Dodaj do ulubionych

kampania pana prystroma w Dami

03.12.05, 18:53
Oglądałem właśnie w dami program o remoncie ulicy wrocławskiej. Głupoty które
w tym programie wygadywał prystrom wytłumaczyć można tylko kampanią
prezydencką. Boże uchowaj nas przed takim prezydentem....
Obserwuj wątek
      • inferno_m Re: kampania pana prystroma w Dami 03.12.05, 19:34
        Wk53janie Jana Pawła od ronda na Szk.P. aż do Różyckiego wydawało się kiedyś
        nieźle zrobione. Kiedyś to było raptem 6-8 lat temu? A jak jest teraz? Wystarczy
        się przejechać po koleinach i pofałdowanym asfalcie na zakrętach.Nie wspomnę tu
        już o wiadukcie przez 20 lat budowanym polepionym jak lepianki w Mogadiszu.
        Czy tak będzie i z Wrocałwską?
        Winnego spaprania prac na Jana Pawła nie ma, ktoś wziął pieniądze i koniec.
        Nie ma sprawy.
        Obym był złym prorokiem.

Nie komunetuję tu programu w TV Dami.
        Nie mam tego programu więc nie mogę zabrać głosu.
      • m00nster Re: kampania pana prystroma w Dami 03.12.05, 21:38
        Nasz pretendent do "Słońca Karkonoszy" krytykował wszystko:
        a to że droga za wąska, a to że chodniki za szerokie, a to że przeniesiono
        przystanki, a to że drogo - nic mu się nie podobało nic. Umkneło mu że drga
        jest zgodna ze standardami, że wreszcie są zatoczki dla autobusów że są
        przejścia dla pieszych, oznakowane i oświetlone, ale to drobiazgi są ... ważne
        że jest co krytykować
                      • Gość: tomek Re: kampania pana prystroma w Dami IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.05, 12:29
                        Można krytykowac zarowno Pana Prystroma jak i obecnego Prezydenta Józefa
                        Kusiaka. Do lata tego roku mialem podobne zdanie o Panu Prystromie jak
                        niektorzy z forumowiczow. Na przelomie czerwca i lipca spotkalme sie z nim w
                        spraie pewnego projektu i problemow mieszkancow mojej ulicy. Na spotkaniu
                        uslyszalem wiele pozytywnych i wywazonych słów. ZMieniłe swoje zdanie i teraz
                        uwazam ze przyprawianie owej "gęby" i populizmyu i oszołomstwa to element
                        kampanii przeciwko tej osobie. A nie był populista jak dla mieszkańców miasta
                        wywalczyl tyle kasy od wodnika za zawyżone ryczałty?? a szpital gdzie pan
                        Kusiak pojechał do meksyku a pan Prystrom na mrozie z mieszkancami wlaczyli o
                        zachowanie jednostki to tez populizm co?? Mysle ze szczytem demagogii wlasnie
                        jest przypisywanie oszołomstwa i populizomowi Panu Prystromowi, nie znając go i
                        nie rozmwiajc z nim osobiscie. Aha ta sprawa i ten projekt zostal rozpatrzony
                        pozytywnie. Dzisiaj moja ulica głosuje na Prystroma. A jesli inne partie
                        prawicy wystawią swoich kandydatów podejrzewam ze jak w wyborach 2002 doznaja
                        ciezkiego szoku z powodu przegranej.
                      • robert.prystrom Re: kampania pana prystroma w Dami 04.12.05, 12:52
                        Szanowni Panowie Forumowicze,
                        zapoznałem sie z wypowiedziami Panów dotyczącymi, jak rozumiem mojej
                        działalności publicznej. Z wypowiedzi "moonstera" wynika, że chcecie Panowie
                        zrecenzować mój pogląd na temat remontu ul. Wrocłwaskiej. Bardzo się cieszę, że
                        taka dyskusja się wywiązała. Pozwólcie Państwo na kilka uwag z mojej strony.
                        Po pierwsze - ta inwestycja została wykonana w ramach zadania budowy obwodnicy
                        północnej miasta. Blisko 10 mln zł kosztowało nas wykonanie tej ulicy, chociaż
                        pierwotnie koszt tej budowy nie powinien przekroczyć 8 mln zł.
                        Po drugie - po remoncie ulica ma 7 m pas jezdni, gdzie dwa TiR-y mijają się z
                        trudnością, a jest to główny wyjazd na Wrocław, gdzie dziennie przejeżdża
                        tysiące pojazdów. Tymczasem chodniki są szerokości po blisko 2 m, chociaż ruch
                        pieszych jest tam znikomy.
                        Po trzecie - wyznaczenie drogi rowerowej tuż przy krawędzi tak ruchliwej jezdni
                        jest nieporozumieniem. Można było drogę rowerową wyznaczyć po starej drodze
                        przez Maciejową za rzeką, odsuniętą od ruchliwej trasy.
                        Po czwarte - owszem wykonano zatoczki autobusowe, ale przeniesiono je w
                        stosunku do starych, co dla mieszkańców jest utrudnieniem, a nie ułatwieniem. A
                        przecież remont powinno się robić dla wygody mieszkańców, a nie wbrew nim.
                        Zresztą mieszkańcy w programie DAMI sami o tym mówią.
                        Po piąte - żaden przystanek nie ma wiaty ochronnej przed wiatrem i deszczem.
                        Po szóste - zjazdy w boczne drogi nie są wykonane dobrze. W programie mówi o
                        tym jedna z mieszkanek.
                        Po siódme - główne przejścia dla pieszych powinny mieć sygnalizację na
                        przycisk, bo przy takim ruchu osoby starsze i dzieci mają trudność z
                        pokonaniem jezdni.
                        Po ósme - nadal niejasne pozostaje rozliczenie tej inwestycji, gdyż radni
                        oprócz mnie, nie widzieli skrzętnie skrywanej dokumentacji tej inwestycji.
                        Lektura dziennika budowy i dokumentów źródłowych jest bardzo niepokojąca.
                        Po dziewiąte - w Maciejowej czeka nas jeszcze budowa kanalizacji (II etap), co
                        oznacza, że nowa nawierzchnia ulicy będzie w przyszłym roku ryta pod
                        kanalizację.
                        Szanowni Panowie, kiedy poddawałem krytyce budowę ścieżki na Perłę Zachodu
                        panowie z ratusza też obrzucali mnie błotem. Też mówili, że populizm i
                        pieniactwo. Jak się jednak okazało prokuratura potwierdziła moje obawy i toczy
                        się proces karny wobec wykonawcy i pracowników urzędu o sprzeniewierzenie
                        przeszło 200 tys. zł. Kiedy piętnowałem niefachowy remont ul. Wolności w
                        zeszłym roku (za blisko 9 mln zł) słyszałem to samo, a jedzcie tam dzisiaj i
                        zobaczcie ile tam jest już śladów po jej rozkopywaniu. Ile tam już dziur i jak
                        wygląda chodnik. Koło PKO w lecie nawierzchnia się zapadła i straszyła wielką
                        dziurą.
                        Szanowni Panowie, szanuję Wasze odmienne opinie i inne preferencje wyborcze,
                        ale chcę wyraźnie powiedzieć, że moje działania są przejawem odpowiedzialności
                        za miasto. Moje interwencje i działania zmierzają w kierunku ochrony interesów
                        mieszkańców. Zaś krytyczny głos wobec inwestycji w mieście jest podyktowany
                        dbałością o grosz publiczny. Jestem głęboko przekonany, że taka postawa jest
                        właściwa prezydentowi miasta. Taką dyscyplinę finansową chcę wprowadzić, a
                        jednocześnie dokonać pozytywnych zmian w naszym mieście. Sądzę, że Panowie
                        poprzecie moje każde rozsądne i korzystne dla miasta działania.
                        Z wyrazami głębokiego szacunku
                        Robert Prystrom
                          • inferno_m Re: kampania pana prystroma w Dami 04.12.05, 13:30
                            Na stan dróg w Jeleniej Górze, zwaracałem uwagę od samego początku mojej
                            obecności na forum.
                            Nareszcie coś się w tym temacie zaczeło dziać.

Biorąc pod uwagę sprawę dróg z czysto logicznego punktu widzenia, to kto kładzie
                            nową nawierzchnię, w miejscu gdzie wiadomo, że za rok będzie zniszczona w
                            związku z położeniem kanalizacja?

Jaki jest cel takiego działania, jak Państwo sądzą? Proszę o podanie propozycji
                            odpowiedzi.
                        • m00nster Re: kampania pana prystroma w Dami 04.12.05, 19:09
                          Panie Robercie, jeśli zechciałby Pan być dokładny to musiałby Pan zauważyć że
                          przed remontem ulicy wrocławskiej nie było tam zatoczek autobusowych. Jesli
                          dodać do tego że przystanek koło kościoła był praktycznie na przejściu dla
                          pieszych to nie trudno sobie wyobrazić na ile było to niebezpieczne dla
                          pieszych. Mieszkałem w Maciejowej przez 25 lat. Z powodu braku chodników
                          zgineło tam kliku moich sąsiadów oraz kolega ze szkoły który idąc prawidłowo po
                          jezdni został praktycznie rozjechany przez TIRa. Co do szerokości jezdni to
                          gdybu kierowcy jeździli z przepisową prędkościo to nie było by problemu. Sposób
                          na to jest - tablica informująca o fotoradarach i kilka ich atrap załatwia
                          sprawę. Poza tym o ile mi wiadomo jezdnia jest zgodna z normami EU. Jak sobie
                          przypomnę jak ta uliza wygladała przed remontem to dziękuję Bogu że to już
                          chistoria i że wreszcie wjazd do Jeleniej Góry wygląda cywilizowanie. Ale
                          oczywiście dla Pana zawsze znajdzie się jakiś powód do narzekania i nakręcenia
                          kilku ujęć z pleneru...
                        • dannyk_ Re: kampania pana prystroma w Dami 05.12.05, 11:41
                          > Po dziewiąte - w Maciejowej czeka nas jeszcze budowa kanalizacji (II etap), co
                          > oznacza, że nowa nawierzchnia ulicy będzie w przyszłym roku ryta pod
                          > kanalizację.

a czyż właśnie nie dlatego te chodniki są takie szerokie bo właśnie pod nimi
                          znajdują się kanalizacje a nie pod samą jezdnią?
                          Szerokość drogi wydaje się być odpowiednią do obowiązujacej tam prędkości,
                          niestety nie dla ruchu jaki tam przebiega. Ale w przyszłości może ruch skieruje
                          się na obwodnicę, która jest w planach. Gdyby miastu udało się wyciągnąć od UE
                          takie pieniądze jak Legnica zdołała, to budowa tej obwodnicy nie byłaby aż taką
                          odległa sprawą.

Co do dokumentacji to jakie szanse są aby takie dokumenty były jawne nie tylko
                          dla radnych ale całej społeczności?
        • Gość: dysortograff cos na rzeczy IP: *.dami.pl 04.12.05, 20:40
          oklego mylisz sie . powiedział ze oznakowanie przejscia jest ok. droga zgodna ze
          standardami. zaloze sie ze wiesz to z nast. materiału przeciwnikow politycznych
          p prystroma...hehe 3 metry chodnika, a jak ostatnio wracałem pskem z wrocka i
          mijalismy tira to nas prawie zdmuchnelo. droga wjazdowa do miasta. Pozatym nie
          zapominaj cie ze z materiału wynikało ze to ludzie zaprosili pana
          prystroma...czy nie? wiec chyba cos jest na rzeczy...
    • Gość: Maciek Re: kampania pana prystroma w Dami IP: *.jgora.dialog.net.pl 04.12.05, 17:11
      Jaka kampania Prystrom jest człowiekiem który pokazuje prawde jaki jest stan
      zycia w Jeleniej. Programy mowia prawde !! co do drogi uwazam tak samo jak on
      ogladałem kilka programo i uwazam ze bardzo dobry pomysł !! NIECH WŁADZA WIDZI I
      SIE UCZY ŻE MOŻNA COŚ ROBIĆ A NIE TYLKO BRAĆ PIENIADZE CO MIESIAC !!! Wielki i
      kolejny + z mojej strony dla Prystroma a nic nie wartym wyjadaczom (władzy
      jeleniogorskiej) stawiam kolejny - .
          • Gość: samorządowiec Układ Prystroma z SLD IP: *.jgora.dialog.net.pl 05.12.05, 15:04
            Jako, że w Radzie SLD nie miało większości i nie mogła sie Rada ukonstytuować
            zawiązano ukłąd polityczny SLD, Wspólne Miasto, Samoobrona i wybrano Roberta
            Prystroma na wiceprzewodniczącego. Sekowano wtedy wszystkich którzy byli
            związani z Zofią Czernow (grupę radnych która dzisiaj w większości należy do
            PO). Kiedy po pewnym czasie R. Prystrom zaczął oskarżać wszystkich radnych o
            łapownictwo, samemu przedstawiając się jako jedyny uczciwy, Wtedy zdecydowana
            większość przegłosowała odwołanie go z wiceprzewodniczącego. W prokuraturze
            toczyło sie postępowanie w sprawie oczerniania radnych przez Prystroma.
            Łapownictwa nikt w postępowaniu nie stwierdził.
            • Gość: maria Re: Układ Prystroma z SLD IP: *.jgora.dialog.net.pl 05.12.05, 16:18
              W wiekszosci?? a ktoz taki jest w PO?? i teraz jest w koalicji z SLD?? pisalam
              kiedys w tej sprawie do wladz PO i stwierdzili ze to niemozliwe!! mam nawet e-
              mail od miejskiego szefa PO!!jesli to prawda to jest to skandal! łapownictwa
              nie stwierdzili?? oczerniania tez nie. skoro byl w koalicji jak twierdzisz to
              skad to sekowanie ze strony sld i klubu czernow?? a kto jest w koalicji?? warto
              zobaczyc kto szefuje w komisjach. Pani czernow szefowa komisji finansow, pan
              łuzniak (to PO??) szef komisji komunalnej i pan grochala wiceprzewodniczacy!!
              Jesli uwazasz ze wiceprzewodniczenie komisji to uklad polityczny to w takim
              samym trybie obecni czlonkowie PO (tak jak twierdzisz ze nimi są) sa w koalicji
              z SLD. CO na to posel schetyna
            • robert.prystrom Re: Układ Prystroma z SLD 05.12.05, 16:32
              Szanowni Państwo,
              co do kwestii poruszonych przez Pana "mOOnstera" to zgoda. Ulica Wrocławska
              wymagała remontu, tylko, że jej szerokość powinna być zbliżona do ul. W.Pola, a
              nie ulicy osiedlowej. Bardzo się zgadzam z sugestią ustawienia tablic o
              fotoradarze, ba jestem nie tylko za makietami, ale jednym prawdziwym
              urządzeniem. To rzeczywiście świetny pomysł i bedę go propagował! Co do
              przystanku koło kościoła, to wiem od mieszkańców, że jego poprzednia
              lokalizacja była najlepsza, bo ludzie po wyjściu z kościoła widzieli
              autobus i łatwiej mogli z niego korzystać. Po prostu rozwiązania zastosowane
              przy remoncie nie były w fazie projektu konfrontowane z ludźmi. To jest
              praktyka, którą ja chcę zmienić. Jeśli pełniłbym funkcje prezydenta miasta,
              to obligatoryjne byłoby dla projektantów dokonywanie społecznej weryfikacji
              ich projektów pod katem funkcjonalności z mieszkańcami danej dzielnicy i
              urzędników Ratusza. Ja w takich dykusjach też brałbym udział.
              Szanowni Państwo, co się tyczy mojej rzekomej współpracy z SLD to uważam tę
              plotkę za jedną z zabawniejszych. Czy ekipa Kolesi pana prezydenta tak by mnie
              tępiła, gdybym z nimi był dogadany? Czy pisaliby na mnie wredne i prostackie
              donosy do prokuratury, sądów i UKS? Czy tak zawzięcie występowaliby przed
              kamerami jak architekt Jaskólski, dyrektor od dróg Wandzel, zastępca Gałka i
              Sarzyński? Odpowiedzcie sobie Państwo sami. Ja stwierdzam jednoznacznie między
              mną i Grupą Trzymającą Władzę NIGDY! nie było ŻADNYCH układów!!! Nigdy ich nie
              będzie! Po wyborach w 2002 roku rzeczywiście wybrano mnie na
              wiceprzewodniczącego Rady. I w ciągu 8 miesięcy próbowano zwyczajnie kupić.
              Pokus było wiele. Co krok formułowali je najwyżsi działacze SLD. Bezskutecznie.
              Nie uległem ani pokusom, ani groźbom. To uważam za swój wielki sukces. Kiedy po
              wyborach pan Kusiak i jego koledzy zaproponowali mi te funkcję powiedziałem im
              bardzo wyraźnie: Dobrze zgadzam się objąć te funkcję, bo chcę pokazać jak
              powinno się pracować w prezydium Rady. Jednak pamiętajcie, moja zgoda nie
              oznacza, że się sprzeniewierzam mojemu programowi. Tą funkcją mnie nie
              kupujecie! Gwoli faktów to powiem, że w czasie moich dyżurów jako
              wiceprzewodniczącego każdego tygodnia przyjmowałem po 25-35 osób. Mój dyżur
              często trwał od 14.00 do 20.00.
              Myślę, że ONI wtedy mi nie uwierzyli. Byli pewni, że się sprzedam jak inni.
              Tak się nie stało. Uważam, że zdałem trudny polityczny egzamin. A kiedy
              pojawiła się łapówa za hipermarkety (400 tys. zł) ujawniłem ten fakt i
              zgłosiłem go do prokuratury. Zrobiłem to bo jak o tym mówiłem prezydentowi i
              radnym to ignorowali ten fakt. Wskutek moich działań pan Kusiak wycofał się z
              projektu uchwały, a jego radni w bezsilnej wściekłości, że ujawniłem tę sprawę
              odwołali mnie z funkcji. To jednak nie przeszkodziło mi w konsekwentnym
              działaniu na rzecz mieszkańców.
              Co do zarzutu, że pan Kusiak rozmawiał ze mną, a flekował Zofię Czernow i jej
              radnych, to powiem: czemu się dziwicie. Jedynym poważnym politykiem w Radzie
              byłem i jestem ja. Otrzymawszy poparcie przeszło 10 tys mieszkańców ONI musieli
              się ze mną liczyć. Pani Czernow i jej radni pół roku potem jako kwiatek do
              kożucha przyłączyli się do SLD, bo wyłącznie na tyle ich stać. Ja i Wspólne
              Miasto prowadzimy własną, autonomiczną i niezależną politykę. My jesteśmy
              partnerem politycznym, a nie koncesjonowanym figurantem.
              Drodzy Państwo, pragnę podkreślić, że szanuję odmienne poglądy i odmienne
              preferencje polityczne. Na tym szacunku opieramy siłe naszego stowarzyszenia,
              ale bardzo proszę, aby formułując tezy polityczne lub analizując rynek
              polityczny w mieście nie ulegali Państwo szeptanym plotkom lub pomówieniom.
              Jest to bowiem formuła niegodna pierwszej ligii w polityce, a przecież i
              Państwo i ja należymy właśnie do tej ligii.
              Z wyrazami szacunku!
              Robert Prystrom
              • Gość: zenon5 Re: Układ Prystroma z SLD IP: *.ppp.tiscali.fr 05.12.05, 18:58
                Ja chcialbym tylko dodac ze dzisiaj w imieniu tzw,demokracji mowia wszyscy i o
                wszystkim,ale nie zwracaja uwagi na wage slow.Przypomina mi to szeptanki starych
                babc za komuny.wszystko wiedzialy i widzialy,ale poproszone na swiadka tracily
                pamiec.Dlatego powazam wszystkich ludzi ktorzy zabieraja glos
                publicznie,podpisuja sie pod tym,poniewaz tylko wtedy mozna jakies wnioski
                wyciagac.Nie nalezy zapominac ,ze bez wzgledu na ustroj,w kazdym kraju sa ludzie
                chronicznie niezadowoleni.Kiedys sie mowilo ze jest to lumpenproletariat.Dzisiaj
                pewnie by sie obrazili,ale realia sie nie zmienily.Za goraco nie dobrze,za zimno
                tez nie dobrze.Ale oderwac sie od plot i pojsc na jakies zebranie czy sesje i
                cos powiedziec to nie ma komu.No!jak TV przyjedzie i jest reportaz,wtedy
                ewentualnie mozna sie pokazac,chociazby na zlosc sasiadom,a co tam ,niech mnie
                widza.Radzilbym wszystkim niecierpliwym troche poczekac,jak trzeba
                ,odpowiedzialnie i we wlasnym imieniu wystapic w konkretnej sprawie.W tak waznej
                dziedzinie jak zarzadzanie miastem nie moze byc blazenstwa,takie rzeczy mozemy
                robic na forum i to nie na wszystkich watkach.Chociaz jak donosza media
                krajowe,niektore partie placa mlodym za wystepowanie na forum w
                celu"gaszenia"niektorych uczestnikow,przygotowywanie opini pod publiczke.Jedno
                jest pewne,czas komuny sie skonczyl NIEODWOLALNIE,a jesli ktos o tym sni to
                dobrych snow,pozdrawiam
                • Gość: adam72 Re: Układ Prystroma z SLD IP: *.jgora.dialog.net.pl 06.12.05, 18:04
                  Szanowny panie Prystrom, nie należę do wielkich fanów pana osoby. Raczej
                  oceniam pana krytycznie. Ale po przeczytaniu pana wpisów zastanawiam się czy
                  nie nazbyt pochopnie oceniam pana działania. Jak widzę wiele dzieje się w
                  kuluarach rady i urzędu, o czym ani ja ani inni nic nie wiedzą. A jak widać z
                  pana pisania maacie tam niezłe błotko. Chyba rzeczywiście może być tak, że nie
                  da się inaczej jak ostro i czasem bardzo mocno. Po tym jak miał pan odwagę
                  wypowiedzieć się w sprawie pana majątku i teraz w tym wątku nieco inaczej
                  patrzę na pana działania. To nie oznacza zachwytu i ślepej wiary, ale moim
                  zdaniem powinien pan częściej przedstawiać swoje zdanie. Tak pana lepiej
                  poznamy.
                      • robert.prystrom Re: do Pana mOOnstera 14.12.05, 17:14
                        Szanowny Panie,
                        otrzymałem włąsnie oficjalną informację, iż w dniu 12 grudnia 2005r. w
                        Maciejowej na odcinku wyremontowanej ulicy Wrocławskiej miał miejsce wypadek.
                        Policja ścigająca samochód ciężarowy miała kolizję, gdyż w czasie wyprzedzania
                        ściganej ciężarówki zderzyła się z samochodem jadącym z naprzeciwka. Dlaczego
                        kierowca nie ustąpił pierwszeństwa? Ano dlatego, że nie miał jak zjechać na
                        pobocze. Zbyt wysoki krawężnik uniemożliwił mu jakikolwiek manewr. Tak to
                        tłumaczy. Całe szczęście obyło sie bez ofiar. Podobnie w ostatnich dniach
                        otrzymałem informacje, że kilka ciężarówek i autokarów straciło swoje
                        zewnętrzne lustra w czasie wymijania się na zbyt wąskiej ulicy Wrocławskiej.
                        Będziemy monitorować zdarzenia na tej ulicy, podobnie jak to robimy z rondem
                        koło Dolfamexu. A propos Pana pomysłu dotyczącego fotoradaru. Zglosiłem ten
                        pomysł i przez chwilę był on wpisany do projektu budżetu na rok 2006.
                        Niestety, większość radnych nazywa tę ideę bzdurą i utrudnianiem życia
                        kierowcy. Jest to oczywisty nonsens, ale istnieje wielkie prawdopodobieństwo,
                        że zamiast fotoradaru wydamy te 100 tys. zł na jakieś głupstwa.
                        Serdecznie wszystkich Państwa Forumowiczów pozdrawiam i życzę spokojnych i
                        rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Dobrego Nowego Roku 2006.
                        Z wyrazami szacunku Robert Prystrom
                        • Gość: zenon5 Do Pana Prystroma IP: *.ppp.tiscali.fr 14.12.05, 18:40
                          Wlasnie przeczytalem post o wydarzeniu w szkole w Kamiennej Gorze.Ja mysle ze
                          jak pan zostanie Prezydentem JG,to zwroci pan tez uwage wyborcow na to ze
                          obowiazuja niezmienione normy moralne od wiekow.Bo inaczej nie ma sensu czegos w
                          zyciu budowac,co sie kupy nie trzyma,pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat i
                          Szczesliwego Nowego Roku.
                          • kazimierzp ulica Wrocławska! 14.12.05, 22:25
                            Przez Maciejową prowadziła kiedys szosa wiejsko-miejska prowadząca do miasta.
                            Potem zaprojektowano obwodnicę Maciejowej, gdyż prowadzenie o podwyższonej
                            klasie szosy nie jest mozliwe na obszarze obudowanym. Poczatkowo zaprojektowano
                            obejście od strony północnej, potem z uwagi na złoża skalenia na tym terenie
                            postanowiono poprowadzić od strony południowej (miedzy Maciejową a "Jasiową
                            Doliną"). Zrobiono koncepcje i projekty. Wystapiono o dotację z funduszy
                            europejskich. Wniosek został przygotowany profesjonalnie i wszystko wskazywało
                            że dostanie te dotację (zespół ekspertów przy Urzędzie Marszałkowskim ocenił
                            wniosek bardzo wysoko). Miasto Jelenia Góra postanowiło wyremontować ulicę
                            Wrocławską zgodnie z parametrami ulicy miejskiej (założono parametry jak dla
                            istniejacej ulicy Wojska Polskiego). Ogłoszono przetarg i wybrano wykonawcę
                            który przystapił do prac. W międzyczasie paru polityków z Wrocławia (wątek ten
                            był dyskutowany w innym miejscu tego forum) uwaliło środki na Obwodnicę
                            Maciejowej pod pretekstem, że przez Jelenią Góre dobrze się jedzie. Wykonawca
                            przy ulicy Wrocławskiej padł na podatku VAT od tych robót który to podatek rząd
                            Rzeczypospolitej był w miedzyczasie łaskaw wprowadzić. Trwało trochę czasu
                            zanim znaleziono innego wykonawcę (wymogi procedury przetargowej). Po
                            znalezieniu wykonawcy przystapił do roboty i ostatecznie te prace ukończył
                            (nota bene kanalizacje pod Wrocławską sa zrobione, a kolejne będą prowadzone
                            poza pasem tej ulicy). Obwodnica czeka na środki pozwlające na rozpoczęcie prac.
                            Teraz rozważmy rózne aspekty i możliwości dywagacji propagandystów.
                            - Projektuje się i buduje ulicę Wrocławską dwupasmową lub o szerokosci co
                            najmniej 9 metrów i zaczyna się budowa pełnowymiarowej obwodnicy południowej.
                            Krzyk, ze marnuje się środki podatnika na lokalną ulicę wewnątrz osiedlową -
                            przecież bedzie obwodnica!
                            - Buduje się ulicę Wrocławską o szerokości 7 metrów (tak jak ul. Wojska
                            Polskiego) + chodniki bo ich brak zagraża zyciu mieszkańców Maciejowej, oraz
                            zaczyna się budowa Obwodnicy Południowej. Wszyscy sie cieszą, nikt nie bije
                            piany propagandowej ze jest źle. Wszyscy uważają to za stan normalny.
                            - Dwóch polityków z Sejmiku Samorządowego przy poparciu innych ludzi z
                            Wrocławia uwalają środki na Obwodnicę Południową ze "względów politycznych".
                            Dla lokalnych "aktywistów" winni są lokalni działacze! Mają temat do krytyki,
                            do atakowania!
                            Byłoby nudno, gdyby nie radni Skorupa i Łoś z Sejmiku!
                            Jak się wszystkim zrobiło ciekawiej!:-(
                            Obyśmy żyli w nudnych czasach!
                            • Gość: zenon5 Re: ulica Wrocławska! IP: *.ppp.tiscali.fr 14.12.05, 22:40
                              Byl kiedys taki kronikarz,nazywal sie Gall Anonim.pomimo nazwiska,jest znany do
                              dzisiaj i powoluja sie na niego nawet historycy,a moze przedewszystkim.W
                              dzisiejszych czasach pojawil sie kazimierzp.Nie to nie kpiny!Podoba mi sie to ze
                              ten facet wyjasnia rzeczowo o co chodzi,jest z ratusza, nie boi sie
                              dyskutowac.Drugi to pan Prystrom,obojetnie jak jest oceniany,odpowiada na
                              zapytania forumowiczow!!Nie widze tutaj innych decydentow ktorzy by zechcieli
                              podjac kontakt z ludzmi ktorzy w koncu ich wybrali.Niektorzy biora na
                              przetrzymanie,inni na zapomnienie.Radzilbym byc ostroznym,to sie kiedys zle
                              skonczy.ktoregos dnia ktos przygotuje taczki!
                              • Gość: czesio z centrum panie kazimierzu IP: *.dami.pl 15.12.05, 00:15
                                Jasne wniosek był przygotowany zawodowo a całą sprawę uwalili nam ONI z
                                wrocławia. to pana wersja. Dziwi mnie jedna rzecz, bo że broni pan ratusza to
                                normalka. Dlaczego panie kazimierzup pan się tak udziela na tym forum , a gdy
                                raz [chyba przez nieuwagę] pochwalił pan akcję ,,uśmiech dziecka" a potem
                                dowiedział się o tym ,że akcję wymyślili i realizują ludzie ze ,,Wspolnego
                                miasta"nagle pan milknie. nieładnie. widac że polityka bierze nad panem górę.
                                szkoda. To pokazuje pana motywacje... Czyżby fajna inicjatywa ale popierana
                                przez pana Prystroma nie była juz tak szlachetna, taka pomysłowa.WSTYD
                                • kazimierzp Re: panie kazimierzu 15.12.05, 06:44
                                  Piszę o obwodnicy to co było, gdyż jako jeden z nielicznych wiem jak
                                  rzeczywiście było (więcej szczegółów znajdziesz przy innej dyskusji o samej
                                  obwodnicy). Nikogo nie bronię, tylko przedstawiam fakty: obwodnica a
                                  ul.Wrocławska.
                                  Nie rozumiem o co ci chodzi z bombkami na allegro. Pierwszy napisałem post z
                                  gratulacjami o tym na forum zwracając wszystkim na to uwagę!:-) Czytałem tekst
                                  o licytacji w Wyborczej gdzie nie było słowa o Wspólnym Mieście, ale obejrzałem
                                  wszystkie bombki na allegro wskazałem te które mi się podobało, widziałem kto
                                  tę akcję zainicjował i które organizacje to wspierają. Podałem Linki do obydwu
                                  stron na których te teksty są. Moje gratulacje dotyczyły wszystkich
                                  organizatorów. Nie przeszkadzało mi że współorganizatorem jest Wspólne Miasto,
                                  aby o tym pozytywnym zdarzeniu napisać.
                                  To co?, oczekujesz żebym się bawił w pisanie panegiryków na cześć tego
                                  zdarzenia. Jak zauważyłeś na tym forum (jeżeli go regularnie czytasz) to
                                  zupełnie nie bawię się w ocenianie osób. Przedstawiam jedynie fakty, a że
                                  prawda nie jest jednoznaczna w róznych przypadkach!?! To, co gorzej dla prawdy?
                                  Wiem, że to co piszę burzy jednostronne pokazywanie świata tak ulubione przez
                                  niektórych.
                                  Nie chcę jednak aby czytający te dyskusje nie wyrabiali sobie jednostronnych
                                  sądów! Nic nie jest tak rózowe, ani tak czarne! A prawda zawsze jest po środku.
                        • dannyk_ Tylko kładka... 15.12.05, 10:00
                          kładkę wybudujcie (taką jak są w Legnicy)...
                          wszyscy będą zadowoleni - kierowcy bo będą mogli tamtędy jechać bez
                          zatrzymywania, i piesi - bo będą mogli przechodzić przez ulicę kiedy tylko
                          zapragną..
                          W dodatku kładka to maksymalne bezpieczeństwo dla pieszych (oczywiscie jesli
                          postawi sie barierki na dole) no i jakiś banner można powiesić na niej...np
                          wyborczy :)
                          • robert.prystrom Re: Tylko kładka... 15.12.05, 12:41
                            Szanowny Panie Kazimierzu,
                            niezależnie od tego, że często mamy różne poglądy na wydarzenia w naszym
                            mieście z uwagą wczytuję się w Pańskie opinie. Jest w nich często wiele racji i
                            zawsze są one oparte na faktach, co bardzo szanuję, ponieważ to rzadki
                            przypadek by ktoś odpowiedzialny za rządzenie w mieście posługiwał się faktami.
                            Przytoczona przez Pana historia remontu ul. Wrocławskiej jest mi znana, ale
                            właśnie dlatego że ona taka jest mam uzzasdnione pretenje do prezydenta. Za
                            blisko 10 mln zł wykonano roboty. Jak sam Pan przedstawił wykonano je ze
                            swiadomością, że na obwodnicę Maciejowej poczekamy kilkanaście lat, wszak są
                            ważniejsze inwestycje, jak chociażby budowa obwodnicy południowej od Grabarowa
                            do ul. Sudeckiej (myślę że w tym względzie mamy takie same zdanie). Wykonano
                            zatem remont głównej ulicy wyjazdowej z miasta w kierunku Wrocławia w klasie
                            ul. Wojska Polskiego. Ja uważam, że ten remont powinien zrealizować raczej
                            szerokość ulicy Wincentego Pola (też śródmiejskiej).
                            Szanowny Panie Zenonie,
                            wydarzenia z Kamiennej Gory to skandal. Pozostawiam to bez dalszego komentarza.
                            Serdecznie dziekuje za zyczenia.
                            Robert Prystrom
                            • Gość: zenon5 Re: Tylko kładka... IP: *.ppp.tiscali.fr 19.12.05, 23:56
                              No i jak sie pan wczyta w to forum to bedzie mial Pan przekroj spoleczenstwa
                              ktore nie zasluzylo na dziadowstwo,ale ktore z nieufnosci i chyba tez z
                              glupoty(pazernosc i zawisc) niewiele chce zrobic.Mozliwosc wystepowania
                              publicznie powoduje ze mamy przyklady psychopatycznych wrecz tendencji do
                              dominacji za wszelka cene.Brakuje w Polsce ludzi ktorzy nazywaja rzeczy po
                              imieniu,lepiej zawsze byc po srodku,najbezpieczniej poprostu.Slowo przepraszam
                              brzmi jak faszyzm.Trudno bedzie Panu osiagnac cel,ale zycze Panu celu.
                                  • robert.prystrom Re: Tylko kładka... 20.12.05, 10:30
                                    Szanowny Panie "Jaremax",
                                    jeśli chodzi o rurę zasilającą w wodę osiedle Zabobrze, to od kilku juz lat
                                    wymaga ona pilnej interwencji. Nie ma w tym żadnej przzesady, że jej stan
                                    techniczny jest bardzo zły. Wieedzzą o tym wszyscy wtajemniczeni w tajemnice
                                    Wodnika. Tę inwestycje powinno miasto wykonać jako pryjorytet w roku 2006, co
                                    nie jest takie pewne. W przypaadku jej awarii całe Zabobrze będzie pozbawione
                                    wody. 30 tys. ludzi bez wody to nie żarty. To musi zostać wykonane. Stan
                                    techniczny mostu też jest zły i też wymaga on pilnego remontu. O obie
                                    inwestycje upominam się w budżecie od 4 lat. Dopóki jednak mamy doczynienia z
                                    dyletantami, którzy mają w nosie strategiczne sprawy miasta nie spodziewam się
                                    istotnej zmiany w polityce remontów i inwestycji.
                                    Ta i wiele innych spraw odkładanych "ad calendas grekas" skłania mnie do
                                    formułowania alternatywnego "Programu Pozytywnych Zmian" w mieście i do
                                    ubiegania się o urząd prezydenta miasta. To bowiem, co i w jakiej kolejności
                                    będzie wykonywane w mieście zależy przede wszystkim od prezydenta miasta.
                                    Serdecznie pozdrawiam!
                                    Robert Prystrom
                                    • robert.prystrom Re: Tylko kładka... 20.12.05, 10:36
                                      I jeszcze tylko słowo komentarza. Otóż, gdyby obecny prezydent był sprawny i
                                      wykonał złożone na nim obowiązki, to w obecnym roku winniśsmy dostać ok 80 mln
                                      zł unijnej pomocy na budowę etapu obwodnicy południowej od Grabarowa do
                                      ul.Sudeckiej. Co oznaczałaby wykonanie remontu przejścia drogoweego przez rzekę
                                      Bóbr. Ponieważ mamy doczynienia z dyletantami straciliśmy tę szansę. Na jak
                                      długo?
                                      RP.
                                      • kazimierzp Drogi Robercie! 20.12.05, 19:09
                                        Drogi Robercie! Nie bedę ukrywał, że od piętnastu lat jestesmy na TY.
                                        Kwota ponad osiemdziesięciu milionów złotych na obwodnicę południową była solą
                                        w oku obecnemu Zarządowi Województwa. Nie dano tej kwoty nie dlatego, że
                                        wniosek był sporzadzony źle! Nie dano dlatego, że te 80 milionów złotych
                                        pochłonełyby lwią część sumy przeznaczonych na te cele w województwie. W
                                        dodatku chciano zostawić pewną kwotę na drogi we Wrocławiu i innych gminach
                                        Dolnego Śląska. Dlatego i tylko dlatego uwalono wniosek naszego miasta! Jak to
                                        było? - przeczytałeś na pewno w innych dysputach na tym forum. Nie w moim
                                        zwyczaju kłamać, zresztą nikt z Zarządu Województwa nie odniósł się do moich
                                        dywagacji, choć wiem że niektórzy czytają!:-) i to regularnie!!!
                                        Pamiętaj o tym i inni czytający te słowa także, że jeżeli ten kto piastuje
                                        jakikolwiek Urząd W Jeleniej Górze(czy jakimś innym mieście) nie pasuje do
                                        opcji rządzącej w Sejmiku to zawsze jego wnioski będą uwalone! Jak się chce psa
                                        uderzyć, to się kij zawsze znajdzie. Tak bywa jak w Sejmiku rządziło SLD. Tak
                                        jest jak rządzi w Sejmiku PiS. (pardon: współrządzi) Zobaczycie do jakiej
                                        sytuacji będzie dochodziło jak w Sejmiku będzie np. rządził samodzielnie PiS, a
                                        w jakiejś gminie, mieście np. PO (lub odwrotnie). Też będą bzdurne insynuacje o
                                        złych wnioskach, niedotrzymaniu terminów itp. Może też być przecinek nie w tym
                                        miejscu!
                                        Niestety, dalej żyjemy w nienormalnych czasach, gdzie rządzi prywata (z reguły
                                        polityczna) gdzie rządzi klika nazywająca się partią (obojętnie jaką) itd.
                                        Urzędnicy sporządzający wszelkie wnioski pilnuja by były prawidłowe, ale potem
                                        mieszania politykierów wszystko potrafią zepsuć.
                                        Obyśmy żyli w nudnych, normalnych czasach, gdzie wszystko będzie postępować
                                        zgodnie z wszelkimi i to przestrzeganymi zasadami!
                                        Tego życzę wszystkim czytelnikowm forum, wszystkim mieszkańcom naszego pięknego
                                        miasta.
                                        Obyśmy takich czasów doczekali!
                                        Kazimierz Piotrowski
                                        • inferno_m Stan dróg w Jeleniej Górze 20.12.05, 19:29
                                          Panie Kazimierzu proszę mi powiedzieć ale szczerze, czy widząc obecny stan dróg
                                          (Jana Pawła II, Wolności i innych), wiaduktu, które zostały zbudowane lub
                                          wyremontowane niedawno jest pan przekonany, że niebyło by powtórki w przypadku
                                          budowy nowej obwodnicy?
                                          Ja panu powiem że mam olbrzymie wątpliwości co do tego czy ta obwodnica
                                          przetrwałaby do końca następnej dekady. Jakoś nikt nie wyciąga konsekwencji od
                                          firm które prowadziły do tej pory prace drogowe w taki sposób że krew mnie
                                          zalewa kiedy jadę teoretycznie nowiutkimi drogami połatanymi jak te stare sprzed
                                          lat.
                                          Kto by to nie był a sprawę by spartaczył pieniędzy ode mnie by nie dostał jako
                                          od osoby apolitycznej.
                                          Nie twierdzę że to były przesłanki które zadecydowały o tym że tych pieniędzy
                                          Jelenia Góra nie otrzymała. Ale ja bym brał je jako jeden z argumentów gdybym
                                          miał cos do powiedzenia niezależnie od tego w jakiej partii jestem i czy w ogóle
                                          w jakiejkolwiek jestem.

Wojtek Leszczyk
                                          • Gość: zenon5 Re: Stan dróg w Jeleniej Górze IP: *.ppp.tiscali.fr 20.12.05, 19:46
                                            Jaki problem!!!!!!!!!Proponuje triumwirat/dobrze napisalem?/Na prezydenta Pana
                                            Prystroma/nowa twarz,nowe wyzwania/na zastepce Kazimierzap/fachowosc
                                            merytoryczna,tak, tak,wie duzo i musi byc potrzebny/Dokoptowac do Tej dwojki
                                            Wojciecha Leszczyka/mlody gniewny,bedzie patrzyl na rece/.Ta trojka powinna
                                            zrzeknac sie polityki,zajac sie ta nieudolna kotlinka /jak do tej pory/.Jestem
                                            prawie pewny, ze jakby to chcieli to naprawde byloby lepiej.Pieprze czy nie ????
                                        • chrumchrum3 Re: Drogi Robercie! 20.12.05, 22:50
                                          Drogi Kaziu! Na "Ty" to Pan Robert nie jest nawet ze swoimi współpracownikami.
                                          ("TY" to było w PRL'u. Teraz jest "Pan".) Z tego wynika,
                                          Drogi Kaziu, że jesteś etatowym kłamcą.
                                            • chrumchrum3 Re: 21.12.05, 11:31
                                              Brawo Asiu - córko Kazimierzowego umysłu. Jestem prosiakiem. A co się tyczy
                                              Kazimierza, to może by powiedział ile dostaje pensji jako Webmaster Urzędu
                                              Miejskiego w Jeleniej Górze? (7?) A wiecie, co teraz robi Kaziu, prawie
                                              emerytowany, Webmaster. - Podkreśla, że rękę podaje. To właśnie zamierza pokazać
                                              UBeckim braciom, jako owoc jego pracy webmasterskiej.
                                              • robert.prystrom Re:Drogi Kazimierzu 21.12.05, 12:53
                                                Drogi Kazimierzu, Szanowni Forumowicze!
                                                Rzeczywiście znamy się z Panem Kazimierzem Piotrowskim od czasu Komitetów
                                                Obywatelskich z roku 1989. Do dzisiaj pamiętam wizytę pana Ives Montanda i
                                                wielki pochód mieszkańców na stadion na ul. Złotniczej. Potem już nigdy nie
                                                widziałem w Jeleniej Górze tak licznej i tak spontanicznej manifestacji.
                                                Mieliśmy okazję przyjaźnić się ze śp. Mirkiem Szerszeniem, który działał w
                                                strukturze jeleniogórskiej "Solidarności". A używam formy oficjalnej, gdyż nie
                                                chciałbym absolutnie nikogo urazić.
                                                Szanowny Kazimierzu, ubiegając się o urząd prezydenta miasta zdaję sobie sprawę
                                                z różnych uwarunkowań w jakich przychodzi funkcjonować samorządowcom. Jednak
                                                myślę, że obecna ekipa wykazuje się indolencją, lenistwem i niefrasobliwością.
                                                Brakuje im determinacji i prawdziwego zacięcia. Oni nie walczą o nasze sprawy i
                                                łatwo je oddają lub co gorsza przegrywają. Tak było z obwodnicą południową, tak
                                                było z monitoringiem miasta i tak było z lokalizacją Dr.Schneidera. Przykładów
                                                Ty znasz napewno więcej ode mnie. Widzisz to po prostu z bliższej perspektywy.
                                                Nie wiem co Tobie o mnie mawiają tzw. "ludzie", ale ja chciałbym powiedzieć
                                                bardzo jednoznacznie, że zawsze ceniłem Ciebie za niezależność, za mówienie
                                                prosto z mostu swojego zdania, chociaż przyznaję, że często z Twoimi opiniami
                                                polemizowałem. Szanuję Ciebie za wielką erudycję i znajomość naszego miasta.
                                                Podziwiam Twoją żywą pasję do fotografii i uznaję w tym Twoją fachowość. Myślę,
                                                że dobrze wiesz, iż z mojej strony zawsze możesz liczyć na równą szczerość i
                                                otwartość jak Twoja.
                                                Drogi Kazimierzu, Program Pozytywnych Zmian, który zamierzam wprowadzić w
                                                naszym mieście nie jest rewolucyjny, ale jest zdecydowany i będzie realizowany
                                                konsekwentnie. Tak jak to często podkreślasz również mi i środowisku związanym
                                                ze Wspólnym Miastem zależy na mieście nowoczesnym, ale szanującym swoją
                                                tradycję. Uważam, że Twoją niewątpliwą zasługą było opracowanie bardzo
                                                ciekawego Studium Jeleniej Góry Urbanistyczno-Architektonicznego. To jest twój
                                                dorobek, którego nikt nie ma prawa kwestionować. To jest dokument ważny i
                                                potrzebny miastu. Za to chcę Tobie podziękować w imieniu wszystkich mieszkańców
                                                Jeleniej Góry. Obiecuję, że będę go wykorzystywał w pracy prezydenta miasta,
                                                jeśli mieszkańcy zaakceptują mój pomysł na miasto.
                                                Oczywiście sprawy bezrobocia, nowych inwestycji i rozwoju turystyki są bardzo
                                                ważne i będziemy je traktować jak pryjorytet, ale... uszanujemy nasze
                                                dziedzictwo. To obiecuję!!!
                                                Serdecznie Ciebie i Forumowiczów pozdrawiam.
                                                Robert Prystrom
                                                  • Gość: dreist Re: Do Roberta Prystroma IP: *.jgora.dialog.net.pl 22.12.05, 17:22
                                                    A ja życzę żeby prystrom "polityk" przejechał się
                                                    tak jak Tusk (oczywiście Tusk to trochę wyższa półka,tu Go przepraszam
                                                    za to porównanie,w końcu to różnica klas)
                                                    Mam nadzieje że PO a nawet PiS wystawią w odpowiednim
                                                    czasie stosownych kandydatów.I to z sukcesem.
                                                    Bo znudziły mi się te gęby które towarzyszą nam od
                                                    początku zmian w Polsce. Wypasione ryje przyzwyczajone
                                                    do stołeczków z dobrą pensją,pełne frazesów i troski
                                                    o nas prostaczków. Z tym że prystrom imponuje mi,a jakże.
                                                    Ten tzw polityk jest w permanentnej ofensywie wyborczej.
                                                    No, drugiego takiego nie chyba nie ma.
                                                    Ciekawe też że wielu daje się złapać na jego "urok"
                                                  • Gość: sonic Re: Do Roberta Prystroma IP: *.jgora.dialog.net.pl 22.12.05, 18:16
                                                    Bardzo rzadko zabieram głos na tematy polityczne, ale jak czytam wypowiedzi
                                                    dreista to mnie trzęsie. Tyle zapiekłości, że głowa boli. Popieram głos Marty i
                                                    mam nadzieję, że nikt nie da się oszukać jakimś chorym z zawiści ludziom. Jacy
                                                    są nasi politycy sami widzimy. Rzeczywiście poziom dyskusji jaki prowadzi pan
                                                    Prystrom i Piotrowski jest w porzo.
                                                  • Gość: zenon5 Re: Do Roberta Prystroma IP: *.ppp.tiscali.fr 22.12.05, 18:55
                                                    powtarzam swoja wypowiedz z poprzedniego postu w tym watku:
                                                    Proponuje triumwirat/dobrze napisalem?/Na prezydenta Pana
                                                    Prystroma/nowa twarz,nowe wyzwania/na zastepce Kazimierzap/fachowosc
                                                    merytoryczna,tak, tak,wie duzo i musi byc potrzebny/Dokoptowac do Tej dwojki
                                                    Wojciecha Leszczyka/mlody gniewny,bedzie patrzyl na rece/.Poziom dyskusji jest
                                                    rzeczowy i szkoda by bylo gdyby Ci ludzie staneli naprzeciw a nie obok.Zasada
                                                    jest prosta,a moze sie myle,wszelkie funkcje publiczne to sluzba dla
                                                    mieszkancow!Jak widzimy z praktyki, partie latwo stworzyc/sdlp,np/tylko pytam
                                                    sie co z tego wynika?
                                                  • Gość: dreist Re: Do Roberta Prystroma IP: *.jgora.dialog.net.pl 22.12.05, 19:32
                                                    Jaka zapiekłość kolego drogi.Takie mam odczucia.
                                                    Z poprzednich postów widzę że nie tylko ja tak myślę.
                                                    Jeśli chodzi o zapiekłość to proszę poczytaj cotygodniowe
                                                    komentarze? swojego ulubieńca w Nowinach.
                                                    Nie kojarzy mi się ten gościu z niczym konstruktywnym.
                                                    Ma szczęście że działacze SLD rządzą teraz w Jeleniej,
                                                    ma na kim jeżdzić,słusznie czy nie zawsze dał głos.
                                                    Mnie się kojarzy tylko z pieniactwem i tanią retoryką.
                                                    Powinien odejść wraz z nimi do lamusa i tam im dopiekać dalej.
                                                    A Jelenia Góra moim zdaniem potrzebuje świeżej krwi,nowych ludzi
                                                    nowych twarzy. Mniej wodolejstwa. Ot i tyle.
                                                  • Gość: sonic Re: Do Roberta Prystroma IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.12.05, 09:53
                                                    Dreist, jesteś kolego nieobiektywny. Prystrom to przykład wyjątkowo konkretnego
                                                    i skutecznego polityka. Potrafił to wykazać wiele razy. Ujawnił machloje na
                                                    ścieżce rowerowej na Perłę Zachodu, konsekwentnie ujawniał machloje w Wodniku,
                                                    co zakończyło się aktami oskarżenia, wyrzuceniem dyscyplinarnym z pracy prezesa
                                                    oraz zwrotem pieniędzy mieszkańcom. Myślę, że gdyby nie on i akcja jego
                                                    stowarzyszenia zamiecionoby kilka wydziałów w szpitalu i pogotowie ratunkowe.
                                                    Prystrom rzeczywiście mówi głośno, to co inni tylko myślą, ale jest sprawnym
                                                    organizatorem, lubi ludzi i im pomaga skutecznie!
                                                    On jest jedynym człowiekiem, który zasługuje na zaufanie. Inni o których
                                                    piszesz, tzw. "nowi" to jest żart. Takiego urzędu nie można powierzać ludziom
                                                    znikąd.
                                                  • Gość: dreist Re: Do Roberta Prystroma IP: *.jgora.dialog.net.pl 23.12.05, 17:18
                                                    Sonic, bracie, wymieniasz tu ciągle takie cechy tego polityka
                                                    (niech ci będzie) które kwalifikują go raczej do pracy w
                                                    organach śledczych prokuratury i policji. Przecież rola prezydenta
                                                    miasta to nie kwestia szukania przekrętów i przekręciarzy.
                                                    Wiesz doskonale że podane przez ciebie machloje nie zostały wyśledzone
                                                    przez twego kandydata lecz podsunięte mu przez życzliwych ludzi,ktorzy
                                                    odsunięci od stołków lub przegrani w wyścigu szczurów,wynieśli takie
                                                    papiery na swoich konkurentów bądż szefów. No i dobrze.
                                                    W czym leży ,zaś, skuteczność twego wybrańca. Co zrobił ,co powinno
                                                    przekonać ludzi.Bo to że gdzieś tam przesunęli trzepak dzięki jego
                                                    wstawienictwu w radzie osiedla i temu podobne rzeczy mnie nie przekonują.
                                                    Ciągłe gadanie o Aquparku w Cieplicach jako o żródle dobrobytu dla
                                                    nas wszystkich jest nudne.
                                                    Były też jakieś sprawy z nauczycielami w Żeromie jakieś tam wieszanie psów
                                                    na MPK ,wszystko okazało się nieprawdziwe itd.
                                                    Pisałem o nowych twarzach,ale dalibóg nie chodziło mi o spadochroniarzy z
                                                    zewnątrz. Przecież mieszka nas tu ponad 100 ooo ludzi. To jest niemożliwe,
                                                    żeby taka społecznośc nie mogła wygenerować kogoś odpowiedniego.
                                                    Człowieka, nie umoczonego w gierki od wielu lat.
                                                    Bo inaczej ,będzie tak jak jest,co kilka lat zmiana marynarek i te same
                                                    facjaty. Ograne zresztą.
                                                    Pozdrowienia świąteczne.
                                                  • kazimierzp Mieszkancy Jeleniej Góry 23.12.05, 20:07
                                                    Obecnie w Jeleniej Górze zameldowanych jest niespełna 90 tysięcy mieszkańców. W
                                                    związku z tym, że wokół Jeleniej Góry powstają osiedla domków jednorodzinnych -
                                                    sypialni miasta, ale przynależne terytorialnie do innych gmin to mozna przyjąć,
                                                    ze z Jelenią Góra pracą i edukacją jest związanych grubo ponad 100 tysiecy
                                                    ludzi!
                                                    Dlatego trzeba przyjąć, że mimo udziału w głosawaniu około 50 tysięcy
                                                    uprawnionych do głosowania, to wynik tych wyborów bedzie znaczący dla ponad 100
                                                    tysięcy Polaków.
                                                    W związku z tym pełne prawo do troski o ten wynik mają mieszkańcy Piechowic
                                                    (np.inferno), Mysłakowic, Podgórzyna, Starej Kamienicy, Jeżowa oraz Janowic.
                                                    Uważam, że w najbliższych wyborach najwazniejszym powinien być wybór starosty
                                                    powiatu (obejmującego też Jelenią Górę - jako części powiatu ziemskiego)! A nie
                                                    wybór Prezydenta Miasta!:-)
                                      • Gość: Antypopulista Re: Tylko kładka... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.05, 18:07
                                        Kolejne ogólniki i bicie piany. Dobrze Pan wie że decyzje w sprawie kwalifikacji
                                        projektów zapadają we Wrocławiu.
                                        Ale już nie raz popisał się Pan "fachową" wiedzą np. w sprawie miejskich
                                        autobusów i wyższości Jelcza nad Volvo.
                                        Czy chociażby pana niezadowolenie z powodu nowych stacji benzynowych w mieście.
                                        Ps. Czy polityk który ma sprawę karno skarbową w porkuraturze jest dobrym
                                        kandydatem na urząd Prezydenta Miasta ?
                                            • Gość: Antypopulista Re: Tylko kładka... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.05, 10:59
                                              Nic nie powiem tylko napiszę , że sprawa została warunkowo umorzona a ostateczną
                                              decyzję podejmie sąd. Natomiast jeśli chodzi o autobusy to odsyłam Cię do
                                              odpowiedzi dyrekcji mzk na artykuł Prystroma właśnie w tej
                                              sprawie.(mzk.jgora.pl/artykuly.php?id=4) Nie wiem czy to będzie dla
                                              Ciebie przyjemny tekst , bo obalono w nim wszystkie "zarzuty" Prystroma używając
                                              do tego dokładnych wyjaśnień i wyliczeń. Panu Prystromowi radzę ,zeby zanim
                                              zacznie pisać o autobusach niech się nimi również przejedzie ,może wtedy zauważy
                                              różnicę między Jelczem a Volvo.

Z noworocznymi pozdrowieniami pasażer miejskiej komunikacji.
                                              • robert.prystrom Odpowiadam Panu Antypopuliście 30.12.05, 13:56
                                                Szanowny panie Antypopulisto!
                                                po pierwsze - wnioski dotyczace pieniędzy unijnych są rzeczywiście
                                                kwalifikowane we Wrocławiu. Nigdy nie twierdziłem nic innego. Zarzucam
                                                lenistwo, brak kompetencji i nieudolność rządzacej ekipie w Jeleniej Górze, po
                                                podsumowaniu ich 8 lat rządów w mieście. Przecież mieli swoja większość we
                                                Wrocławiu, mieli ministra MON-u itd., a nie zrobili dokładnie NIC żeby
                                                uruchomić budowę obwodnicy południowej. Ich obecne żale to czysta obłuda i
                                                szukanie alibi po niewczasie. Po za tym uważam, że niezależnie od tego kto
                                                rządzi we Wrocławiu, gdyby wnioski były dobrze przygotowane musiałyby być
                                                uznane.
                                                Po drugie - moje stanowisko na temat działania MZK i form organizacji pracy
                                                jest krytyczne, gdyż nie pochodzi wyłącznie od pasażerów autobusów, ale od
                                                ekspertów ds. komunikacji zbiorowej, którzy ze mną współpracują oraz od
                                                pracowników MZK. W całości podtrzymuję moje zdanie co do nieprawidłowości
                                                związanych z zakupem nieprzystosowanych do naszych górskich warunków autobusów
                                                VOLVO. Polecam również, aby zapoznał się Pan z propozycjami firmy JELCZ, a
                                                nie odnosił się do starych wozów, które ledwo co jeżdżą po mieście, bo są
                                                zdezelowane. W ramach Programu Pozytywnych Zmian w mieście przedstawię w
                                                stosownym czasie również moje stanowisko, co do przyszłościowego obrazu
                                                działania MZK i komunikacji miejskiej w całości. Autobusy muszą być wygodne
                                                dla pasażerów, to jest po za dyskusją, ale muszą byc ekonomiczne w
                                                eksploatacji. Tylko takie autobusy będziemy kupować, jeśli będę odpowiadał za
                                                finanse miasta.
                                                Po trzecie - stacje benzynowe. Tak jestem przeciwnikiem lokowania ich w
                                                centrum miaasta np.: przy Gimnzjum nr 2 (dawniej SP 14) na ul.Sudeckiej. Tak,
                                                uważam, że prezydent miasta nie zrobił nic żeby wytłumaczyć dlaczego w mieście
                                                mamy od lat tak drogie paliwo. Często kilkanascie groszy drozsze niż w
                                                Legnicy, Złotoryji czy Wałbrzychu. To musi ulec zmianie, bo taka sytuacja godzi
                                                w nas. W mieszkancow.
                                                • Gość: jogibubu Re: Odpowiadam Panu Antypopuliście IP: *.jgora.dialog.net.pl 30.12.05, 14:13
                                                  Jak pan jest tak wpływowy i może zmienić jako (nie daj Boże)
                                                  prezydent miasta ceny paliwa,to pójdżmy dalej.
                                                  Ceny energii elektrycznej,gazu ,czynszów.
                                                  podnieś pan zarobki ludziom,przeciez zasługują na to.
                                                  Jak mozna pisać takie pier...y że prezydent nie tłumaczy
                                                  wysokich cen paliwa w mieście.
                                                  Co prezydent ma do cen ,może najwyżej pożałować nas klientów.
                                                  no i jeszcze można walnąć strajk głodowy przy stacji powiedzmy Orlenu.
                                                  • robert.prystrom Re: Odpowiadam Panu Jogibubu 31.12.05, 14:21
                                                    Szanowny Panie Jogibubu,
                                                    gdyby bacznie prześledzić politykę cenową paliw w różnych regionach i miastach
                                                    Polski dostrzegłby Pan, że OCZYWIŚCIE można wpływać na poziom cen paliwa.
                                                    Jednym z takich elementów jest prowadzenie rozsądnej polityki rozwoju
                                                    gospodarczego miasta przez samorząd, w tym przez prezydenta (mądry dobór
                                                    parterów gospodarczych. Zamiast na Sudeckiej stawiać kolejną stację Statoil,a,
                                                    spróbować stacji sieciowych, które powinny zbić cenę u konkurencji). W
                                                    najbliższym czasie trzeba monitorować ceny paliw jakie wykreuje stacja TESCO.
                                                    We Wrocławiu stacja AUCHAN doprowadziła do redukcji cen paliwa w części miasta.
                                                    Jeśli stacje TESCO, czy JET będą chciały tego dokonać, to gwarantuję, że i
                                                    wspomniany przez Pana ORLEN ceny obniży do poziomu Wałbrzyskiego. I to bez
                                                    strajków głodowych pod stacją. Nie zależnie od Pana kpiarskiego tonu w głosie
                                                    podtrzymuję moje stanowisko, że przy tak drakońsko wysokich cenach paliwa jakie
                                                    mamy w Jeleniej Górze życie gospodarcze w naszym regionie jest dociążone
                                                    balastem większych kosztów, a zatem nasze lokalne firmy tracą swoją
                                                    konkurencyjność. Takie jest stanowisko Rady Przedsiębiorczości przy stow.
                                                    Wspólne Miasto i Rady Kupieckiej przy stow. To jest stanowisko przedsiębiorców
                                                    i żadne kpiny tego nie zmienią. ceny paliwa w mieście muszą ulec redukcji do
                                                    poziomu odpowiadającego Legnicy, Świerzawie i Wałbrzychowi. Jak tego nie będzie
                                                    to nasz region nie bedzie atrakcyjny ani dla przedsiebiorczości, ani dla
                                                    turystów. "U nas jest najdroższa benzyna" to słabe hasło reklamowe. Chyba Pan
                                                    to przyzna? A żeby definitywnie przeciąć kpiarstwo, podam przykład sprzed
                                                    kilku lat. Otóż Jelenia Góra miała kiedyś najwyższe ceny chleba w Polsce.
                                                    Trwało to kilka lat, aż wreszcie poprzez wprowadzenie większej konkurencji na
                                                    lokalny rynek pieczywa ceny chleba unormowały się i "znormalniały". Udało się,
                                                    a przecież prezydent nie jest piekarzem i nie strajkował pod piekarniami. Co
                                                    do ceny gazu, prądu itd. to oczywiście Pana głos jest chybiony, gdyz ceny
                                                    tych nośników są TAKIE SAME w całym kraju. To nie ma nic do rzeczy ceny
                                                    paliwa!!!
                                              • robert.prystrom Re: Tylko kładka... 30.12.05, 14:06
                                                I wreszcie po czwarte. Tak wskutek donosow pisanych przez moich przeciwnikow
                                                politycznych UKS i prokuratura kontrolowala moje dochody i moj majatek. Nie
                                                zycze nikomu takiej imprezy, ale poddalem sie procedurze. Trwala od kwietnia
                                                2005 do grudnia 2005 i zakonczyla sie wilkim fiaskiem donosicieli. Mialem
                                                dostac wyroki. Chcieli mnie skompromitowac. Nie udalo sie! Dzsiaj za sprawa
                                                tzch malzch ludzi jestem jedynym politykiem w Jeleniej Gorze tak gruntownie
                                                przeswietlonym od strony majatku. I powiem, ze jako jedyny kandydat na
                                                prezydenta miasta mam wzjasnione wszystkie sprawy. Tak, Szanowny Panie
                                                Antypopulisto, ja mam zweryfikowane kwalifikacje na prezdenta miasta. A
                                                donisiciele? No coz, ich czas dobiega konca.
                                                Z wyrazami szacunku
                                                Robert Prystrom
      • kazimierzp Kto ważniejszy! 24.12.05, 20:09
        Najważniejsi są wyborcy, mieszkancy posiadający prawo wyborcze. To jest może
        truizm czyli prawda oczywista, ale nie wszyscy o tym pamietają!
        Powiat ziemski jeleniogórski nie obejmuje Jeleniej Góry. Jelenia Góra jest
        miastem na prawach powiatu, czyli określa się ją powiatem grodzkim. Prezydent
        Miasta pełni podwójną funkcję starosty i prezydenta.
        Niestety podział na dwa powiaty: grodzki i ziemski powoduje, że nie ma spójnej
        polityki w sprawach turystyki, kultury, dróg, szkół średnich, czy służby
        zdrowia. Lepiej dla harmonijnego rozwoju kotliny byłoby, gdyby to był jeden
        duży powiat grodzki. Dla Jeleniej Góry też, gdyz gdyby nie musiała ze środków
        gminnych dofinansowywać niektórych instytucji, czy zadań powiatowych, więcej
        byłoby dla zadań czysto gminnych(tu trzeba by było wymienić zadania własne
        gminy). Tyle bardzo skrótowo o obszarze zarządzania przez Starostę czy
        Prezydenta.
        Starosta i Prezydent maja różne umocowania swej władzy. Prezydent Miasta jest
        wybierany przez mieszkańców w wyborach bezpośrednich, a Starosta przez radę
        powiatu. Starostę Rada w kazdej chwili może odwołać, a Prezydenta tylko
        mieszkancy w wyniku referendum.
        Zarówno Prezydent jak i Starosta są to organy wykonawcze, czyli zarządzaja
        miastem lub powiatem na podstawie ustawy kompetencyjnej, ustawy samorządowej i
        kierując sie uchwałami swych Rad.
        Dlatego druga w znaczeniu władzą w samorządzie terytorialnym są Rady. One
        stanowią prawo lokalne, one uchwalają budżet w ramach którego przychodzi
        Prezydentowi czy Staroście zarządzać, one uchwalaja programy na najblizsze
        lata, co roku też rozliczają organy zarządzające (Prezydenta, Starostę,
        burmistrza, wójta)na sesjach absolutoryjnych.
        Władza Prezydenta Miasta to realizacja uchwał rady, zarządzanie majątkiem
        gminy, zatrudnianie i zwalnianie kierowników jednostek gminnych. Dlatego
        najważniejszymi cechami dobrego Prezydenta powinno być: doskonały organizator,
        znajacy od podszewki zasady działania miasta, powinna to byc osoba nie
        kierująca się jakąkolwiek prywatą (zwłaszcza w polityce kadrowej), osoba
        potrafiąca nie bać się trudnych decyzji, a zwłaszcza nie bojaca się
        mówić "NIE". To słowo musi się najczęściej uzywać gdyż np: mieszkań komunalnych
        i socjalnych nie ma dla wszystkich, wolnych lokali handlowych przy najlepszych
        miejscach takoż, itd, itp.
        Najważniejsze w tym wszystkim to to, że powinna to być osoba kochająca miasto,
        mająca wspaniałą wizję jego rozwoju i potrafiaca do tej wizji zachęcić i porwac
        (a nie zrażać) innych!
        Niestety w wiekszosci przypadkach wybory lokalne to przełozenie tendencji
        centralnych (jak w Polsce na topie jest SLD-owiec, to na miejscu SLD, jak w
        centrum PiS to i na miejscu PiS-owiec). Dlatego staje się on niewolnikiem władz
        centralnych a nie potrzeb lokalnych.
        Z drugiej strony jeżeli nie będzie miał przełożenia na władze centralne czy
        wojewódzkie to bedą jego inicjatywy uwalane przez nie dawanie środków (patrzy
        dyskusje o Obwodnicy, czy inne!:-()
        Jak więc widzisz Zeniu d... zawsze będzie z tyłu!
        Ale co tam na razie mamy święta. Za cztery godziny pasterka, jutro pierwszy
        dzień świąt Bożego Narodzenia i pierwszy raz w życiu wezmę w ramiona swojego
        wnuka. Czy to nie jest w tej chwili dla mnie najważniejsze?!?
        Ściskam Cie mocno, na razie po łączach internetowych, ale przy najbliższej
        okazji!!!
        Wszystkiego najlepszego Jeleniogórzaninie na obczyźnie!
        Kazik
      • robert.prystrom Re:Szanowny Panie Liberatorze 31.12.05, 14:41
        Kampanię wyborczą przeprowadzę zgodnie z wymogami prawa. Moja aktywność nie
        jest niczym nowym, więc trochę się dziwię tym zarzutom. Sztab WOSP przy stow.
        Wspólne Miasto działa rzeczywiście bardzo prężnie. Jest to zasługa moich
        młodych współpracowników, którzy zdają egzamin ze sprawności organizacyjnej.
        Jak na razie idzie im bardzo dobrze, a jak im wyjdzie zobaczymy po podsumowaniu
        akcji ok 15 stycznia. Rzeczą, której nigdy nie ukrywałem jest to że stawiam na
        ludzi młodych. Mają pomysły, energię, chęć działania, niestandardowe
        rozwiązania i to oni muszą mieć szansę realizować się w naszym mieście.
        Właśnie młodzi ludzie pomogą rozwinąć nasze miasto. Oni i ich kreatywność. Po
        za tym działałem, działam i będę działać na rzecz pomocy ludziom potrzebującym.
        To nie ma NIC wspólnego z moimi ambicjami politycznymi, które realizuję
        konsekwentnie i jak mniemam aktywnie na innych forach. Choć przyznaję, że moja
        pozycja polityczna ułatwia i usprawnia działanie charytatywne.
        Powiem jeszcze, że w Jeleniej Górze, która mi się marzy, jest bardzo wiele
        miejsca na to, aby odpowiedzialne i duże projekty miejskie realizowali młodzi
        ludzie. Dla nich znajdą się miejsca pracy i odpowiedzialne funkcje. To oni będą
        mieli wreszcie szeroko otwarte drzwi do kariery zawodowej i realizowania
        swoich ambicji. I będzie to perspektywa zależna wyłącznie od kompetencji, a nie
        koloru legitymacji partyjnej.
        Pozdrawiam z Nowym Rokiem 2006. I życzę wszystkiego dobrego!
        Z wyrazami szacunku
        Robert Prystrom
      • Gość: oliwer.kubicki do liberatora IP: *.dami.pl 31.12.05, 15:33
        Kolego jesteś z goła niepoważny. Należe do sztabu WOSP przy ,,Wspólnym Miescie"i
        czuje się do prawdy sponiewierany. Wstydź się! Widze, że polityka przesłania Ci
        cały choryzont świata. Jesteś ubogi człowieku. Widze, że pomoc ludziom, wszystko
        co dzieje sie w stowarsyszeniu[także poza orkiestrą]dla niektórych nie ma sensu.
        Spędzamy z Grzegorzem w sztabie długie godziny, przed samymi świętami
        zaniedbując własne obowiązki w domach i robimy to przede wszystkim dla małych i
        bezbronnych. Pragniemy również w ten szczególny dzień pobyc razem, wraz z
        rówieśnikami zrobić coś dobrego. Wiesz przez takich zacietrzewionych
        rozpolitykowanych ludzi wszystko to może stracić sens. Pragnę Ci jednak
        powiedzieć - nie uda Ci się! Nie odbierzesz nam tej radości z pomagania innym.
        Wiesz co- ujawnij się jeśli masz tyle odwagi. Podam Ci numer do mojego kuzyna,
        który mieszka pod Kluczborkiem. On przez 17 lat żył bez nadziei. Lekarze dawali
        mu kilka lat. Dam Ci numer zadzwon niech Ci opowie o czekaniu na wyrok! Masz
        tyle odwagi. Niech Ci opowie jak fundacja uratowała mu życie dofinansowując b.
        kosztowną operację serca.
        Jak śmiesz w ogóle tak pisać! Jeśli chodzi o pana Prystroma, którego na pewno
        nie znasz, to dla Niego wielkie dzięki! Za pomoc, za wsparcie, konieczne przy
        tak wielkiej akcji. Pan Prystrom ma serce i wie co oznacza serce w logo WOŚP- Ty
        nie...
        Czekam na choć słowo z Twej strony, ale znając życie teraz się nie odezwiesz!
    • Gość: Liberator Szanowny Panie Robert Prystrom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.05, 15:46
      Jeżeli rzeczywiście chciał by Pan dać dzieciom pieniądze mając na intencji nie
      interes własny (kampania wyborcza) to dał by Pan te pieniądze tak, że nikt by o
      tym nie wiedział.

W WOSP jest tak, że pieniądze daje się tak, aby się wszyskim pochwalić że się
      jest człowiekiem dobrym. Szkoda że jest to zaangażowanie jednorazowe przy okazji
      świąt.
      • Gość: oliwer.kubicki liberatorze IP: *.dami.pl 31.12.05, 16:33
        Udowodniles, że jestes człowiekiem ograniczonym -dziekuję. nie bede sie
        przejmowal Towimi postami. Nawet nie zrozumailes tego co napisalem. I ta gadka o
        państwie...
        p.s Pan Robert Prystrom nigdy nie afiszował się i nie podawał za głownego
        organizatora i darczyńcę. Piszesz ze pan Robert powinien dac pieniądze tak żeby
        nikt nie widział. A ktoś widział?Czy pan Prystrom cos o tym mowił.Czy się chwalił.
        Jesteś nędznym prowikatorem bez klasy.
        Jeśli piszesz ,że pan Robert w działalniośc charytatywna angażuje się tylko w
        okresie świąt to znaczy , że albo jesteś z układu rzadzącego[stad ksywka a nie
        nazwisko]albo jesteś zupełnym ignorantem...
        bez pozdrowień
        • Gość: jogibubu Re: liberatorze IP: *.jgora.dialog.net.pl 31.12.05, 17:26
          A czemuż to ty oliwerze pozwalasz sobie na ocenianie kolegi
          jako ograniczonego? Jesli ma inne zdanie o twoim guru Prystromie
          to jest zaraz be. Jak widzę to młodzi współpracownicy Robercika
          opanowali to forum ,tworząc towarzystwo wzajemnej adoracji.
          Kwestia dobroczynności waszego Roberta jest jednym z elementów
          jego kampanii wyborczej ,którą prowadzi nieustannie od dłuższego
          czasu. Te zdjątka w nowinach z okazji akcji zbierania pieniędzy
          na terapię nieśzczęśliwej koszykarki . Pcha się facet ciągle na
          afisz,zna się absolutnie na wszystkim,taki geniusz karkonoszy jeden.
          Ale starczy spojrzeć na jego lico śliczne,czy te oczka mogą kłamać.

• Gość: Liberator Re: liberatorze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.06, 11:52
            Dzięki za wsparice.
            Rzeczywiście, nazywanie kogoś człowiekiem ograniczonym tylko dla tego ze ma inne
            poglady od pogladow Prystroma czy innej "znakomitosci" jest oznaka przynajmniej
            braku kultury, szacunku dla oponentów, no i w koncu braku argumentow.

Kiedys uzywalo sie okreslen, "zapluty karzel reakcji", "sługus imperializmu",
            "kapitalistyczna swinia"
              • Gość: jogibubu Re: liberatorze IP: *.jgora.dialog.net.pl 01.01.06, 19:40
                Raczej się nie rozumiemy.
                Przecież ludzi którzy robią coś dobra innych
                jest bardzo wielu. I dobrze, cieszymy się wszyscy z tego.
                Większość ,albo bardzo wielu robi to bez medialnego szumu.
                Nie potrzebują, tego oni chcą ,tylko, pomóc,bezinteresownie.
                Ale są też tacy krórzy wszystko robią dla własnego interesu.
                I tu widzę akcje niejakiego R.P.,czytam jego wypociny w Nowinach
                No i inaczej tego wszystkiego nie można odebrać.
                To jest permanentna kampania.Ten gość tego nie ukrywa.
                W jednym z jego kawałków w/w Nowinach pisał nawet kogo
                zwolni z urzędu miasta jak go wybiorą. No bez jaj.
                • Gość: Kamila Re: liberatorze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.06, 20:46
                  I bardzo dobrze, ze tak pisze. Prystrom to uczciwy czlowiek, ma aspiracje
                  zostac prezydentem naszego miasta i tego nie ukrywa. Mowi otwarcie, ze bedzie
                  kandydowal w wyborach. Mowi otwarcie, ze robi kampanie i ja robi. Pod tym
                  wzgledem jest calkowicie transparentny. Pisze kogo zwolni z UM i jego wyborcy
                  moga go potem z tego rozliczyc. Nie wiem co jest zlego w tym, ze polityk chce
                  byc wybrany i zabiega o glosy mieszkancow? Przeciez na tym polega demokracja.
                  Pisze w nowinach i publikuje to jako txt sponsorowany, czyli placi za to.
                  Pewnie placi tez za swoj program w Dami. Nie musisz ani tego czytac, ani
                  ogladac. Wiec co cie tak irytuje?? Prystrom oglosil, ze bedzie startowal w
                  wyborach prezydenckich. Od czterech lat tropi wszelkie przewaly ludzi z
                  ratusza. Mowi otwartym tekstem. przeciez mozesz do niego pojsc do biura i
                  powiedziec mu w cztery oczy, co do niego masz. Nawet na tym forum on osobiscie
                  dyskutuje z Toba. A tacy politycy w Polsce to niecodziennosc. Ja tego juz nie
                  czaje. Mozna na tym forum miec zle zdanie o kazdym, ale nie mozna nikogo
                  popierac?? Z drugiej strony smieszy mnie to, ze sie Prystromowi zarzuca caly
                  czas klamsta i oszustwa. Co wy jeszcze wymyslicie? Ze porywa dzieci na mace??
                  Ze jezdzi po miescie w czarnej woldze?? Plata koniom ogony i kwasi mleko w
                  wymionach?? No bez jaj...
                  • Gość: dojogibubu Re: liberatorze IP: *.dami.pl 01.01.06, 21:11
                    Rzeczywiscie sie nie rozumiemy.
                    Kolego powinieneś wiedzieć, że od lat 80 tych trwa na świecie rewolucja
                    medialna. Obejmuje ona między innymi obszar polityki. Proces ten na gruncie
                    polityki wlasnie nosi nazwę mediatyzacji polityki;]Wiąże się on z
                    upublicznieniem życia i postępowania poszczególnych polityków.W tym świetle
                    powinieneś zrozumieć szum informacyjny wokoło ,,Wspólnego miasta". Jesli na
                    rynku lokalnym pojawia się silny ruch ze znaną osobistością, który podejmuje
                    niezależne [ i w tym przypadku niepartyjne ] inicjawtywy to dla mediów jest to
                    woda na młyn. Wiesz- nie pisz o szukaniu rozgłosu. Polityka w dzisiejszych
                    czasach= rozgłos. Poczyatj gazety, zarówno te wyzszych , jak i niższych lotów.
                    Ile tam informacji o zyciu polityków. Nie może Cie dziwić to, że media
                    interesują sie działaniami stoważyszenia. Słusznie pisze Kamila, że pan Robert
                    płaci za felietony w nowinach. Czy Ci się to podoba czy nie wielu jest takich
                    którzy czekają na te felietony. Zresztą nowiny to tylko 1 gazeta.
                    Przykre jest tylko , że dla Ciebie nie istnieje możliwość innych motywacji do
                    pomagania ludziom , prócz polityki. Moze to wina tego, że nie doczekaliśmy się
                    jeszcze polityków z prawdziwego zdażenia?Faktem jest jednak, takie odnosze
                    wrażenie, że nie przyjmujecie innego powodu do działania, jak kapitał
                    polityczny. We ,,Wspolnym miescie" mamy inną wizję świata.Może tym się różnimy.
                    Powinieneś jednak wiedzieć ,że źle interpretujesz medialność działań
                    stoważyszenia. Jest ona wynikiem procesu, który po 89 roku objął równierz nasz
                    kraj. Poza tym czy jest coś złego w tym, że ludzie dowiedzą się o naszych
                    działaniach. Taka informacja jest potrzebna darczyńcom,jak i potrzebującym.
                    • Gość: ela ROZWAGA I SPOKÓJ IP: *.jgora.dialog.net.pl 02.01.06, 10:08
                      proponuje jak w watku o WOŚP. niech wszyscy robią swoje... Forum to nie jest
                      miejsce na wylewanie własnej zółci a wy wolontariusze zw Współnego miasta nie
                      jestescie od scierania tej żółci. A propos bede u was na tej aukcji WOŚP...
                      moze uda mi sie cos wylicytowac:)
                    • Gość: jogibubu Re: liberatorze IP: *.jgora.dialog.net.pl 03.01.06, 18:39
                      Właściwie to całe forum nie zostało założone chyba, po to
                      zeby go zasmradzać walką polityczną. Wydaje mi się że jeśli
                      potrzebujecie tak intensywnego kontaktu z wyborcami to założcie
                      własna stronę internetową i sprawa będzie czysta.
                      Ten kto będzie szukał kontaktu z wami znajdzie was.
                      A tu lepiej rozmawiać o wszystkim bez polityki.
                      To jest zdrowsze tym bardziej że to nic nam nie daje.
                      Bo tolerancja , to dla Polaka, obce słowo.
                      A polityka ,zwłaszcza ta w wydaniu naszym polskim to kara boska.
                      Początkowo myślałem że to dotyczy pokolenie starszego, któremu niestety dokładnie sprano mózgi, ale teraz widzę
                      że młodzi powielają to dalej,tą żółć ,nienawiść,zakłamanie.
                      To będzie, jednak ,trwało dalej.
                      Ciebie zaś nawet nie próbuję przekonać,wiedz tylko, że są ludzie
                      którzy pozwalają sobie mieć inne zdanie jak ty .
                      PS: popracuj trochę nad ortografią ,masz kłopoty z pisownią ż i rz
                      To przecież takie proste.
                          • robert.prystrom Szanowni Panowie Liberator i Jogibubu! 05.01.06, 16:25
                            Na innym wątku tego forum apelowałem o zachowanie poziomu ekstraklasy
                            politycznej, gdyż jak mniemam, i ja, i Panowie zaliczacie się do tej grupy osób
                            analizujących życie polityczne w naszym regionie. Czynienie mi zarzutu z moich
                            działań w zakresie tego, ze o tym piszą media jest śmieszne i raczej oznacza
                            brak orientacji w elementarnych kanonach polityki. Panowie, tak to już jest, ze
                            osoby publiczne, znane i odgrywające rolę w życiu społecznym. Osoby mające
                            wpływ na kształtowanie opinii publicznej są pod nieustannym okiem mediów,
                            internetowych forumowiczów i mieszkańców miasta. Taki jest koszt, który
                            ponoszę. Nigdy się nie obnoszę z moimi działaniami na rzecz innych ludzi. To
                            jest zarzut niemądry. O bardzo wielu moich inicjatywach i działaniach
                            społecznych wie bardzo niewiele osób. Dzięki opatrzności i moim zdolnościom
                            dysponuję środkami finansowymi, które przeznaczam na szlachetne cele i żaden
                            nierozsądny Wasz komentarz, który z przykrością to mówię jest dowodem braku
                            dobrej woli, nie powstrzyma mnie od tego. Co do zarzutu, że robię kampanię
                            wyborczą, to jest to kolejny dowód na to, że ktoś tu nie rozumie czym powinien
                            zajmować się polityk. Działając w sferze publicznej musi być w stałym kontakcie
                            z mieszkańcami. Jeśli jest nieobecny medialnie to znaczy, że się nie nadaje do
                            polityki. Zacznijmy wreszcie stosować standardy europejskie, a nie poglądy z
                            PRL-u, gdzie dobry polityk to był mierny, bierny, ale wierny! Nie mierzcie mnie
                            panowie podług miary tzw. "polityków z komuny. To nie ta liga!!!
                            • Gość: jogibubu Re: Szanowni Panowie Liberator i Jogibubu! IP: *.jgora.dialog.net.pl 06.01.06, 20:13
                              Panie Robercie ,przeczytałem i miałem się nie przyznać,
                              ale co tam,spłakałem się. Jest mi wstyd.
                              Tak , pan jest człowiekiem łagodnym,dopiero jak przeczytałem
                              kilkakrotnie pańską,mądrą,dalekowzroczną prozę w nowinach
                              zauważyłem ile tam troski o nas prostaczków ile ciepła dla
                              nas, dla naszego miasta. I ten piękny post kierowany też do mnie
                              osobiście. Dziękuję. Czuję się zmieniony.Lepszy.
                              Tylko tego kawałka o osobach mających wpływ na kształtowanie
                              opinii publicznej jakoś nie jarzę,ale będę sie starać.
                      • Gość: grażyna Re: liberatorze IP: *.jgora.dialog.net.pl 05.01.06, 18:21
                        Drogi kolego muszę wziąć pod obronę młodych ludzi ze Wspólnego Miasta. Zarzucasz
                        im rozpolitykowanie, po tym jak zaatakowano ich przy okazji wosp-u akcji ,
                        która w ich wydaniu jak mniemam jest apolityczna. Angażują się w pro społeczne
                        akcje a tu wszyscy chcą im wmówić , że to brudna polityka! Teraz jeszcze
                        zarzucasz im, stosując chwyty retoryczne, brak tolerancji. Wstyd się tak znęcać
                        na młodych którzy po prostu w coś wierzą. Dodatkowo w sytuacji, gdy cierpimy na
                        brak młodych chętnych do działania. Szkoda, że jesteśmy tak krótkowzroczni.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka