Dodaj do ulubionych

Nowe prywatne przedszkola w Jelonce

IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.10, 14:34
Zaczeliśmy szukać przedszkola. Macie jakieś doświadczenia z nowymi
przedszkolami tj. Misie Urwisie www.misieurwisie.republika.pl i Kraina Smyka
www.krainasmyka.pl?
Pierwsze jest na rondzie na Sobieskiego, drugie gdzieś w okolicach zajezdni.
Dziękuje za informacje
Obserwuj wątek
    • Gość: Mama Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.03.10, 09:18
      Po pierwsze te placówki , które podalaś w treści nie sa przedszkolami , tylko
      poczekalniami dla dzieci. Nie maja one nic wspolnego z prawdziwym przedszkolem ,
      które ma na cele o wiele wyzsze niż przetrzymanie dzieciaków przez 8-10 godzin.....
      Takie placówki nawet nie moga ustawowo nazywac sie przedszkolami sa to tzw
      ogniska przedszkolne itp.
      A jesli juz sie zdecydujesz na posłanie tam dziecka sprawdz dokladnie nie tylko
      na słowo kto tam pracuje jakie maja pozwolenia i kompetencje do pracy z dziecmi.....
    • Gość: mama 2,5 latki Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce IP: *.play-internet.pl 02.02.11, 11:51
      my chodziłyśmy do krainy smyka....
      i w porównaniu z przedszkolem państwowym wychodzi bardzo bardzo słabo... dziecko się nudziło
      nic tam nie robili... Panie miłe ale to nie wystarczy.teraz dziecko zna piosenki, wierszyki maluje zna nowe gry i zabawy, tańczy a tam nic kompletnie-1 grupa. mało zabawek ruchowych słabo wyposażony plac zabaw-tylko piaskownica.dziecko cały czas płakało jak tam szło a do państwowego idzie z chęcią i nawet w sobotę chce iść :)
    • Gość: rozczarowana mama Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce IP: 31.61.187.* 15.03.12, 14:23
      Kraina Smyka to faktycznie "interes" i tylko interes!!! Włascicielka jest zainteresowana wyłacznie kasą - sama opowiadała, że dorobiła się domu na sprzątaniu za granicą i chyba umiejętności posiada jedynie na to zajęcie, bo nawet jeśli to "biznes" to jakieś obycie trzeba mieć. No! ale dom się wybudowało, a utrzymać nie ma za co - więc wymyśliła sobie przedszkole :/ Niesympatyczna, konfliktowa i KASA, KASA, KASA. jA ROZUMIEM, ŻE TO BEZNES - ALE TAM DAJEMY SWOJE DZIECI, A NIE CZĘŚCI SAMOCHODOWE !!!!! Panie "żłobkowe" miłe /zwłaszcza Pani Ewelina :)/- bardzo młodziutkie i pomysłów na zabawy mało. Pani od starszych dzieci, bo są tam tylko dwie grupy - normalnie niedopuszczalne !!! - jej metoda wychowawcza to darcie się /dosłownie!/ i siedzenie za biurkiem z notbookiem - żenada. Piszę, bo byłyśmy z koleżanką tam przez tydzień i widziałyśmy na własne oczy. Pani się dziećmi nie interesuje, a dzieci lgnęły do nas, mimo, że byłyśmy zupełnie obce !!!!!!!!!! /sprawa z zeszłorocznych wakacji/ Moje dziecko tam chodziło raptem 1,5 miesiąca i zmykaliśmy najszybciej jak się da. Mieszkam w sąsiedztwie - widzę przedszkole z okien i tylko raz czy dwa widziałam dzieci na spacerze, siedzą tylko na podwórku. Ogólnie rzecz biorąc, coś takiego nie powinno mieć prawa bytu !!!! Jeśli chcecie zmarnować swoje dzieciątko to polecam, w przeciwnym razie NIE !!!!!!!!!!
      • Gość: Mama maluszka Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce IP: *.play-internet.pl 18.03.12, 19:53
        Ja się jednak nie zgadzam z opinią wyżej "Panie młodziutkie, mało zabaw..." Panie nie mają po 16 lat żeby pisać, że są zbyt "młodziutkie". Wychowawczyni po studiach, a kształcić się dalej! Więc raczej powołanie do tej pracy trzeba po prostu czuć. Niejednokrotnie widziałam przyprowadzając swoje dziecko rano, jak dzieci w grupie żłobkowej uczestniczą w zajęciach, a moja córka, która była wstydliwa, przychodzi do domu i śpiewa co rusz to nowe piosenki lub recytuje wierszyki. W jakich godzinach odbywają się zajęcia - wystarczy przeczytać harmonogram!!! Jestem bardzo zadowolona. Polecam
          • Gość: mAMA aGATKI Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.12, 16:00
            A ja od stycznia córkę prowadzam do Kotki Psotki na Groszowej za biedronką. Wcześniej chodziła do Misie Urwisie, ale tam 3 razy zmieniał się właściciel, bo Pani Jola nie mogła się zdecydować komu odsprzedaje i w końcu nowa właścicielka zaczęła rozkręcać, ale jej się nie udało. Dała nam 3 dniowe wypowiedzenie!!!!!!!!! Akurat mieliśmy szczęście, że kilka dni wcześniej otworzyło się Kotki Psotki i tam większość dzieci z Misie Urwisie się zapisało, więc dzieciom zmieniło się tylko pomieszczenie (dodam, że na lepsze, bo 100m2 do zabawy, duża sypialnia, łazienka, szatnia). No i jedna z opiekunek Misiów Urwisiów przeszła też na Kotki Psotki, więc całkiem było komfortowo. Opieka bardzo dobra, domowa atmosfera i naprawdę powoli ale idzie w bardzo dobrym kierunku. Nie obiecają gruszek na wierzbie, tylko po trochę ale do przodu. Są dwie wady, ale nam nie przeszkadzają mocno - nie ma placu zabaw (ma być jeszcze w tym roku) i posiłki we własnym zakresie. A tak to polecam.
        • racjatoracja Nowe prywatne przedszkola w Jelonce 16.05.13, 08:25
          Niestety, ale dziewczyny z Kotki -Psotki nie mają bladego pojęcia. Jest za dużo dzieci, za mało opiekunek, czesne z kosmosu i brak wyżywienia. Brak podwórka, dzieci się kiszą w pomieszczeniu przez lato!!! Niestety alt ten żłobek to jest tragedia!!! Nie podoba mi się ani podejście, dziecko wracało z odparzonym tyłkiem, nigdy nie jadło, a w domu je za dwóch. Zero zajęc dla dzieci, raz an rok malowanie i to wszystko poza tym masa zabawek i samopas!!! żenada!! powinni stracci uprawnienia./
      • 7wp Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce 24.07.12, 13:47
        Ta opinia mija sie z prawdą i jest bardzo krzywdząca. Jeżeli chodzi o właścicielkę to jest to osoba bardzo ciepła i pełna zrozumienia, na pewno nie konfliktowa. Zawsze miła i taktowna. Moje dziecko chodzi tam od pól roku i było już z wizytą u stażaków, chodzi na spacery po lesie,do przedszkola przyjeżdża teatrzyk oraz filharmonia.Ma tyle samo zajęć co w kazdym innym przedszkolu. Na dzień dziecka dostał laptpopa dziecięcego( i nie trzeba było dodatkowo za to płacić). Teraz w okresie wakacji dzieci same przygotowywuja sobie posiłki( tzw. kuchcikowo raz w tygodniu.Ale przedewszystkim indywidualne podejście do kazdego dziecka , nawet tak trudnego jak moje. Kraina Smyka to Bardzo dobre przedszkole.
    • znowuloggin Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce 16.05.13, 12:10
      Witam,
      moje doświadczenie jest takie: wszystkie "kluby malucha" czyli prywatne placówki w Jeleniej Górze nie są godne polecenia. Moj syn chodził do kotków-psotków- niestety rzeczywiście jest to tylko przechowalnia. Dzieci pozostawione same sobie, tj brak jakichkolwiek zorganizowanych zajęć. Utkwiła mi sytuacja, której byłam świadkiem- dziewczynka około roku na siłę przytrzymywana na leżaczku, płacząca, bo "ma leżeć". Kraina smyka- byłam raz, na rozeznaniu- na moją uwagę, iż na podwórku nie powinna się znajdować WIELKA I STROMA STUDNIA PEŁNA WODY pani odpowiedziała, że "nasze dzieci wiedzą, że nie wolno się do niej zbliżać. To ja już podziękowałam na wstępie (plus dzieci w sali skaczące po meblach a znudzona pani przy biurku) No i najgorsze- zaczarowany parasol w cieplicach. Nie będę się rozpisywać, bo zdaje się, ze likwidują, ale to nie jest miejsce dobre dla dziecka. Obecnie moj synek poszedł do panstwowego przedszkola. I wiecie co? Jest świetnie. Są zajęcia, wyjścia, organizacja czasu. Bo żeby się zajmować maluchami naprawdę trzeba mieć o tym pojęcie- jakie zabawy, jaki rozkład dnia itp. a w placówkach prywatnych wg mnie tym paniom wydawało się, że co to za filozofia zająć się dziećmi. Otóż jest. Więc polecam panstwowe, jest infrastruktura, jest odpowiedzialna kadra, są przystosowane pomieszczenia i środki. Jest po prostu tak jak powinno. Panie starają się we współpracy z rodzicami wychowywać dzieci a nie je PRZECHOWYWAĆ. Takie jest moje doświadczenie. Tylko państwowe!
      • tweezer Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce 03.06.13, 08:04
        Witam,

Czy mogę dowiedzieć się, jeśli wiesz - jakie przedszkole (Zabobrze odpada ze względów logistycznych..) godne polecenia przyjmuje dzieci od 2.5 roku? Moje dziecko również chodzi do Kotków-Psotków, mam podobne bardzo odczucia, ale niestety, żadnej alternatywy :(

Proszę o pomoc, jeśli Pani lub ktoś z Państwa wie na teamat takiego przedszkola w Jeleniej Górze.
      • tweezer Re: Nowe prywatne przedszkola w Jelonce 06.06.13, 20:06
        Witam, bardzo proszę się ze mną skontaktować, bardzo pilne - xpressja@gazeta.pl.

znowuloggin napisał(a):

> Witam,
        > moje doświadczenie jest takie: wszystkie "kluby malucha" czyli prywatne placówk
        > i w Jeleniej Górze nie są godne polecenia. Moj syn chodził do kotków-psotków- n
        > iestety rzeczywiście jest to tylko przechowalnia. Dzieci pozostawione same sobi
        > e, tj brak jakichkolwiek zorganizowanych zajęć. Utkwiła mi sytuacja, której był
        > am świadkiem- dziewczynka około roku na siłę przytrzymywana na leżaczku, płaczą
        > ca, bo "ma leżeć".
    • kindddzia odswieze temat 28.06.14, 12:47
      strony powygasaly - czy to oznacza, ze te punkty juz nie dzialaja?

czy ktos moze cos polecic dla samodzilenej dwulatki? Myslicie ze jakies przedszkole ja przyjmie, czy musi byc zlobek?
      • marta.jg Re: odswieze temat 02.07.14, 12:54
        Witaj,
        możesz zapytać w przedszkolu Tuptuś ul. Morcinka. Wprawdzie rekrutacja na wrzesień się już skończyła, ale nie wiem czy w najmłodszej grupie jest zapisany komplet dzieci. Teoretycznie przyjmują pd 2,5 roku ale wiem, że jeśli są miejsca to i młodsze dzieci. To mała grupka, ok. 10 osobowa. Moja córka dołączyła do takiej 3 miesiące temu, a teraz od września będą już funkcjonowali jako trzylatki. Ja nie mam zastrzeżeń co do tego przedszkola a w takiej małej grupce jest szansa na indywidualne podejście do dziecka i pomoc w adaptacji przedszkolnej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka