Dodaj do ulubionych

Kogo widzicie jako kandydata na PREZYDENTAj JG ??

IP: *.jgora.dialog.net.pl 30.11.05, 23:03
Macie jakeis swoje typy, kogo byście chcieli jako nastepce po J Kusiaku??
Obserwuj wątek
    • Gość: mieszkaniec Marek Obrębalski IP: *.jgora.dialog.net.pl 01.12.05, 10:08
      Marek Obrębalski który nie jest w nic umoczony, sprawdził się jako prodziekan
      na AE. Jest specjalistą w gospodarce miejskiej. Nie uznaje stylu ordynarnego w
      prowadzeniu dysput i polemik.
      Minimalnie przegrał wejście do parlamentu, ale w Jeleniej Górze uzyskał
      zdecydowaną przewagę nad innymi.
      • Gość: tomek Re: Marek Obrębalski IP: *.jgora.dialog.net.pl 01.12.05, 11:23
        sprawdzilem na stronie PKW - otoz wynik Pana Marka Obrębalskiego na nic sie zda
        jesli taki bedzie mial wynik w wyborach samorządowych. Z tym wynikiem nie jest
        w stanie przejsc do II tury wyborow na prezydenta Jeleniej Góry. Myślę ze
        szanse Pan obrębalski ma w starciuo z Kusiakiem - ale jego wynik bedzie gorszy
        zapewne od wyniku Roberta Prystroma. Wiec to zapewne Prystrom przejdie do II
        tury o ile ona zapewne bedzie. Co do jego startu zaczyna sie dzielenie prawicy -
        korzysta na tym jak zauwazyl jeden z przedmowcow SLD. No coz zobaczymy co z
        tego wyjdzie. osobiscie marzy mi sie sytuacja ze prawicowi kandydaci sie
        jednocza ale to zapewne mrzonka. No coz gratuluje wszytskim ktorzy chca
        wystartowac pomyslu i odwagi, ale powodzenia w wyborach i po nich zycze
        Prystromowi!!!
        • m00nster Panu Prystromowi życzę Wesołych Świąt 03.12.05, 19:00
          Czytuję głupoty które wypisuje pan radny w nowinach, oglądam jego wystąpienia w
          tv dami, Boże uchowaj przed takim prezydentem.... Pieniacz. aferzysta,
          populista... a jeleniej górze potrzeba rozsądnego człowieka, który będzie
          potrafił zjednać sobie a co za tym idzie miastu, ludzi także spoza jeleniej
          góry. Pozatym na takim stanowisku potrzebujemy kogoś kto bedzie jak żona
          Cezara - poza wszelkimi podejrzeniami..... pan niestety jeszcze radny prystrom
          poza podejrzeniami nie jest....
        • Gość: jarod Re: HE HE Obrębalski IP: *.jgora.dialog.net.pl 11.12.05, 17:50
          widać koledze (albo koleżance) sie nie powiodlo w życiu, szkoda, ale
          nieudacznicy też sie zdażają nawet z wyższym wykształceniem. O sobie natomiast
          mogę powiedzieć tyle, że czas spędzony na AE na pewno nie byl stracony, a wręcz
          5 lat studiow bylo wstępem do mojego sukcesu zawodowego. M. Obbalskiego jako
          dziekana wspominam jak najlepiej. Chcialem jeszcze dodać że w ostatnich
          wyborach glosowalem na lewice. Troche obiektywizmu kolego! To że być może tobie
          ta uczelnia nic nie dala to nie znaczy wszyscy tam stracili czas jak ty.
    • thory Re: Kogo widzicie jako kandydata na PREZYDENTAj J 03.12.05, 14:14
      Mam swojego kandydata, tyle, że nie mam żadnej pewności, że ten zgodziłby się startować w wyborach. Przy całym szacunku dla pana Obrębalskiego, na którego głosowałem w wyborach parlamentarnych - nie widzę możliwości, by został Burmistrzem (upiłują go politycznie). Strzeż nas, o wyborców mądrości, od pieniacza i wiecznego malkontenta Prystroma. Natomiast rzucę tu nazwisko apolityczne, za to człowieka sprawdzonego. Myślę o Iwie Łaborewiczu, obecnym dyrektorze (czy kierowniku?) Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze. Niewiele osób pewnie wie, o kim mówię... ale to tylko taki "strzalik" zza węgła.
    • Gość: Krzysiek Re: Kogo widzicie jako kandydata na PREZYDENTAj J IP: *.jgora.dialog.net.pl 04.12.05, 09:06
      Zapewne będę mało oryginalny,ale zupełnie poważnie.Dyrekor Szkoły Podstawowej nr 5 W Jeleniej Górze p. Sarnacki.To były komuch(kolega Szmajdzińskiego i innych),facet wskoczył na stanowisko po układach,każdy toczył pianę z ust,bo facet wskoczył na ciepłą posadkę i teraz nic nie będzie robił i brał niezłą kasę.Bardzo szybko okazało się ,że jest to właściwy człowiek na właściwym stanowisku.Swoje układy potrafi i chce pożytecznie wykorzystać.Wyrywa kasę na szkołe z różnych firm,jak go wyrzucą drzwiami,wchodzi oknem.Przez trzy lata zrobił dla szkoły więcej niż inni przez trzydzieści lat.Szkoła ma nową elewację,nowe okna i drzwi,salę informatyczną na wysokim poziomie,nową świetlicę,dzieci raz w tygodniu doworzone są na basen,mają darmowe posiłki(słodkie bułki),darmowe paczki na Mikołaja,itd.W planach ma jeszce budowę nowej sali gimnastycznej i pożądnej stołówki.W szkole jest bardzo bezpiecznie(nie ma dilerki),wysoki poziom nauczania.Wielokrotnie z nim rozmawiałem,jest bardzo otwarty.Gość postawił sobie za cel,żeby to była najlepsza szkoła w mieście i wierzę tak będzie.facetowi poprostu się chce.A jak wiadomo mało jest takich ludzi w mieście.Uważam,że gdyby został kiedyś Prezydentem Jeleniej ,działałby z taką samą determinacją jak teraz w szkole.
    • perro69 coś tu jest nie tak! 26.04.06, 15:10
      "Każdy uczciwy poprze niezależnego kandydata Roberta Prystroma." taki post się
      tu pojawił i wiele głosów jest za tym panem. to bardzo niepokojące. nie miezkam
      w jeleniej już od kilku lat ale panów prystromów znam bardzo dobrze.
      wynajmowałem od nich lokal na sklep na rogu długiej i bankowej i to był jeden
      wielki przekręt. ten lokal jaki i kilka innych panowie prystromowie mieli od
      miasta za darmo na działalność non profit. ja za ten lokal płaciłem 800 złotych
      miesięcznie gotówką. z tego co wiem ktoś kiedyś próbował rozliczyć tych panów z
      pieniędzy zarobionych nieuczciwie na wynajmowaniu tych lokali ale nie wiem jak
      to się skończyło. w jaki sposób ktoś kto jest oszustem mógł tak zmanipulować
      mieszkańcami jeleniej góry, że widzą w nim uczciwego człowieka? rozumiem, że
      zasada kradzionego pierwszego miliona działa. wg. mnie jedyną motywacją
      prystroma do działania przeciw włodarzom miasta jest złość, że nie jest on
      brany pod uwagę przy dzieleniu łupów. ot i wszystko, mały, chciwy człowieczek,
      drobny cwaniaczek, oszust małego kalibru. wiele nie ukradnie ale szkód narobi
      olbrzymich.
        • perro69 Re: coś tu jest nie tak! 27.04.06, 08:13
          aha, rozumiem, czyli z góry zakładacie, że miastem rządzić może wyłącznie
          oszust i złodziej, a chodzi tylko o to żeby to był swój oszust, może wtedy coś
          i wam się da załatwić, ukraść... bardzo doskonale. przy takim nastawieniu
          jelenia góra wkrótce będzie liczyła 35 tysięcy mieszkańców i będą to głównie
          renciści, emeryci, krewni i znajomi rządzących miastem oszustów. pogratulować
          logiki.
            • perro69 Re: coś tu jest nie tak! 27.04.06, 16:53
              sam wyjechałem z jeleniej 5 lat temu ale ani przez zofię czy józefa i nie sądzę
              aby te pozostałe 29.999 osób zribiło to przez nich. jelenia góra nie jest
              atrakcyjnym miejscem do życia i nie sądzę aby zmienił to jakikolwiek prezydent.
              a twój argument "dajmy szansę prystromowi może cś zrobi" to sorry, ale żenada.
              poczytaj inne posty, ogólnie wszystkim wiadomo, że jest oszustem, pieniaczem i
              detruktorem, dawanie mu szansy to jak sadzanie niewidomego za kierownicą
              samochodu rajdowego - może dojedzie :) nie jestem zainteresowany udowadnianiem
              oszustw prystromom bo mnie nie interesują, mieszkałem w jeleniej 30 lat więc
              zaglądam na to forum z sentymentu. z daleka widać lepiej a to co widzę nic
              dobrego nie wróży - dla was - jeleniogórzan.
              • Gość: lew1900 Re: coś tu jest nie tak! IP: *.jgora.dialog.net.pl 27.04.06, 17:02
                No to jest nas dwoch ty spoza jeleniej gory wiec mało wiesz o miescie nie ma
                ciebie tutaj. Tracisz prawo do krytyki - a to co mowisz o tym czlowieku jak nic
                przypomina mi to co mowi SLD. Ze pieniacz, krzykacz, oszolom.... a na podstawie
                czego to mowisz. Przeciez wyjechales 5 lat temu. Z drugiej strony ja jakko
                zwolennik Prystroma. Ty jestes na NIE Ja jestem na Tak,
                • perro69 Re: coś tu jest nie tak! 28.04.06, 08:47
                  w przecieiwństwie do cioebie ja znam prystromów bo wynajmowałem od nich lokal i
                  wiem, że ani jedna złotówka z tego tytułu nie trafiła do kasy miasta tylko do
                  ich kieszeni. czy nie ma w jeleniej górze ludzi, którzy mają wiedzę o
                  zarządzaniu miastem i ich przeszłość nie jest obarczona oszustwami i
                  krętactwami??? którzy zrobią coś dla miasta a nie dla siebie? macie już
                  przecież kusiaka, mieliście zofię, nic do was nie dociera??? żadnego
                  zastanowienia, żadnej refleksji? ja nie wiem kto się nadaje na prezydenta, bo
                  bywam w jeleniej raz w roku. nie wiem kto i co mówi na temat prystroma i nie
                  interesuje mnie to. rozumiem, że jako zwolennik prystroma masz gdzieś jakim
                  jest człowiekiem, to chyba nazywa się miłość ;) widzę, że jesteś nie tylko
                  zwolennikiem ale i fanatykiem. nietsche kiedyś napisał: "jak mógłbym dowodami
                  obalić coś, w co prosty lud uwierzył bez żadnego dowodu?" mimo to dalej będę
                  zaglądał na forum jelonki - mimo oszołomów jakich można tu poczytać, ale tych
                  jest w polsce sporo ;))
                    • Gość: do perro 69 Re: coś tu jest nie tak! IP: *.jgora.dialog.net.pl 30.04.06, 14:41
                      Chcę powiedzieć panu Perro 69, że łże jak pies. W Jeleniej Górze bowiem nie ma
                      żadnego sklepu i nie było nigdy, żadnego sklepu na rogu ulicy Bankowej i
                      Długiej. Ba, w naszym mieście nie ma nawet takiego skrzyżowania ulic. Zatem ani
                      pan Perro 69, ani nikt inny nie mógł mieć sklepu na takim rogu. A skoro w tak
                      oczywistej sprawie pan Rerro 69 kłamie to i z tą jego uczciwością też jest
                      wielki problem. Takie chamskie pomawianie ludzi, którzy pracuja na rzecz miasta
                      od wielu lat i nie mają najmniejszego kłopotu z topografią miasta od jakiegoś
                      przekręta, który miał firmę na nie istniejącym adresie (nawiasem ciekawe, czy
                      takim adresem posługiwał się w działalności, skoro tak go dokładnie pamięta).
                      Panie Perro 69 pana rewelacje są pomówieniami i kłamstwami!
                      • perro69 Re: coś tu jest nie tak! 04.05.06, 13:37
                        faktycznie, z topografią mam już problemy, takiego skrzyżowania nie ma. a lokal
                        o którym mówię znajdował się na rogu bankowej (to na pewno i taki adres jest
                        lokalu) i ulicy dochodzącej do rynku vis a vis dawnego nbp. nie mam pojęcia jak
                        ta uliczka się nazywa. najlepiej spytajcie prystromów mieli tam siedzibę i był
                        jeden z loklai od miasta, za który nie płacili a pobierali grube czynsze do
                        swoich kieszeni;) swoją drogą ciekawe jak łatwo prawicowi nacjonaliści
                        wyciągają swoje zaskakujące wnioski... pomylił nazwę ulicy czyli łże jak
                        pies... więcej pokory miłośnicy oszustów. a jeśli chodzi o przekręty to właśnie
                        wasz ulubieniec prystrom jest jednym z wielu jakich poznałem w jeleniej... no
                        greatings, keep on drawing ;))
                        • Gość: do pana Perro 69 Re: coś tu jest nie tak! IP: *.jgora.dialog.net.pl 04.05.06, 16:15
                          Człowieku, odpuść sobie wypisywanie oskarżeń na innych ludzi, bo co wpis to
                          kompromitacja. Panowie Prystromowie są poza twoim zasięgiem mały człowieczku,
                          epatujący pożal się boże angielszczyzną. I komu Ty chcesz zrobić krzywdę, komu
                          zaszkodzić. Skoro nie masz pojęcia o adresie Twojego bizneu, co to podobno z
                          niego ktoś się dorobił, to siedź tam gdzie siedzisz i się nie kompromituj. Coś
                          mi się wydaje, że część Twojej rodziny do dzisiaj żyje w Jeleniej Górze i
                          musiałaby się wstydzić, gdybys podał swoje nazwisko. Obrzucać błotem ukrywając
                          się pod pseudonimem potrafi każdy tchórz lub oszust. Co na takie praktyki powie
                          Twoja mama Panie Perro 69? W przeciwieństwie do Ciebie panowie Prystromowie
                          wszystko co robią podpisują swoim nazwiskiem, wiem to bo miałam okazję
                          współpracować z nimi. Oni nigdy nikogo nie oszukali nawet na 5 groszy, a Ty
                          smutny człowieku opluwasz ich zza węgła?! Nie bierz się za rzeczy, do których
                          nie dorosłeś śmieszny i tchórzliwy człowieczku. Jak podasz swoje prawdziwe
                          nazwisko to i ja wyjawię swoje, a wtedy się przekonasz, że spotkaliśmy się
                          kilka razy w Jeleniej i do dzisiaj jesteś mi winny pieniądze panie Perro 69.
                          Najpierw rozlicz swoje długi, a potem bierz się za innych.
                          • perro69 Re: coś tu jest nie tak! 05.05.06, 07:39
                            hohoho... rozumiem, że ten emocjonalny post wzywający moją matkę zza światów
                            jest prośbą a nawet rozpaczliwym wołaniem o pomoc. niestety, nie mogę ci pomóc;
                            (psychologią zajmuję się amtorsko i mógłbym narobić więcej szkód niż pożytku -
                            chociaż czytając twój post nie sądzę aby można było jeszcze bardziej namieszać
                            ci w głowie) ... jestem ci winny pieniądze... pomyślmy... faktycznie, kiedyś
                            nie zapłaciłem złotówki w miejskiej toalecie, przepraszam ;) mam nadzieję, że
                            to nie wpłynęło na twoją dramatyczną sytuację intelektualną.
                            • Gość: obserwator To było tak! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.06, 08:02
                              Na początku lat dziewięćdziesiątych pan Wiktor Prystrom wymyslił Bank
                              Hipoteczny i otrzymał dla tego stowarzyszenia (bo takowe zawiązał) od miasta
                              lokal na rogu ulicy Bankowej i Szkolnej (obecnie w tych lokalach jest sklep ze
                              zdrową żywnością, Żabka i likwidowany sklep mydlarnia). To stowarzyszenia miało
                              ogromne zaległości z tytułu płacenia czynszu (prawie pół miliona złotych) i
                              dlatego Zarząd Miasta około 1996 roku wypowiedział umowę najmu temu
                              stowarzyszeniu w imieniu którego wszelkie dokumnety podpisywał pan Wiktor
                              Prystrom. Dlatego formalnie nie można powiedzieć, że to rodzina Prystromów jest
                              winna miastu pieniądze.
                              To, że w tym lokalu były podnajmowane powierzchnie innym i brano za to bardzo
                              wysokie czynsze to fakt! Jak z tego się rozliczano w tymże stowarzyszeniu to
                              już inna sprawa?
                              W tym lokalu między innymi wynajmował przedsiębiorca budowalny -
                              współzałożyciel na początku lat 90-tych wraz z Wiktorem Prystromem Porozumienia
                              Centrum. Przedsiębiorca który ma zarejestrowaną firmę w Karpaczu. Tu innych
                              nazwisk oprócz W. Prystroma nie będę podawał gdyż nie są oni osobami
                              publicznymi.
                              • Gość: obserwator too Re: To było tak! IP: *.jgora.dialog.net.pl 05.05.06, 11:15
                                Przeczytalem w Nowinach jakies lata temu jak niejaki Pan Pawłowski przeprasza
                                Roberta Prystroma (w wyniku rozprawy sądowej) za publiczne mowienie ze jest
                                winny miastu pieniądze.
                                Pamietam rowniez ulotke którą rozdawały służby Kusiaka, że Prystrom jest winien
                                ponad 500 tysiecy złotych miastu. Ulotka była anonimowa, w wyniku czego mozna
                                było ja nazwac paszkwilem. Podobny myk SLD zrobiło w Wałbrzychu ale im nie
                                wyszło.
                                Tego typu zagrania juz poznalismy w 2002 roku. Skoro jest tak winien dlaczego
                                nie zajal sie nim Sąd? Znajac metody obecnego prezydenta (Urząd Skarbowy,
                                podawanie do prokuratury za felietony) myśle że gdyby to była prawda juz by
                                było głośno w sądzie i byłaby rozprawa.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka