 08/2013 świniarnia w pobliżu + około 2 godziny dziennie smrodu ze świniarni w zależności od wiatru raz nie śmierdziało
              poza tym czysto cicho spokojnie i przyjemnie . Niestety łudziłam się że już zrobili z tym porządek jak czytałam info z przed kilku lat.
      • Gość: marta Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.09, 15:51
        Witam
        Kto był w osrodku Marina Cape to wie,że jest to jeden z
        nowocześniejszych i najlepiej zadbanych osrodków w okolicy
        Słonecznego Brzegu. W ośrodku są super baseny,SPA,sale zabaw dla
        dzieci,restauracje,puby a przede wszystkim jest spokój, słońce,
        morze, plaża i super atmosfera. Można wypocząc !!! A do miejsc
        imprezowych można w każdej chwili dojechać taxi (15 minut).
        Polecam
        • Gość: Robbie Williams Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.fema.krakow.pl 04.11.09, 11:52
          ...no nie tylko dojedziesz, ale i dopłyniesz... Marina Cape
          zaproponowała w tym roku "wodne taxi"-wypasioną motorówką dopływasz
          do przystani w Nessebarze w 10 minut, później kolacja w jednej z
          dziesiątków tawern rybackich i restauracji, spacer wzdłuż morza i
          powrót łodzią do Mariny. W grupie taniej: byliśmy w trzy pary i ta
          atrakcja kosztowała mniej niż taksówki.
      • Gość: pio Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.p.lodz.pl 13.03.10, 03:23
        Moja mama jest właścicielką jednego z apartamentów w MC. Spędziłem tam 12 dni.
        Owszem Marina ma swoje wady, ale ma dużo więcej zalet. Ważną dla mnie zaletą był
        spokój. I odniosę się teraz do wcześniejszych komentarzy typu "bachory w
        basenie" sam sposób wypowiadania takich komentarzy dla mnie wulgarnych wskazuje
        na osoby i tak ze wszystkiego nie zadowolone którym polecam wyjazd na biegun tam
        będą zupełnie odosobnione co zresztą wyjdzie z pożytkiem dla otoczenia. W MC
        panuje względny spokój i cisza. Nie jadłem w samej Marinie więc nie wypowiem się
        za to mogę polecić śmiało obie knajpki przy placu w Aheloy. Podobały mi się
        wieczorki przy pianinku. Pierwszy raz przeżyłem coś takiego. Poszedłem z
        narzeczoną nad basen z butelką winka kieliszkami. siedzieliśmy słuchaliśmy
        tańczyliśmy nad brzegiem basenu. Wspaniałe przeżycie.
        Zdziwił mnie fakt istnienia ogólnodostępnej pralni co jest wielkim plusem dla mnie.
        Wada to rzeczywiście przy wieczornej bryzie nieraz da się odczuć lekki odór
        dobiegający z tej hodowli świń. Co monitowałem u zarządcy, który poinformował
        mnie że sprawa ma być załatwiona do przyszłego sezonu.
        Co do plaży to w te wakacje jak przedmówcy pisali została usypana część nowej
        plaży przy MC są leżaki i parasole.
        A co do czystości wody i plaż to byłem w SB i tam plaże też nie były czyste a w
        morzu nie dało się kąpać ponieważ nie mogłem się przełamać żeby przebijać się
        przez długi pas wodorostów ciągnący się przez prawie 15 kilometrów plaży. Więc
        nie ma co narzekać na MC.
        Ja jestem zadowolony dla zainteresowanych mogę udostępnić zdjęcia z MC z wakacji
        2009.
        Pozdrawiam i POLECAM jako turysta i właściciel.
      • podwodny44 Re: Aheloy kompleks Marina Cape 25.07.11, 18:31
        5 km do Aheloy!:)No to trzeba iść niezlym zygzakiem:) ponieważ tak naprawdę jest 8 min drogi a więc około 600. A poza tym to wszystko zależy od gustu, a o gustach się nie dyskutuje podobno... Jak ktoś chce dyskotek to powinien faktycznie znaleźć sobie apartament w Słonecznym Brzegu.W Marina Cape jest spokój dla romantycznych par lub też dla rodzin z dziećmi. Więźniem ośrodka? No jeżeli ktoś nie potrafi złapać autobusu lub taksówki no to może...
    • Gość: M27 Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.09, 16:18
      Właśnie wróciłam wczoraj z urlopu w Aheloy w Marina Cape. Powiem
      krótko: KUPA DZIADA! Sam ośrodek może i nie jest brzydki, ale
      wyjeżdżając nad morze, zależy mi na kąpielach W MORZU, nie w
      basenach, gdzie woda jest chlorowana, a jedyną "atrakcją" są tylko
      wrzaski rozwydrzonych bachorów! Baseny to ja mam w swoim miejscu
      zamieszkania! Morze - jeden wielki syf, z uwagi na braku
      oczyszczalni ścieków i wielkiej ilości apartamentowców, o kąpielach
      w nim nie ma nawet mowy! Serdecznie odradzam spędzania tam urlopów,
      bardzo się zraziłam!
      • Gość: bg-pl@gazeta.pl Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.aster.pl 03.07.09, 21:48
        No i tak jest zawsze jak się chce zaoszczędzić i wybiera dziurę gdzie od kilku
        lat wiadomo że śmierdzi oczyszczalnią i wszyscy o tym piszą. Było tu sporo
        komentarzy na ten temat. Nie gniewaj się za ten komentarz, ale tak biura
        naciągają nie pisząc wszystkiego. Nie mówią, że tam praktycznie nie ma plaży, i
        same wodorosty i śmieci. W Bg niestety nie wszędzie jest super, ale są piękne
        miejsca i żal że wracasz z takimi opiniami za swoje w koncu pieniądze, a nie
        trafiłaś na te cudowne miejsca.
      • Gość: drbase Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 22:50
        Wyjeżdżamy do Mariny 10 lipca. Napisz proszę, o co chodzi z tą oczyszczalnią.
        Jedni piszą, że woda jest brudna bo nie ma oczyszczalni, inni że jest
        oczyszczalnia i że śmierdzi. To jak jest w końcu? Bo czegoś tu nie rozumiem.
        Potrzebuje tych informacji, bo jeśli to prawda z tą beznadziejną plażą, to
        wynajmiemy samochód i będziemy jeździć i szukać lepszej plaży.
            • Gość: bzyk Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.btc-net.bg 09.07.09, 22:28
              Witam. Właśnie jesteśmy w Marina Cape. To prawda, że tu plazy jeszcze nie ma
              (budowa w ciągu 2-3 najblizszych lat - jak zwykle walczą z kwitologią), ale w
              Słonecznym Brzegu jest plaża całkiem miła. To ok. 8 km. Po drodze jest Nesebar.
              Jestesmy tu od 10 dni i zdarzyło się że faktycznie trochę śmierdziało, ale da
              się przezyć. Jeśli ktoś chce odpocząc w spokoju i ciszy (o ile nie przeszkadzaja
              mu kąpiące się w basenie dzieci) to polecam. Dla miłosników dyskotek itp to
              raczej Słoneczny Brzeg lub Nesebar.Znajomi mieszkają w Royal Sun w Słonecznym
              Brzegu i narzekają na całodobowy gwar( m.in. nocne imprezy w basenie) miejski
              zaduch i tym podobne.
              • Gość: Tedi Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 213.91.138.* 12.07.09, 21:57
                Witam, tez jesteśmy w Marinie. Ośrodek, jak i pogoda super.
                Blisko Marina Cape jest super plaża, też ją dzisiaj odkryliśmy;).
                Wychodząc prze bramkę od strony zatoki należy iść wzdłuż brzegu w
                stronę Rawdy. Przed białymi apartamentowcami z pomarańczowymi
                dachami trzeba zejść w prawo w dół skarpy. jest tam długa
                piaszczysta plaża z leżakami i super czysta woda bez wodorostów!!!.
                Na piechotę około 15 minut od Mariny. Polecam
                • Gość: mapa Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.07.09, 15:42
                  Obiektywnie o Marinie. Plaża przy kompleksie słaba. Jak byłem w końcu czerwca,
                  to była brudna, widać, że przed sezonem nie jest sprzątana. Rozmiary plaży, też
                  nie rzucają na kolana. Morze niezbyt czyste, rura rzeczywiście jest, z tym że po
                  drugiej stronie kompleksu. Raz zdarzyło się czuć nieprzyjemny zapach w ośrodku.
                  Takie są minusy. Są też plusy. Ośrodek jest po prostu elegancki, ma ciekawą
                  architekturę i jest funkcjonalny. Baseny są czyste, "bachory" wrzeszczą nie
                  tylko na basenach, ale i na plażach też. Marina ma b. dobre położenie. W
                  pobliskim Aheloj można zrobić zakupy, w oddalonej o pół godziny pieszej drogi
                  Rawdzie można tanio i smacznie zjeść. Do lotniska jest z Mariny 17 km. do
                  Nesebyru ok. 7 km. tak samo jak do Słonecznego Brzegu.
                  Teraz sprawa plaży. Kąpałem się zazwyczaj albo na strzeżonej i czystej plaży w
                  Rawdzie (20 min. pieszo z Mariny), albo na dzikiej plaży za campingiem Aheloj
                  (tak samo 20 minut). Właśnie atutem, przynajmniej dla mnie jest ta dzika plaża.
                  Ma długość około 12 km. i można nią iść, tak jak bałtyckimi plażami, aż do
                  uzdrowiska Pomorie.
                  Reasumując, jeżeli ktoś chce prosto z ośrodka przejść na ładną plażę i do
                  czystego morza, to Mariny bym mu nie polecił. Ale jeśli lubi spokój, spacery
                  wzdłuż morza, nie przeszkadza mu dłuższe przejście na plażę, to Marina ma
                  odpowiednie warunki.
                  • Gość: Drbase Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 213.91.138.* 20.07.09, 14:19
                    Witam, jesteśmy w Marinie. Ośrodek jest ok, czysto, ładnie, 2 fajne baseny. 3 knajpki z jedzeniem i jeden bar. Niestety niektórzy kelnerzy próbują oszukiwać na wydawaniu reszty! W sklepach w samej Marinie jest trochę drożej niż w Aheloy i nie wszystko można kupić - np owoców i warzyw, mięsa, dobrego chleba. Warto więc przejść do Aheloy. W samym miasteczku (dostali podobno prawa miejskie - nie wiem na jakiej zasadzie, ale dostali) jest bankomat, sklepy spożywcze (w jednym obok bankomatu pracuje Polka, która mieszka tu 17 lat i jest niezłym źródłem informacji:)), stragany z owocami i warzywami, rzeźnik sprzedający mięso (polecam mielone mięso już przyprawione na kebabczeta). Co do plaż, to przedwczoraj na plażę w pobliżu przystani (najbliżej Mariny - jakieś 100m od ogrodzenia) przywieźli parę wywrotek piasku, położyli leżaki (na razie za free) i parasole. Plaża jest mikroskopijna, ale prawie nikt na nią nie chodzi. Woda nie śmierdzi w tej części zatoki. Dziś zaczęli robić ogrodzenie plaży. Byliśmy też na plaży w Rawdzie. Jest ok. Czysto, jest strzeżona, za leżak i parasol trzeba zapłacić w sumie 12lv/dzień. W Sunny Beach podobno 16:) Do plaży w Rawdzie idzie się wzdłuż brzegu, ale nie jest to trasa na romantyczny spacer. Przechodzi się "nad" rurą. Tam śmierdzi nie do wytrzymania. W dodatku z oczyszczalni kilka razy dziennie wypuszczają ścieki, co nie jest ładnym widokiem. Co do dzikich plaż w pobliżu mariny, są po prostu brudne. Stare buty, opony, plastikowe butelki i masa styropianu. Nikt nie sprząta. Jest jeszcze "miejska" plaża w Aheloy, która nie jest strzeżona i jest tam zakaz kąpieli - podobno nie dlatego, że jest brudna woda, ale z powodu braku ratownika. Wczoraj tam też nawieźli piasek i ją posprzątali. Może więc coś się poprawi.
                      • Gość: Drbase Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 213.91.138.* 20.07.09, 23:15
                        Mam na myśli tę, która jest tuż pod latarnią morską w Marina Cape. Skręca się w
                        lewo po zejściu w kierunku przystani i idzie drewnianym molo. To jest w kierunku
                        rury. Co do czystości wylewających się ścieków. Widziałeś brązowy pióropusz
                        wylewających się ścieków na końcu kamiennego usypiska za rurą? Widziałeś stada
                        mew i innych morskich ptaków, które gromadzą się wtedy wokół rury? Ja widziałem
                        i widziałem stada małych much które tam latają. Po mojemu to nie są oczyszczone
                        ścieki, ale nie robiłem analizy chemicznej. Powtarzam jednak, że plaża przy
                        marinie (ta nowa) jest całkiem ok.
                        • Gość: Robert Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.ovh.net 21.07.09, 11:20
                          Witam,
                          mam mieszkanie w Marinie (którego nie wynajmuje!) ale moge wyjaśnić
                          parę spraw.
                          Zadne nie oczyszczone scieki nie wpływają do morza. Gdyby tak było
                          to wszytskie plaze w pobliżu byłyby zamkniete, łącznie z Rawdą,
                          Neseberem i Słonecznym Brzegiem. W przyszłym roku funkcje
                          oczyszczalni Rawda przejmie nowa oczyszczalnia w Neseberze.
                          Marina Cape dostała miesiac temy koncesje na 2 plaże w zatoce. Teraz
                          je szykują. Zapachy które czuć czasami w okolicy (zalezy skad wieje
                          wiatr) pochodzą z farmy świń, której zamkniecie ciagle nie mogą
                          wyegzekować lokalne władze.
                          Jak postępy pracy na plaży w zatoce. Jak wyjezdzałem w piatek to
                          kończyli nawozić piach.
                          Pozdrawiam,

• Gość: posiadacz apartame Re: Aheloy kompleks Marina Cape - obiektywie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.09, 16:40
                            Po co kłamać !!

ścieki płyną sobie wartko, zwłaszcza wieczorem.

Śmierdzi niemiłosiernie

Plaża obok tego wszystkiego...ja się nie mogę przemóc i nie kąpię ( a co dopiero
                            dzieci),
                            Poco komu uczulenie czy inne parchy !!
                            Ludzi stłoczyli pełno do 2 baseników ( bo niby gdzie mają pływać ?).
                            Jadąc taki kawał można oczekiwać choćby plaży--tej także brak.
                            A rura--już ktoś pisał---zapraszam na google maps---tam widać ja na dłoni
                            "oczyszczalnię" a tak naprawdę przepompownię ścieków.
                            Ośrodek piękny, cudowny, bajkowy -
                            • Gość: Robert Re: Aheloy kompleks Marina Cape - obiektywie IP: *.ovh.net 21.07.09, 17:59
                              Kto tu kłamie?
                              Nikt nie neguje, że jest oczyszczalnia ścieków między Rawdą a Aheloy.
                              Ale dziwne, że nikt na wątkach o Rawdzie nie rozpisuje się tak na
                              tematem oczyszczalni jak "bywalcy" Mariny.
                              Nikt też nie mówi żeby kąpać się na plaży obok rury.
                              Możesz pójść na plaże w Rawdzie, która jest w podobnej odległości od
                              rury jak i Marina, a jakość wody tam nie budzi żadnej dyskusji.
                              Ludzie stłoczeni na basenach? To chyba widziałeś Marine za
                              ogrodzenia.

P.S.
                              Dla tom-a, który chyba nie zna Bułgarskiego. Na zakazie kąpieli
                              napisane jest strefa bez ratownika

• Gość: Drbase Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 195.205.146.* 30.07.09, 11:24
                            Nie wiem skąd Twoja pewność co do czystości cieczy wylewanej z rury do morza.
                            Nie mam zaufania do władz lokalnych na tym terenie, bo jeśli zamknęliby plaże w
                            Nesseberze, Rawdzie i Sunny Beach, to by poszli z torbami. Nie twierdzę, że woda
                            w morzu to ściek, ale moim zdaniem do najczystszych nie należy.

Osławiona świńska farma stoi pusta, a na jej ścianie wielkimi literami
                            wymalowano, że jest na sprzedaż. Przechodziłem obok kilkanaście razy i tam nie
                            śmierdziało. Śmierdziało za to przy oczyszczalni. Nikt mi nie wmówi, że z tej
                            oczyszczalni nie śmierdzi. A wiatry zwykle wieją od strony Rawdy.

Plaża obok Mariny już jest i jest całkiem fajna.
                            • Gość: Robert Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 85.17.146.* 30.07.09, 22:12
                              Plaża przy Marinie cieszy:)
                              Z tego co wiem dopiero fajnie będzie zrobiona na przyszły sezon.
                              Na jesieni maja ściągnąć specjalne maszyny i wyczyścić dno w zatoce
                              oraz nawieźć tony piasku, aby powiększyć plaże.
                              Co do oczyszczalni i świniarni.
                              Byłem na terenie oczyszczalni miesiąc temu, aby rozwiać swoje
                              wątpliwości, skąd tak czuć nieraz wieczorem.
                              O dziwo robotnik przy bramie wpuścił mnie bez problemu na jej teren
                              (takie rzeczy to tylko w Bułgarii). Podchodziłem do dwóch wielkich
                              zbiorników z których oczyszczają wodę i uwierz, z odległości 10
                              metrów nic nie było czuć. Oczywiście zadałem pytania, skąd te
                              wieczorne zapachy. Robotnik, który tam pracował i naprawdę nie miał
                              interesu cos ukrywać od razu wskazał na sąsiadujący budynek
                              świniarni i powiedział, żebym podszedł do budynków przy drodze i
                              sprawdził czy coś czuć.
                              Na dachach świniarni mają wielkie wentylatory, sterowane
                              elektronicznie, które się załączają w nocy i stad ten zapach w
                              okolicy.
                        • Gość: mapa Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.09, 19:04
                          Nie dam głowy, że są to ścieki dobrze oczyszczone, więc przyjmuję
                          wersję najgorszą. Gwoli ścisłości trzeba rzeczywiście powiedzieć, że
                          plaża publiczna jest po drugiej stronie Mariny, w odległości ponad 1
                          km od owej nieszczęsnej rury. Nie wydaje mi się żeby woda na niej
                          była jakoś bardziej zanieczyszczona niż, np. w Rawdzie.
                          Pisząc o dzikiej plaży miałem na myśli nie tą pod latarnią, ta jest
                          rzeczywiście nieciekawa, ale plażę, która zaczyna się za Campingiem
                          Aheloy. Z Mariny idzie się na nią ok. 20 minut. W odróżnieniu od
                          znanych mi plaż SB, Rawdzie, czy Czernomorcu, jest to plaża
                          rzeczywiście pusta. Choć też mogłaby być trochę czystsza. Plaża ma
                          chyba 12 km długości i bardzo dobrze nadaje się na długie spacery
                          brzegiem morza. Pod tym względem na tle innych plaż bułgarskich jest
                          raczej nietypowa. Spokojnie mogę ja polecić zwolennikom nadmorskich
                          spacerów.
      • Gość: MC_owner Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 195.85.249.* 05.08.09, 13:14
        Coz w takim razie wiecznie narzekającym pozostaje Bałtyk :)
        Przynajmniej jak się nie spodoba zawsze szybciej można wrócić do
        domu...

Mam przyjemność być włascicielką apartamentu i od 2 lat spędzamy w
        Marinie wakacje z całą rodziną. Dzieci są szczęśliwe przebywając tam
        prawie 2 miesiące.... i nie mają żadnych parchów, uczuleń, i innych -
        o czym było powyżej... Ba dzieci tylko odliczają dni kiedy wsiądą w
        samolot WIZZAIR do Bourgas. Tak samo dzieci licznej grupy znajomych
        którzy równiez spędzają w MC urlopy / wakacje lub spędzają czas od
        czerwca do września... i tacy są :)

A ja jako obserwator muszę napisać ze nie ma większych ujadaczy od
        Polaków bo tylko potrafimy narzekać...:( Podczas długiego bo 6
        tygodniowego pobytu w MC nie słyszałam niepochlebnych opinii od
        przebywających tam gości, wszyscy są zadowoleni, uśmiechnięci ba
        planują kolejne wakacje.... a jak tylko przekroczą bramę zaczynają
        ujadać????

A my po prostu cieszymy się z wakacji i słońca :) Zapachy mimo że
        się czasami pojawiają... trudno idzie wytrzymać, bez przesady... no
        chyba że ktoś od wczesnego dzieciństwa był wychowywany pod kloszem i
        nigdy się z takimi zapachami nie spotykał,nie jeździł na wczasy do
        różnych ośrodków,kolonie, obozy i inne....

• Gość: byłem Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.btc-net.bg 05.08.09, 14:16
          Byłem w tym komplexie wczoraj - na pierwszy rzut oka robi wrażenie - piękny,
          ładnie utrzymany. Ale bądzmy szczerzy - jest to komplex w szczerym polu, z
          Aheloy ma tyle wspólnego, że nic, jest daleko, najbliższym teku komplexowi jest
          niestety oczyszczalnia ścieków.
          I co najważniejsze - morze da się oglądac przez wysoki płot, a jak by się
          chciało zobaczyc jak wygląda plaża to trzeba jechac do słonecznego Brzegu. W
          marina i okolicy nie ma nadzwyczajniej w świecie plaży - jest to komplex dla
          ludzi którzy lubią baseny - pełne zresztą ludzi, głuszę w koło i spacery 20-30
          minut do najbliższego przystanku. No chyba, że przyjeżdzamy autem i codziennie
          dojezdzamy kilka km do plaży. Ale jak wtedy wypić kufel piwa ?//? a jest wspaniałe.
          Rozumiem trochę właścicieli znajdujących się tam apartamentów. Troche zostali
          nabici w butelkę - bo obiecywano plaże, komunikację autobusowa itp. - niestety
          jest jak zwykle po bulgarsku...
          • Gość: Dr Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 21:13
            Też tam byłem i muszę powiedzieć, że oczyszczalnia jest i wylewa jakąś breję w
            morze oraz śmierdzi. Niektórzy twierdzą, że śmierdzi farma świń. Nie ma to
            większego znaczenia - śmierdzi i już.

Natomiast nie rozumiem dalszego wpisu: po pierwsze plaża jest. Mała, ale jest i
            jak byliśmy w MC to prawienikt na nią nie chodził. Jeżdżenie na plażę do Słon.
            Brzegu jest moim zdaniem bez sensu. Człowiek na człowieku, drogie leżaki i
            parasole - chyba, że ktoś to lubi - ja nie.

Komunikacja autobusowa też jest. Autobusy jeżdżą raz na 40 minut. nie jest to za
            często, ale bez przesady. da się przeżyć.
          • Gość: MC owner Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 195.85.249.* 07.08.09, 10:08
            Wybacz ale nie jestem rozczarowana kompleksem ani nie czuję się
            nabita w butelkę.Wręcz przeciwnie jestem zadowolona. Nie ukrywam ze
            kupilismy w celach inwestycyjnych... na dzień dzisiejszy już na tym
            zyskalismy... ale na razie wcale nie zamierzamy sprzedawać.
            Traktujemy jako wakacyjne mieszkanie... nie muszę się obawiać
            standardów hoteli katalogowych okolic bo już to wszystko znam i nic
            mnie nie zaskoczy...chyba ze pozytywnie :)

Ale to może zawiść przemawia przez gości portalu? :)
            • Gość: GM Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 212.160.172.* 12.08.09, 13:32
              Cześć,

Spędziliśmy wczasy w MC i jesteśmy zachwyceni urokiem tego
              kompleksu. Spokój, cisza i kameralna atmosfera - wszytsko (sklepiki
              i knajpki) na miejscu lub 5 minut spacerkiem w Acheloy. Plaża w
              zatoczce malutka, ale pusta. Przystań jachotowa. Fajne 2 duże baseny
              z widoekim na morze, SPA, kręgle, saquash i opieka nad dzieciakami.
              Dla par z dzieciakami idealne miejsce.

Jeśli ktoś woli imprezowanie w zatłoczonej dyskotece do rana to nie
              jest miejsce dla niego.
                • 35basia Re: Aheloy kompleks Marina Cape 12.08.09, 22:30
                  Czesc wrocilam tydzien temu z Mariny, polecam restauracje, ktora
                  jest zaraz po po prawej stronie drogi z Mariny. Zaleta sa swieze
                  ryby i szybka, mila obsluga. Ceny bardzo niskie jak na szczyt
                  sezonu, w porownaniu np.z Nesebarem, za kolacje dla 3 osob (rodzina
                  z dzieckiem) zaplacilam 16-20 lewow (przykladowe ceny: ryba ok. 10
                  zl, piwo 1,5 zl). Restauracja popularna wsrod mieszkancow Aheloy.
                  • bestszarlotka Re: Aheloy kompleks Marina Cape 19.08.09, 10:49
                    Właśnie wróciłam z rodziną z dwutygodniowego pobytu w Marina Cape.
                    BYŁO SUPER !!!

Mnóstwo atrakcji dla dzieci: centrum zabaw dziecięcych, gdzie
                    codziennie były gry i zabawy z animatorem, kręgle, rzutki, rowery,
                    no i duże, piękne baseny z brodzikami i zjeżdżalnią.
                    Byliśmy kilka razy w SPA, bardzo ładnie zaprojektowane wnętrze,
                    kuszą trzy rodzaje sauny, w tym piękna łaźnia turecka. Bardzo miła
                    obsługa.
                    Polecam szczególnie masaże dla dwojga!

Centrum rekreacji ze sprzętem do ćwiczeń jakiego pozazdrościłaby
                    niejedna sala fitness w Polsce.
                    Dla amatorów możliwość wykupienia karnetu, gdzie wejście wychodzi po
                    10 zł, w tej cenie jest możliwość skorzystania także ze SPA.

Ośrodek bardzo zadbany, roślinność niesamowita, bujna i kolorowa.
                    Wieczorami atrakcje dla dorosłych - piano bar przy basenie.

Pianista grał wszystkie hity, jakie tylko przyszły do głowy z własna
                    aranżacją.

Można było potańczyć, pośpiewać, no i oczywiście podegustować
                    lokalne wina.
                    Na pewno w przyszłym roku pojedziemy jeszcze raz, już z większą
                    ekipą znajomych.

Polecam ośrodek dla rodzin z dziećmi, które chcą odpocząć z dala od
                    przeludnionych wakacyjnych kurortów.

• Gość: Obiektywny Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.fema.krakow.pl 30.09.09, 23:08
      Witam,
      Właśnie wróciłem kilka dni temu z Mariny Cape i mogę polecić pobyty
      wrześniowe: cisza, spokój, ciepło w sam raz na rodzinne wakacje.

Niestety tym razem wakacje spędziliśmy bez naszych znajomych, którzy
      przestraszyli się wpisów na forum.
      SZKODA!
      Powiem tylko, że większość tych wyssanych z palca opowieści świadczy
      o złych intencjach autorów, którzy nie byli nawet w pobliżu ośrodka
      o którym piszą...widocznie mają w tym jakiś interes...
      Motyw przewodni kilku podobnych w treści i formie wpisów,
      czyli "bardzo zły interes" nabywców apartamentów w Marinie jest nie
      na temat i nie na miejscu.
      Panowie FRUSTRACI!!
      Wyładowujcie swoje niezdrowe emocje w innym gronie i nie
      wykoślawiajcie rzeczywistości!!!!

• Gość: Joker Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 109.243.195.* 26.07.10, 09:14
                    witam wszystkich :) wczoraj wrócilismy z "Marina cape" było fajnie ale mowie
                    ogolnie o wyjezdzie. Aheloy to ogolnie nudna miescina i bez samochodu raczej nie
                    widziałbym tam pobytu... plaza skromna i smierdzaca... osrodek robi wrazenie ale
                    nic innego jak duze blokowisko i jeszcze sasiadów nad głowa mielismy POLAKOW
                    których było słychac dosc dosadnie, po prostu bydło przyjechało chyba pierwszy
                    raz i nie umie sie zachowac wsród społecznoisci, zwracanie uwagi ze sie zachwuja
                    głosno nie przynosilo skutku. Jesli ktos jest nastawiony na siedzenie w jednym
                    miejscu to nie odradzam i nie polecam! Taxi do slobecznego brzegu kosztuje 50
                    zeta na plus fajna zabawa w AQUAPARKU duzo fajnych zjezdzalni- polecam no i
                    jeszcze plus osrodka ze klima w kazdym apartamencie, ale tez idzie sie zaziebic
                    • Gość: laryda Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 77.85.194.* 26.07.10, 09:30
                      Mimo negatywnych komentarzy widzę też zlety, proszę więc na poniższego emaila o
                      info od kogo i za ile wynajęliście, byłbym zainteresowany, nawet na przyszły
                      rok, laryda@gazeta.pl bo jak napiszecie tu to potraktują jako reklamę i
                      wyrzucą, a ja szukam bezposrednio kontaktu, a nie od pośredników
                  • Gość: też...murek Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.rybnik.vectranet.pl 01.08.10, 16:57
                    Też pewnie doczekam się ordynarnej ksywki, ale ja byłam w MC w
                    ubiegłym roku w czerwcu więc przed sezonem.
                    Pogoda piękna, ośrodek ok, baseny jescze bez tłoku, woda w basenach
                    czysta i to tyle.
                    Zaraz za ogrodzeniem ośrodka chaszcze, krzaki.bałagan,dziurawe
                    płoty .Do Aheloy albo spacer polem, albo taxi, ale w Aheloy i w
                    Marina Cape nie było postoju taxi, na prośbę recepcjonistka
                    zamawiała taksówkę za odpowiednią cenę.
                    Plaża ta mała naprzeciw ośrodka jachtowego nie była czynna. Brud,
                    worki plastikowe, butelki,kawałki styropianu mam to zdokumentowane
                    na zdjęciach - mogę przesłac.
                    Stojąc na plaży, twarzą do morza po lewej stronie jest Rawda, proszę
                    mi powiedziec jeśli ktoś wie, co wyrzuca w morze rura oddalona od
                    brzegu około 50m ,bucha to na wysokośc ok 2 m i ma kolor
                    brudnożółty - dla mnie to ścieki.
                    Nie jestem na niczyich "usługach ", ale proszę mi wierzyc nie miałam
                    odwagi wejśc tam do morza.Smród taki, ze nie można było złapac
                    powietrza był w ciągu 2 tygodni 3 razy. Obiecany busik do plaży
                    Cocoa Beach nie kursował bo to przed sezonem, a ja byłam samolotem
                    nie autem. Szkoda ale więcej tam nie pojadę chociaż mam możliwoś
                    zakwaterowania za frico, ale basen mam w ogródku a atrakcją jest dla
                    mnie ciepłe morze.
                    • Gość: mapa Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.10, 10:35
                      Nie doczekasz się "ordynarnej ksywki", bo nie w tym rzecz, żeby się na forum
                      nawzajem obrażać. Ale wiadomości masz już trochę nieaktualne. Po pierwsze teren
                      woków MC w tym roku został uporządkowany, nie ma gruzu, styropianów, etc.
                      Taksówki czekają przy bramie wjazdowej. Do Aheloj idzie się ok. 10 min. można
                      iść polami, można iść drogą asfaltową która nie jest bardzo ruchliwa.
                      Co do plaży to się nic nie zmieniło. Rura jest i choć widziałem osoby kąpiące
                      się przy plaży pod samą Mariną, to ja do wody w tym miejscu nie miałem odwagi
                      wejść.
                      Nie piszesz o jeszcze jednej plaży, tzw. miejskiej. Plaża jest strzeżona, wg
                      dyżurującego na niej ratownika, woda jest czysta. Mnie akurat ta plaża też nie
                      odpowiadała (mała, woda typu bajoro), ale wiem, że właśnie na nią chodzili
                      mieszkańcy MC. Mam w okolicy swoje plaże, na które podjeżdżam. Nie zdradzę ich
                      lokalizacji, bo lubię święty spokój. Smród ze świniarni był ze dwa razy w ciągu
                      mojego 12 dniowego pobytu wyczuwalny.
                      Reasumując, MC jest jako kompleks OK. ale leży w niewłaściwym miejscu. Coś się
                      tam powoli zmienia, ale póki co to dwa główne problemy świniarnia i rura
                      trzymają się dobrze. Jak to w Bułgarii: "czakaj małko", choć już ich miało nie
                      być. Czy to MC dyskwalifikuje? Dla osób, które mają samochód, wielkiego problemu
                      nie ma, ale faktycznie ci co przylecieli samolotem są skazani na basen,
                      rachityczną plażę, albo na ok 30 minutowe eskapady na w miarę normalne plaże,
                      jak ta w Rawdzie. Ewentualnie na taksówki.
                      Nie jest więc tam rewelacyjnie, ale też nie koszmarnie. Każdy wybierze co chce.
                • Gość: cela Re: nie ma plaży IP: 213.77.108.* 13.03.12, 11:34
                  witaj czy możesz powiedzieć coś więcej na temat MIDIA GRAND RESORT bo byliśmy w mc i troche drama nic szczególnego plaża zwłaszcza. jeśli to nie problem to napisz jak można się wbić rezerwacją na to nowe MIDIA GRAND RESORT bo jesteśmy zainteresowani.jeśli masz jakieś namiary na wynajmujących to też bym chętnie prosiła.pozdrawiam
    • Gość: sergio Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.10, 18:02
      witam,
      w te wakacje wynajełem mieszkanko w Marinie od kolegi który kupił tam apartament i powiem że poza epizodami w postaci nieprzyjemnego zapachu było rewelacyjnie. W Bułgarii jestem co rok, to ze względów osobistych :) Zakochałem się w tym miejscu, znam język, kiedys ta przez rok mieszkałem. Męczące są te wielkie kompleksy w Słonecznym brzechu gdzie wszystko jest 3 razy droższe. Ahełoj ma swietna lokalizację - do Burgas z 20km to i taxi niedrogie (w Bulgarii negocjuje sie cene za kurs i Ahełoj - Burgas przy targowaniu to jedynie 15-20 lewa za 4 osoby!) a do Sloneczneo Brzegu to 15min autobusem.
      Rewelacja to cisza i mozliwosc spacerow, do Aqua Parku to chwila, pieszo z 30-40min, autobusem do Rawdy za grosze 5min. Bardzo lubie sama wioske Ahełoj, jedzenie w restauracjach we wiosce śmiesznie tanie. Kolega mówił że powstanie w Marinie plaża pewnie to kwestia 2-3 lat. Gdyby ktoś chciał namiar do kolegi to fidei_defensor@wp.pl mi mieszkanie (dwa pokoje, fajna lokalizacja) wynajął za pół darmo. Proszę jakby co napiać że kontakt od Sergiusza hehe to może i mi jakieś piwo postawi :)
      • Gość: hej Re: www.marina-cape.com IP: *.dynamic.chello.pl 20.04.11, 20:34
        Jak brak plazy????

sa 2 piaszczyste po dwóch stronach mariny jachtowej, mozna tez podejśc 500m do Rawdy plażą i tam jest plaża z malowniczymi skałkami

oczywiście wokół Mariny Cape są plaże o średniej szerokości, ale za to praktycznie bezludne

jak ktoś szuka plaży bardzo szerokiej i tłocznej to można podskoczyc do Słonecznego Brzegu, ale mnie osobiście męczy hałasliwy klimat SB

• Gość: he Re: www.marina-cape.com IP: *.dynamic.chello.pl 21.04.11, 09:43
          admi mogłby zrobić coś z tą kryptoreklamą, ciekawe dlaczego w innych przypadkach robi to na bieżąco.
          A swoją drogą jak piszesz o plazach w okolicach tego kompleksu to chyba nie widziałęs plaż w bułgarii,jezeli to nazywasz plażami, wkoło pola krzaki i smród, niestety jak się tam coś kupiło to trzeba jeżdzić samemu, a nie przekonywac że jest super, bo potem ludzie przyjeżdzają i myslą ze tak wygląda cała Bułgaria. jedno co trzeba oddac to dobrze że nie piszecie jak niektóre biura turystyczne w swoich reklamach - cyt "Aheloy-Słoneczny Brzeg" bo to już lekkie przegięcie. Poza tym jest ok.
          • Gość: borys Re: www.marina-cape.com IP: *.mediaworksit.net 13.06.11, 03:17
            za kilka dni będą w Marinie, już trzeci raz. W ubiegłym roku na 13 dni pobytu przez dwa dni rzeczywiście trochę, no może troszkę mocniej niż trochę śmierdziało. Rozmawiałem o tym i podobno ciągle kombinują jak się tego problemu pozbyć. Tak czy inaczej nie jest zle :) Nie ma sensu pisać banjaluk bo co z tego jak się okłamie człowieka który pojedzie, rozczaruje się i nigdy nie wróci. Wszystko ma swoje plusy i wady. Plusem Mariny jest atmosfera małego osiedla, bez krzyków, spokój no i wieczorem można wyjść przed kompleks i w ciszy popijać dobry alkohol patrząc się na morze. Tak czy inaczej znowu dam jadę, co ja zrobię skoro mi sie podoba? A jak mawiali starożytni De gustibus non es disputandum. Ps. nie mam tam mieszkania.
    • Gość: damian Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.11, 17:37
      witam, przed kilkoma dniami wróciliśmy z wakacji w Marinie i było super, pogoda nam dopisała, sama marina bardzo przyjazna. polecam. Aha mieszkanie wynajeliśmy od polskiego właściciela, orientowałem się tez na stronach marinacape ale jest ponad połowe drożej. My za 2 pokojowe mieszkanie z widokiem na morze, płaciliśmy 250zł za 5 osób więc fenomenalna cena. polecam.

• Gość: michal Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.multi-play.net.pl 22.08.11, 00:00
      Witajcie!
      Spędziłem w tym roku (2011) dwa tygodnie w Marina Cape. Byliśmy tam pierwszy raz, mieszkanie wynajęliśmy od znajomej po śmiesznie niskiej cenie - 90 zł / dobę. Mieszkanie co prawda małe, ale za te pieniądze było OK. Byłem z rodziną, 2 dorosłe osoby + dwójka dzieci (6 lat i 2 latka).
      Sam ośrodek bardzo porządny - super baseny, niezła infrastruktura (sklep, knajpy) - bruździł w tym wszystkim brak bezpłatnego dostępu do internetu - ale i to można ominąć chodząc pod knajpę i siadając na murku - tylko po co skoro taka usługa, to żaden koszt, a wielka zaleta dla wczasowiczów.
      Plaży faktycznie przy ośrodku nie ma, ale dojechaliśmy własnym samochodem, dlatego i tak z założenia zwiedzaliśmy okolice, pobliskie i odległe plaże. Osoby lecące samolotem do Mariny Cape popełniają błąd, bo rzeczywiście ośrodek po 4 dniach się nudzi. Trudno siedzieć cały czas w fajnych basenach.
      W sprawie smrodu z ubojni - podczas 14-dniowego pobytu smród pojawiał się przez jakieś 7 dni, czyli połowa, ale tylko wieczorem przez jakieś dwie, trzy godziny - idzie wytrzymać. Jednakże, jak ktoś płaci za nocleg 200zł i więcej za dobę za mieszkanie, to faktycznie może być rozczarowany. Wszystko jest kwestią ceny. Ja płacąc 90 zł, nie mogłem narzekać na dosyć mało natarczywy i krótki smród, w zamian miałem zmianę pościeli codziennie, fajne baseny, ciekawe plaże w pobliżu (ale tylko samochodem).
      Podsumowując - do Mariny Cape jedź tylko jak masz tani nocleg - tak około 100 zł - 150 zł za mieszkanie (wszyscy to nazywają apartamentem, ale dla mnie to po prostu mieszkanie), do tego jedź samochodem. Na takich warunkach naprawdę warto.

I dla niedowiarków - nie jestem właścicielem mieszkania w Marinie Cape, a w następnym roku jadę do Grecji na wakacje.
      Gdybyście chcieli kontakt do mojej znajomej w sprawie taniego wynajmu, to piszcie na e-maila: michal2michal@poczta.fm
      • Gość: zoolook Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.btc-net.bg 04.09.11, 06:12
        Kompleks dość porządny, a jego największymi wadami (jeżeli ktoś przyleci samolotem) są: brak plaży, uporczywy smród ze świniarni, spora odległość od Aheloy (na piechotę) i praktycznie zero rozsądnych sklepów (poza jednym warzywniakiem niedaleko cerkwi i Lidlem w Ravdzie), brak możliwości skorzystania z Internetu w pokoju, brak placu zabaw dla dzieci (sala zabaw za 3 lewa na godzinę nic praktycznie wartościowego nie oferuje, poza tym nie można skorzystać z karty). Z drugiej strony trzeba dodać, że jest bardzo czysto, pralki za darmo i baseny są porządne. Jeżeli ktoś chce siedzieć non stop na basenie, to się nie rozczaruje, a jeżeli chce spędzić czas trochę aktywniej, czy skorzystać z bułgarskich owoców i warzyw, to mniej.
        My w przyszłym roku wybieramy się zdecydowanie gdzieś indziej, tam gdzie jest jakiś większy ośrodek, więcej ludzi, a wszystko bliżej i w większej ilości (np. sklepy).
        • Gość: zoolook Ostrzeżenie przed restauracją w Aheloy IP: *.btc-net.bg 11.09.11, 04:59
          Znajomi będący w Marina Cape polecili nam restauracyjkę "Czernoje Morie" po prawej stronie asfaltówki, którą idzie się do miasta (albo po lewej jeżeli idzie się skrótem polną drogą, minąwszy "Chateau coś tam") - że tania, że smacznie, że tanio. Faktycznie, do trzeciego razu. Za trzecim razem rodzina się struła nie dosmażonym kurczakiem. Reperkusje, o ktrórych nie bd pisał, Endiex i dieta przez trzy dni.

Nie polecam.
            • Gość: zoolok Re: Ostrzeżenie przed restauracją w Aheloy IP: *.adsl.inetia.pl 20.09.11, 02:51
              ikola? Czyżby jakiś właściciel/właścicielka apartamentu w Marina Cape? Łatwo jest kpić z innych, zwłaszcza, gdy to nic nie kosztuje. Swoje posty, opisujące wrażenia z Aheloy pisałem na bieżąco, będąc jeszcze na miejscu (spójrz na IP poprzednich postów).
              Nota bene z Internetem w tym roku na przełomie sierpnia/września to w Marina Cape to jedna wielka porażka. W całym ośrodku/kompleksie był zasięg WiFi, ale gdy poszło się do recepcji, aby ewentualnie wykupić dostęp, to słyszałem non stop jedno:"Marina Cape has big problem", więc wszyscy szli posłusznie do restauracji Marina Cape Antika i siadali gdzie się dało ze swoim sprzętem.
              Inną wadą ośrodka, jaką odkryliśmy dopiero na koniec, to to, że recepcja jest czynna dopiero od 8.30 - 9. Nie daj Bóg, aby coś się działo w nocy, bo w wtedy goście byliby zostawieni sami sobie i np. niejakiemu dr Mleczkowowi, który ogłaszał się się na każdej windzie i jeszcze bardziej odpowiednio kasował za jakiekolwiek wizyty lekarskie (z opowieści ludzi, którzy mięli nieszczęście się z nim zetknąć). W razie jakiejś awarii, czy zdarzenia losowego nie wiadomo, gdzie szukać pomocy.
              Ewentualnym przyszłym gościom doradzam także sporą dozę cierpliwości do personelu ośrodka, gdyż np. zamawiając bus na lotnisko na godzinę 7 rano, może się okazać, że przyjedzie on dopiero o 7.30 (pół godziny stania w bramie w nerwach, mimo, że wszystko już wcześniej opłacone).
        • gabrys1973 Re: Aheloy kompleks Marina Cape 07.08.13, 17:38
          Witam własnie wróciłem z tego kompleksu i stwierdzam że sam ośrodek jest ok ale smród z pobliskiej świniarni jet przeokrutny i nikt kto wam będzie wynajmował pokoje tego nie powie mało tego na pobliskiej plaży nie wolno się kompać w morzu bo ścieki z tej fermy są odprowadzane wielką rurą do wody,podobno mają to przerobić bo dostali kasę z uni.
    • Gość: Martusia Byłam tam w tym roku na wakacjach IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.11, 14:50
      Muszę przyznać, że mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony - kompleks jest bardzo ładny ( chociaż oczywiście niektórym taka architektura może się nie podobać, to jednak wyróżnia się spośród innych tego typu miejsc). W środku jest też czysto, miejsce jest zadbane, rośnie sporo roślin, śmieci są na bieżąco wyrzucane. Złego słowa również nie mogę powiedzieć na baseny - czyste, zadbane, duże. Na brzegu basenu zawsze stoją leżaki i parasole, ponieważ byliśmy poza sezonem na basenach było praktycznie pusto. Na terenie znajdują się 4 restauracje, jadaliśmy w jednej z nich i głównie pizzę - ta była niezła i nie kosztowała majątku ( ok 20 zł za 500 g pizzę).
      Teraz minusy.... o pojawiającym się tam smrodzie ze świniarni/oczyszczalni już tu pisano. I niestety faktycznie jak już zacznie śmierdzieć, to nie jest za wesoło. Przez 1 tydzień naszego pobytu śmierdziało codziennie wieczorem przez ok 1 godz. Muszę przyznać, że w 2 tygodniu już zdecydowanie mniej śmierdziało, widać wiatr wiał z innego kierunku ;). Ale to nie jest główną wadą tego ośrodka. Dla mnie dyskwalifikujące są 2 rzeczy - brak plaży i odległość kompleksu od "cywilizacji". W pobliżu znajduje się miejsce, które jest nazywane plażą, ale nie ma z nią nic wspólnego. Kawałek na w pół zabetonowanego nabrzeża z brudnym piaskiem i śmierdzącą zamuloną wodą. Poszłam tam z ciekawości raz i więcej się nie wybrałam. Na plażę jeździliśmy więc 7 km do Nessebaru. Teraz odległość - do miasteczka Aheloy od ośrodka jest ok 1 km lub nawet ciut więcej. Aby pojechać gdziekolwiek, jeśli nie ma się do dyspozycji samochodu - trzeba najpierw iść ok 30-40 minut do autobusu. Ponieważ na terenie ośrodka zaopatrzenie jest tragiczne ( znajduje się supermarket, w którym praktycznie nic nie ma) a w miasteczku niewiele lepsze, trzeba było po zakupy jechać 2 km autobusem do Lidla. Jak na wakacje - średnia przyjemność.
      Dodam jeszcze, że na terenie reklamuje się lekarz i jeśli ktoś musiał skorzystać z jego usług, to musiał słono zapłacić. Znajomi za konsultację zapłacili 40 euro, inna znajoma po zatruciu - 100 euro za wizytę. Pan doktor nie honoruje niektórych ubezpieczeń, więc koszt leczenia był znaczący.
      Biorąc to wszystko pod uwagę nie polecam tego ośrodka, myślę że w podobnej cenie można znaleźć apartamenty w innych miejscach nieco bliżej cywilizacji.
    • Gość: Milena Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.toya.net.pl 15.06.12, 16:01
      Witam
      Najlepsze wakacje w Bułgarii tylko z Gandalf Travel. Super hotel Zdravec*** po generalnym remoncie, położony w Czajce, cichej i spokojnej części Złotych Piasków, oddalony 20 minut spacerkiem od ścisłego centrum. Ceny zaczynają się od 699 zł poza sezonem za 10 dni (9 noclegów ze śniadaniami!!!) z przejazdem autokarem klasy lux i opieką rezydenta. Dodatkowo trzeba doliczyć tylko ubezpieczenie i opłatę klimatyczną na miejscu. Najbliższy wolny termin to 27.06 za uwaga 1199 zł, a ostatni 25.09 właśnie za 699 zł!!!!!!!!!!
      Bardzo często są różnego rodzaju promocje czy last minute, także gorąco zachęcam do odwiedzenia strony internetowej gdzie znajdziecie wszelkie informacje dotyczące wyjazdów
        • Gość: VICTOR Re: Aheloy kompleks Marina-Cape.com IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 23:27
          Właśnie wróciliśmy z Marina Cape, byliśmy w 5 osób. (same młode osoby). Mamy bardzo pozytywne wspomnienia.
          Po pierwsze MC to typowy ośrodek dla rodzin z dziećmi, ale nam to nie przeszkadzało :).
          Jest tam mega spokojnie, baseny są dwa, jeden z barem (na którym jest zawsze więcej ludzi) oraz mniejszy ale za to sporo mniej ludzi (i my ten preferowaliśmy). Do Rawdy jeżdziliśmy autem ( 5 min drogi) natomiast do centrum Aheloy (8 min piechotką) jest kilka nie drogich knajpek (jedzenie sporo tańsze niż w ośrodku MC), bardzo dobre połączenie autobusowe z innymi miasteczkami w tym Słoneczny Brzeg (można jechać na gape :D) , natomiast nocą z imprezy wracaliśmy raz taxi (ok. 15-20 levy) a raz piechotką , brzegiem morza ok 30 min. idąc zygzakiem :). Co do morza - nic specjalnego , czyste nie jest (kobitki nie preferowały kompania ), przy samym ośrodku na plaży przy MC jest mała drewniana knajpka która nie jest droga, można napić się drinka. Czy śmierdzi? my nie czuliśmy :)... Market na ośrodku jest dość drogi , jak kupowac to tylko jezeli jest coś pilnego.
          Nasza ocena : pozytywna. Jak jechać to albo z rodziną albo paczką żeby móc się wyszaleć tak jak my :)
          Jak coś więcej info na meila vic2000@o2.pl
          • Gość: lolo Re: Aheloy kompleks Marina-Cape.com IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 11.10.12, 22:31
            Opowieści z Bułgarii czyli dlaczego unikać Marina Cape ****(nie wiem co oznaczają te gwiazdki bo na pewno nie poziom usług czy jego standard) w Aheloy w Bułgarii.

Dałem się namówić na wyjazd do Bułgarii do Marina Cape w Aheloy koło Rawdy, Nessebaru czy jak ktoś woli Burgas. Sam kompleks z daleka czyli perspektywy drogi Burgas-Nessebar lub odwrotnie wygląda bardzo ładnie i imponująco z dominującą nad całością wieżą (niestety jak się później okazało niedostępną dla gości!!!)Wjazd do Marina Cape poprzez bramę z ruchomym szlabanem z niby ochroniarzami, którzy wpuszczają i wypuszczają każdego kto podjedzie do szlabanu. Żadnych przepustek, żadnych kart wjazdu czyli na zasadzie kto pierwszy ten ma miejsce parkingowe dla swojego auta!!!! Proszę nie wierzyć w zapewnienia o przepustkach, kopertach itp. realia są brutalne!!! Idziemy dalej i należy przyznać, że wewnątrz kompleksu jest bardzo ładnie . Są dwa baseny, siłownia, SPA, restauracje(drogie jak na warunki bułgarskie) poza kompleksem jest o wiele, wiele taniej!!!.Przykład sałatka Szopska słynna bułgarska czyli pomidory, papryka ,cebula, ogórek i słony ser bałkański sirene – 250 gr-5 Lewa czyli po naszemu ponad 40 zł/kg. Piwo – 0,5 L – 3,5 LB czyli 7,50zł.Wystarczy wyjść lub wyjechać do miasteczka Aheloy ok.800 metrów i już jest inny świat i inne ceny! Piwo w butelce 2 litrowej w Polsce niespotykanej kosztuje od 2,11 do 2,70 LB czyli 4,30 – 5,60 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale wracajmy do sedna tematu. W Marina Cape po prostu śmierdzi!!!!! I nie oszukujmy siebie i innych chętnych do wypoczynku w Marina Cape , każdego dnia w godzinach popołudniowych lub wieczornych czuć smród z pobliskiej oczyszczalni ścieków? hodowli świń?!!!!!!!!!!!!!!!!! Smród jest nie do opisania, po prostu u niektórych osób wywołuje on torsje!!!!!!! Niestety ,osoby, instytucje, biura , które zajmują się sprzedażą miejsc w Marina Cape świadomie oszukują ludzi, żeby tylko sprzedać miejsca oferty właścicieli tego kompleksu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę sobie to sprawdzić w Google map!!!Na północ od Marina Cape-jakieś 300-400metrów- widać 4 zbiorniki oczyszczalni ścieków!!! Mądry Polak po szkodzie ! Następna sprawa to brak dostępu do Morza Czarnego!!!!!!!!!!!! Jeżeli ktoś liczy na szerokie piaszczyste plaże to powinien szerokim łukiem omijać Marina Cape**** Aheloy. Następna sprawa to metraż i wyposażenie tzw.apartamentów!!!! Ściema jakich mało!!!! Na miejscu okazuje się , że metraż podany w ofercie to również taras!!! Wyposażenie w sprzęt elektryczny to jedna wielka niewiadoma i pobożne życzenia!!!W moim przypadku to był czajnik elektryczny niesprawny(nie wyłączał się) i płyta grzewcza 2-palnikowa. Kubki ceramiczne brudne – nie ma czym ich umyć ponieważ w tym niby „apartamencie” brak było jakichkolwiek środków chemicznych, czyszczących. O kieliszkach czy lampkach do wina zapomnijcie! Właściciel ma to w ….gdzieś on patrzy tylko na kasę a nie na to aby klient miał dobrze i przyjechał tu ponownie. W łazience poobrywane wieszaki na ręczniki i tu również właściciel popisał się typowym polskim lenistwem miał do w ….gdzieś. Nie ma kabiny prysznicowej tylko zasłona z ceraty, na podłodze nie ma żadnej wykładziny czy kawałka chodniczka. W Egipcie jest luksusowo w porównaniu z tym „apartamentem”!!! Jest za to stary cuchnący mop do podłogi, którego zaraz wystawiłem na zewnątrz bo i tak nie było środków do sprzątania. Każdy klient płaci za sprzątniecie tego tzw.”apartamentu” ale to sprzątanie to pożal się Boże fucha jaką wykonują bułgarskie sprzątaczki a właściciel tego nie dopilnowuje bo ma to w …..gdzieś. Właścicielem tych „apartamentów” jest pan Robert Warnecki. Plaży nie ma ponieważ kompleks został zbudowany na klifie. Najbliższa ładna plaża jest w Rawdzie lub Słonecznym Brzegu. Można skorzystać z niestrzeżonej plaży w kierunku na Burgas-po ok.1km od Aheloy należy zjechać w lewo na kamping „ŁOZANA” lub kilkaset metrów dalej w lewo na łąkę i dalej do morza. Można tam skorzystać z okładów z czarnego błota – jest to odpad poprodukcyjny odsalania wody morskiej i produkcji soli morskiej. Bardzo dużo ludzi z tego korzysta. Ponoć pomaga to stawom i skórze. Tak więc podsumowując mój wyjazd do Marina Cape w Aheloy nie w pełni jestem zadowolony z pobytu w w/w kompleksie a to za sprawą fetoru, smrodu jaki tam panuje i nierzetelnej informacji właściciela. Byłem , widziałem, poczułem i więcej tam nie pojadę. Tym samym daję pod rozwagę innym chętnym do wyjazdu do Bułgarii celowość wyboru Marina Cape****.

• Gość: lolo Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 30.08.12, 21:46
      Opowieści z Bułgarii czyli dlaczego unikać Marina Cape ****(nie wiem co oznaczają te gwiazdki bo na pewno nie poziom usług czy jego standard) w Aheloy w Bułgarii.

Dałem się namówić na wyjazd do Bułgarii do Marina Cape w Aheloy koło Rawdy, Nessebaru czy jak ktoś woli Burgas. Sam kompleks z daleka czyli perspektywy drogi Burgas-Nessebar lub odwrotnie wygląda bardzo ładnie i imponująco z dominującą nad całością wieżą (niestety jak się później okazało niedostępną dla gości!!!)Wjazd do Marina Cape poprzez bramę z ruchomym szlabanem z niby ochroniarzami, którzy wpuszczają i wypuszczają każdego kto podjedzie do szlabanu. Żadnych przepustek, żadnych kart wjazdu czyli na zasadzie kto pierwszy ten ma miejsce parkingowe dla swojego auta!!!! Proszę nie wierzyć w zapewnienia o przepustkach, kopertach itp. realia są brutalne!!! Idziemy dalej i należy przyznać, że wewnątrz kompleksu jest bardzo ładnie . Są dwa baseny, siłownia, SPA, restauracje(drogie jak na warunki bułgarskie) poza kompleksem jest o wiele, wiele taniej!!!.Przykład sałatka Szopska słynna bułgarska czyli pomidory, papryka ,cebula, ogórek i słony ser bałkański sirene – 250 gr-5 Lewa czyli po naszemu ponad 40 zł/kg. Piwo – 0,5 L – 3,5 LB czyli 7,50zł.Wystarczy wyjść lub wyjechać do miasteczka Aheloy ok.800 metrów i już jest inny świat i inne ceny! Piwo w butelce 2 litrowej w Polsce niespotykanej kosztuje od 2,11 do 2,70 LB czyli 4,30 – 5,60 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale wracajmy do sedna tematu. W Marina Cape po prostu śmierdzi!!!!! I nie oszukujmy siebie i innych chętnych do wypoczynku w Marina Cape , każdego dnia w godzinach popołudniowych lub wieczornych czuć smród z pobliskiej oczyszczalni ścieków? hodowli świń?!!!!!!!!!!!!!!!!! Smród jest nie do opisania, po prostu u niektórych osób wywołuje on torsje!!!!!!! Niestety ,osoby, instytucje, biura , które zajmują się sprzedażą miejsc w Marina Cape świadomie oszukują ludzi, żeby tylko sprzedać miejsca oferty właścicieli tego kompleksu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę sobie to sprawdzić w Google map!!!Na północ od Marina Cape-jakieś 300-400metrów- widać 4 zbiorniki oczyszczalni ścieków!!! Mądry Polak po szkodzie ! Następna sprawa to brak dostępu do Morza Czarnego!!!!!!!!!!!! Jeżeli ktoś liczy na szerokie piaszczyste plaże to powinien szerokim łukiem omijać Marina Cape**** Aheloy. Następna sprawa to metraż i wyposażenie tzw.apartamentów!!!! Ściema jakich mało!!!! Na miejscu okazuje się , że metraż podany w ofercie to również taras!!! Wyposażenie w sprzęt elektryczny to jedna wielka niewiadoma i pobożne życzenia!!!W moim przypadku to był czajnik elektryczny niesprawny(nie wyłączał się) i płyta grzewcza 2-palnikowa. Kubki ceramiczne brudne – nie ma czym ich umyć ponieważ w tym niby „apartamencie” brak było jakichkolwiek środków chemicznych, czyszczących. O kieliszkach czy lampkach do wina zapomnijcie! Właściciel ma to w ….gdzieś on patrzy tylko na kasę a nie na to aby klient miał dobrze i przyjechał tu ponownie. W łazience poobrywane wieszaki na ręczniki i tu również właściciel popisał się typowym polskim lenistwem miał do w ….gdzieś. Nie ma kabiny prysznicowej tylko zasłona z ceraty, na podłodze nie ma żadnej wykładziny czy kawałka chodniczka. W Egipcie jest luksusowo w porównaniu z tym „apartamentem”!!! Jest za to stary cuchnący mop do podłogi, którego zaraz wystawiłem na zewnątrz bo i tak nie było środków do sprzątania. Każdy klient płaci za sprzątniecie tego tzw.”apartamentu” ale to sprzątanie to pożal się Boże fucha jaką wykonują bułgarskie sprzątaczki a właściciel tego nie dopilnowuje bo ma to w …..gdzieś. Właścicielem tych „apartamentów” jest pan Robert Warnecki. Plaży nie ma ponieważ kompleks został zbudowany na klifie. Najbliższa ładna plaża jest w Rawdzie lub Słonecznym Brzegu. Można skorzystać z niestrzeżonej plaży w kierunku na Burgas-po ok.1km od Aheloy należy zjechać w lewo na kamping „ŁOZANA” lub kilkaset metrów dalej w lewo na łąkę i dalej do morza. Można tam skorzystać z okładów z czarnego błota – jest to odpad poprodukcyjny odsalania wody morskiej i produkcji soli morskiej. Bardzo dużo ludzi z tego korzysta. Ponoć pomaga to stawom i skórze. Tak więc podsumowując mój wyjazd do Marina Cape w Aheloy nie w pełni jestem zadowolony z pobytu w w/w kompleksie a to za sprawą fetoru, smrodu jaki tam panuje i nierzetelnej informacji właściciela. Byłem , widziałem, poczułem i więcej tam nie pojadę. Tym samym daję pod rozwagę innym chętnym do wyjazdu do Bułgarii celowość wyboru Marina Cape****.

• Gość: Martula Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.130.netric.pl 08.09.12, 15:13
        Witam wszystkich
        Ja też byłam w tym roku w Aheloy w Marina Cape (z 2 małych dzieci; 3 i 7 lat) i jestem bardzo zadowolona. Mieszkalam w apartemencie p.Roberta na parterze blisko basenu dla dzieci. Apartament nieduzy ale blisko do basenu i praktycznie dzieci caly dzien spedzaly na polu. Osrodek jest bardzo bezpieczny !!! Sprawa z wlascicilem, w przypadku problemu kontakt byl oraz reakcja prawie natychmiastowa i bezproblemowa (wymiana żarowki). Jezeli chodzi o zapach z oczyszczalni; to byl nie codziennie tylko od czasu do czasu ok godz.21 i utrzymywal sie 10-15 minut (nam to nie przeszkadzalo bo kladlismy dzieciaki wtedy spac, a pozniej bylo super wieczorem tuz nad basenem). Mimo wszystko polecam to miejsce bo naprawde mozna tam wspaniale wypoczac (ja bylam tam juz 2 raz i wroce napewno znowu za rok ;lub 2 lata).
        Co do tego niezadowolonego Pana. Polceam dogadywac sie przed wyjazdem, a nie marudzic w trakcie (pytanie; jaka byla cena za apartament w stosunku do pana oczekiwan???!!!). Osobiscie uwazam ze cena za apartament byla atrakcyjna, bo w Polsce zaplacilabym tyle samo lub wicej za takie same warunki w pokoju ale bez 100% gwarancji pogody. Na 14 dni , 14 dni slonca !!!
        pozdrawiam. Martula
    • Gość: gg Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: 212.160.172.* 13.09.12, 12:38
      Witam,

Spędzałem urlop w tym ośrodku z 1,5 rocznym dzieckiem i mogę go polecić rodzinom z dziećmi i osobom szukajacym spokoju. Ośrodek jest na dobrym eurppejskim poziomie, piękne duże baseny i bliskość morza czarnego oraz atrakcji turystrcznych w promieniu kilku km (Nessebar, 2 duże aqua parki, Sloneczny Brzeg). W weekendy są organizowane wiczorne animacje lub koncerty. Przy ośrodku jest piaszczysta plaża z fajną iniedrogę restauracją serwujacą owoce morza.

Apartament, w którym miszkaliśmy miał piękny widok na basen i góry, bezpośrednio od właściciela ze strony www.marina-cape.com
      • Gość: slavko Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.play-internet.pl 17.09.12, 22:14
        Jeśli te owoce morza łowią przy tej brudnej plaży to ja bym tego nie jadł...
        Apropo to jakiś paradoks nazywać tę keje ze stojącą brudną wodą piaszczystą plażą.
        Sam kompleks jest OK, ale plaża to wielka porażka. Przestrzegam aby nie puszczać dzieci do morza, bo może się to skończyć wizytą u dermatologa. Lepiej niech siedzą w basenach.
        Jeśli ktoś jedzie nad morze i wystarczy mu basen to można jechać tylko wieczorne zapachy kojarzyć się mogą z agroturystyką... (pobliska ferma świń i wylot kanalizacji).
    • Gość: lolo Re: Aheloy kompleks Marina Cape IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 11.10.12, 22:39

• Gość: jeden z wielu Re: Aheloy kompleks Marina-Cape.com IP: *.comnet.bg 17.05.14, 09:26
          W Marina Cape po prostu śmierdzi!!!!! I nie oszukujmy siebie i innych chętnych do wypoczynku w Marina Cape , każdego dnia w godzinach popołudniowych lub wieczornych czuć smród z pobliskiej oczyszczalni ścieków? hodowli świń?!!!!!!!!!!!!!!!!! Smród jest nie do opisania, po prostu u niektórych osób wywołuje on torsje!!!!!!! Niestety ,osoby, instytucje, biura , które zajmują się sprzedażą miejsc w Marina Cape świadomie oszukują ludzi, żeby tylko sprzedać miejsca oferty właścicieli tego kompleksu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę sobie to sprawdzić w Google map!!!Na północ od Marina Cape-jakieś 300-400metrów- widać 4 zbiorniki oczyszczalni ścieków!!! Mądry Polak po szkodzie ! Następna sprawa to brak dostępu do Morza Czarnego!!!!!!!!!!!! Jeżeli ktoś liczy na szerokie piaszczyste plaże to powinien szerokim łukiem omijać Marina Cape**** Aheloy.
          • Gość: pawel Re: Aheloy kompleks Marina Cape 2014 IP: 83.228.69.* 20.07.14, 08:47
            Spędziłem tutaj 2 tygodnie wakacji razem z rodziną (2 małych dzieci) w lipcu 2014. Ze smrodem chyba coś zrobili albo mieliśmy wyjątkowe szczęście. Przez 2 tygodnie czuć było zapachy dosłownie 3 razy, ale nie w ciągu dnia czy wieczorem jak pisały osoby wcześniej, a nad samym ranem ok. 4.30-5.00. Gdyby nie dzieci, które się budziły, pewnie bym nie zauważył. Z plażą rzeczywiście jest kłopot. Jest tylko dzika i nieuprzątnięta zaraz przy kompleksie. Nam przypadła do gustu, bo nie lubimy tłumów i smrodu papierosów od ludzi leżących obok. W Bułgarii strasznie dużo palą. Łatwiej też zapanować nad dziećmi :) Byliśmy też w Ravdzie (ok. 30 min spacerem). Jeżeli ktoś szuka klasyki w postaci leżaków, ratownika i infrastruktury (toaleta/bar etc.) to tam jest najbliżej.
            Sam kompleks bardzo nam się podobał. Na terenie jest bardzo zielono i pomimo jego rozmiarów, towarzyszyło nam uczucie kameralności. Dwa dni kropił deszcz, więc mieliśmy okazje skorzystać z Kids Center. 3 leva za godzinę/dziecko wydaje się rozsądną ceną, a dzieci bardzo dobrze się bawiły. W czasie naszego pobytu było sporo polaków, też głównie z dziećmi. Apartament w którym mieszkaliśmy, był bardzo ładny z przestronnym tarasem i super widokiem. W cenie 1 sypialni w innych ośrodkach, tutaj dostaliśmy 2 sypialnie z salonem i kuchnią w aneksie. Na koniec jeszcze dodam, że polecam tutaj przyjazd samochodem (albo wynajęcie na miejscu). My przylecieliśmy samolotem i chodzenie do Aheloy na piechotę, pomimo, iż chodziliśmy tam na kolacje, było jednak małym wyzwaniem.
    • abnet Re: Aheloy kompleks Marina Cape 19.04.15, 09:24
      Ale poczytaj na forum co piszą o Marina Cape o świniarni i plaży w pobliżu. Szczerze polecam inne miejsce bo smród świniarni wieczorami jest okropny .
      Podaję namiary:
      menada polska firma
      agnieszka@menada.pl
      ul. Garbary 5/5,
      61-866 Poznań, Polska

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka